Добрий священик - який він?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Олюнька, 15 Листопад 2009.

  1. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Довго вагалася, чи створювати цю тему, але думаю, вона може бути корисною. Хоча вже у різних темах дещо згадувалися певні уявлення про священиків, але прошу тут описувати свої бачення того, яким має бути хороший священик (можна і про вимоги, позицію з цього питання церкви, і, звичайно, з цитатами, але більш цікавою є думка власне парафіян).
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Вас цікавить який саме добрий священик? Вони ж не всі на парохіях. Я би казала уточнити. Бо я наприклад багато різних знаю: одні постійно в мандрах, інші мають парохії, ще інші - науковці... а є такі, що одягаються як рокери й проповідують людям у барах при пиві...

    Найбільше мене завжди насторожують ті священики, яких усі люблять. Стараюся бути від таких подалі.
     
  3. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Пропоную засікти час, через скіко почнеться релігійна версія [​IMG]
     
  4. Відповідь: Добрий священик - який він?

    На мою думку ,добрий священник той,який служить за покликанням і віддає всього себе служінню Богу і людям.Добрий священник,на мою думку,повинен бути і строгим ,дотримуватись заповідей Божих не на словах,ставити відповідні вимоги не тільки до інших,а насамперед до себе.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Пригадали ви мені слова одного священика, якого дуже добре знаю: "коли я проповідую, то проповідую в першу чергу собі"...
     
  6. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Власне, вважаю, хороший священик може бути і на парафії, і в монастирі, і одруженим, і таким, що дотримується целібату; тим, що мандрує і проповідує, може бути науківцем, і навіть одягатися як рокери і проповідувати в барах при пиві....... :)
     
  7. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Хороший священик - це вже передбачає, що він має бути добрий :)
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Гм... а тут вже я вам дам цитатку одну.

    16 І підійшов ось один, і до Нього сказав: Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне?
    17 Він же йому відказав: Чого звеш Мене Добрим? Ніхто не є Добрий, крім Бога Самого. Коли ж хочеш ввійти до життя, то виконай заповіді.
    (Матв.19:16,17)
     
  9. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Гм...... :) .
    Дякую за цитату!
    (хто ж це мені темку на "добрий" замінив? ;)

    Зрештою, йдеться, про те, що означає саме слово, і ми, мабуть, всі це розуміємо? ;)
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Власне, значення не одне, інакше би я не подавала цитату.

    Старослов*янською "доброта" - краса.
     
  11. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Добре, що зараз розмовляємо не старословянською........ :)
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Але ж тематика церковна. І Євангеліє я українською зацитувала. ;)
     
  13. pukhnastyk

    pukhnastyk миється в бані

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Чому насторожують? І в якому розумінні "яких усі люблять"? Якщо Ви про показушну "псевдолюбов", то таке може насторожувати, бо любі псевдопочуття насторожують. А якщо є священики, яких справді всі люблять і до них люди тянуться, бо вони добрі діла роблять - просто роблять, бо є добрими людьми, не для "показухи" займаються доброчинністю. То такі священики теж Вас насторожують? Якщо так, тоді чим?
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Не буває таке, що ВСІ люблять, якщо людина є собою. Завжди будуть позитивні й негативні чутки кружляти навколо. Навіть о. Піо не всі любили.

    Якщо сказати простою мовою - не люблю ду...овлізів. :)
     
  15. pukhnastyk

    pukhnastyk миється в бані

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Шановна Ліля, я ж Вас процитувала:
    А тепер Ви кажете:
    І як Вас розуміти? ;)
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Так і розуміти.
    Якщо ВСІ люблять - значить щось не так.
    У природі таке не буває. Але людина вміє бути штучною й протиприродньою.
     
  17. pukhnastyk

    pukhnastyk миється в бані

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Цікава думка...Тоді, виходить, в митрополита Андрея Шептицького явно було шось не так, бо його навіть євреї любили :)
     
    Останнє редагування модератором: 19 Листопад 2009
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    А москалі терпіти не могли.
    Я ж кажу, що якщо ВСІ люблять - це протиприродньо.
     
    Останнє редагування: 19 Листопад 2009
  19. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    НАВІТЬ євреї? Гм...

    Я доповню Лілю, щодо нелюбові.

    Не любили митрополита всі, кому в горлі кісткою стояли його чесноти - честь, чесність, віра і вірність. Таких людей вистачає і в ближчому, і в дальшому оточенні великих людей, особливо таких, хто має право великими називатись. Холуї усіх диктатур, малі і великі приживалки-п’явки, котрих бісили ті самі чесноти через усвідомлення власної ницості.

    Про митрополита можна довго говорити, як і про кожну велику людину - нема однозначного визначення для такої особистості.

    А Ви, Пухнастику, вкотре попали пальцем в небо. Як можна було митрополита сюди приплутувати?

    Певне, якийсь бульвар почитали, чи кольоровий фільм подивились?

    А священник, звісно, може бути добрим для ВСІХ. Але недовго, бо то треба хамелеонити і кривити душею (що священникові не личить), а люди вже не такі й дурні, як може комусь здатись...
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Навіть здогадуюся який. Тутешній Інститут Шептицького щиро радів, що не дав на те кіно ні копійки. І ще казали, що фільм навіть гірший за сценарій, що їм давали почитати.

    Я власне те й мала на увазі, що кожен добрий священик матиме ворогів. Властиво, ворог один і незмінний - диявол.
     
    Останнє редагування: 20 Листопад 2009