Двомовність в Україні - реально?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Анута, 5 Лютий 2010.

  1. lanalv

    lanalv Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Ленін тут дійсно нідочого, просто він перший , хто прийшов на думку, як можливий автор цього афоризму. Принаймні, в мої шкільні та студентські роки саме Леніну приписували авторство,а аж ніяк не нашому великому поетові.
    ну, помітила, що зробиш? це ,мабуть, в мене занадто тонка душевне організація...
     
  2. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Якщо до вас звернеться англієць і ви знаєте англійську, це теж буде "прогин" в разі, якщо ви йому відповісте англійською? Це все з огляду на те, яка у вас мета - порозумітися зі співрозмовником чи піти на принцип. Водночас, якщо співрозмовник адекватний, він поважатиме ваше бажання спілкуватися рідною і шукатиме способи з вами порозумітися.
     
  3. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    це ти з точки зору...? мами сина, котрий міг бути на місці такої дитини? чи дитини, чиє ім'я, власне в даному випадку ЄЛИЗАВЕТА (російське??), було признане не ім'ям, а формою??? Я мама Софії, і якби її хтось за "СОНЮ" в Московію відправив, я б подала в суд. І виграла б. Бо цей хтось уже одним своїм вчинком "дитсадком" показав свою інтелігентність.чи ти її захищаєш з тої точки зору, бо вона видирає історичні факти, як і всі сильно "щирі" українці і трактує їх по-своєму? (читати = перекручує).
    А то вміння відстоювати своє, Левандівко - то просто хіт політтехнолога підняти рейтинг Фаріон, бо шуму наробило доброго, а реклама - вона дорога. і взагалі, Ви впевнені, що Свобода то не проект ПР? бо тільки коли глянути хто пройшов в ЛМР, то вже стає шкода міста...)
    І не треба уподібнюватись до виродків, мовляв, лібералізм в політиці зайвий.
    Покажіть тут хоч один виступ Фаріон, який вписується в рамки "адекватний".

    ---------- Додано в 16:26 ---------- Попередній допис був написаний в 16:21 ----------

    Навіть не просто адекватний, а логічний, змістовний, бо Бандера направду починав не з того, на що так давить Фаріон. Ото наперекручувала, ото жінка. Треба так вміти.

    ---------- Додано в 16:28 ---------- Попередній допис був написаний в 16:26 ----------

    І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь... то хіба не Шевченко?
     
  4. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

     
  5. lanalv

    lanalv Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

     
  6. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

     
    Останнє редагування: 9 Грудень 2010
  7. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Дівчата, гілка не про Фаріон, а про мови!
    Я вважаю, що якщо справді іноземець і не знає місцевої мови, а я знаю його мову, то не проблема перейти на його мову. Не має значення чи росіянин чи англієць чи поляк, німець...
    Але якщо українці та ще й львів'яни до мене говоритимуть російською, то я НІКОЛИ не відповім російською. Треба все-таки поважати себе і свою мову.
     
  8. Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Я не корінна львівянка. Приїхала вчитися 10 р назад, закохалася в це романтичне місто і тепер є повноцінною його громадянкою. Цю фразу
    , як на мене можна було говорити в 1999/2000р. Тепер такого не скажуть Вам. (БО) А я можу стверджувати, що кількість російськомовних (не етнічних росіян), а саме російськомовних за ці роки(у Львові) Значно збільшилась

    Зайдіть в будь який держ.заклад інших країн (Польща, Англія, Німечина.....) та зверніться до них тією мовою якою Ви спілкуєтесь в родині між собою(в Росії бажано українською, адже Ви Українка). Що вони Вам скажуть? Чи взагалі будуть Вам відповідати?

    ні це буде вказувати, на те, що я розумна та знаю кілька мов, і ось ще
     
  9. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Моїй свекрусі постійно кажуть! На базарі, в магазині, в маршрутці. Мають право?
    Сама декілька років тому ( 3-4) бачила дуже неприємну сцену : їду в маршрутці, 2 хлопців років по 14-15 розмовлять між собою російською. Якийсь дядько починає кричати на всю маршрутку, крити їх такиииими матюками і наполягати, щоб вони негайно вийшли. Хлопці вийшли, а дядько їхав дуже задоволений, як він провчив їх....Ще випадок. Гуляємо в парку з маленькими дітьми, розмовляємо російською, йде ...ну не знаю, як краще назватичоловік, зупиняється і починає кричати: "От вас всіх треба під стінку і розстріляти!!!" Ну і на додачу матом.
    Та купу таких прикладів можу привести. Тільки цікаво, якби розмовляли лди не російською, а , наприклад, польською, чи була б така реакція? ТО про яку любов до мови можна говорити ( в цих випадках)?
     
