Гайморит? І що з ним робити?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем duvodivchunka, 24 Лютий 2010.

  1. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Буквально десь в жовтні чоловіка знайомий (30 років) переніс операцію по видаленню аденоїдів - був на лікарняному більше двох тижнів - не міг говорити, кровило, постійно щось дошкуляло, висмаркував і випльовував кров, не гоїлося.
     
  2. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    От я вже кілька днів гадаю (бо ніяк не виберусь до лікаря), нежитю немає, але відчуваю, що дихати важко, якась біль на всю ліву частину обличчя (два дні на ліве вухо абсолютно не чую), зранку ліве око "запухле" та ще та головна біл несамовита - може бути гейморитом, чи то себе накручую:sad:
     
  3. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    стільки всього і Ви ще думаєте чи часом себе не накручую??? Я би казала - до лікаря, негайно!!! а не тут на форумі радитись віддалено...
    ну тобто я нічого особистого до Вас немаю, але коли вже і на вухо не чути , та ще і око підпухло - там все, що завгодно може бути!! :girl_mad:
     
  4. Woloschka

    Woloschka New Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Підскажіть щось!
    спочатку почало боліти обличчя. думала може простудила щоку. потім біль дійшов до зуба, то й думала що то зуб так починав боліти. ще й попало все на травневі вихідні. ну, дочекалась понеділка - пішла до стоматолога - а виявився гайморит. Проколола 7 днів антибіотик цефатоксим по мільйону, гарячі уколи, пила серрату - але це тільки зняло біль. гній чи що там так і залишився. чомусь пробивати боюся. порадьте або ще якогось доброго лікаря або як лікуватись!
    ще сьогодні зачула про якесь там лікування променями, рентген-променями чи якимись іншими, що то якось прогріває і гайморит сам трісне. чи ви щось таке не чули?
     
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Ось і я сюди(((. Мій другий гайморит за життя. Перший був три роки тому, на фоні грипу. Було важко дихати, дуже боліла голова, РОЄ 43, пішла до лікаря - " пробивати", відмовилася, пила антибіотики, промивала. І ось знову та біда. Але вже під іншим виглядом. Ще у лютому мене боліла дуже голова, думала, що це як наслідок тих жахливих подій на Майдані, а ще була Т, робила рентген легенів, бо і підкашлювала. Пропила антибіотик - результату не було. Але голова перестала боліти. А ще інколи в ночі був якийсь блукаючий зубний біль. І ось десь в квітні мені відпав кавалок 7-го верхнього зуба, пішла до лікаря - зуб виявився з сюрпризом - маленька дзюрочка до кореня. Поставила ліки, через якийсь час зуб сильно розболівся, поставили ліки, щоб нерв вбити. А десь в суботу трохи підмерзла, відчули, що до зубного болю додався біль, схожий на гайморитний, хоча якихось виділень з носу не було. У неділю, понеділок Т. Думала - застуда. Але з роботи треба було йти на медогляд. Здала кров - РОЄ 44, на рентгені - гайморит. Пішла до лікаря, він почав лякати, тільки прокол і уколи антибіотика. Кажу, давайте без проколу, послав на алергопроби до антибіотика. Є алергія, дав направлення у лікарню. За рекомендацією знайомого пішла до ЛОРа, той все гарно оглянув, знимки і носу, і зуба, обгрунтовано пояснив, що у моїй теперішній ситуації - все-таки прокол найоптимальніше, + треба вирішити проблеми з зубами, бо саме вони стали причиною цієї ситуації. Точно знала, що на прокол непогоджусь, і ... Погодилася))). Тепер от думаю чи вірно зробила. З неділі з наростаючою силою почало смердіти в носі, + була сьогодні у стоматолога - нерв не вмер, а ще дужче болить. Тай було зайнято 3/4 тої пазухи гноєм. Боялись, що залікую, але проблеми не вирішу. Процедура жахлива, але не смертельна. Коли промивали - страшенно болів зуб. Тепер ще курс антибіотиків. Колись пробувала сильний насмарк лікувати медом - суть на стелю не вилізла. Після того боюсь. Голова болить, зуб відчутно, вишмаркую з кров'ю. Я правильно зробила чи не правильно? Страшенно тепер боятимусь рецедивів, бо до цього часу при нежиті завжди лише промивала ніс соленою водою і пила синупрет. А що тепер буде і як то все завершиться?
     
