Дівочі сльози за совітами

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Ascorbinka, 9 Липень 2013.

  1. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Очевидно не лише ЛФ сумує за совком:girl_flag_of_truce:

    аби щось дати, треба було звідкись спочатку взяти (розкуркулити напримір)
    тепер то саме, але він може стати бізнесменом, надурити на 250% і мати на хліб з медом. Або продавати воду у пляшках по 8-9 грн, коли в ЄС вона по 0.25-0.5 євро (1.5 л). Тепер є альтернатива - ховай совість і крутись.

    отже, що крім матеріальних пільг ми мали і втратили або отримали? І чому роками розкручена машина стала економічно невигідною (санаторії, підприємства, транспорт).
     
  2. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    тому що за совітів будували специфічно - у Тернополі побудували бавовняний комбінат, а бавовну возили аж з Узбекистану (доки везли туди-сюди роботу мала і колія, не вигідно було возити за тридев'ять земель, та везли), і так було з усім.
     
  3. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

     
  4. analastanka

    analastanka тень на стене

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    Дівчата, а чому ви замість нормального українського терміна СРСР або Радянський Союз користуєтесь "совками" та "совітами"?
     
  5. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    А знаєте, що мені цікаво? От кажуть, що в радянські часи всі одягались і одинаково і нецікаво і т.д. А я от ще деякі мамині речі з молодості підлітком доношувала, при чому було два таких гольфа класних, що я б і зараз їх із задоволенням носила. І на фотках старих мама завжди гарно була вдягнута. Хіба зараз не одинаково вдягаються? Виходиш у вихідний в центр і зразу видно, що сьогодні модно))) Не сперечаюсь, що з дитячим одягом була проблема. Але мені наприклад так подобається коли на старих фотках малявки вдягнуті у в"язані мамами повзунки-кофтинки. А зараз це як ексклюзив - ручна робота))). І тканинки були натуральні. А тепер за натуральність потрібно переплачувати. Скажу, що мама була з бідної родини, а після школи поїхала вчитись в інше місто і далі пробивалась сама. Потім вона працювала в молодіжній організації (не памятаю повну назву) Супутник і вони організовували різні концерти-зустрічі з відомими радянськими акторами, співаками наприклад. Мама приймала участь як організатор в олімпіаді - багато чого цікавого згадує. Костюм-уніформу, класний такий, молочного кольору, я ще потім в інститут одягала))) Ще моя мама постійно згадує продукти з дитинства їх смак і натуральність. А зі своїх спогадів можу сказати за іграшки. В нас були хороші якісні іграшки - і конструктори, і кубики і електронні ігри, ляльки-візочки-машинки-дуже класні посудки і багато інших. Зараз іграшки або китайське ге або коштують ну дуже не дешево. І мама купляла для мене немовляти переносне ортопедичне кріселко за 4,50 рублів, яке сьогодні іменується шезлонгом і вже має всякі там додаткові опції. А, і ще я дуже хочу з"їсти кусок вареної ковбаси, тої, з туалетного паперу))) Бо зараз я її можу з"їсти хіба раз в рік і то втіхаря від дітей. А ще заздрила старшим сусідкам які бігали в школу на вогник. О, а ще в інституті один викладач сварився з нами, що відправить нас "на картошку", а ми так просились "відпрааавте"))). І я пам"ятаю як стояла в довгій черзі за сметаною і в молочному магазині стояв великий оранжевий кувшин))) Мама, до речі, теж згадує як в 6-й ранку, будучи дитиною, стоячи досипала в черзі за молочним-хлібом. В нашому часі я бачу напевно один великий плюс - це можливість мамі побути в декреті з дитиною. Та й то вже не так позорно жінці займатись домом і не ходити на роботу бо так треба. Наша сусідка носила колись сина-немовля в 5-й ранку з в Шевченка десь до мотозаводу в ясла, а потім на роботу топала. І вечором той самий маршрут. То й не дивно потім в сусідніх темах читати про ненависть між дітьми і батьками. Проявляти любов-почуття-ніжність тоді було соромно.
     
