Догодовування малятка (2)

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем invisible, 25 Січень 2014.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. invisible

    invisible Well-Known Member

    Початок обговорення тут

    Ознаки готовності до прикорму:

    16650599_1485054124868615_2044467644_o.jpg

    Запис вебінару "Введення прикорму":





    ************************

    Люда, я після гречки і рису вводила кукурудзу, а потім вівсянку. Власне вівсяна, пшенична і т.д. є глютеновими, тому їх радять вводити пізніше, бо незрілість ШКТ може спричинити алергію на глютен. Курагу заварюю разом з компотом з сушки, потім витягую і розтираю через сито (м'якоть перетирається, а шкірка лишається). До сиру давала яблуко сире або печене, банан. Теж не дуже бананам довіряю, але зараз зима, особливого вибору нема. Моя мала зрештою певний час банан взагалі не хотіла їсти. А загалом сир вона більше любить один або вприкуску з компотом:) Можна ще з картопляним пюре.
     
    Останнє редагування модератором: 15 Лютий 2017
    • Подобається Подобається x 1
  2. fillette

    fillette Well-Known Member

    Чи можна давати сир і йогурт дитині з домашнього молока?
     
  3. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Не підсолюйте. Сіль перебиває істиний смак овочів.
     
  4. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    А чи пробував хтось давати дитині прикорм ( яблучка, банани і т.д.) за допомогою ніблера?
     
  5. Monopoliya

    Monopoliya Well-Known Member

    Поговоріть зі мною про їжу для дитини 11 міс.
    До 6 міс.строго було лише ГВ. Потім почала пробувати пюре-кашки-супчики, але реально до 7-8 міс.їй то було нецікаво. Зараз нам майже 11, їмо хуману каші, іноді з моєї тарілки любить трошки (1-2ч.л.) вівсянки, звареної на воді, варю їй супчики, кролика, овочі блендерю, яблуко-банан. На більше мені не вистарчає фантазії. Якби сама харчувалась несоленим і варено-печеним - може б питань таких би не було, а от реально - що робити їй їсти в неповний рік? ГВ присутнє.
     
  6. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Саме перше це перестаньте уже блендерити їй овочі, а переминайте виделкою, а то не захоче жувати потім Вам нічого. Щодо м'яска то чому тільки кролик - введіть ще телятину та інше м'ясо потрошку. Я ще своїй парові тефтельки та котлетки на пару роблю.
    Зараз ще гарбузи є, то можна придумати і пшоняну кашку і рисову і дрібненькі макарончики з гарбузом зробити і яблуко з гарбузом запекти.
    Плюс вже помаленько рибу можна починати вводити.
    А сир мацьопа їсть, бо не побачила у Вашому меню? Кефірчик, який можна давати з гречаною кашою, бульбочкою пюре. А жовточок яйця даєте, бо теж уже можна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Monopoliya

    Monopoliya Well-Known Member

    Дякую. Двічі пробувала давати жовток з дом.яєць - двічі рвала. Може, співпало так, але не даю більше. Сирок робила сама і купувала - максимум чайна ложка і більше не хоче.


    Надіслано від мого SM-A310F, використовуючи Tapatalk
     
  8. khorosha

    khorosha Well-Known Member

    Можете спробувати давати звичайний рис і гречку (я трохи присолюю, маю гімалайську сіль), можна і солодкі каші давати - з ягодами, якщо маєте морожені, чи з фруктами (зараз є ще сливи і груші). Овочі спробуйте кусочками, хай сама бере. До звичайної картоплі моїй добре іде йогурт\кефір, а от сир любить солодкий, то даю із фруктами. М'ясо -можна на початок ще додати телятину і курятину домашню. Спробуйте перепелині яйця - там жовток менший. Ну і мікродози із своєї тарілки, будете бачити, що їй смакує :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Monopoliya

    Monopoliya Well-Known Member

    дякую ще раз)

    Зі своєї тарілки даю, їй цікаво, але вона їсть трошки, ну, може, чайну ложку. Не так, щоб наїстись, а просто з цікавості. Вчора омлет пробувала в тата. А сьогодні я їй зробила дом яйце з 30 гр молока і чуть підсолила, підсмажила трішки такий омлетик - то сама з*їла - вона попробувала і виплюнула. Вона пробує багато, а от просто щоб наїстись - то нормально тільки каші з пачки дитячі і супчик-пюре..[/QUOTE]
    Сьогодні попробувала той же дом творожок дати з бананом - (як клей))- відразу рвотний рефлекс.
    Хліб часом любить поїсти, жує, все ок. Купувала дит.печеньки - не хоче їх
     
