Гіперактивність?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Улянка, 10 Червень 2009.

  1. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Thebestnata те, що ви описуєте підходить швидше під шило в дупі, ніж під гіперактивність.
    Гіперактивні діти мають нездорову емоційну збудливість, з якою батькам важко впоратись.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Не думаю. Виглядає, що це прояв темпераменту, не варто орієнтуватися як на єдину норму лишена дітей, які спокійно сидять по пів години за забавкою, чи надворі тупцяють всю прогулянку коло візочка - вони теж нормальні, просто у них протилежний темперамент.
    З перерахованого списку "симптомів" мало що мої діти роблять/робили інакше.
    Я, щоправда, в молодшого вже тихцем підозрюю якісь фізіологічні причини його постійного ниття та істерик, але власне активність мені видається нормальною, але це тяжко витримувати, розумію і підтримую.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Це в громадському транспорті дуууже довго. Серйозно, моя не сидітиме отак щоб сидіти стільки. Ну і ми з Ясею коли десь їдемо, то вона стрибає, тягне Влада за носа, читає книжку,копає ногами крісло, встає 100 разів, скубає оточуючих людей, просто кричить, знімає свою і його кепку, кидає на підлогу, смокче груди, жує соломку, п'є водичку, облизує вікна, пробує втекти на землю і оце все вкладається в 20 хв дороги :girl_crazy:.
    5 хв за іграшкою для 1-річної дитини то ціла вічність. На руках моя надворі теж не буде ні секунди зазвичай, ходить, бігає, залізає-вилізає в свій припаркований візок, на гірку і ще бозна куди.Сидить не тікаючи хіба в ерго (бо знає, що там викручуватися без сенсу :) )
    Коротше, багато написала щоб сказати ,що в тебе цілком собі нормальний той як його, тодлер. Вони такі і мають бути всюди лізучі, непосидючі і до всього швидко втрачаючі інтерес :girl_haha:Підросте - стане спокійніша. Або не стане :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  4. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Ну з нею дуже важко впоратися. Ниття може бути безперервним, істерики теж. Якщо шось не так, як вона хоче, то зразу крик. Для прикладу : закриті двері, а вона хоче вийти, то починає по них стукати, бити, нити, поки я не відкрию і вона не вийде) Чи навпаки хоче знайти кудись ( ванна, кухня, а там якраз зайнято, чи сильно душно, шось вариться і пари), то стоїть під дверми і плаче, аж ногами стукає і руками. Чи хоче йти на дорогу, де машина їде, я веду в іншу сторону, то такий крик, ніби її страшно образили.)
    І такого дуже багато. І то в секунду часу може її настрій змінитися. І вже крокодилячі сльози, крик і викручування. Хоча так само раптово може заспокоїтися, якщо таки відкрити ті двері, дати телефон ( який забрали) і інше.
    Своєю мовою вона шось лепече, але слів "та, нє" не каже, якщо шось питати. Може тіки здивовано дивитися і казати шось типу "ее" ( з інтонацією здивування). Тобто не сильно розуміє, як шось її питати. Пальчиком не показує на те, що хоче ( тіки ниє).
    Картинки не дивиться, а всі журнали і газети рве на дрібні кусочки. А потім ті дрібні кусочки паперу роздивляється. Чи шось знайде дрібне на підлозі і теж візьме в руки і дивиться.
    Іграшками так хібашо б'є, стукає.
    Ну вміє правильно злазити з ліжка, стискати іграшку, щоб пікала. Якщо я з нею в одній кімнаті, і питаю "де тато?", то знає куди йти до нього.
    Але де очка, носик і інше ще не знає, хоч я говорю і показую на іграшках, картинках.
    --- дописи об"єднано, 28 Липень 2019 ---
    @Akina, ну 5 хвилин однією іграшкою - це щоб її роздивитися, погризти, облизувати, постукати нею, а потім давати мені, і забирати назад;)
     
  5. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    @Thebestnata ти реально забагато від неї хочеш: очка, ротик і всяке таке. Рано. Пальцем Влад не показував взагалі (зараз теж не вміє , простіше триндіти півгодини :girl_crazy:),всякі
    і "ладушки" і покажи який великий ігнорив начисто. Пазли не складав навіть з 2 половинок і сортерами не бавився років до 3 а то й довше :)
    Плаче, кричить вимагає - то теж цілком ок
    --- дописи об"єднано, 28 Липень 2019 ---
    Емм, а що ще має робити? 5 хв уваги одній будь-якій справі чи іграшці в такому віці, серйозно, це дуже багато.
     