  6. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    в мене взагалі спогадів про ті часи немає, бо практично в незалежній Україні народилось, але відголуння тих часів у вигляді техніки, одяги, та взагалі будь-яких речей і розповідей родичів збереглись.
    Зачепили питання одягу, ще збереглось плаття моєї мами десь 70 року, зараз якраз як на мене шите. як була маленька одівала його і казала що я принцеса, а тепер я його маю на параду! Всі знайомі охкають і ахкають яке воно класне і де купила (не буду ж розкривати карти що тому платті років 40 уже).
    те ж саму на рахунок техніки...ми вже третій холодильник новий змінили, а в кладовці стоїть старесенький (він в нас як мебель) і як тільки знову ламається новий витягуєм на час поки новий не купимо, якби він був хоч трішечки більший, то б нового не купляли.
    Знаєте, мене завжди цікавило, а що нам дала наша незалежність, і більше питання незалежність від чого? особливо останній років 3-4...
    От всі кажуть що жилось погано, а в чому це погано полягало?
    так, голодомор, репресії..це погано, але що зараз кращого? Всі шукають лише вигоду для себе і як найкраще когось надурити...З жалем згадую ті часи коли всі збирались на вихідних на вулиці, всі знали один одного, всі старались допомогти, а зараз? дехто навіть не знає, як виглядає їхній сусід...
    Навіть моя бабця, яка була репресована, перед смертю сказала що за "совєтів" було краще... ця тема в нашій сімї ніколи не піднімалась, але рік в тюрьмі це точно не відпочинок на курорті:sad:біда людей гуртувала, але чи це була біда? І толку що зараз в нас прилавки набиті різними товарами? яка в них якість? про продукти я нічого не скажу, але про іграшки, одяг, та і взагалі буль-що що збереглось з далеких 70-80 років можу сказати однозначно, навіть не зважаючи що практично пройшло півстоліття вони кращі! Гумові іграшки,які провалялись роками в болоті практично нічого не сталось, який колір був, такий практично і залишився, а від сьогоднішніх щоб залишилось?
    а що зараз з нашоб освітою? хто більше має грошей, той престижнішу здобуває, хто менше - то вже яку не будь, головне щоб вища була!А толку з такого?
     
  7. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    о ні то різні речі. от заходиш у магазин а все з однії тканити. сімейні труси, халати, білизна все. от що мається наувазі однакове. ну і в клас приходиш, а ще мінімум п*ять дівчат у таких самісіньких басоніжках як ти. і всі жінки ходять з однаковими сумками, які в універмаг завезли. оце мається на увазі одноково.

    ---------- Додано в 14:02 ---------- Попередній допис був написаний в 13:59 ----------

    ага, особливо праски з шнурами такими як у настільних ламп. притулився випадково гарячою поверхнею, а шнур і поплавився.

    ну вже не буду говорити про то, що купити праску чи взагалі будь яку техніку було ой як важко. а якісні імпортні мешти взагалі можна було тільки по вееееликому блату дістати.
     
  8. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    гг:) десь років три тому назад на випускному в моїй школі шестеро дівчаток були одіті в плаття з однакової тканини(це притому що дівчат-випускниць всього було десь 20), скажу більше 2 плаття були однаковісінькі за покроєм:) Совєти повертаються;)
     
  9. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    просто ви ще дуже молоденька, та й не жили у ті часи. не в образу, але ви не знаєте про що пишете.
     
  10. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    ну а зараз Вам краще стало як її хоч відбавляй і чуть не кожного року міняти треба?
    розумію що мені нема з чим порівнювати, бо я не застала тих часів коли чогось не було. але як мама розказувала, яке то було щастя щось роздобути...і всі жили, і що гірше ніж зараз?


