Догодовування малятка (2)

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем invisible, 25 Січень 2014.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. invisible

    invisible Well-Known Member

    Початок обговорення тут

    Ознаки готовності до прикорму:

    16650599_1485054124868615_2044467644_o.jpg

    Запис вебінару "Введення прикорму":





    ************************

    Люда, я після гречки і рису вводила кукурудзу, а потім вівсянку. Власне вівсяна, пшенична і т.д. є глютеновими, тому їх радять вводити пізніше, бо незрілість ШКТ може спричинити алергію на глютен. Курагу заварюю разом з компотом з сушки, потім витягую і розтираю через сито (м'якоть перетирається, а шкірка лишається). До сиру давала яблуко сире або печене, банан. Теж не дуже бананам довіряю, але зараз зима, особливого вибору нема. Моя мала зрештою певний час банан взагалі не хотіла їсти. А загалом сир вона більше любить один або вприкуску з компотом:) Можна ще з картопляним пюре.
     
    Останнє редагування модератором: 15 Лютий 2017
    • Подобається Подобається x 1
  2. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Прийшов мені сьогодні рекламний буклет від HIPP. Цікаво чи дійсно ВООЗ рекомендує в перший рік дитини підгодовувати лише продуктами промислового виробництва?
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    А там таке написано?
    Якщо так, сфоткайте сюди будь ласка сторінку, щоб напис видно було.
     
  4. maavka

    maavka Well-Known Member

    Мені такий приходив, 1.5 роки тому, коли дитинці 6 місяців було. Звісно не рекомендує промисловими. Просто Hipp підлаштував таблицю прикорму ВООЗ під свою продукцію, і розписав по баночках HIPP, що і як вживати. Але можна і своє вживати. А МОЗ застерігає, що на ринку не сертифіковане, а дитяче харчування сертифіковане, перевірене. Але звісно більше вітамінів має домашнє і воно краще, ти ж впевнений і без сертифікатів, що на твоєму (або знайомих, чи своїх людей) селі все ок
     
  5. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Ось цей фрагмент (останнє речення)
    IMG_2008.JPG
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Розчарування ... Я так раділа, що в нас хороша дільнича лікарка... 5 місяців, немає жодного з пункту введення прикорму, а вона пропонує вводити... Звісно вона тут же погодилася на відмову. Але... але... я вже розчарувалася ((
     
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    думаю, для деяких регіонів це може бути дійсно актуальною і поширеною проблемою, антисанітарія, невідомо якої якості вода. Може тому і існують якісь такі рекомендації (не факт, що то загальна рекомендація, може просто виробник дитячого харчування так процитував, як їм вигідно). Все треба оцінювати критично, і рекомендації ВООЗ в тому числі, і
    і хороших лікарів теж) неможливо знайти людину, погляди якої б ідеально співпадали з нашими, якщо вона вас влаштовує в медичних питаннях, то цього досить, щоб бути для вас хорошим лікарем, а з прикормом самі розберетесь)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Питання скоріш з розряду "поговорити": а для чого дитину годувати зі срібної ложечки?
     
  9. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    срібло має антибактеріальний ефект. напевно, тому. профілактика кишкових інфекцій))
     
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Цікаво, звідки в тих регіонах, де проблеми з якісною водою і присутня антисанітарія, люди візьмуть гроші на промислові баночки прикорму. То не до Вас, а так, ремарка до теми. Зрештою, на всі рекомендації кого б то не було треба дивитися критично і добре фільтрувати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Розкажіть, дівчата, як у ваших діток з догодовуванням є/було в районі року. Ми починали з педприкорму ближче до 8-ми місяців. Дитина їла зі мною шматочки, багато чого спробувала, з апетитом з'їдала невеликі порції деяких продуктів. Потім мене занесло, не скажу, що на періатричний прикорм, але частіше стало так, що тато харчується за своїм, тільки йому відомим, графіком, я - як коли випаде, а дитина під'їдає трохи зі мною, трохи сама. Гарно їла супи, картопельку, гречку, м'яско, фрукти. Гарно, то в моєму випадку - до трьох столових ложок, але зі смаком і коли попросить сама. А потім полізли верхні зуби і її як підмінили. Від всього відмовляється, затискає ложку зубами, якщо даю щось типу картоплі, ніби й зацікавиться їжею і ротик відкриє, а шматочок не бере. Беру її з собою за стіл, то пацькає мені все в тарілці, спускаю на підлогу з печивом - розкришує його по підлозі. Не дозволяю, то вона не дуже розчаровується і переключається на якісь свої заняття. Важить в рік 9,5 чи 9,6. Виглядає нормально, але я трохи переживаю, що ГВ не забезпечує їй всього необхідного для гармонійного росту і розвитку. Ага, ще спить під ранок не дуже, годую десь кожних півтори години/годину. Вчора кума висунула версію, що "їй мало тої цицьки" і "дитина не спить з вечора до ранку, бо голодна". Поділіться досвідом налагодження харчування своїх малюків. Про те, скільки має з'їдати дитина за табличками з книжок, я знаю. Запихати їжу в дитину з мультиками, піснями, танцями і задурюваннями лиш би з'їла - то не моя парафія. Але, щоб хоч щось з'їла хотілося б.

