Для майбутніх мам

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Ума, 24 Листопад 2006.

Статус теми:
Закрита.
  1. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Хочу похвалитися за нашу державну програму інформаційної підтримки материнства та дитинства :)

    З березня цього року МОЗ України започаткував таку програму під назвою Тедді клуб (http://www.teddyclub.com.ua/).

    Тепер кожна вагітна коли стає на облік отримує подарунки від цієї програми, а саме: кольорові облікову книгу, де все красіво розграфлено і передбачено аж до виписки дитини з пологового будинку, а також календар вагітності.

    Календар вагітності просто супер: розділений по тижням, вписуєш туди свої дати. Містить інформацію, що потрбіно якого тижня робити, але найбільше мені до вподоби це наліпки :) Там є наліпки-маркери:коли відвідувати лікаря, коли здавати аналізи, коли останні місячні були, коли повідомили батьків, чоловіка, коли сама дізналася про вагітність, коли пити вітаміни, йти до школи батьківства, узд, стоматологи, перший одяг для вагітних, перші покупки малюку, перше ворушіння, декретна відпустка, пологи і тп... Є місце для власних нотаток. Дуже мені подобається, я фактично веду такий щоденник завдяки тому календарю - не треба самій ніц вигадувати :)
    файна пам"ятка буде для малюка :)

    Єдине, що як і всі видання - там не обійшлося без реклами: памперсів, хагісів, хіппів, антошок і тп. Але реклама ненавантажує і необтяжує - така типу з порадами, як правильно обрати візок і тп. :)

    Може в інших областях чи країнах такий сервіс давно доступний, але в моєї подруги була така страшна облікова карта (рік тому) - ну така поліклініка-поліклінікою :) А тут все так гарно, аж настрій підіймає - ведмедики всюди і вагітній є що почитати (статті і реклами) поки чекає в черзі до лікаря :)
     
  2. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Насчет книг о воспитании детишек, то хотела посоветовать. Не давйте мужу читать вовсе, им это вредно (для нашего здоровья и здоровья ребенка тоже :) ). Или наоборот, если таки дорвался до чтива, то срочно купите еще несколько разных авторов и дайте ему прочесть. Мужчины к книге о воспитании ребенка относятся, как к инструкции к действию. Только прочитав несколько книг он вам поверит, что тут тоже должен быть творческий подход. :) :) :)
     
  3. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    А я свому підсовую, підсовую в усі його читальні точки різні журнали... а він їх все рівно не читає... :sad:
     
  4. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Ну и не надо. Будет доверять вашему мнению больше в этих вопросах. А то у моей знакомой муж начитался книги о закаливании с пеленок, то еле остановился. Ребенок у них получился теплолюбивый (они ведь, детишки, тоже разные с пеленок :) ), а папа со своей закалкой с градусником и по минутам. Ребенок орет разрывается, до воспаления легких дозакаляли. А так как происходило все в студенческом общежитии, то мы были невольными свидетелями...
     
  5. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Коза-Дереза, як Ваші відвидини до лікаря?

    у мене все успішно! Аналізи взірцеві сказали! Єдине, що мене втомлює моя лікарка, яка намагається мені нав"язати різні непотрібні, як я вважаю, аналізи і робити їх варто лише у вказаній лабораторії. Очевидно, має якийсь зиск з цього!

    Тепер мене направили на потрійний тест: альфа-фетопротеїни, ХГЧ і ще щось здати потрібно (на 19 тижні мене направили, а то у нас свята трохи не сумістилися з моєю вагітністю). Ну, на це я погодилась - його роблять здебільшого усі і цей тест виявляє різні вади у розвитку дитини... Але перед тим мене спонукали здати ПАПП тест - це наявність якогось білку вагітності в крові, який теж може свідчити про дефекти у розвитку дитину і здавати його потрібно лише до 14 тижня, що я успішно пропустила, бо знала що такий самий тест буду робити пізніше (оцей потрійний тест фактично дублює його).

    Крім того мене направили на аналіз крові на титр-антитіл. Навіщо? у мене перша плюс група, у чоловіка теж плюс...

    Зате артеріальний тиск у мене не впорядку, прописали мені пити каву (а її ніколи не пила) або якусь настійку (забула назву) для підняття тиску. А мені і так нормально, це мій нормальний тиск і я себе добре почуваю!

    Ну і як стандартно - це аналізи крові з пальця, і сечі... оці два аналізи щоразу здають у нас перед відвідинами лікаря :)

    І на УЗД мене направили за день до здачі потрійного тесту, а це випадає на 19 тижні. Впевнена, що потім узд-ист скаже мені, що ще потрібно прийти з 20 по 22 тиждень!!! отак аби ходити і платити...

