Добрий священик - який він?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Олюнька, 15 Листопад 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Левку, я тому вас питала, чи щодо монахів та монастирів у вас виникає таке саме питання.
    У Католицькій Церкві переважила монаша традиція в тому плані.
    Обираєш служіння Богові таке - складаєш обіт безшлюбності, хочеш одружитися - тоді служити Богові будеш іншим способом, не в сані.
     
  2. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Лілю, де про складання такого обіту сказано в Новому Заповіті?
    Наприклад, про складання шлюбного обіту сказано дуже чітко і багато разів, а покажіть, будь-ласка в Н.З. хоча б натяк на те, що Бог хоче, щоб люди Йому складали такі обіти безшлюбності? Я таких місць не знаю...

    А якщо людина покликана служити саме таким способом, тобто покликана бути саме священником?
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Левку, я вам просто пишу те, що мені пояснювали самі католики. Я просто знаю історію того, як це виникло, про це й написала. Я особисто не підтримую ідеї обов'язкового целібату, але проблеми є і там, і там, тому й сказала, що жоден стан ідеальним не є. Але моя особиста думка не має ніякого значення в цьому питанні.

    Зі сторони легко писати, особливо якщо не знати ні людей, ні проблем, а дивитися лише на букви. Фарисеї теє чудово знали писання, з одного слова могли продовжити цілу цитату, а попри все пропустили прихід Месії.

    Хочете спасти всю Католицьку Церкву від такої страшної помилки, пишіть до Папи Франциска. На нього зараз дуже багато католиків покладають надію, що він скасує обов'язковий целібат. Може, якраз. :)
     
  4. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    О! Тепер я вас розумію... А то я, якщо чесно, думав що ви підтримуєте ідею обов"язкового целібату...:)
    Мені завжди важливо чути саме вашу особисту думку з того чи іншого питання...
    А те, щоб щось змінити в Церкві, то не обов"язково писати до Папи, ми уже міняємо ситуацію тим, що висловлюємося публічно з того чи іншого питання. Колись одна людина також змогла змінити дуже багато неправильних і ганебних речей в Церкві тільки тим, що почала публічно висловлювати свою незгоду з тим в чому перебувала Церква...
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Так, то правда. Тільки якби ту людину не підтримали феодали, яким було вигідно політично цю людину підтримати, невідомо як би історія пішла.
     
  6. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Але це уже інша тема...
     
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Якщо мова про Лютера, то його грошима підтримував й мусульманський світ, бо їм було дуже вигідно похитнути силу Риму.

    А тепер щодо одруження чи неодруження. У мене думка така, обговорювати чи розбирати її не бажаю, але вважаю, що аскетизм неодруження для священника це не так вже й погано. Кожному дається своє випробування. Не розумію чому розмова зайшла в русло, що щось комусь забороняють. В різних монаших орденах є різні правила і вимоги, і той хто хоче приєднатись до того чи іншого ордену вирішує, чи йому такі правила підходять чи ні. Так само і з "недозволянням" одружуватись. Якщо людина обирає бути священником, то у нього є вибір (в нашій церкві) - одружись, потім висвячуйся. Людина повинна нести відповідальність за свій вибір, свідомий чи не дуже. Який зробила, так мені Бог дав, так тепер маю нести відповідальність і робити все, щоб було добре.

    Знаю, що багато неподіляють мої думки. Я не розумію розмов дозволяють, забороняють. Чи ж не дав нам Бог вільний вибір?
     
  8. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Та ви що...?! Такої версії ще не чув...:)
    А що хіба не забороняють?
    От Ліля сама писала вище, що священникові не можна одружуватися.
    Вважаєте, що це нормально і що це по Писанню?
     
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Вітаю!

    Ні. Ви просто читаєте задом наперед. Людина має вибір!!! Я сказала, що не бажаю обговорення, той не буду ніц пояснювати.
     
  10. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Я нормально читаю...
    Неодруженого священника Церква позбавила права одружитися і далі залишатися в сані.Про який вибір ви говорите?