    для цього я і поставила це питання.
     
  11. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    А я з того часу такі повзунки-кофтинки і недолюблюю. Бо найчастіше розпускалося старі речі і в"язалося нові, в кращому випадку - з нових ниток, але вже тих, які вдалося дістати, переважно понурих кольорів. Звичайно, зараз такий вибір різних ниток, що не до порівняння, але ось маю такий заскок. :)
    Далі буде багато тексту:
    В принципі, мені в дитинстві до перебудови жилося дуже навіть непогано, але це вже була заслуга моїх бабці і діда - їм то було далеко не так солодко. Бабця була на пенсії (до того пропрацювала ціле життя на прядильній фабриці, там і здоров"я втратила), все як не варила їсти, то мила-прала-в"язала-латала, дідо після роботи сидів сліпав над кресленнями, а по суботах ще й перли з торбами-відрами-лопатами на дачу, спочатку дусилися в автобусі, далі марширували кілометрів зо п"ять через ліс, рачкували під сонцем на дачі, далі з тим всім добром лізли назад. Спрацьовані були обоє - куди їм до теперішніх 60-65-річних!

    ---------- Додано в 17:39 ---------- Попередній допис був написаний в 17:33 ----------

    Та молодими вони були тоді...
    У мене також ностальгія за 90-ми, коли ще бабця і дідо жили і здували з мене пилинки, мама з татом не так воювали, а я була вся така юна, весела і в центрі уваги. А по суті - страшні були часи.
     
  12. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    ну я навіть не знаю як вам пояснити, то якось відчути треба чи як. не скажу що я аж так той совєцкий час відчувала, бо вже ж тоді була дитиною, ну і відповідно і спогади дитячі, легкі , веселі. ну стояла у чергах за хлібом і молоком, ну цукерки були дефіцитом, ну ніколи в житті бананів не бачила, але то таке скільки дитині для щастя треба? то батьки і діди на собі все добре відчули. Але мені всеодно краще зараз. Є якась свобода дії, думки, слова. Я можу якось будувати своє життя, чогось прагнути добиватися. Тай усі можуть. Комусь вдається, комусь ні, це ж , зрештою, життя. І за кордон можу поїхати, і з друзями, які живут за кордоном поспілкуватися, а раніше за таке і стаття могла бути.

    От ви зараз у Відні, а за советів про таке б мріяти не могли. Закінчили б ВУЗ а далі десь на Сибір чи на Камчатку чи в якесь забите село - сиди і працюй. І нікому діла немає що тобі там важко, не подобається і т.д. От скажіть, що мій тато, уродженець Західної України забув у Заполяр*ї? Чи мій дядько у Дагистані? Люди були безправні.
    Ну не знаю що ще написати, але ні секундочки не жалкую за тим совєцким життям. і батьки мої не жалкують.
     
  13. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    Це все тому, що в Радянському Союзі не було такої великої конкуренції, як зараз. Продукти в магазинах однакові, одяг однаковий, навіть будинки по селах не можна було будувати за іншим планом, ніж сусід.
    А зараз кожен, як крутиться, так і має . Виникає заздрість.., та й працювати треба більше, деколи на кількох роботах, не до теревенів з сусідами на лавочці.
    А ще компютерів не було.
    А взагалі-то така модель держави не могла більше існувати по дуже простій причині- не було коштів. Тому всі наші плачі за дешевою ковбасою і хлібом даремні.

    В мене спогади дуже позитивні, бо це час мого дитинства, молодості моїх батьків, тоді ще жили дідусь і бабуся.
    Жила б в інший час, в іншій державі- були б такими ж.
    Моя мама працювала товарознавцем по промислових товарах, тому якось особливого дефіциту я не відчувала.
    Ностальгую за тодішнім квасом, не за ціною, а за смаком, він тоді був з хліба.