    Знущаються над вагітними! Моя бабця очевидно забула як то було в її часи, каже: чого ти так часто ходиш до лікаря? Якщо ти себе файно почуваєш, то ходи раз на три місяці :):)
     
  6. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Зето, мій тато був переконаний, що немовлят дуже легко навчити плавати. І мама розповідала як купали мене спеціально у великій ванні, а мені було всього 2-3 місяці. І тато мене опускає на саме дно, а мама розпереживалася, давай мене рятувати. Тато все чекав, що я почну плавати :) Через хвилину з дна мене діставали, бо я собі просто там лежала і дивилася на них, а плавати не збиралася :)

    А я от тепер теж читала статті як навчити малюків швидко плавати, то для мене цікавим фактом було те, що діти вміють на дуже довго затримувати дихання. І роблять вони це коли подути їм в обличчя, або легенько хлюпнути водичкою - це у них утробний інстинкт ще. І от саме в ці моменти радиться вчити пірнати і плавати, бо діти вміють не дихати під водою і це не викличе у них панічного страху води :) я от теж думаю якби то рано навчити плавати своє чадо :)
     
  7. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Коза-Дереза, з 16 тижня стверджують, що уже можна почути перші ворушіння дитини!!!! Але, як правило, на такому ранньому періоді чують переважно ті, хто вже народжує не вперше, бо їм вже відоме це відчуття! Нам з Вами пообіцяли до 20-22 тижня відчути таку радість :)
    А перші рухи, нагадують рухи вій (реснички).
    І як їх відчути? я підносила руку до очей і віями рухала... ну це ж такі непомітні ворушіння будуть. Боюсь пропустити їх :)
     
  8. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Непогано б, звичайно ... Тільки у нас це роблять під наглядом лікаря спочатку у спеціальному басейні. Може й у вас є такий центр, то ви поцікавтесь, щоб вийшло краще, ніж у вашого тата.. :D
    Я як була вагітна, то прогулювала відвідини лікаря регулярно. Я тоді студенткою була, то через деканат мене шукали... :)
     
  9. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Привiт, до лiкаря iду в обiд, а зараз у мене ще 10 ранку немає.
    Тi здавання сечi i кровi мене вже доконали! Я як була в абтомобiльнiй аварiї в кiнцi вересня, то я так наздавалась кровi що у мене на обох руках синяки не сходили тижнями, ходила як нарiк якийсь.
    Дитяче ворушiння я не знаю чи ще було, але я надiюсь вловити, деколи коли лежу то кладу долонi на живiт, затримую дихання i "слухаю" але я читала що рихи можуть бути подiбними i на бурчання в животi, так що напевне я сказати не можу. I ще я читала що худi жiнки у яких немає великої прослойки жиру можуть вiдчути дитячi рухи ранiше теж, так що я буду "слухати" далi :) може щось почую.
    Всi мої подружки мене вже замацали. Кожний раз мусять доторкнутись до животiка :haha: менi так смiшно що їм це так само цiкаво i незвичайно як i менi i мому чоловiковi :)) Я взагалiто пiонер в свому колi друзiв. Ми всi бiльш менш одного вiку (+ - 2 роки) тож хто ще тiльки жениться, деякi вже 2-3 роки женатi, але я перша з дитиною буду. Я казала однiй подружцi яка недавно заручилась, що тепер вона шукає весiльну сукню а я дитячi вiзки :)))
     
  10. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Доречi про вiзки. Тут зараз модно вже два роки (тут це я маю наувазi в центрi мiста) возити своїх бебiкiв в калясках фiрми Bugaboo - але вони холєра такi дорогi!!!!! Хоча вони дуже добрi, порiвняно з дешевими вiзками, легенькi i не роблять лишнiх звукiв, резиновi колеса, легко складаються, i мають декiлька складових на рiзний вiк дитини. Але.... цiна вiд $730 - простiшої моделi, до $1100 - самої самої моделi. Це ж караул! Я деколи думаю що люди купують такi вiзки для показухи, хоча якби у мене було лишнiх $1000 я б теж купила.
     
  11. Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    :) Берите-берите. Где-нить так за 850 - 900. Всем говорите, мол, взяла бы конечно и за 1020, да только я не гонюсь за дороговизной да престижностью, мне важнее удобство и пр. и т.д." А то с другой, совсем дешёвой коляской - как гулять-то... Может, никто ничего и не будет думать, а Вам потом мучайся... "да, ежели б бугабуе везла, небось эта грымза не так посмотрела бы"... :rolleyes:
     
  12. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Це ціна за трійку? візок для немовлят, візок для сидячих діток і карсіт?

