Для майбутніх мам

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Ума, 24 Листопад 2006.

Статус теми:
Закрита.
  1. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Zoryanazirka, сподіваюся, що Ви теж будете ділитися своїм досвідом :)

    А де Ви відвідуєте школу батьківства? В Інтерсоно?

    Я вчора купила журнал (мой малиш, здається) спец. випуск про здоров"я. Там є і за щеплення, і за дитячі хвороби, і всякого багато. І перша стаття - пологи очима дитини. Увесь процес пологів описаний від імені дитини... щось як прочитала я, то мені аж зле стало. Як тим дорослим не забракло тої фантазії так то написати... страшнувато було і неприємно, хоча я вже була присутня при пологах, і не так то було страшно, як там описали! :sad:
     
  2. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Токсикоз

    Кажуть, жахлива річ і не у всіх буває, а я думаю, що буває у всіх – просто по різному проявляє себе. Одним дісталися безкоштовні квитки в Ригу – і запахами і харчами перебирає організм, в якому відбуваються гормональні зміни, у декого це минає після 12 тижня, а інших цей стан може супроводжувати до початку пологів! У мене, як вважається, легша форма токсикозу, але я, чи то від того, що не знаю як то бути на місці отих інших, чи то просто так, але дуже шкодую себе і хотіла б навпаки.

    Увесь мій токсикоз проявляв себе рівно три тижні. Це неймовірне бажання з"їсти солоних зелених помідорів (я аж собі вирішила заквасити, але як тільки вони дозріли в діжці, то мені їх перехотілося – класика для вагітних :)), а також страшенно хотіла спати! Я не могла встати зранку вчасно, а в обід, то була просто катастрофа – я так хотіла спати, що ладна була заснути за робочим столом – з того всього купила собі в кабінет диванчик, на якому ще встигла покімарити, поки в мене не пройшов, так званий токсикоз. Ну і хіба то токсикоз був?

    Але здається мені, що в мене ще й емоційний токсикоз :sad: Мене перестали тішити речі, які завжди приносили звичайне задоволення – я не відчуваю насолоди ні від сну тепер, ні від їди, ні навіть від перукарні чи шопінгу :sad: Якась як депресія… Хоча якби я не читала про таке у вагітних книжках, то можливо б і не помічала цього у собі… просто хочеться мені зараз "поїхати в Ригу", але емоційно відчувати себе нормально!!! Того ніхто з ближніх не помічає, але мене то постійно переслідує!

    І як з тим боротися? То у всіх вагітних таке? І чи мине воно колись?
     
  3. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Мої найперші симптоми вагітності

    Ніде в Інтернеті я не зустрічала, які симптоми відчуває вагітна в найперші дні, тому розкажу як то було зі мною.

    Я відчула щось внутрішньо, що завагітніла ще в той самий день, коли то сталося. Не знаю як це можливо, але я була твердо переконана, що вже завагітніла. І якби не невдалий тест, який збив мене з пантелику – я б уважніше прислуховувалась до себе. А так найперші мої підозри сталися саме тоді, коли мали бути місячні. Відчуття ідентичні місячним – один в один, отак би не знала що варто щось очікувати іншого, то була б впевнена що ось-ось почнуться місячні. Єдине, що було не так як все – це дуже боліли груди... У декого під час місячних це звичне явище, але вони боліли сильніше, ніж звичайно. В принципі, це і є всі мої перші симптоми :) Потім у мене почалася тяга на кисле і сонливість підвищена, ну а потім виріс животик, стала неспокійна я, почала набирати вагу, а далі... далі я ще не знаю :)
     
  4. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Так, Умо, я ходжу в школу батьківства до інтерсоно, і там стою на обліку. Якщо чесно трошки дістають своїми рекламами бутіків дитячих аксесуарів де візочки ціною по 6,5 тисячі гривень.
     