  10. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Мої свекри теж російськомовні, їм чомусь не кажуть. Чоловік 50/50, залежить від оточення, теж жодного разу йому ніхто зауваження не зробив. Мені так здається, що все таки має значення не якою мовою , а як саме говориш. І при якихось конфліктиних ситуаціях мовні закиди вже йдуть як "останній аргумент".
    Ну а випадки в маршрутці чи парку - це ви просто на божевільних натрапили, співчуваю.
     
  11. Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Хорих на голову вистачає всюди. Коли була студенткою зустрічалась з хлопчиною із Маріуполя (Донецька область). Була в нього три літа підряд (їздила на Азовське море під час канікул). По кілька тижнів в нього жила. Там реакція на українську мову різна була. Нормальні люди не звертали уваги, говориш українською, то й говори. А інколи на мене бандерівка та хохлячка казали (Мали право мене ображати?:girl_blum:(((
    Мій молодий чоловік просив мене, коли я САМА(одна без нього) українською не спілкуватись (від гріха подальше).
    Пи.Си. І ще так для загальної уваги. Там в Маріуполі(Донецьку) української мови в побуті НЕМА. Тоді (коли була я), звучала тільки на пляжі Азовського моря (приїжджали "західняки" відпочивати) і все.
    Маю надію хоча б тепер хоч трохи з телеканалу(1+1) звучить чи ще якогось нашого Українського(хоч трохи нагадує звучання мови), бо в них там в основному всі канали Російські.
    Ну і накінець. Що мене взагалі здивувало та розчарувало. Мій колишній молодий чоловік якось телефонував мені у часи Ющенка. Він до мене звернувся з словами :"ну что западенцы, в ж..пе теперь сидите? " І це після того як він у нас дома на Різдво був і на Паску (у них нема того відчуття свята , що і у нас) він назвав мене западенкою, бандеровкою (потім сказав, що це жарти у нього такі)
    Тепер думаю і Що їх там вчать? мову? Українську?
    Хіба можна заперечувати, що проблема Української мови таки Є?
     
  12. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

     
  13. mamaTimy

    mamaTimy ... трохи вредна))

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Двомовність... Нічого поганого в цьому не бачу, але мого знайомого після виходу з маршрутки сильно побили за російську мову:-( сумно що деколи межі ставлять там, де їх не потрібно. А ще люди інопланетні розуми шукають. Тут з расою, мовою і всім земним спочатку б розібрались...
     
  14. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    А що тут розбиратися? На кордоні чітко написано: "УКРАЇНА"
     
  15. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Тоді чому таке ставлення до росіян з Росії? вони теж не знають нашої мови. Навіщо робити закиди, чому вони нашої мови не вчать? Англійці, приїжджаючи до нас, теж не вчать.
    Я переконана, що залежить від поваги до співрозмовника і співрозмовника до вас. Якщо люди адекватні,проблем такого роду не буде.
    А зі Зорянівонькою я згідна, за що і подякувала за її допис.

    Проблеми є. Однак, мені видається до двомовності ми ще скоро не прийдем, принаймі через сторону матеріальну.

    А прикладів "мовної" агресії можна знайти дуже багато. Вже про Крим згадали і про львівські ринки і маршрутки. Але це дійсно з серії "рагулі".
     
  16. Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    Поїдьте на Схід(Південь). Гляньте як там Українською мовою всі спілкуються. Це тільки у Львові проблема двомовності, а там все ок, нема мови нема проблеми )
    Ви мабуть мій допис не дочитали до кінця , бо не в росіянах справа, я ж вказала ЩО
    А знання чи російської, чи польскої чи англійської чи будь якої іншої мови вказує на те, що людина розумна ))) бо змогла крім рідної ще купу мов освоїти
     
  17. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    І не мусять! І Ви - не мусите оффтопити. Китайці Китаю в цій темі - теж оффтоп.
     
  18. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?



    Йдеться про двомовність на державному рівні - скажімо, чи то південь чи то схід оформлюють всі офіційні документи українською (наприклад, вирок суду). А якою мовою спілкуватися в побуті, це особиста справа.
     
  19. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    +10000000000000000000
    До речі, на Сході такі випадки набагато частіші ніж тут.

    ---------- Додано в 14:15 ---------- Попередній допис був написаний в 14:13 ----------

    А що їй заважає вивчити українську і нею спілкуватися? Крім того, не вірю що не знає, вона ПРИНЦИПОВО не хоче говорити, бо НЕ поважає. То чому я маю поважати її?
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Двомовність в Україні - реально?

    сказати? Можете не поважати, але чим ви тоді кращі за неї?