    Останнє редагування: 28 Липень 2019
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Нормальна дитина дайте спокій.

    Мій Петро в таких позах їсть, що акробати нервово курять.
    Все решта для річної дитини теж нормально. В мене з 4 тільки одна дитина ніжиться в ліжку. Всі решта підскакує б і зразу надвір біжать.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Так, я знаю чудових спеціалістів - майстри spa- процедур. Так помагає, направду - бомба.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 6
    • Подобається Подобається x 5
  8. jylanda

    jylanda занууууда

    Ідіть, до таких, які вам приємно зроблять, щоб у вас було більше нервів і енергії за малим шилом встигати. Маю такого, то на руках, то з рук, то вже на драбині, за хвилю біжить з черпаком по дверях товче. Те що вона плаче-ниє коли чогось хоче, то нормально, вона такий собі спосіб знайшла.
    А щодо засинань, то мій досі так сам не засинає, нема такого, щоб дитина від втоми сама заснула. Хіба в машині засинає, а так, то співає, лізе на подушки, втікає, співає.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Мені здається, що гіперактивність - то діагноз і мусить ставитися виключно спеціалістом на основі обстежень і реальних проблем. Я, на щастя, не стикалася, але думаю, що то має турбувати не лише маму, а й дитину в першу чергу. Бо часто чую десь на вулиці «ой, вона така гіперактивна в нас, я вже не знаю, що робити», а по факту та дитина просто по колу ганяє на гірку. В мене третя мала ну дуже шустра, а ще в неї зараз, як я то називаю, «сезонне загострення»:girl_haha:, бо старші вдома цілий день і вона має кому на голову вилізти. В нас такі істерики, що ховаються всі. До мене навіть на вулиці з повчаннями не підходять бабусі, коли вона рипить, бо певно бояться)) але вже бачу, звідки ростуть ніжки і ріжки, - навчилася вимовляти «ч» і «ш» і в процесі «л». Якби мене хто питав, то я раджу поспостерігати, що змінилося після періоду складних істерик. В моїх дітей то завжди є нові вміння. Навіть та, що має майже 6 років і найніжніша дівчинка у світі, трохи істерить перед новим вмінням. А в рік таке на кожному кроці. Імхо, проблема - то коли дитина «заходиться» впродовж довгого періоду, дуже сильно має негативні емоції, коли щось не виходить, погано спить, має труднощі з освоєнням навиків відповідно до віку. А коли дитина розносить хату, реве і потім щасливо вечеряє і спить - це прекрасна здорова дитина. А стосовно активності - це прекрасно, насправді. Активна дитина завжди буде здоровіша, навіть якийсь бронхіт легше викашляти, коли ганяєш по хаті, ніж коли сидиш тихенько на дивані. Ну і з мого досвіду, активні діти легше дають собі раду з іншими дітьми і людьми, так що плюсів в тому багато.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Інформативно Інформативно x 1
  10. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Щодо здоров'я, то тьфу-тьфу-тьфу вона ніколи не хворіла за цей рік, навіть соплів не було. Тому думаю фізично вона точно здорова;) А от щодо емоцій.
    Вона навіть в колясці на вулиці не сидить так, щоб спиратися, чи лягати на спинку. ))Сидить рівно, або нахиляється вперед, вбік, назад, щоб все бачити. Деколи так за кимось заглядає, що аж вивалюється з возика.
    Засинати правда страшно не любить. Як тіки закриваємо штори, кладемо на ліжко, чи беремо на руки, щоб колисати ( бо сама не засне), то починає кричати. То щоб заснула проходимо через такі її істерики, що ого. Але якщо того не робити, то вона напевно взагалі б не спала.
    От сьогодні проснулася в 7 ранку ( хоч переважно спить до 9), швидко злізла з ліжка і з веселим криком давай повзти з кімнати;)) Через пів години після такого правда хоче спати, але не засне ж. То буде нити, плакати, терти очі, позіхати, але вперто впиратися від спроб її покласти.
    Ми от в вересні маємо їхати не море. І я вже готую собі якийсь план, як то втримати її на місці 4 години в літаку;)) Може шось підкажете?) То ж сидіти треба, бо не сильно побігаєш по проходу.
    Щодо навичок нових то згідна. Якщо буває у нових місцях ( гості, парки, і т.д), чи вчиться новим звукам, рухам, то напевно і не хоче спати. От посадив її чоловік якось на стіл ( сильно нила, то треба було шось терміново придумати), так тепер як той стіл бачить,то тягнеться, щоб вилізти) Я навіть полички і тумбочки нові при ній не відкриваю, бо вона все запам'ятовує. і тепер всі мої речі ( і не тільки), які в межах досяжності дістає і розкидає. Може самі двері шафи відкривати -закривати безперервно.)
    Активність - це звісно добре, але мали би ті батерейки колись в неї сідати. ) А ні) Нити теж може цілий день.
    Хоча я так бачу, що їй я набридаю. Тобто їй треба інші люди, діти, щоб вона дивилася, з ними бавилася. Ми просимо аж сусідську дівчину, хоч їй вже 7.5 років , приходити бавитися. То Соля так тішиться. Але такі самі малі діти їй не сильно цікаві. Їй треба, щоб др неї говорили, розважали . Якщо мене з чоловіком бачить постійно, то нецікаво з нами. Бабу з дідом любить здається більше)
     