  6. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    А в кого ви лікуєтеся? Не хочете звернутися на консультацію в щелепно-лицеве відділення медінституту, раз там зуб задіяний? В мене була подібна проблема чотири роки тому - гайморит спричинило видалення зуба. Видалення було складне і там треба було зашити ясна. Зашили погано, залишили в яснах нірку, через яку півтора місяця рідка їжа потрапляла в ніс, як мені лікар пояснив. Ну і в мене теж
    Слава Богу, все позаду. Але такого досвіду набралася... йой.
     
  7. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Я і так нині така залякана, що ну))). Ще й малий сильно хворий, нічку не спали. Тому завтра ми з ним до лікаря. А вже зранку в п'ятницю йду до стоматолога, це Кукудза О.Л. Вона приймає в поліклініці від СБУ, чула, що в них і ЛОР є не поганий, будемо консиліум влаштовувати. Лікарці довіряю, в неї завжди виважені рішення. Сподіваюсь, що якщо не справиться - направить доспеціаліста.
     
  8. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Зробила компютерну томографію, занесла до ЛОРа, завтра буде висновок. Дуже переживаю, бо після курсу антибіотиків Т все рівно є. В понеділок ще якийсь вірус додався, тепер от думай, що за Т. Завтра ще кров здам.
     
  9. Yulia Lashkevich

    Yulia Lashkevich Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Ой...мала я гайморит. Положили мене в лор відділення на Топольні. Робили здається теплові процедури (вже не пам'ятаю, бо давно було), і уколи болючі були і так звану"кукушку". Мати рідна, як я її не любила(((. Але на щастя все допомогло. Не має вже таких сильних симптомів. У весняний і осінній період був легенький нежить, а останні 3 роки вже немає гаймориту)))

    Надіслано від мого ZP950, використовуючи Tapatalk
     
  10. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Колись у братової був гайморит, і ось уже вона подумувала робити оце пробивання. Але потрапила до хорошого ЛОРа, яка її відмовила, і сказала що пробивають тільки у самих крайніх випадках, і всіляко треба того уникати, бо часто після тої процедури проблеми стають хронічними, там вже трохи нарушена система. Так що вона без того вилікувалась. У вас може інший випадок, це все дуже індивідуально, і якщо зуб задіяний то теж би радила звернутись в
    Там мають бути толкові лікарі.
     
  11. wind

    wind New Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Мала два рази гайморит, другий раз ще й фронтит до того, ні в одному випадку не обійшлося без проколу(( Лежала в лікарні на Ужгородській, капали антибіотики. Дуже важкий був стан. Потім ще ходила на консультацію до лікаря в Дрогобичі, бо після проколу ніби відчула, що пазуха знову набирається гною. Він мені порадив промивати і краплі "Назонекс синус". Вони є гормональними, але не системної дії, можна навіть маленьким дітям. Дуже добре знімають набряк на відміну від судинозвужувальних, дія яких дуже короткочасна і ніс закладає після їхньої дії набагато гірше, ще й привикання викликають. Тепер, як тільки чую, що захворіла, закладає ніс, рятуюсь тільки цими краплями плюс промиваю х'юмером (маю за звичку кожен день на ніч і зранку, це як почистити зуби).
     
  12. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    історія мого гаймориту...

