"Дякую" і "Подякувала" - яким словом користуєтесь частіше і чому?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Khustyanka, 12 Червень 2020.

  1. Khustyanka

    Khustyanka Well-Known Member

    Не знайшлась, в якій темі написати. :blush: Мені дуже подобається, коли говорять "подякувала" замість "дякую", на жаль я чую це лише у спілкуванні з українцями з заходу країни, а хотілось би частіше. А ще хотілось би дізнатись історію цього виразу, це діалектове щось, чи ні. Дякую.:heart:
     
  2. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @Khustyanka мені "подякувала" звучить дуже сленгово чи що. То типу як замість "Доброго дня", заходячи в приміщення, сказати "Привіталася". Ніколи так не кажу і не дуже часто чула в ужитку. Ну але загалом - чому б ні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 2
  3. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Не чула такого. Мені дуже незрозуміле те подякувала.
    Ну ти подякувала, а мені що? :girl_crazy:Якась дивна констатація факту. І виходить замість того, щоб зосередитися на тому, що зробила для тебе людина і відповісти їй, натомість концентрують увагу на свої особі.
    То як "пані лягли і просють" чи що?:girl_haha:
    --- дописи об"єднано, 12 Червень 2020 ---
    Ну і раз я вже прийшла тут фукати :girl_crazy:то заразом скажу що "благоДарю" від україномовних людей мене теж чи то прикро дивує чи то дратує :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Смішно Смішно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  4. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    а спасибі?
     
  5. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Рідко, але чула оте подякувала. Мені в таких випадках завжди хочеться перепитати - та? коли? я й не чула...


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  6. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    або напрошуються на дякую у відповідь)) Типу:
    -Подякувала
    -І вам дякую, що мені подякували.
    -А я вам дякую, що ви подякували, за те, що я вам подякувала
    ... і так до безкінечності.
    Ще раз повторюсь, нічого кримінального, але форма досить дивна і рідкісна.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  7. Khustyanka

    Khustyanka Well-Known Member

    Дякую за цікаві та інформативні відповіді! :girl_curtsey:
     
  8. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Спасибі нормальне слово, а оте "благоДарю" - якийсь покруч
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @Khustyanka щойно побачила, що ви з Харкова. Вас, я так розумію, зацікавило чи "подякувала" то традиційне західно-українське явище? Можу сказати, що ні, так говорять рідко.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Мені "подякувала" звучить як те, що людині вразливо сказати "дякую тобі", а акцент зміщується на те, що вона вже це в умі зробила, повідомила про факт і проїхали. Тобто оцей момент передачі подяки адресату втрачено, нема душі в такій подяці. Це в звучанні, а так, то, припускаю, може бути просто звичкою без негативних підтекстів.
    Щось подібне, але з делікатнішою різницею це "вибач мені" і "вибачаюсь", де нема функції другій людині прийняти те вибачення чи ні. Такі я-формулювання, там, де мали б бути міжособистісні.
    А взагалі цікаво було б знати, як така манера історично зародилась.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  11. Khustyanka

    Khustyanka Well-Known Member

    Саме так! Цікаво. І взагалі люблю всілякі говірки, діалекти. Дома говоримо на суржику нашому, слобідському.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Оооо! Мене і російською бісить коли отак спеціально БлагоДарю! Так дари вже чи що, а то так тільки одні розмови бгггг
    --- дописи об"єднано, 12 Червень 2020 ---
    Для мене «вибачаюсь» - це більше протокольна форма, коли за великим рахунком і вибачатись нема за що. Мене воно не так зачіпає як «подякувала», хоча сама я кажу «вибачте» завжди. Точно не прогадаєш )))
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    колись в інституті наш викладач казав, що нема такого "подякувала", бо не зрозуміло, коли і кому і за що подякувала

    і така ж історія з "вибачаюсь", оце закінчення -сь вказує на себе, тобто вибачаюсь сама перед собою

    але я не філолог, може хтось щось мудріше скаже, сама завжди кажу "вибачте", "пробачте" і "дякую"
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Наш Тарас, коли штовхає,
    "Вибачаюся!" - гукає.
    Та слова -усі це знають -
    Мають точне значення.
    Бо себе не вибачають,
    А просять пробачення.
    :)
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    А мені калька з російської- "Спасибо". "Спасибо-пожалуйста" хочеться у відповідь))).
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    @NataliaFed, там швидше, спочатку було "спасибі" - " хай тебе біг спасе". А вже в мо... російську ввійшло згодом, коли вони її собі клепали.
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Можливо. Мені "дякую" всерівно милозвучніше, бо не споріднене з рос., принаймі)).
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Ljlichka

    Ljlichka Well-Known Member

    @svoybox нам таке колись вчитель з укр.мови розповідала, приводала для прикладу слова "вмиваюсь" - я себе вмиваю, "купаюсь" і т.д. Тому має бути "вибачте" "пробачте"
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Якось мала настрій:girl_crazy:Прийшов до мене один хлоп, ми поговорили і він такий: «Подякував» і йде. Я: «кому?». Він: «Вам». Я: «Коли?». Він почіхав ріпу, глянув на мене і пішов. Сміялась я довго:girl_haha:Але таки навчила. Потім приходив і казав: «Дякую»:girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Смішно Смішно x 2
  20. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Між іншим, деколи проскакує оте "гарно подякувала", але то мабуть від людини залежить. Для мене, було, є і буде"дякую."
     
    • Подобається Подобається x 1