  11. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    Це все нормально, було б гірше якби дитина нічим не цікавилась, і сиділа спокійно в такому віці. Пригадую кили сину був 1 рік, то малий навіть сидіти не хотів у візку, тільки ходити, або їхати треба було дуже швидко. В нас так і візочок "пропав" в 1рік і 2 місяці. Решта все пішки гуляли.
    --- дописи об"єднано, 29 Липень 2019 ---
    Ми в таком у віці їздили в Шацьк (4 год) правда машиною. То був 1,5 год сну, 1 год циця, а решта то вже як могла його забавити.
    --- дописи об"єднано, 29 Липень 2019 ---
    Ще зубчики теж можуть мучити дитину
    --- дописи об"єднано, 29 Липень 2019 ---
    В нас точно така сама ситуація була
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @Thebestnata
    в рік ще напевно жодна дитина не показує пальчиком очі-ніс і т.д. Мій пальцем став показувати після двох. І на ім'я довго не відгукувався, взагалі не дуже розумів звернення, в нас з ним діалог почався вже десь біля трьох. В рік, коли щось хотів взяти-зробити, то не хникав-плакав, а включав сирену - пищав так, що вуха закладало. Теж змалечку активний, я також одним оком почитувала про СДУ. Тепер вже підріс, видно, що дозріли відповідні зони в мозку, вже нормально сидить, бавиться, ліпить-малює. Бо раніше мені навіть з садочку дзвонили, казали прийти, якщо є можливість забрати, бо не дають собі раду з ним))))Він не агресивний, не хуліган, не істерить, просто дуже багато рухається і лізе всюди. З вкладанням в нас досі проблеми, бо отак, щоб "вирубитись", то такого ніколи не було, може встати в 6 і до 10 вечора без денного сну ковбаситись, і то не засне сам. Треба - "мама заспівай, отут погладь, рахуємо слоненят і т.д. Підйом також без ранкового "втикання", на рівні ноги і "мама, куди ми сьогодні йдемо?". Але це він в мене такий, бо я також зразу "огурєц" бадьорий. Обіймашки теж тільки недавно почались, бо раніше, як хтось пригортав до себе, то одразу відбивався, копався, ліз на голову...
    ПиСи Все у вас добре, просто темперамент такий і нервова система ще дозріває. Наберіться терпіння.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Thebestnata, повторюсь, не бачу в цьому всьому ненормальності, в першу чергу через те, що мої діти багато в чому поводились так само, і я в дитинстві була дитиною такого ж типу. Поганий сон - це типово для такого високозбудливого темпераменту, просто для розуміння порівняйте, як сплять навіть дорослі люди - є тривожні, є дуже емоційні, вони не зможуть легко і міцно спати в нових місцях, при чужих людях, після і перед емоційними подіями і т.п., а є люди, яким це все несуттєво - лягли і будь-де виспались. Дозріє трохи нервова система і дитина буде спати краще.
    ГРДУ - це справді діагноз, який ставиться після 7 років, і суть його в тому, що лобна кора мозку не дозріває так, як вона б уже мала в цьому віці дозріти (а саме лобна кора регулює емоції та поведінку), тому логічно, що незрілість до цього часу є віковою нормою. Тим паче, ми зараз говоримо не про 4-5 років, коли це вже могло б насторожувати, а про 1 рік!