    Давати клятву про те що ти ніколи не одружися- це не вільний вибір, це пастка... В Писанні ніде немає такого, щоб складати такий обіт перед Богом. Відповідно це і не є Божою Волею для людини...
     
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Якби нормально читали, то не було б дописів. Ніхто нікому нічого не забороняє. Це вільний вибір особи. Для вас вільний вибір дорівнює пастці, ну то нехай так буде.

    Я так не вважаю. Свою думку з цього питання вище написала. Переливати з пустого в порожне не бачу змислу.
     
  12. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?


    Забороняють!
    Хіба може уже відмінили поки ми тут спілкувалися з вами...:) Жарт...

    Вказується умова, коли людину ставлять на служіння священником. Умова така, що ця людина, ставши священником, не може уже одружитися і залишатися в сані. Так- це вибір людини, давати такий обіт. Але цей обіт не є від Бога. Бог ніде не каже складати такі обіти Йому про неодруження. Це люди придумали собі таку клятву перед Богом. Навпаки, Павло пише, що хоче, щоб усі були такими як він, неодруженим, але якщо людина не може втриматися в такому стані, то нехай одружується, бо краще одружуватися, ніж розпалятися. Думаю, знаєте таке місце з Писання...
     
  13. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Дівчата, не знаю чи правильно я сюди пишу, але тут багато знаючих: В мене таке питання виникло " чи нормально коли священник вживає алкоголь - не вино звісно, а міцні спиртні напої. Бо я наприклад дуже категорична в цьому питанні щодо близьких мені людей, а на рахунок священників мені здається це не правильним. Але може я помиляюся. Бо на виправдання такого почула, що в церкві він на роботі, а поза церквою звичайна людина. Воно то й ніби так, але така ситуація здається мені неприпустимою. В мене чомусь зразу якесь несприйняття до таких священнослужителів.
     
  14. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    тут колись Ліля Романова писала про це
    ми звикли очікувати від священиків, що вони мають бути кращими за нас
    але направду то вони мають служити народу згідно вимог, які предявляютсья до їхньої служби, не більше чи менше,
    ну бо вони дійно люди
    хай Ліля мене поправить, якщо не так передала зміст

    щодо алкоголю, то особисто для мене тут діє правило педагогічне
    вчителя, наставникам, свящнослужителям заборонена аморальна поведінка
    тобто в даному випадку пити це одне, бути пяним інше
    ну і зразу постає питання чи може той, хто напивається, бути хорошим наставником
     
  15. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ну а взагалі пити, випивати важається гріхом? Я взагалі то завжди так думала
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А він вживає чи ЗЛОвживає? Тут є суттєва різниця.
    Вживання алкоголю повнолітніми людьми не є гріхом.
    Гріхом є зловживання. Будь-яке. Не лише алкоголем, але й їжею.

    Зазвичай проблема є в нас тоді, а не в тій іншій людині. Треба шукати причину роздратування чужими вчинками саме в собі.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    У цій цитаті багато відповідей:

    Римлян, 14.
     
  18. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    вважається в мусульман і в баптистів (вроді)
    а загалом вино і хліб йдуть символічно як кров і тіло Ісуса
    причащають ними
    ну і в деяких католицьких церквах (чи всіх) молодятам дають випити церковного вина після шлюбу
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?


    Якщо не помиляюся, спільна чаша - це традиція саме східних церков.
    Та й чого далеко ходити, Христове перше чудо, по ідеї, показує, що ніц злого в алкоголі нема.
    І в Святому Письмі написано, щоби не впиватися вином, саме не впиватися, а не утримуватися від нього. Правда, буквалісти часто інтерпретують "чувайте й будьте тверезі" як те, що пити не можна взагалі.
    От тільки питання було не про вино, а про міцні напої (хоча, як на мене, вино теж міцне), типу горілки тощо.
     
  20. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    то правда, і не знаю як з тим собі дати раду. Маю в родині випадки алкоголізму, тому дуже категорична в тому питанні. Людину, яка випиває сприймаю як потенційного алкоголіка. це психологічна проблема і сама з нею навряд чи впораюся. Але то теж не в ту тему