    за два тижні до пологів йшла в роддом на Батальну знайомитись із новим лікарем.(Бо Мечнікова вчасно не відкрилось). Ну в мене треті пологи, не хотілося б, щоб лікар подумав, що якась там багатодітна, неблагополучна.... То збиралась, як на побачення: макіяж, термобігуді, начьос. Тьолка, блін. А надворі грудень.... Короче, додому прийшла із соплями. Текли так сильно, що чимось судинозвужувальним закапала. Три дні крапала, а на четвертий так ніс заклало (особливо праву ніздрю), що нічого не допомагало пробити. Вже і соплів не було. Ніякі соляні розчини, ніякі судинозвужувальні. Дирка просто була як зацементована, а ліва ніздря інколи дихала, інколи трохи соплила, але загалом теж була закладена. А ввечері сильно боліла голова. Так сильно, що хоч вагітна, мусила анальгін пити. Пішла до лора, вона пощупала, понатискала і каже, що гаймориту тут не бачить, що у вагітних таке буває -- рожу і проблем не буде. Порадила промивати соляним розчином і пшикати Біопароксом. Ну я в той же день, коли до лора ходила і вродила. Ніс так і не пробило. Голова дуже боліла, особливо ввечері і вночі. Краплі так і не допомагали, навіть термоядерний нафтизин нічо не пробивав. Але в мене були дуже сильні післяпологові скорочення матки і мені кололи знеболююче -- диклофенак. От після нього ніс трохи пробивало і звідти сам почав витікати сопльо-гній. Причому я могла його тільки так легенько-легенько видувати. Бо як тільки сильно шмарканула -- відразу аж в очах темніло, мало не мліла і страшенно починала боліти голова. Отак два дні той гній витікав, а щойно виписалась із пологового -- відразу пішла до лора. Зробили рентген -- гнійний гайморит, негайна госпіталізація. Ви що, люди? У мене дитині чотири дні -- яка лікарня? Але пішла на Ужгородську із своїм скеруванням. Там подивились, кажуть, добре, що вже почало витікати. То я ходила на кукушку, робила інгаляції із евкаліптом, і пила цинабсин (то від соплів) і інфлюцид (а то -- противірусне). Десь за тиждень-другий ніс повністю пробило, гній вже весь вийшов. Але залишилась дедь замітна (якщо точніше, то замітна лише мені) припухлість правого боку -- під оком, над оком, в районі скул. І та припухлість по нині є. Мені вже казали, що то може бути не від гаймориту, то я вже повністю себе обстежила, все здорове, тому тільки від гаймориту. Вопшем, з того часу минуло 2,5 роки. За той час кожні соплі у мене тривають довго і важко, але до гною не допускаю. Буквально з першого дня, як починаються соплі починаю пити або цинабсин, або синупрет або асініс. Промиваю ніс постійно (роблю воду із соллю морською на півлітри півложки і ті всі півлітри через ніс вдихаю, а ротом випускаю - відчуття, ніби в морі топишся, але потім привикається), і крапаю судинозвужувальні. Багато хто каже, що не потрібно, що звикаєш не до них. А шо -- ліпше не дихати і чекати, коли зараза в носі заведеться соплі загниють? Але беру краплі найлегші, дитячі. Мені, наприклад, і чоловікові до речі теж, допомагають навіть такі, які дітям до року дають із мінімальною дозою -- чи риназолін, чи називін, а зараз от нокспрей для наймолодших -- і пробиває. Ну і інгаляції не лінуюсь робити, але ефекту від них не багато. Але все в комплексі, певно, і допомагає не допускати до головного болю, болю обличчя та загноєння

    ---------- Додано в 23:31 ---------- Попередній допис був написаний в 23:26 ----------

    хотіла сказати -- нестерпного головного болю, -- бо таки голова болить майже при кожних соплях, всерівно до того всього доводиться ще й якісь знеболлючі таблетки пити. І ше як тільки бачу, що соплі набирають жовто-зеленого кольору набирати -- пшикаю Біопарокс
     
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Комп'ютерна томографія показала, що при пломбуванні каналів 6 та 7 верхніх зубів пломбувальний матеріал вийшов з "території зуба" і підійшов у притул до "території гайморовоі пазухи". Тому тепер це буде прямим приводом до гаймориту, якщо цю причину, звісно, не усунути. Зараз віддала ту томографію на консультацію до стоматологів, чекаю висновків. Відносно щелепно- лицьового відділення маю два застереження: перше - колись мій малий вибив собі два нижні зубчики, висіли на вирваних яснах. Відразу поїхали туди, а там нам одразу запропонували то все вирвати. Іншого вирішення не бачили. Я вже навіть погодилась, підготували операційну, а чоловік мав яснішу в той момент голову і відмовився то робити, за що я йому неймовірно вдячна!!! Так як діло було пізно ввечері ми просто поїхали додому, зранку поїхали до дит.стоматолога, малий рота не відкрив, прописали нам стоматофітом ту рану обробляти, і за тиждень вже горіхи їв))), жартую, але загоілось ідеально, жодних ознак. І друге застереження - від мого ЛОРа, каже, що мед інститут застосовує дідівські варварські методи, радив на то все не вестись.
    Відносно проколу - думаю, що все рівно б прийшлось зробити. Бо без швидкого вирішення, не могла вирішити проблему зуба. До того ж довго трималась Т. Взимку вже мала той гайморит, про який навіть не підозрювала, пропила антибіотики, але лише залікувала. В дуже багатьох випадках можна без того обійтись, але деколи краще все таки це зробити. Щодо рецедивів - маю декілька знайомих, які після проколу забули про гайморит на довгі роки. Тут, думаю, індивідуально. Подивлюсь, як же буде в мене, але те, що до банального насмарку буду відноситись серйозно - це точно))).
     
  14. Arabika

    Arabika Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Дошмаркалася і я до гаймориту. Звичайна застуда закінчилася гайморитом і фронтитом. Лор з поліклініки направив на проколювання. Звернулася до Воробйова, то призначив антибіотик в уколах, свою мазь в ніс і протизапальні. Наразі лікуюся.
    Знайома лікарка казала, що гайморит лікується лише проколюванням, але сподіваюся, що таке лікування допоможе мені вилікувати цю гидоту.
     
