ГВ – ще один дар природи (2)

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем kljysochka, 6 Грудень 2010.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Але ж це їх дитина - вони собі народили, вони і виховують так, як вважають за потрібне))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Та не всі одразу догодовують сумішшю бо так собі захотілось, нмсд трохи некоректне твердження, дійсно по різному складається.
    Нема тільки чорного або білого, в житті може по різному бути, не треба ні від чого зарікатись.
    Я за стільки років планування і вичитування всіх тем форуму зокрема про ГВ вздовж і впоперек, не думала що для мене це буде "боротьба за гв". Я знала що таке лактостаз, коли молоко прибуває, як боротись з тріщинами...але реальність була інша)))

    коли біля тебе в дикій істериці кричить твоя дитинка, серце кров"ю обливається, всі тиснуть, навколо лікарняні стіни, а хочеться додому, і в якийсь момент ті знання як вибиває з голови.
    Все що могло статись кошмарного з тими грудьми у мене було: і застої, і жахливо згрижені соски , і темп 39-40 - ти як зомбі і дитина кричить, суміш через стан здоров"я, потім важкий перехід з суміші який ще триває... і тд і тп.
    І справді дуже шкода коли жінка в якої є молочко, дитинка гарно їсть і то в принципі не проблема відмовляється від грудного щоб вільно їсти тортики і тп:)
    Для мене то як плювок в писок, і свою дитину шкода, і себе звісно шкода, бо бачиш як то буває "по-іншому, легко".
    Але наразі терпимо і йдем до цілі. Сподіваюсь що дійсно після 3 міс буде набагато легше.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. basia

    basia Well-Known Member

    Цього ніхто не знає. У моєї мами ( 2 дітей) не було ні грама молока. Ми з братом штучні. У мене ( 2 дітей) - я заливалася молоком. Я мала страшні трабли з молоком. І я залюбки народила б ще при умові відсутності цих траблів з молоком.
    Радити і осуджувати у нас люблять. На це є цитата незабутнього Кузьми " і кожен так як міг, так і зробив"
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Raven

    Raven Мама малятка

    Аналогічно, дитина ригає кров"ю через великі тріщини в грудях, рефлюксний синдром малої, шалена втората ваги в пб, жовтяниця пару місяців, мої проблеми з нирками і запалення легень в довершення. Але ми викарабкалися без сумішей, дякую підтимці рідних, бо пляшка таки була куплена. Ше була відмова від грудей в 5 міс., переросли.
    Мене аж тіпає.
     
    Останнє редагування: 31 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. happy story

    happy story Well-Known Member

    Це так. Але коли мама впринципі немає серйозних проблем з гв і переходить на суміш, а в дитини починається серйозна алергія, а мама щиро дивується чого б це... При цьому на гв дитина була здорова, починається постійне міняння сумішей і повністю відсутнє гв, або каша з пляшки манка з трьох місяців. А на мене ті мамочки дивляться як на божевільну, бо моя дитина досі їсть цицю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Не сприйміть, будь ласка, це як камінь в свою сторону. Це швидше для інформаціі тим, хто буде цікавитися цією темою.
    В пологовому пощастило з неонатологом, нічого не приходилося доводити. Неонатолог була проти пляшечок, сумішів, водичок. Відповідно молодший мед персонал тримав своі рекомендаціі при собі.
    А далі те саме що у вас, постійний крик, груди тільки в ротику, з рук спустити нереально. Крик на руках, короче постійно носиш, колишеш. Піти в туалет проблема, поісти - дуже часто тільки тоді як чоловік приходив з роботи і брав малого на руки. Тоді швидко-швидко іла. Душ? Дві секунди і то під плач. Чоловік колише, малий кричить, я в душі.
    Мама за 200 км. Приїздила кілька разів на кілька годин, більше не мала як. Тому ми місіли давати собі раду самі.
    Ну і знов пощастило. Педіатр сказала, що плаче через животик. Хто вам сказав що голодний? Вагу набирає? Набирає. Ну і що що не десь там по нижній межі, всі діти різні. Після трьох міс перестане плакати. Так і сталося, після трьох міс все владналося.

    Ну і про зусилля щодо ГВ, тут ще така справа, хто як сприймає. У нас дітки одинаково себе поводили, в мене малий часом кричав так, що аж синюватий ставав, я вже часом плакала разом з ним. Але разом з тим, я вважаю, що у мене з ГВ не було проблем взагалі. Ну болів в дитини животик, а до чого тут грудне?
     
