Графимо тканину: питання, поради, досвід...

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Імель, 6 Лютий 2010.

?

А ви графите вишивальну тканину?

  1. так, завжди

    25,5%
  2. так, але дрібні процеси не графлю

    33,6%
  3. ні, це зайва трата часу

    12,7%
  4. ні, бо не маю чим

    28,2%
  1. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    ну картини теж бувають не повністю зашиті.

    ось ми з Касею, зараз вишиваємо ось таку Панусю
    [​IMG]

    я вишиваю по кольорах (здебільшого, але не фанатично) і вони там досить розкидані.
    Тому розмітка то як палочка-виручалочка
     
  2. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Глянула голосувалку і ржала з себе
    я навіть біскорню графила :girl_crazy:

    кАшмар
     
  3. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я не графлю, бо не маю чим. Але єдина робота, де я дуже потребувала маркера, то була "Парижанка". Отам я нарахувалася, поки нарешті почала вишивати. Ниточкою розмітити лінувалася. А от як би я відпирала маркер, адже тканина була тонована чаєм? Ще би мені пішло плямами...
     
  4. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    тоновані тканини рекомендують НЕ графити
     
  5. Ума

    Ума Super Moderator

    і я :girl_crazy:
    не графила серце меланжеве, але лише тому, що то на чорній канві і нитками не люблю, а маркером боялася, що не змиється... і невмію графити великий кусок рівномірки... тому коняку вишивала без графлення і страшенно намучилась. а на котах, що в робіні навчилася трохи графити, щоправда невеликі ділянки :)

    певно фабричні можна. я свої орхідеї попрала і ніби все ок.

    а домашнього тонування можуть змитися.

    Кіточко, а що ту Парижанку зовсім не прали вкінці?
     
    Останнє редагування модератором: 10 Лютий 2010
  6. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    затуркана
    тоновані в домашніх умовах
     
  7. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я до маркера завжди нитками проходилася, але це не зручно. Навчилась відразу, коли дерево на моєму рушнику "покосилося" і довелося два дні випорювати нароблене, а потім ще позбавлятися зелених пухнастих слідів від ниток.
    Маркер став справжнім відкриттям. І ще здивувало те, що він так швидко зникає! Раніше думала, що тканина має полежати годинку в воді, щоб маркер відійшов.
     
  8. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Зовсім. Я вишиваю дуже акуратно, ніколи в мене вишивка ніде не валяється, завжди в кульочку, беру тільки чистими сухими руками. Ниточки були новенькі, та й всього 7 кольорів. Не було потреби прати абсолютно. Зі всіх робіт я прала тільки сніжне серце і закладочку, та й тому, щоб легше прасувати.
     
  9. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    а я перу все, бо все графлю :girl_haha:

     
  10. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    А можете покроково пояснити чайнику як правильно розграфлювати тканину, бо я собі щось того процесу не дуже уявляю! Завжди вишивала без того, але тре йти вперед :girl_crazy:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. octavia

    octavia Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я обовязково розграфлюю тканину. Рік тому про маркери незнала нерозмічала канву і процес йшов набагато довше.Коли вишивала свого Санту на темній канві без розмітки було дуже складно. Розраховую розмір тканини і починаю графити з верхнього лівого кута.Креслю без лінійки приблизно 1 ряд схеми (близько 300хрестиків х 100хр) по мірі потреби докреслюю ряд на 100 хр. Починаю графити тканину на столі а решту домальовую на станку, обовязково позначаю розмір цифрами (к-сть хрестиків 10 20 30 і тд) позначаю по горизонталі і по вертикалі коли вишиваю то звіряюсь як в грі "морський бій".Наприклад вертикаль 30 горизонталь 40 і бачу які значки вцьому квадраті треба шити. Якщо мені цифр не видно (закручені на валок станка) підклеюю скотч малярний на лінії і там пишу цифри.
    Розмітка на румунській сітці мені теж мішає жовтими нитками по білій канві рябить в очах.
     
  12. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    У мене той процес виглядає так. На прикладі Панусь з песиками розкажу (124х186хрестиків) В калькуляторі канви рахую скільки треба тканини. Наприклад на вишивку треба 20х30, то відріз беру не менше 30х40см.

    А тоді складаю тканину навпіл і на згині відмічаю середину. Так роблю з обох сторін - бік і згори. А тоді ділю навпіл потрібні хрестики 124 - то графити буду 130, відповідно половина 65. Інша сторона 190 - половина 95. Тоді від середини відмічаю ті хрестики по обидві сторони - і відмічаю лише десятки. Це дає гарантію, що вишивка буде більш-менш по середині і я не пролечу з тим, що не правильно відмітила якийсь край. А тоді під лінійку (бо руці криві) графлю ті десятки що відмітила :)Інколи можу собі записати десятки для зручності, але не все.

    Маркер у воді сходить за лічені секунди. і якщо чесно, то я інколи механічно в теплу воду опускала, то теж ідеально змивається
     
  13. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Я така неуважна, що без розграфлення тільки би те й робила, що косяки випорювала.
    Але ще звернула увагу, що на тканині потім залишається ледь помітний рельєф від маркера, як її не прасуй, і ніби стараюся не тиснути, а тих квадратів потім все-одно важко позбутися. У когось таке буває?
     
  14. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    :eek:
    ні, не було! може маркер якийсь не правильний?
     
  15. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Вже декілька перепробувала з однаковим результатом. Може, то я така придирлива. :)
     
  16. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Іра, а це ти без лінійки робиш?
    В мене графлення один з найулюбленіших процесів процесу вишивання.
    Я спочатку визначаю центр, роблю дві основні центральні осі, роблю позначки по осях відрахованих 10 хрестиків, а там вже помаленько починаю розграфлювати. Займає ця процедура дуже мало часу.
    Мені здається так саме простіше. Бо якщо нитками робити розмітку, то напевно на довго затягується.
    Я без розмітки вишивала багато чого, і чесно скажу губилася часто в тому всьому. А з розміткою дуже легко зорієнтуватися, легше помилку вичислити і ліквідувати.
     
    Останнє редагування: 10 Лютий 2010
  17. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    ага
    мені здається якщо вести під лінійку воно горбатитися буде і лінія крива буде.
    графлю завжди без лінійки
    якщо аіда, то малювати лінії дуже швидко-однією рукою натягую саме в тому місці, де починається та лінія, і починаю помаленьку вести лінію в протилежний бік, від того, що така натяжка-графити деже легко
    якщо ріномірка-nt; без лінійки
    але рівномірки я вже стільки переграфила-більше, ніж аіди (це 2 рушники і цьотка)
    маркер тоді проходить між 2-ома нитками, а може і захоплювати їх, але очі до того звикають дуже швидко
    якщо рівномірка 27-28 теж натягую і розграфлюю кількома рухами, якщо дрібніша-як цьотка-то довго графила-десь годину, корткими стіжками, бо зіскочити і зміститися дуже дегко
     
  18. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

     
  19. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    Ну то вищий пілотаж. Молодець.
    А тканина зовсім не горбатиться, вона ж цупка. Та й маркер сильно не тисну, він легенько скользить собі. Щось не можу зрозуміти чому вона горбатиться в тебе.
    Ну, але то таке, кожен вже виробив якусь свою стратегію і по ній малює.
     
  20. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Графимо тканину: питання, поради, досвід...

    я коли графила під лінійку угорську аїду, то прозріла наскільки вона крива!!! розграфити не змогла, то так і закинула і тепер той кусок використовую для дріб"язку. То вже біскорню на ній вишивала і графила від руки, бо лінійку там не примостиш рівно по дірочкам :girl_devil: