Догодовування малятка (2)

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем invisible, 25 Січень 2014.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. invisible

    invisible Well-Known Member

    Початок обговорення тут

    Ознаки готовності до прикорму:

    16650599_1485054124868615_2044467644_o.jpg

    Запис вебінару "Введення прикорму":





    ************************

    Люда, я після гречки і рису вводила кукурудзу, а потім вівсянку. Власне вівсяна, пшенична і т.д. є глютеновими, тому їх радять вводити пізніше, бо незрілість ШКТ може спричинити алергію на глютен. Курагу заварюю разом з компотом з сушки, потім витягую і розтираю через сито (м'якоть перетирається, а шкірка лишається). До сиру давала яблуко сире або печене, банан. Теж не дуже бананам довіряю, але зараз зима, особливого вибору нема. Моя мала зрештою певний час банан взагалі не хотіла їсти. А загалом сир вона більше любить один або вприкуску з компотом:) Можна ще з картопляним пюре.
     
    Останнє редагування модератором: 15 Лютий 2017
    • Подобається Подобається x 1
  2. Siania

    Siania Love Life

    Я думаю, 12 разів за добу вона точно пісяє. Просто раніше підгуз був ще повніший.
    Так, вона перевертається на животик, назад ще не вміє, але на пучки встає активно. А ногами так махає, що огого)))
     
  3. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Прийшла пожалітись. На маму, на свекруху. Як же вони мене дістали з тим догодовуванням! В них в головах так твердо забетоновано, що в житті малятка має бути пляшечка, дурник, манка і коров‘яче молоко, що сил моїх нема! Я вже звикла, що в їх очах я трохи дивна (дуже м’яко кажучи), бо яка нормальна мама не дасть дитині кашку з пляшки? Як дитина взагалі може так жити? Що то собі напридумували? «А чого ти ту кашку в пляшку не налиєш?», «А може зупку їй в пляшечку?», «та ти звари їй кашу нормально, на молоці», «наші діти он виросли на манці на молоці, і нормальні», «а печиво Марія чого не даєш?», «та то не їда, на то не можна дивитись, ще вдуситься дитина» (то на педприкорм), і таких фраз просто мільйон. Як мені то витримати? Їм хочеться все пхати малій до рота!!! Свекруха приходить через день, мама раз в тиждень. Я вже нємагу з ними.
    Але є ще мінірадість), з’їла мала нині крапулічку гречки (до того плювалась нею лише), і спробували кукурудзяну, ніби теж ок, але то було трішечки, завтра знову спробую. Тільки от питання - як ви її варите? Я магазинну змолола в кавомолці і трохи підварила, але не дуже довго (хвилин 10 навіть не було), бо якось воно все дуже задубіло). Як на мене, трохи та каша була недоварена, але малій пішло). Стільки пацьканини з нею. Може таки краще розчинну знайти?
     
  4. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Кукурудзяну не варила,не знаю. А гречку і рис ніколи не молола, просто цілими варила довше, вони тоді розварюються в м"якеньку кашу-малашу :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Корисно Корисно x 1
  5. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    а яку то ви купуєте, що ще й молоти треба? я брала таку , що типу полента (остання здається від "Жменька" була), така як мука, чи то як манка дрібна (ну але може як ви її змололи, то вона така сама і вийшла). Варити її тоді треба всього пару хв, справді навіть 10 хв не буде. По моєму десь на 150-200 мл молока вистачить столової ложки , і то майже весь час її треба помішувати, бо звариться в грудку, а решта молока лишиться вгорі. Словом то для мене було файно, реально на пару хв роботи, ще варення додавала (ну але то не на початок прикорму, а якось пізніше чуть я її давала).
    о, я вас пожалію, в нас купа таких історій (та і певно в більшості мамів зараз). Найприкріше було влітку (мала з квітня) - як то ти не даєш дитині пити водички? така спека, воно бідне мучиться, молоко то не то, треба водички, можна і цукру додати трошки. То всьо були наїзди свекрухи, бо в неї щей двоюрідна сестра педіатр заслужений (хоч їй зараз десь біля 80 літ), і ото вона набирала кожен раз консультацій і вигружала мені. Єдине, мама моя була трохи спокійніша, бо пів року перед тим появилася дитина в брата, а жінка в нього тож прогресивна і всезнаюча, то якось звиклися вже на одній дитині, то і мене менше вантажили.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Якщо практикуєте педприкорм, то так, як собі. Я не варила нічого швидкого приготування/перемеленого і мала нічим не давилася і не давиться. Їсть з самого початку будь-які шматочки сама. Тут суть яка - варю собі кашу, даю дитині пробувати. З кукурудзянкою, то взагалі нуль проблем. Хоча, якщо звичайна надто груба, то можна спробувати поленту з італійських/польських товарів. Моя родичка дуже її хвалила, коли починала малого догодовувати. Каже, що вона класно розварюється і дуже ніжна.
    Щодо мами та свекрухи - бажаю навчитися відбивати то все, як екран. Я теж намагалася вводити педприкорм (пізно на їх думку - в 7,5 міс.), ніколи не годувала по годинах і схемах, через силу, але в результаті зараз мала дуже мало їсть дорослої їжі. За тиждень їй буде два роки, а про відмову від грудей мова ще й приблизно не йде, як і про "нормальне триразове харчування". То я раніше слухала те саме, що ви, а тепер вдвічі гірше - "нагодуй дитину", "що там в ті цицьці є?", "звари їй телятину", "перестань годувати і почне їсти", "така велика, а цицьку смокче" і т.д. Головне вчасно уявити водоспад:)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  7. Siania

    Siania Love Life

    Люди, доні сьогодні 6 місяців.
    Я розумію, що догодовувати треба не від завтра, але в малої дуже сильний інтерес до їжі.
    Маю питання, з чого починати, якщо овочів ще нема?
    Якщо купувати каші-крупи, то які брати? Дитячі не хочу, дорослив з магазинів не довіряю.
    Чи треба перемащувати оливковою олією?
     
  8. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Та якась наша, грубшого помолу. Яку мала, таку й зварила). Колись мала ту дрібнішу. Зараз знову її треба купити.
    За «водичку, цукор, сіль» тоже вислуховую. І оте читається в їх очах «чокнута якась мамаша» регулярно. І саме цікаве, що педприкорм їм тоже не подобається) «вдавиться», «не можу на то дивитись» тощо.
     
  9. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ну якщо по традиційній схемі - як дитина добре набирає вагу - то радять починати з овочевого пюре, що там кажуть найменш алергія на - кабачки, цвітна капуста... але на своє зараз не сезон, треба було би перевірену восени морозити, то зараз би
    варили. Я яблуко печене пробувала, навіть трішки картопляне + морква пюре.Звичайно, не всі продукти зразу вводила, по одному новому через кілька днів, спостерігала за реакцією шкт. , а також чи немає алергічної реакції. Сирочки дитячі підходящі по віку теж давала "тьома", "агуша". Кефір дитячий.
    Як дитина худіша, то можна починати з каш. Я промислові давала( гарно їла) по трошки, і пюре готові, коли не було своїх овочів-фруктів, мені здавалось це безпечнішими, ніж купувати невідомо що в невідомо кого не в сезон...
    Я тоді і про педприкорм прочитала, то воно в нас якось було паралельно - звичайний , традиційний прикорм(дуже гарно їла) + педприкорм "дорослою їжею". Коли хтось їв , просилась собі, то по крихті давали пробувати все( крім промислових ковбас і алкоголю ггг.), але ми взагалі більш - менш здорову і необроблену їжу вживаємо, таке рідко було на столі, що не можна дітям дати... Так ми швидко перейшли від варіння окремого овочевого пюре до роздавленої вилкою загальної зупи , деколи з додаванням відвареного перемеленого м'яса. Кролики, теля- як зарізали, давали нам своє з села, то відварювала (кролика навіть тушила з морквою і цибулькою для всіх, то шматки м'яса вибирала для малої перемолоти), блендерила з додаванням невеликої кількості того, в чому варилось, розкладала по порціях і морозила. Тоді воно завжди було під рукою те м'ясо. (Теля в селі буває раз на рік). Але паралельно давали з свого столу крихітні шматочки різної їжі. Якось поступово після року - півтора перейшли на загальний стіл, дорослий кефір і т.д. Цицю їли до 2 р.3міс.(син до 1.7)
    Все вищенаписане - суто наш досвід вигодовування 2 дітей (як годували старшу 1991 р.н. не пишу, воно Вам не треба:girl_haha:) , спосіб, який був зручний для нашої сім'ї і підійшов нашим дітям, тому приймайте до відома, дивіться по своїх дітях і робіть свої власні висновки.
     