  15. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    та проколюють вже коли зовсім кепсько. Особливо якщо гнійний.
    Якщо Ви не запустили і то початкова стадія, то можна антибіотиком .
     
  16. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    В мене гайморит кожного року починаючи з 2009. Тоді в серпні!! застудилась і місяць гайморит мене мучив. Перші рази зверталась до Соколовського на Ужгородській. Але потім сама собі "призначала" лікування на основі його порад. Завжди Синупрет+промивання ("кукушка" на Ужгородській)+дихання підпаленою часниковою трубочкою. Раніше ще користувалась Х'юмером, але останні рази перестала.
    І, що важливо, ніколи не проколювала. Так що, з фразою, що гайморит лікується лише проколюванням можу посперечатись.
    Сестра, до речі, теж тим страждає і теж ніколи не проколювала.
     
  17. Xasm

    Xasm New Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Гострий гнійний гайморит, як і інші синусити, лікується антибіотиками, муколітиками і мукокінетиками, полосканням носової порожнини, симптоматично. Ніколи не зайві гомеопатичні препарати - Циннабсин, Гайморин, Асініс.
    Хронічні та рецидивуючі синусити обов'язково мають включати ряд аналізів та досліджень - томографію черепа (при чому, перевага однозначно магніто-резонансної), посів виділень з визначенням чутливості до антибіотиків та бактеріофагів, загальний аналіз крові та біоімічні аналізи для визначення можливої імунологічної патології (якщо така є то далі слід шукати її причину). Важливо усунути саме причину захворювання (дуже часто це порушення прохідності розтворів та отворів через які дренуються пазухи, порушення аеродинаміки носа (переважання південного типу)). Супутнє лікування може включати антибактеріальну терапію, якщо є ознаки вираженого гнійного зпалення, або навіть преславутий прокол, якщо запалення носить загрозливий характер (для довідки: прокол не є якимсь супер-мего методом і не впливає на причину захворювання, але дозоляє швидко видалити гній, а це може бути просто необхідно якщо є ризик, на приклад, потрапляння гоною в мозок чи око чи т.п. і дозволяє гарно промити пазуху натисептиками чи іншими лікарськими препаратами. Прокол не впливає на ризик рецидиву чи хронізації - ті кому він поміг і вони після того не хворіли просто мали класичну гостру форму а причин для рецидиву не було, або причиною затяжної форми був, на приклад, згусток гною в розтворі пазухи, який вдалось змити в ході процедури.), обовязковою є гігієна носової порожнини, головним принципом якої є промивання (для цього існують спеціальні зручні засоби, на приклад, набір Аквамаріс, який включає спеціальний зручний чайничок для пропивання носа "із ніздрі - в ніздрю," мішечок морської солі та рекомендації по приготуванню та полосканню; є готові спреї які під тиском промивають носові ходи - зручно але дуже дорого, зважаючи на те що промивати ніс треба як мінімум два рази на день і це рекомендовано завжди робити навіть дорослим - як і зуби чистим - так треба і ніс чистити!), хороші результати дають все ті-ж гомеопатичні препарати (рекомендую Циннабсин, або Гайморин - він менш ефективний але значно дшевший), деколи підключають "вакциноподібні" імуностимулятори, на приклад, ІРС-19 (дороге, зараза, але ефективний і власне в формі назального спрею), звичайно, так само призначають муколітики/кінетики і симптоматичну терапію.
     
    • Корисно Корисно x 1
  18. Valyushonka

    Valyushonka Well-Known Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Мені від гаймориту допомогла трава "копитєнь європейська". Сухе листя подрібнювала в пиль і вдихала, але в неті пишуть, що тре піджигати її і дихати димом.
    Вже років 8-10 забула що воно таке. А до того і промивали, і купу ліків пила, все до одного місця.
     
  19. Xasm

    Xasm New Member

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    Так, Копитень використовують як лікарську рослину, зокрема для синуситів важливі є відхаркуючі та подразнюючі властисовсті. Але застосовувати його вищеописаним чином є небезпечно, та і взагалі небезпечно бо це отруйна рослина - при передозуванні можна отримати серйозне отруєння, а через ніс речовини всмоктуються особливо добре - можна прирівняти до внутрівенного введення! Відхркуючий ефект можна отримати значно безпечнішим шляхом.
     
  20. Нікуся

    Нікуся постою послухаю...

    Відповідь: Гайморит? І що з ним робити?

    якими? тими що від кашлю?