    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ви просто на рівному місці шукаєте притички. У вас нормальна дитина.
    Те що не хоче спати лягати - але ж потім спить? Я відео знімаю як перед сном мої діти тлумляться, скачуть з другого поверху ліжка, перекидаються через голову і всіляке таке, під супровід свого гучного вереску. Потім сплять. Найстарша - найдовше.

    Сильно нила - ну хай пониє. Вам що шкода.
    --- дописи об"єднано, 29 Липень 2019 ---
    О, я й забула. Так, першій дитині я шукала-організовувала компанії і їй було цікаво і мені веселіше. Форумівки всілякі і просто в гості ходили, чи до себе гостей кликали. Вік дітей, якщо це дошкільнята був непринциповий. Дуже напругу знімає. Майданчики я освоїла тільки з двома си навіть трьома дітьми. Самій Варварі було нудно гратися, а скласти компанію в пісочниці для мене було нестерпно.
     
  15. Vyshenjka

    Vyshenjka Щаслива мамуся

    @Thebestnata, і в мене те ж саме, хоча ми і старші. Крики, істерики і т.д. От вчора гуляли біля озера, де відпочиваючі купалися. Доня виривається і біжить до води, жодні вмовляння не діють. Дитина в істериці падає на траву і кричить. Гуляти за руку відмовляється взагалі, теж істерить, жодні аргументи, типу машини їздять, чемні дітки ходять з дорослими за руку, не діють . Тільки зрідка, бере мене за руку і чемно йде поруч. Раніше, коли гуляли по вулиці, присідала і піднімала з землі камінчики, листочки і т.д, відволікти дитину від цього заняття було просто нереально, зараз її це вже менше цікавить. Найгірше, що сверкруха і свекр вважають, що дитині ні в чому відмовляти не можна, треба давати і дозволяти все, що вона хоче, переконати в протилежному їх неможливо. Але, думаю візити до них на пару годин пару раз в тиждень сильно не попсують дитину))) Добре, що хоч живемо в мене вдома, моя мама не підтримує такого способу виховання. Найважче було в рік-півтори, коли починала ходити, хапала все, що змогла досягти, зараз дитина потроху міняється, стає стриманішою, хоча істерик, падання-лягання на землю ніхто не відміняв) Проблем стараюся не шукати, доня починає говорити, все розуміє, легко йде контакт, любить дітей. А от лягання спати кожного вечора мене мало не доводить до істерики. Дитина бавиться, бігає до 11ї вечора, ми і книжечки читаємо, і колискові слухаємо, толку 0. От як вкласти дитину спати хоча б 10-ій я просто не уявляю(
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А хіба в такому віці ставлять вже такий діагноз.
     
  18. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Свинаренко його пише під питанням. Але це не означає, що там якраз гіперактивність, мож бути що друге.
    Принаймі, в нас так. Якби я себе накручувала, що малий погано переносить нові зміни (нові шкарпетки, напр) з зовнішнього світу з такими гістериками - до речі оця шикарна затримка дихання це ващщє - то може би щось говорила, але дитина не до того, він ті свої емоції вибігує і вимальовує, і місяць-поза- місяць стає ліпше. Мала собі дає раду з емоціями в 3 набагато краще, як він. Ну але, це особливість нервової системи його зі всіми вхідними. пітверджено дослідженнями.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

     
  20. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    В малої теж є, але воно інше, ніж в малого. Не можу пояснити як.