    Надіслано від мого Lenovo A5000, використовуючи Tapatalk
     
  12. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Скажу Вам більше. Моєму скоро 2 роки, а він останнім часом буває, крім яблук і пари ложок нормальної їжі (і то буває і без них) і гм нічого за день і не з'їсть. Як голодний, то зразу проситься "спати", бо знає, що буде циця. Теж не дуже тішуся з такого періоду, бо завжди були сніданок-обід-вечеря. Але, на щастя, є гв, то хоч знаю, що не голодний.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    В нас гв тільки на нічний сон і в ночі. Дитина їсть 4 рази в день. Важить 10.5 кг. Наніч може з'їсти цілий банан і трохи сиру і всеодно 2-3 рази за ніч прикладеться. Я думаю, що навпаки, що дитина як раз надається гм і просто не хоче чогось іншого їсти. Калорійність гм 70 ккалорій на 100 г, такаж як і в промислових пюре. Тим більше зубки, кажуть, що біль під час прорізування зубів дорослий би не витримав.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    розумію ваші переживання, але ви ж бачите, що раз дитина відмовляється (!) від їжі, то чого ж підозрювати, що їй мало?;) можливо, якщо у неї ріжуться зубки, їй зараз комфортніше їсти і легше травити молоко, тому через цю зміну вона зависає над ранком (якщо раніше у вас так не було). Ще після року загалом сповільнюються темпи росту, і в дітей в принципі природно може зменшуватись апетит. Мій син в районі року їв чудово, як по кількості-різноманітності, так і по культурності), а потім - і досі), почались вподобання-перебирання, періоди, коли за цілий день "бігли через місточок, вхопили кленовий листочок"), але, вага при тому середньостатистична для свого віку, що в рік, що зараз.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    прямо цитата з Комаровського

    накипіло

    а тепер давайте думати - якщо це країна третього світу де така труба з санітарією, то де тим людям брати гроші на промислову продукцію. Але Нестлє гарно присаджує їх на суміші, "бо шо ті мами в Африці знають", а коли гроші на суміш закінчуються, то в грудях вже нема, і їй дають шо там вже антисанітарне є, і най сі діє божа воля

    о, Хайді вже написала
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    А то ви справді про Африку написали? Чи то я не зрозуміла почуття гумору? Бо я щось не думала, що в африканських країнах присаджують на суміші. Та і хто якщо там багато домашніх пологів... чи то я мало про Африку знаю...

    Так от мене зачепило слово "лише" в наведеній вище цитаті. Бо, так, в нас свій город і я переконана, що їжа з мого городу буде краща ніж баночна. І як то ми вижили без тих баночок...
    Трохи вже дістало: спочатку суміш в пологовому тулять. Потім педіатр баночне годування. О так, забула сказати, що перед тим як я відмовилася починати прикорм з 5 місяців, дільнича вже збиралася писати якої фірми купувати пюрешки... То вже наступного разу дізнаюся ))
     
  17. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Happy Fiancee, Ви собі слухайте поради, але фільтруйте їх на свій розсуд.
    А як не схочете вдаватись в деталі щодо харчування своєї дитини, то відповідайте загальні фрази:
    - Що їсть? Різне їсть чи всього по трохи.
    - Чи їсть овочі/м'ясо і т. д. Кажіть: трохи їсть, всяко буває.
    Не розмосолюйте, як їсть, скільки їсть, чому не їсть.

    Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. jylanda

    jylanda занууууда

    Згадалось про баночне пюре, за час відпустки нашого педіатра її замісник мені сказала, що нема різниці чи куповане чи домашнє овочеве пюре і фактично мене налаштовувала на куповане. Але я робила домашнє, лише раз дала куповане у відпустці і малюк мав плямки, якась алергічна реакція, хоча гарбуз я вже до того давала в домашньому пюре. І то я купувала ніби біо пюре, яке б мало бути трохи кращим, хоча... Розповіла нашому педіатру, вона сказала, що домашнє таки краще і краще витратити час але хоч без додаткових консервантів. Постійно при таких порадах вона наголошує, що вона лікар " старої закалки" і для неї краще домашня їжа, грудне годування якнайдовше і мінімум косметичних засобів для малюка. Мені така її позиція дуже підходить;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    ну це ж не моя особиста рекомендація, це моє припущення, чи може таке рекомендувати ВООЗ і якщо так, то кому і на яких підставах. Я думаю, що рекомендувати цілком може, і цілком може бути, що Комаровський любить їх цитувати))) . А те, що це не дуже співзвучно з реальним станом речей, то це вже інше, давайте це розрізняти. Як і те, чи в принципі рекомендації ВООЗ є істиною в останній інстанції. Хай кожна включає свою голову.

    Ну а про суміші, то здається, якраз згаданий Комаровський, любить додавати ремарки до рекомендації ВООЗ "годувати грудьми до 2-ох і далі" - що це для бідної Африки, де води якісної нема, щоб суміш розвести...а я, якщо чесно, поняття не маю, як насправді справа із гв і догодовуванням в Африці, і що там їм розказує Нестле і як вони їх слухають.
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
  21. Ludmiloka

    Ludmiloka новенька

    Я теж прихильник баночного харчування, купляємо Hipp, Малятко, Одеські соки, але це не просто так вийшло - я дуже довго вивчала склад, придивлялася на реакцію дитини, і тільки тоді обрала те, що найкраще підходить моїй дитині.