    Останнє редагування модератором: 31 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 12
  7. happy story

    happy story Well-Known Member

    Мені теж пощастило з лікаркою яка робила мені операцію. Вона одразу пояснила, що до пів року дитині нічого крім маминого молока не треба, що можуть бути лактаційні кризи і нема такого поняття мало молока. Та й з нашим дільничним педіатром теж пощастило, бо він абсолютно не звертав уваги на наш досить великий перебір ваги і позитивно відгукувався про наше гв після року. У пологовому доню одразу приклали до грудей,ще навіть я від наркозу добре не відійшла. У мене теж були погрижені страшно соски, я зі страхом чекала наступного годування, біль був шалений, тріщини не гоїлися чим я тільки їх не мастила, груди набрякали і боліли. Ніхто не міг мені нормально дитину до грудей прикласти, тільки чоловік. Але шкіра на сосках загоїлася з часом і стало легше, навчилася нормально прикладати лялю до циці. Мені теж особливо ніхто не допомагав, але вважаю це скоріше плюсом ніж мінусом, бо їсти варити я якось встигала за хвилини ,що малявочка спала, хоч плакала кожен раз як виходила з кімнати і постійно колисалась в ліжку. Самій було легше переживати кризи гв. Часто прикладала і молока за кілька днів ставало достатньо. Ляля смоктала щогодини, на щастя їла швидко, не висіла на грудяг.Взагалі наше гв подарувало мені багато приємних моментів і згадую я його з радістю. Бо зараз коли доня старша це вже не те, посмокче трошки обовязково вкінці вкусить цицю ще й собі за сосок потягнути може.
     
    Останнє редагування: 31 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  8. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    А я от, відколи дізналась про істинні причини, коли може бути мало молока, по-іншому дещо сприймаю оце "пройти труднощі" і т.п. Розумію, що в моєму випадку, незважаючи на величезну (ну просто величезну, що я вже зараз сама собі вражаюсь) мотивацію, мабуть вирішальним, або принаймні дуже вагомим, фактором була саме поведінка, активна поведінка дитини, от трапився б "сонько", певно ніц би не вдалось, не дивлячись, наскільки я стійко ставилась до труднощів....а це просто пощастило. А в когось якась така обставина та й зіграє проти. Та й навіть як так порівнювати навіть суто самі ті нюанси, чи плакала багато, чи спала, чи була допомога, чи з народження були якісь нюанси зі здоров'ям, навіть як знайти приклад з дуже наближеними обставинами, однаково це дві різні жінки, які по-різному проживають і переживають труднощі, можливо мають різні емоції, по-різному можуть дати собі раду внутрішньо, мати відвагу для певних дій, тому виходять і такі порівняння недоречні, бо просто завдають болю тій, котрій не вдалося. Вона ж і так себе картає, і, впевнена, що сама знає, чи зробила все на той час можливе, чи щось упустила. Тому, до тих, хто хотів, але не зміг (хай навіть по якійсь банальній причині незнання правильної, хоч і загальнодоступної інформації) я маю лише співчуття. Переконана, що якщо це бажання глибоке і щире, жінка і сама докопається до своїх помилок або не своїх, але до обґрунтування, чому так сталось, і як матиме ще одну нагоду, спробує все зробити краще.
     
    • Подобається Подобається x 7
  9. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @KAPUCHINKA абсолютно нормально сприймаю конструктивну критику, без образ.
    звідки взяла що голодний, а не живіт? - теж вважала, що болить животик. Але, по-перше, я проводила експеримент, давала цілий день суміш, скільки хотів - і він не плакав, і спав нормально, і давала цілий день груди - він не спав і верещав. По-друге, педіатр сказала, що в нього поведінка голодної дитини. По-третє, плачі і безсоння пройшли рівно тоді, коли перейшли на штучне. Коліки здебільшого проходять в 3 міс.
    Але ми щось офтоп, бо питання були про емоції стосовно невдачі з ГВ.
     
  10. marianast

    marianast Well-Known Member

    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Mansikat а я нічого і не порівнюю. Процитувала допис просто тому, що поведінка дітей була дуже схожою, а причини різні. Написала для інформаціі, щоб показати, що як дитина плаче, то не обов'язково від голоду. Нам в пологтаому всі медсестри твльки і говорили, що діти від голоду плачуть, ну бо молока ще нема, а молозиво то типу фігня, ну але ваша неонатолог......
    В моєї куми мала теж плакала сильно і педіатр ій спочптку непереносимість лактози поставила, на спец суміш перевела, потім то все фігньою виявилося, дуже швидко, десь до місячя часу, але ясно що про ГВ мова вже не йшла. В хід пішли суміші. Правда кума тим не переймалася. Так що в нас лікарі на раз-два вміють пробьеми на рівному місці зробити. Тому якщо вже консультуватися, то у спеца, а не в першого ліпшого дільничного. Приділити час, пошукати, а тоді вже звертатися.
    @Oleksandrochka, то абсолютно не до вас, то не критика, ну просто ваш допис гарно до ілюстраціі підійшов, тому і процитувала.
     