    • Тупо! Тупо! x 1
  10. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    А спробуйте дом сир не з бананом, а з клубнікою чи малиною (якщо маєте і дитина не має алергії). Я його блендерую, додаю фрукти, якщо малина кисла, то ще трішки цукру даю і трошки молока (після року так даю) щоб не юув густий, бо інакше їсти не хоче. І виходить домашній сир, а по консистенції як магазинні сирки.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Поговоріть зі мною.
    Малечі 7,5 міс. Почала вводити прикорм місяць тому. Почала з кабачків, потім цвітна, печене яблуко. Вона не хотіла спочатку, то прикорм в нас рухався повільним темпом. Тепер стала їсти непогано. І ось тут мене застопурило. Доця з'їла весь кабачок, який я наморозила, цвітна їй не смакує (хіба з чимось змішувати, з кабачком їла), печене яблуко їсть. Постало питання, що їй ще ввести. Броколі не маю, хіба купувати (але купувати страшно, тим більше не сезон). Пробували гарбуз, але в калі побачила неперетравлене пюре трошки(. Каші не вводила, бо малеча і так немало важить, педіатр не радить.
    І ще - на виключно гв в неї стілець був раз на кілька днів. З початком прикорму частота не змінилася, хоча сам кал став густішим. Бачу, що її це турбує. Це ж не є нормально, що дитина не щодня ходить? Педіатр нічого не сказала/порадила з цього приводу.
    Даю пити воду кип'ячену, вона дуже любить. З горнятка не виходить їй, але пробуємо. Даю шприцом від нурофену, то вона аж труситься, так воду хоче. Може я мало води даю? Десь 20-30 мл.
    І до слова, в нас активне гв. Прикорм теж запиває що молоком)
     
  12. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Картопельку, моркву. Комбінуйте овочі
     
  13. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    Я малій варю компотик з гарбуза, яблучка і смородини. Інколи готую зупку з картоплі, моркви та невеличкого суцвіття цвітноі капусти та перетираю в п'юре. Недавно почала давати творожок. В планах ввести курячий жовток.
    --- дописи об"єднано, 24 Грудень 2017 ---
    Я малій варю компотик з гарбуза, яблучка і смородини. Інколи готую зупку з картоплі, моркви та невеличкого суцвіття цвітноі капусти та перетираю в п'юре. Недавно почала давати творожок. В планах ввести курячий жовток.
     
  14. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @TASJA можна чорнослив. Я не прихильник баночних пюре. Але то єдине, що давала майже від початку прикорму, для нормалізації какання)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Нереретравлені рештки то не страшно. В мене в малого до 3 років морква з супу виходила неперетравлена, тому рештки гарбуза в 7 місяців - нормально. Потім переросте. Організм тільки знайомиться з новою їжею і вчиться перетравлювати, ще всіх ферментів немає, і у всіх діток налаштовуються все у різний час. Можна пробувати все потрохи, головне не все одразу. Звичайно, якщо немає алергії, нетолерантності та проблем з шкт. І продовжувати грудне вигодовування.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Але зараз продовжувати давати гарбуз чи відкласти і спробувати через деякий час?
    --- дописи об"єднано, 25 Грудень 2017 ---
    І на рахунок пиття. Якщо є гв, то наскільки важливо давати пити? І що давати? Кип'ячену воду?
     
  17. BlackTee

    BlackTee Well-Known Member

    Так, продовжуйтe. Зараз майжe вся іжа йдe транзитом, просто кабачок, можe нe помітили) Пити можна воду, можна лeгкий компотик з чорносливу, або родзинок, якщо маєтe закрeпи.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Пити не дають до 6 міс, коли виключно г.в. Вже як є прикорм, то і пити можна по бажанню дитини. Г.в. далі пропонувати на вимогу, звичайно.
     
  19. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Ну, моя малеча п'є воду залюбки, коли б не запропонувала. А коли краще давати пити - одразу після прикорму (але ж тоді я пропоную груди) чи між годуваннями?
    А з чого ви поїте своїх діток? З горнятка не вміє/не виходить(
     
  20. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Колись мені радили " з корочка" ( від пляшки), але щось не дуже пішло. Ложечкою давала воду, пробували з чашки - з перемінним успіхом, трохи в себе, трохи на себе... Купили чашку - " непроливайку" пізніше, юзали довго, особливо як вже сама тримала - під час поїздок на автомобілі на дальні дистанції. Головне підібрати зручну саме Вам, і добре мити, розбираючи " на запчастини", бо в тих "шпарках" накопичується бруд і мікроби.
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. his joker

    his joker Well-Known Member

    В мене була подібна ситуація: синочок виключно на ГВ какав раз на кілька днів, бабусі наші все намагались мені нав'язати всякі клізми/мило в дупку і всякі такі дурниці, бо в дитини закрепи. Пояснювала різницю між закрепами і тим, що молоко повністю засвоюється - не дійшло, але я тим не переймалася, пропускала повз вуха, слава Богу, що живемо в різних містах :) Коли почала вводити прикорм (з 6 місяців) то частота не змінилася, змінився тільки колір з жовтого на коричневий, інколи був і зелений, якщо з прикорму щось нам не йшло :) І так було дотепер. А зараз дитині 1 рік і 3 місяці - какає по 2-3 рази на день, нормального кольору і консистенції :) ГВ ще теж є, але двічі на день тільки. Думаю, що і в Вашої дитинки стілець сам по собі нормалізується, коли ГВ буде вже мало в порівнянні з іншою їжею і дитячий кишечник навчиться перетравлювати і виводити ту їжу.
    Води зараз п'ємо десь 100-200 мл на день, а раніше синочок не пив ні з горнятка, ні з ложки, а все запивав молоком. То ми знайшли для себе оптимальний варіант - дитячу водичку "Малятко" з пляшки-непроливайки. Малий сам тримає пляшку, сам її перехиляє і сам смокче звідти воду, і той процес йому дуже подобається ;)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1