Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їсти"?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем truskaffka, 19 Листопад 2013.

  1. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Якось донедавна взагалі над тим не задумувалась. Більше того - я завжди вважала, що те, у що не віриш, ніколи тебе не зачепить. Хоча часом стаються непояснювані речі типу вроків.

    Хотілось би поговорити на цю тему. З одного боку ці всі речі ж не визнаються церквою? З іншого, коли ввела пошук по ДП на тему "порча " і "прокляття" (щоб тему не дублювати) - кинуло на сторінку, де обговорювали якогось отця. Є ще тема про ворожок...

    Як взагалі сприймати всі ці речі типу розмов про ауру і енергетику та ще й у контексті їх впливу на фізичне тіло? Чи у християнстві є якісь аналоги понять "добра енергетика" і "погана"? Чи то різними словами позначають щось одне і те ж, чи то зовсім речі несумісні? Що таке та аура - чи правильно буде вважати, що це якийсь "відбиток" душі? Чи екзорцизм має що спільного із "закриттям енергетичних каналів"? :girl_impossible:
     
  2. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    А що ви саме хочете знати? :)
    Бо, якщо ви християнка, то дійсно:
    І шукання християнських аналогів "аурі, кармі, енергетиці" в їх реальному контексті є неумісне, бо в християнстві таких понять нема. Інше діло, що якщо ми щось не бачим, то це ще не означає, що цього не існує. Але я так розумію, ви хочете витлумачити це з християнської точки зору? Чи просто подискутувати "на тему"? :)
     
  3. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Я взагалі в то не вірю, але коли дивлюся битву екстрасенсів, то вони частенько все списують на таке: ауру, карму і бла-бла-бла... Задумуюсь над тим, але не фанатично, просто відношуся з цікавістю.
     
  4. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    І те, і інше. Навіть не так подискутувати, як поговорити і самій прийти до якогось ставлення :).
    Просто багато що мені видається подібним. Мене огорошили недавно тим, що мої найбільші біди пов"язані із померлими родичами, а ще з "втратами" на енергетичному рівні. То я собі це все послухала і через призму власних уявлень сприйняла так:
    оті всі "втрати" - це мої психологічні проблеми, бо я так зациклююсь на деяких поагних речах, що дійсно можу собі то проілюструвати. ніби витікає кудись моя енергія. хоча якщо спитати мене, що та енергія таке - не знаю. А щодо померлих, то дійсно мені підказали - що часом кажуть люди "душа молитви просить", що хтось приходить уві сні або ще якось - і що треба за ту душу помолитися.

    Отакі аналогії. Просто поки це все так розмито і сказано у формі "енергетичний вампір" чи типу погасла "чакра", то я не можу це переварити і намагаюсь зрозуміти скоріше, що може стоїть за цими словами з контексті своїх уявлень.
     
  5. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Я думаю що всі ці речі скоро будуть описані якимись фізичними явищами і формулами і будуть зовсім відокремлені від релігії чи надзвичайних здібностей. Просто люди все що не можуть ще зрозуміти і пояснити пояснюють релігією.
     
  6. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    то хто вам таке мудре сказав?:girl_haha: тут щось трохи намішано екзорцизм і закритя енергетичних каналів, таке враження що пробують змішати релігію з східною філософією. паралелі не перетинаються!
     
  7. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    трішки по-іншому. Якщо людина віруча, живе побожно і часто ходить до Причастя,Сповіді то вона є у стані благодаті і ніц її би не мало вчепитись згідно її ж віри. Варто чітко розмежувати поняття "віра" і "релігія". Типу від супротивного -
    те, у що я вірю, захистить мене від усього злого.
    Довіра до Бога як до люблячого Батька, а не просто пам"ять про безособового Бога, закритого в неділю в церкві.
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Хто сказав?
    Певні речі інакше називаються, але то не значить, що вони не існують. Ну і є різниця між визнанням і сповідуванням, поклонінням.
    Існування диявола й зла Церква визнає, але сповідуємо ми віру в Бога. Це до прикладу. Я не кажу, що енергетика й аура це зло.
    Візьміть той же момент із кровоточивою жінкою. Христос відчув, як "сила вийшла з нього".
     