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Та я теж Ваш допис процитувала, тому що він підійшов до ілюстрації моєї думки) я писала про себе, що то є інтернет-спілкування)
    Моє ставлення, навіть не ставлення, а розуміння дещо змінилось. Коли раніше мені у випадку, якщо жінка розказувала, що "от, було те тяжко і те не так, тому й не вийшло", мені хотілось сказати, що "ну, так, в нас теж схоже було, але ці труднощі можна було подолати (якщо вони співпадали з моїми, тобто я мала свій приклад, що це реально), тобто мені важко було сприймати її доводи як 100% аргументи, бо ж для мене вони не виявились такими ж аргументами. І ще такий підтекст, що, коли б я просто сказала "так, розумію тебе", у мене було б відчуття, що мої старання і долання труднощів якісь знівельовані, ніби, якщо мені вдалось, значить в її очах то виглядає, що не так то й складно було, як їй. А мені теж хотілось поділитись своїми пережиттями. А зараз мої власні переживання стосовно цієї тематики стишились, і я розумію, що моя історія - це моя, а чиясь - вона інша, хай би наскільки не була подібна на мою ззовні, але я можу якось неупереджено (безвідносно до свого досвіду і почуттів), сприйняти, що для когось іншого це просто біль, і, виходячи з цього, я розумію, що історія-порівняння - це якраз як сіль на рану.
    @KAPUCHINKA, то не в докір Вам, повторюсь, що описую свої думки.

    Надіслано від мого X9180, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Але то величезна проблема знайти хорошого спеціаліста. Тим більше, що на першім часі по пологах жінка і так перевантажена і фізично і психологічно. А ще й як проблеми з ГВ...Незрозуміло кого кликати - свого педіатра, лактолога чи "оту жіночку, що масувала груди в пологовому". Бо кожен тягтиме віз у свій бік і будь тут мудрий.
     
  14. Funny girl

    Funny girl Well-Known Member

    Я після пологів нікого не хотіла бачити, навіть свою маму, тому варіант абсолютно чужої людини консультанта не могла навіть думки допустити. Оті настирливі і доволі агресивні поради, і настанови напрягали. Я дійсно не розумію отої мало не агресії деяких мам-фанатичок. Кожна мама несе сама відповідальність за свою дитину. Наше налагодження і перехід зі змішаного на повне Гв мені далося дуже важко, і чесно я не знаю чи ще раз би змогла. Я вдячна рідним які підтримали мене, але не у всіх є можливість тримати дитину на грудях безперервно. Хочеться обняти і підтримати тих мам, у яких не склалося, і попросити не картати себе. Я теж готувалася, читала форум, книги, спілкувалася з мамочками з успішним досвідом, а на ділі вийшло зовсім інакше. Все пішло не так ще в родзалі, в мене був спочатку сонько, який не мав сили смоктати, груди скам'яніли, потім замало молока і голодні крики дитини біля грудей. Зараз малюку 2,5 міс, і тільки три тижні як налагодилось Гв, але чи знайшла би я в собі сили пережити і витримати це все ще раз я не знаю.
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    @Funny girl дякую за щирість. Можете розказати, що ще крім підтримки рідних допомогло? Інформація, яку Ви читали/чули до пологів? Якісь спеціалісти? Що інше?
    Прошу усіх - утримайтесь будь ласка від навішування ярликів на інших, образ і переходу на особистості.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Funny girl

    Funny girl Well-Known Member

    Дуже перепрошую за емоційний пост, я нікого не хотіла образити, просто накипіло.

    Вагітною почитувала форум, книгу "Грудне вигодовування: секрети і секретики" Видавництва Старого Лева", але поверхнево, що було моєю помилкою, бо я думала що в мене купа часу, а пологи були передчасні. Потім не могла зібрати себе докупи, і сипались зі всіх сторін суперечливі запитання і поради, яких я не просила.
    Я вдячна випадковій знайомій в пологовому, яка одною розмовою повернула мені віру в себе. Саме зустріч з нею найбільше допомогла.
    Також серія вебінарів- Місія "Бути МАМОЮ", які я слухала якраз після виписки так, щоб чоловік чув :girl_smile:.
    Ще канал Ніни Зайченко в YouTube, на який вагітною я чомусь не знайшла часу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Прийшла я похвалитись,
    Після лікарні і майже повного ШВ ми тепер повністю на ГВ! Вже тиждень! УРА!!
    Три жахивих (не побоюсь того слова) місяці істерик, нервів, плачів і тд позаду.
    Думала що не витримаю, але ми з малявкою це зробили)))
    Дуже допомогли консультанти, тому не бійтесь звертатись за допомогою, шукати свого консультанта, все реально ;)
     
    • Подобається Подобається x 14
    • Зе бест! Зе бест! x 4
  18. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Трохи смішне буде питання так як дитині вже 11 місяців, але спитаю. Я після КР дитину прикладала одразу. Молоко прибуло десь на 4-й день. До того просто постійно прикладала (хоча суміш теж була, бо вночі мені дитину не приносили). А питання про молозиво. Я не перевіряла чи є воно чи нема. Та і взагалі як потім прибуло молоко сціджувати не виходило. Чи молозиво є у всіх коли не можеш зцідити щоб перевірити?
     
  19. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Якщо було перше прикладання після пологів, то мало б бути.

    Надіслано від мого X5max, використовуючи Tapatalk
     
  20. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Happy Fiancee молозива є дуже мало, його й не треба цідити. Я просто була переконана, що воно є і все. І просто тримала дитину коло грудей.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1