  5. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Щодо токсикозу - в першому триместрі небуло ніяких змін, не нудило,Тепер нам 2 тижні до 3го триместру, єдине що тяжко - нахилятися, треба присідати щоразу. Ну і малий вже підріс і часом як штурхне десь по нирках :)
     
  6. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми


    А коли саме там заняття проводяться? Я все збираюся піти і ніяк не доїду туди :o

    Я, до речі, більше ніде і не чула, щоб проводили такі школи батьківства... якесь село в нас тут!
     
  7. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Кожний четвер на 2гу годину, але там по триместрах градація, потрібно взнати коли яке заняття. Вчора було - пологи, у наступний четвер здається буде догляд за новонародженим.
     
  8. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    а на скільки часу усе це заняття? і чи не можна не по триместрах ходити, а щочетвера? і чи багато там осіб ходить, чи потрібно заздалегіть записатися?
     
  9. Нуся

    Нуся Загублений

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Зі школою батьківства справи не мала під час жодної з двох вагітностей, але свого часу познайомилася з лікарем, яка організувала школу для майбутніх матерів. Колись вона працювала в жіночій консультації, а пізніше вирішила зробити щось своє. Має цікаві методики спортивних вправ для вагітних, крім того, займається з ними як психолог, дає головні рекомендації стосовно перших днів народження дитини. Не знаю, як зараз працює ця школа, бо наше знайомство відбулося два роки тому, але як когось ця інформація зацікавить, пошукаю координати і, можливо, навіть статтю-інтерв'ю з нею.
     
  10. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Я тільки вчора перший раз мала змогу піти, було осіб 15, тривало коло 2х годин. Загалом цікаво послухати, є багато нюансів. В мене це входить в пакет послуг, щодо відвідування індивідуального думаю таки треба туди подзвонити і дізнатися. Телефон реєстратури - 237 69 92
     
  11. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Дівчата, дякую за інфу!

    Нуся, а пошукайте координати, якщо не важко :)
     
  12. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Ума, я читаю вашi дописи i таке враження наче це я писала про себе, у мене майже все так само!!! Я теж на 13му тижнi. У мене все так само тiлки за вийнятком що солоне i перчене то мої життєво необхiдi продукти навiть до вагiтностi, так що рiзницi я не почула. А от щодо симптомiв з першого дня, то я теж знала одразу, правда може з третього, i бiль сумашедша в грудях i симптоми щодо мiсячних (хоча це було ще за 3 тижнi). Мене пiдтошнювало але то все, i особливо коли голодна була. В туалет за iхтiандром бiгати не довелось. Апетит правда в мене поганий був, i тепер не ахтi, їм набагато менше нiж могла б з'їсти колись. МОже тому i не набираю ваги. Тепер теж мало вiдчиваю що, хiба коли зрадниця спина прихватить. I то так добряче прихватить. Таке враження що хребцi якось з мiсця на мiсце вкладаються, особливо коли встаеш з лiжка. О i з сторiн поколює теж деколи. Але може це розтягуються зв'язки що тримають матку. Бо кровотечi i нiчого такого нема. А лiкарi, кажиш їм що дiється, а вони одне кровотечi нема, iдiть додому.
    Мала робити тест на дiагнозування синдрома дауну сьогоднi, у тас тут дуже наполягають на цьому, але так як у мене пiдстав немає i вiк у мене молодий то страховка менi не покриє, а тест дуже дорогий, так що я вiдмовилась. Зрештою пiдстав у мене немає.
    Ну от такi справи :)
     
  13. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Коза-Дереза, Ви собі не уявляєте, яка я рада, що ми з Вами однолітки ;) (однотижневики!!!) Аж настрій піднявся!