  9. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    хто був першим - курка чи яйце?
    не знайома з вами особисто, але не думаю що все починалося з поганих ілюстрацій. Зазвичай є ситуація, з якою нелегко справитися, аж поки її не витіснить інша, більш позитивна (то так, загальними фразами).

    Ще одна закономірність -рідко хто задумується "за що мені таке щастя", від повної чаші не шукаються пояснення в аурі, вроках, родинних прокляттях, особливо знайомими.
     
  10. Donner

    Donner Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Складно говорити за Ваш випадок, але я точно знаю, як сприймають "всі ці речі" ті, для кого це бізнес, всілякі екстрасенси, маги, "баби Люби", "провидиці Ніни", "мольфари Миколи" і т.п. Що більше таких слів в обігу, то більше людина розгублена. Що більше людина розгублена і не дає собі ради (а особливо, коли є брак спілкування з Богом і відсутність життя в Церкві), тим більше клієнтів для різної масті ворожбитів. А для них - це вже гроші. І то великі. Вони так тихенько, про себе, напевно кажуть: "давайте, популяризуйте ці терміни, лякайте ними всіх довкола, приводіть до нас постійних клієнтів".

    Існує. Але тут все дуже просто, бо є звичайним поясненням невидимої реальності: є благодать (по-сучасному: добрий дар, те, що дано нам Богом) і є Зло (яке нам нав'язує дуже реальна істота, бо банально нам заздрить). Сама етимологія "благодаті" є дуже цікавою: "благий дар", "добрий дар", в цьому слові глибока думка: все, що дано від Бога (незалежно, як людина це сприймає, і наскільки їй з цим комфортно), є Добром. В християнському розумінні "благим даром" може бути й хвороба, і матеріальна втрата, і несправедливий осуд, бо все це,якщо походить від Творця, є лише дорогою до Нього. А вже у всіляких "містично-енергетичних " вченнях, добром вважається тільки те, що пасує самій людині, переважно - багатство, здоров'я. І шарлатани чому так добре заробляють на довірливих? Бо обіцяють їм "підкорегувати" Божу волю до потреб замовника:). Християнська благодать захищає від будь-якого зла, але її суттю не є задоволення потреб "тут і вже". Її суттю є слова молитви "нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя". Ми, люди, інколи не погоджуємося на це, бо нам треба так, як хочемо ми, як нам комфортно. Отут і підскакує зі своєю "комерційною пропозицією" диявол. Пропохзиція його буває дуже привабливою, але все ж вона "комерційна". Рано чи пізно треба буде розрахуватися. І це виглядатиме, як із сучасними споживчими кредитами "без довідки про доходи" - взали грвиню, віддаємо сто.
    Ліки від зла, магніти для благодаті вже давним давно істнують: життя з Богом, сповідь, причастя, молитва, добрі діла. Рецепт простий, напевно, аж занадто, якщо люди ще шукають чогось, що б ускладнило життя:)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  11. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Тут ви трохи помиляєтесь. Так, є "Баби Люби", які так дійсно кажуть і вважають. Але я їх в розрахунок не беру. У нехристиянських вченнях, де існують терміни карми, енергетики, родових боргів так само, як і в християнстві не вважється, що багатство, здоров"я - це вище благо. Вище благо очистити себе і зуміти повернутися до свого "Я" (осягнути Бога, щось в тому дусі).
    Тому не плутайте шарлатанів, які вміло оперують термінами і їх істиним джерелом.

    Так, погоджуюсь. Але захистом людини є дійсно істинна віра. Отака:«Якби ви мали віру, як зерно гірчичне, сказали б цій шовковиці: «Вирвися з корінням і посадися в морі, – і вона б послухала вас» [Лк. 17, 6]. А люди не мають такої віри, одиниці мають. Вони ніби вірять, але ніби і ні. Тому захисту від порч і інших "пробоїв" не мають. От і йдуть до шарлатанів.
     
  12. Donner

    Donner Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Тут скоріше мова йде не про релігійні вчення (буддизм, конфуціанство і т.п.), а про такі собі синкретичні теорії, мішанину догм, термінів, яку використовують всілякі "провидці, маги, теософи, біоенерготерапевти", щоби заплутати і залякати клієнта.
    А що, шарлатани мають таку віру? Людина просто шукає те, що легше і комфортніше, не оглядаючись на наслідки. То найлегше сказати "наслали порчу", ніж шукати реальні причини і змінювати життя. Справжня віра дійсно вимагає зусиль і діл ("віра без діл мертва"), а то ся не хоче:) Легше здатися на милість "професіоналам", заплатити гроші, і най вони собі знімають порчу,"я ж плачу".
     
  13. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Нє. Просто, як би дивно не звучало, людина іноді має таку віру саме в шарлатанів:girl_crazy: Хоча, переважно, вони нічого зробити не можуть, а тільки розказуть як все зле, і "типу щось роблять". А оскільки маштаби того "як все зле" перебільшені, то і виходить, що вони ніби допомагають.

    ---------- Додано в 11:57 ---------- Попередній допис був написаний в 11:54 ----------

    А в загальному, від віри багато залежить. Точніше від її вектру спрямування. Якщо людина духовно (енергетично :)) сильна, то вона, якщо дійсно повірить, що в неї вроки, то так і буде. Або навпаки - як повірить, що вона вилікувалась, то теж так і буде. На цьому і "грають" шарлатани. Головне переконати людину - далі діло техніки і віри самої людини.
     
  14. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Ото власне.
    І саме через те не вважаю це злом.
    Як комусь помагає- най сі буде.
     
  15. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Воно то так. Але добре, якщо людина потрапить до простого шарлатана, який просто пашталакає язиком. А як потрапить до такого, який працює з силами м"яко кажучи демонічними. Вони залюбки поможуть. Але і ціна буде відповідна. Люди просто не бачать куди лізуть і до кого звертаються по допомогу. Бо одну і ту саму річ можна використати як зі сторони доброї, позитивної, так і навпаки.
     
  16. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

     
  17. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Якщо чесно, я в таке не вірю...це як безплатний сир в мишоловці. Як щось може змінитись, коли людина сама не прикладає до того зусиль чи старань? Ніяк. В принципі то як іти до психотерпевта і теж сподіватися чуда...А чудо стається, якщо працювати над собою.

    От якось так я само не вмію надіятись на чужу молитву: хтось за мене помолиться і буде мені щастя. Я вважаю, що найсильніше діє власна молитва. Ну не може хтось помедитувати за когось. Хоча, в принципі, багато які речі я не смію заперечити лише тому, що не вмію це пояснити.
     
  18. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    а ви спробуйте повірити і буде вам щастя:) Я дуже багато разів в житті відчувала, що за мене хтось молиться. Дякую Богові за своїх друзів, які завжди таке зрозуміють, яким можна скинути смс-ку з проханням про молитву, особливо в ті моменти, коли самій важко позбиратися, важко молитися ...
    Не варто применшувати можливості заступницької молитви, бо зустрічала на своєму шляху таких людей у яких є особливий дар до цього.
    Тут працює проста закономірність - людина найбільше цінує, те до чого докладає зусиль сама, в чому вправляється, а не те що падає їй на голову ;)
     
  19. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Я це бачу так- людина сама собі чи в світле майбутнє не вірить з певних причин(важке дитинство\виховання і т.д.). І коли назбирується критична маса віруючих- в неї чи в її світле майбутнє(або пару Сильних-типу дорогих психологів\екстрасенсів і т.д.)-вона сама починає в це вірити і життя налагоджується.
     
  20. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Енергетика, аура, родові "борги", порча і т.д. - що це і "з чим то все їст

    Цілком ймовірно, що задаються "навідні" питання, людину легко "прощупати" на слабинки, типу дитячих чи якихось зранень а потім вміла маніпуляція цим.
    Тут часто просто педагогіка+психологія і ніц більшого ...