    Мій чоловік сам обрав візок... і чого я його тоді не зупинила. Ми купили Babyconfort модель Kart, бо чоловіка підкупила реклама чоловічого інстинкту - мовляв візки для татусів. Ціна - одна з дорожчих, які представлені у Львові, але це не візок, а жах якийсь... я вирішила собі купити інший :) Може Чіко трійку куплю. Вони мені здаються легенькими по вазі і легенькими в керуванні, та й не такі громіздкі... ну але я ще не впевнена, щодо візка
     
  13. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Ума, карсiт немає, треба окремо купляти. Але є люлька i окреме сидiння для старшеньких, ну i всякi деталi додатковi. Ми ще правда нiчого не купляєм, бо квартира мала, нема де ставити. Хоча карсiт треба буде купити перед родами обов'язково, бо в лiкарнi дитину не видають якщо немає карсiт. Отак то.
    А калясочку, Невстранцю, я куплю, коли буду мати тi лишнi $1000. Люди однаковi всюди, кожен хоче пови....сь.;)
     
  14. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    У мене в дитинстві був комплекс того, що зі мною не гуляла мама, і мене до школи не водили (школа була дуже близько, з вікна видно)! Я все заздрила діткам, з якими батьки годинами гуляли на вулиці. А ми жили тоді в особняку і моя мама вивозила візок на подвір"я і з вікна спостерігала чи я ще не проснулася. А як трохи стала більшою, то в подвір"ї була змайстрована пісочниця і гойдалка... пильнували мене теж з вікна, але приводили до мене сусідських однолітків... хоча інколи мама виходила зі мною посидіти, але, як правило, мене годували в той час... бо їла я зле... І от коли я пішла в перший клас, то ми переїхали від бабці в багатоповерховий будинок. А там мами виходили з дітками і гуляли на загальному подвір"ї... я почувалася обділеною дитинством... тому думала, що як в мене будуть діти, то я буду обов"язково з ними гуляти!!! І шо тепер? Аналізую, що мами ті здебільшого виходять щоб одна з одною поговорити, а діти все рівно самі гуляються :) І тепер у мене компроміси з моєю совістю... ну поки дитина мала і спить тільки на вулиці, то шо з нею гуляти? вивезла візок на подвір"я... свіже повітря... а як виросте... то напевно буду гуляти, мені ж хотілося... але тепер щось дивлюся на себе і маю сумніви... це ж так зручно...

    п.с а раз на тиждень мене возили в парки на знайомство з місцевою флорою і фауною

    це я до теми візків, що зрештою яка мені різниця який візок! аби дитина з нього не вивалилась :)
     
  15. Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Как скажете! :) Правильнее: "кожна хоче..." ( - и это правильно!) :) :)

    Но у всех разные методы. Ума, например, будет это делать не демонстрацией коляски, а рассказом о том, как она отказалась от ТОЙ (самой!) коляски хотя муж купил ну ты понимаешь это на мужиков расчитана реклама была в общем денег зря потратил а я решила зачем мне это мне удобнее эта ну что я ради престижа марки своим удобством буду жертвовать и ребёнку в это безопаснее ну ты понимаешь ..." :) :) :)
     
  16. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Ума, я теж думала що немає рiзницi, але деякi жiночки пiдказали цiннi поради. Наприклад, щоб колеса були резиновi, особливо якщо живеш в мiстi i катаєш каляску по брукiвцi чи асфальту - бо тодi каляска не так деренчить i немає вiбрацiї, резина вбирає весь шок, а не каляска разом з дитиною. Це так як їздити на ролiках з пласмасовими колесиками i резиновими ВЕЛИЧЕЗНА рiзниця. Зуби не цокотяйть :)
    Друге - треба перевiрити чи капiшон чи iншi деталi складаючись (чи вiдгортаючись) не роблять шуму - всякого скреготання, та ще чогось, бо якщо дитина спить в цей час то може збутитись, i тодi присинай знову.
    Третє, щоб була не тяжка, бо волочити з машини на вулицю, з хати, може якiсь автобуси чи що, це ж тяжко, i дитина i каляска, i сумка...
    I я особисто завжди за те щоб каляска мала люльку для немовляти. Думаю що їм набагато кориснiше полежати нiж возитися напiвзiгнутими i завдавати лишнiй тиск i стрес на неокрiпший хребет i шийку.
     
  17. zet

    zet Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Я уже отстала от этой темы, но... Не берите универсальных колясок, они неудобны. Зимняя должна быть повыше летней, чтобы удобнее было наклоняться к ребенку. Летняя же малость пониже, т.к. ребенок уже лежать спокойно не будет, то хоть невысоко падать, если что...
    Не смотрите на модность марки, а обратите внимание на ширину сиденья и спинки у летних колясок. (Очень удобна была "Мальвина", а для второго купили импортную, то намучилась..) Очень часто делают высокие спинки, но очень узкие, и ребенку неудобно засыпать (в плечах скован).
     
  18. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Невстранець, а вас дратує що баби калясками вимахуються? КОму що, мужикам машини, бабам -сумки, каляски, брюлiкi ;)
     
  19. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    до речі, оці люльки призначені до 6-ти місяців. Нам з Вами доведеться на зиму пересадити дитину у сидячий візок... Моя мама каже, що раніше їм рекомендувалося дітей до року в лежачих возити... а я дивувалася як ті діти не випадали з них? вони ж уже вміють сидіти! То мама сказала, а ви не сиділи - ви в мене спали :)

    п.с. ще подружки говорили звертати увагу на те чи ручка перевертається у візку, щоб можна було завжди дитину бачити
     
  20. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Я i мiй брат виросли з Мальвiною, я була вже старшенька, та всеодно старалась залiзти у неї :D
     
Статус теми:
Закрита.