    Я солоне і перчене теж обожнюю, але якось ніколи, коли пізно вже і магазини не працюють, мені не хотілося чогось зеленого і кислого, вже і зараз. Я в місцевому Арсені всі помідори скупила :) Але такі раптові захцянки минулися. Тепер теж апетит не дуже... найгірше те, що мені тепер хочеться таких харчів... фука-бека, я б ніколи не подумала, що таке буду їсти (певно в мене хлопчик буде, як сказала мені бабця) - я тепер можу з"їсти піцу, хотдоги, гамбургери, запити то всьо колою... жахи просто :) Я себе контролюю в тому плані і не дозволяю того, але якби моє сумління не бачило, то напевно б підпільно наминала то всьо за милу душу :)

    На Дауна у нас роблять як мінімум УЗД (між 11 і 13 тижнями). Там вимірюють розмір шийки дитинки, скільки набралося води. У дітей із синдромом Дауна - води значно більше. У мене все ок. Але ще пізніше потрібно робити аналізи на ПЛФ (якось так називається). Там видніше буде.

    о, я розповім зараз про своє УЗД - стільки вражень!!!
     
  14. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Ума, це такий самий УЗД i тут роблять, за $840... менi б це пiшло на кредитну картку яка iтак має доволi боргу.
    Менi теж на 6му тижнi помiдори пахли всюди. МИ були у вiдпустцi "на морi" i там я на снiданок виїдала всi готельнi помiдори :) вони такої голоти ще не бачили. Тепер щось нiчо не хочу. Вчора купила сир якийсь Французький, хочу попробувати, але як подумаю про нього то аж тошнить. Сама не знаю що хочу. А от наприклад морозиво - я його не дуже люблю а тепер взагалi при однiй думцi вивертає. Тiльки менi дуже дуже не вистарчає сушi, я їх так люблю, а тут така справа. А деколи так пива хочеться. Або червоного винця з якимось добрим м'яском...
    А хочете посмiайтись? Знаєте скiльки у нас декрет??? Не догадаєтесь 6 недiль!!!! Так - НЕДIЛЬ - а не мiсяцiв, це просто смiшно, сволочi нещаснi. Треба iти кудась протестувати чи що. Тоже менi, країна мрiй.
    Всюди добре там де нас нема, правда ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    840дол??:eek: АФІГЄТЬ!!! в нас із фото і відео записом 60 грн!!! :rolleyes:

    У нас є декретна відпустка, яка може тривати і до 6 років дитині, а є лікарняні - то їх там здається 120 днів чи якось так приблизно, дома маю календар вагітних - скажу точніше! Різниця у виплаті для вагітної. Лікарняні це від 50% до 100% ( в залежності від стажу) виплати ставки, а декретна відпустка по догляду за дитиною, то біля 100 грн, які встановила ВР як мінімум для мам. Цікаво на скільки тих грошей вистачає. Пачка памперсів не більше, напевно. Хоча ще є разова допомога при народженні - це 8,5тис. грн :)
     
  16. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    А простий УЗД коштує $420, добре хоть страховка покриває, а роди.... i не питайтесь, тримають тут один однiсiнький день потiм копняка в дупу i додому i рахуночок вiд $10,000 до $12,000 (так так, тисяч доларiв)
     
  17. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    за роди менi точно прийдеться доплачувати 10% вiд всього рахунку... от буде весело. А памперси у нас - пачка з 200 памперсiв, здається стiльки - $35-$40, дитячi одежинки, взагалi атас - найдешевше $10 i там вже нема лiмiту. Найдешевша i звичайно найгiрша каляска - $150, а лiжечка.... деревянi, я мовчу взагалi, нема менше нiж $250, а всякi пластмасовi вiд $120 i вище. Словом... все дуже дорого для дiтей, дорослi то ще якось перебються а дитинi не скажеш, вибачай, сьогоднi будеш у брудному памперсi
     
  18. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    УЗД

    На перше УЗД повинні направляти десь на 6 тижні вагітності і призначене воно для того, щоб визначити чи маткова чи позаматкова вагітність. Але так, як найчастіше жінки на той термін ще не стають на облік, то першим УЗД вважається термін з 11 по 13 тиждень. Всього тих УЗД, як мінімум 3.