    ---------- Додано в 17:59 ---------- Попередній допис був написаний в 17:53 ----------

     
  14. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    звісно що забороненого більше хочеться:)
    от чому питаю, бо всі жаліються що погано, а коли розпитуєш ну а що там в той час такого поганого було, всі починають описувати і приходять до висновку
    Завжди так було, що коли силою заставляти, то відразу виникає супротив, така в нас людська суть...
    кілометрові черги, так зараз такого немає, але чи стало аж настільки краще?
    можливо не зовсім в тему, але просто з чим я можу порівняти. Все якось було по-іншому навіть в ті 90-ті, люди якісь добріші були. з чим це повязано не знаю. і це не стосується що зі мною маленькою сюсюкались, навіть звичайне привітання з сусідами переростала в розмову, а зараз половина просто відвернеться:sad:
     
  15. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    а як вам з ними сконтактуватися дозволили?

    бо мого тата мусіли після восьмого класу в технікум відправити через те, що його старший брат якось вмудрився радіо "свобода" зловити і совецка безпека якось то просікла. скандал був страшний. тата зі школи мусіли забрати хоч і вчився добре і в інститут поступати хотів. а тут родичі за кордоном і ще й до того всього з передачами.

    а ще випадок був, колєги мого дядька побудували в лісі шалашик. ну вогнище там розводили, компанією збиралися, та, зрештою, як молодь. то їх звинуватили у тому що вони ідеалізують УПА, тип наслідують їх. Були неприємності. Уявляєте до якого маразму доходило?
     
  16. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

     
  17. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    і добре як просто поплавився, а не ще капнув на стілець 5 см від пробігаючої мимо дитини. супер була техніка, нема шо сказати, а пралька Волна яка, напівавтоматична, оо, як в центрифузі, яка ревіла на 2 квартали непрально поскладав речі, то центрифуга не працювала, або взагалі відразу ламалась.
    оце і була біда, Гермі, біда чорна
    нема отого
    яке так гуртувало, так гуртувало
    Не знаю як там хто жив, а моя мама в памяті має збережені обшуки совітами, бо мій дідо, а її тато не підписав православ'я і відсидів 10 років в ГУЛАГу, і його переслідували до мого народження, а я як собі пригадаю ті слова дідусеві, передсмертні "вмираю в недосконалій, але у вільній державі, то диво побачити себе в газеті в священичому одязі на вулицях і не під прицілом!"... то до сих пір сльози на очах.

    а ви кажете совіти.
    жахливі були часи і не дай Боже їм повторитись.

    ---------- Додано в 18:07 ---------- Попередній допис був написаний в 18:03 ----------

    живу 5 років на теперішньому місці, майже всіх сусідів знаю, всі знають моїх дітей, можу лишити Марту і Софію в машині і попросити сусідку приглядіти, бо забула в хаті наприклад паспорт, а мушу шось там зробити... такщо о не у всіх так;)
    в якійсь темі Фіяна писала, що її сусіди їй чи то спекли чи купили мафіни
    мо треба більше до позитивних прикладів приглядатись?;)
     
  18. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    а ви впевнені що зараз такого немає?
    не тому дорогу перейшов, і вже і знайшлася якась крадіжка, а ще гірше вбивство. Це зараз не в національному правда масштабі і не настільки відкрито, але воно є...
    а половина людей цього просто не цінить...на превеликий жаль:sad:
     
  19. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    але ж свобода ковбасою не міряється, правда? жити, звичайно, важко. але ми вільні люди, ми можемо сказати те, що думаємо, критикувати владу, обирати, ту владу, зрештою ми вільні, а це вже багато.
     
  20. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Дівочі сльози за совітами

    такого не має точно.
    і ГУЛАГів не має.

    ---------- Додано в 18:10 ---------- Попередній допис був написаний в 18:09 ----------

    поодинокі випадки існують в цілому світі, бо є "добро" і "зло".
    то світові поняття.
    це не можна порівняти з мільйонними знищеннями людей.