    Останнє редагування: 27 Квітень 2018
    • Подобається Подобається x 2
  10. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    Я варю у співвідношенні 1 неповна столова ложка (2 чайні) на 250 мл молока. Доводите до кипіння молоко, солите або цукруєте в залежності від крупи, добавляєте помелену крупу і помішуючи на малому вогні варите в середньому 15 хв. Солі даю дуже мало, а масло мала не любить, тому в каші не даю.
     
    Останнє редагування: 27 Квітень 2018
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  11. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Якщо дитина вже старша і з'їсть стільки - о.к. Така мала , як в Родіоночки, то мама буде доїдати. Та й молоко коровяче я би остерігалась так рано давати. Або на воді, якщо самому варити( я для смаку в готову "доцикувала" своїм молоком). Або коробочні для дитячого харчування, в них не цільне молоко, а перероблене і адаптоване до перетравлення маленькими дітьми. Але то кожний сам собі вирішує, головне - все нове давати потрохи, спостерігати реакцію організму, якщо о.к. - збільшувати поступово дозу...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  12. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    Я з вами згідна. Я зазначила пропорції, як це звично роблю я коли не даю магазинноі каші. Звісно, що у випадку Родіоночки дитина тільки знайомиться з іншою їжею і тому усе варто робити поступово і не в значних дозах.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Siania

    Siania Love Life

    Я певно не в ту тему пишу, не знайшла відповідної((
    Яку воду даєте?
    Маємо вдома зворотній осмос з мінералами і без. Але вналізу ми не робили, не впевнена у її якості.
    Малятко? Напрягає, що у пластику. Моршинська скло?
    Допоможіть)
     
  14. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Я даю ту що і ми пємо аляску, ну або моршинська не газована.

    Надіслано від мого X5max, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Наразі даю малятко. Пару разів готувала на Моршинській. Якщо чесно, навіть не замислювалась так глибоко). Ми вдома всі п‘ємо моршинську з джерела. Не кип‘ятимо. Самі набираємо. За останні років 10 жодного трафунку не було. Але малій поки не ризикую. Навіть кип‘ячену.
    --- дописи об"єднано, 8 Травень 2018 ---
    Ну і ми думаємо про сир та йогурт. Що ж то дати? З якого молока зробити той сир чи йогурт? Щось тут я зависла).
     
  16. Siania

    Siania Love Life

    Я купую закваску віво, і на сир і на йорурт (але наразі для себе).
    А малій не кип‘ятите воду?
     
  17. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    Я коли тільки привчала малу до молочних продуктів купувала розливне молоко "Радивилів" 1л, сільського купувати не хотіла (боялася). Певну частину лишала на кашки, а іншу ставила на сир: доводила до кипіння, добавляла геть трохи цукру, крапала трохи лимону і молоко вурдилося в сир. Зараз вже рідко коли таке роблю. Даю магазинну спеціальну дитячу сиркову масу (на вигляд як йогурт).
    Як маєте перевірене сільське молоко можете пробувати з ним робити різні маніпуляції, оскільки воно має насиченіший смак.
     
  18. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Малятко ні. Спочатку кипятила, зараз забуваю.
    @Gudzyk, нема перевіреного домашнього молока. А не перевірене теж дуже боюсь. А магазинне - то ще та історія). Тому навіть не знаю що робити.
     
  19. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    @Rodionochka , ви знаєте мені завжди страшно вводити нові продукти, бо хто його знає як дитина на нього відреагує ( поноси, алергії і т.д.), але з часом раціон дитині все ж треба буде змінювати, тому я зі страхом, але все ж пробую. Тим більше вона в мене така жучка ))) що прибігає і з таким невинним поглядом сама лізе до мене в тарілку. А скільки я ще не знаю про її гастрономічні походеньки з татом чи дідом ))).
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  20. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Питання про рибу. Яку б то дати дитині рибу вперше? Де її придбати і як приготувати?
     
  21. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Якусь білу не жирну. Я давала печену
     
    • Інформативно Інформативно x 1