    Мене помилково направили на 8-9 тижні. Я слухняно пішла разом з чоловіком. Я не сподівалася що і в мене і в чоловіка поллються сльози від тієї радості. Нам так приємно було бачити малюка! (хоча я хотіла двох одразу). Нам тоді було 2см росту і важили ми вже 1,5 грами! Якісь інші показники лікарю вказали на те, що все в нас ок. Дитина добре прикріпилася, по центру і розвивається за графіком!
    Назад ми не могли їхати – ні чоловік, ні я! Зустрілися біля кафе і пішли відмітити перше знайомство з бебіком!

    Але важливим є УЗД на 11-13 тижні, тому мене направили ще раз. Сказали, що воно абсолютно не шкідливе і можна скільки хочеш ультразвукуватися. Я щось мало повірила в це.

    На друге УЗД теж пішли разом. На 12 тижні. Малюк спав, але було чітко видно профіль. Поки ми його діагностували, бебік прокинувся і то так було приємно дивитися, як він (він – не тому що хлопчик, а тому, що малюк) ручками потирав очка, потім щось собі за вушком почухав, потім до носа, потім перевернувся на бік до нас спинкою і намагався поспати. Але через пару секунд знову повернувся і так рухав ручками і ніжками активно!!!! Я не могла подумати, що в такому періоді вони вже такі активні!!! Дулі крутив по повному! Чоловік сказав, що то дівчинка, бо так само моститься як і я в ліжку, коли хочу спати, а я подумала, що то хлопчик, бо вже було чітко видно носик, губки (губки як у тата :)) і обличчя таке сформоване, що аж дивувало. Я в неті переглядала фото з УЗД такого періоду, але мало де видно так обличчя. Нам зробили фото і на фото ми схожі на Пушкіна. Навколоплідні води так сформувалися в той момент на фото, що "зачіска" і бакенбарди як у Пушкіна (хоча ніхто з нас не схожий на нього :)). Ріст наш від маківки до кіпчика (ніжки ще в цей період не враховують) аж цілих 52мм!!!! (за 2,5 тижні так виріс!!!) І ще було видно як б"ється сердечко! Шкірка ще дуже тоненька в дитинки, сальця мало підшкірного, тому сердечко було видно, точніше його роботу - мигало і билося так частенько!
    Ото я лежала і сміялася з радощів з того, що бачила і як малюк рухається і кувиркається у мене в пузі і подумала, що на 12 тижні у нас ще дозволені аборти! Я не знаю як можна таку мавесеньку людиночку вже вбивати. Воно ж там живе! Вже все сформоване! Треба таких жінок, які думають про аборт – водити на УЗД на такому терміні! Ну ще можна зрозуміти, якщо діагноз хворої дитини, але у більшості випадків лікарі і в діагнозі помиляються!

    Хочу, звернутися до жінок, які думають робити чи не робити аборти! НЕ РОБІТЬ!! Народіть дитину і віддайте на всиновлення, якщо вже не хочете її, є ж стільки сімей, які мріють про дітей, але з тих чи інших причин не можуть мати їх. Вас природа нагородила такою можливістю, тож не вбивайте тих малюків – це не зародки, це вже маленькі люди! Безпомічні і залежать повністю від вашого вибору! Принаймні перед своїм вибором підіть на УЗД і подивіться на цю крихітку. Впевнена, що зробите тоді правильний вибір на користь дитини!
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    У нас хіба що пологи дешевші і обстеження. І то значно дешевші. Але одяг і різне дитяче причандалля - такі самі ціни, якщо й не дорожчі. Я вже багато чого купила з великих речей, то можу сказати, що в нас дорожче. І я не купувала надто відомих фірм - просто те, що сподобалося і якісне. Хоча в оголошеннях можна знайти б/в і візки і ліжечка і в дуже доброму стані, а ціни як мінімум втричі менші магазинної!
     
  20. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    ой дiти дiти :)
     
Статус теми:
Закрита.