Як Бог випробовує?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем vikad, 9 Квітень 2013.

?

Чи випробування дає Бог.

  1. Так, Бог випробовує (карає) людей.

    11 голосів
    26,2%
  2. Ні, Бог не випробовує (не карає) людей.

    2 голосів
    4,8%
  3. Інколи випробовує (карає) Бог, а інколи - ні.

    6 голосів
    14,3%
  4. Людина сама собі випробування (покарання)

    21 голосів
    50,0%
  5. Ваш варіант (місце для коментарів внизу) :)

    3 голосів
    7,1%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Merry

    Merry Well-Known Member

    Може комусь допоможе:
    Акт віддання (довіри себе) Господу Ісусу (о. Доліндо Руотоло)
    Проти внутрішнього неспокою та надмірного сум’яття)

    Ісус каже душі:
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Merry

    Merry Well-Known Member

    І ще, сьогодні прочитала цитату (написав священник)- 'Труднощі - це не покарання за минуле, а випробування заради майбутнього.'
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Корисно Корисно x 2
  3. Merry

    Merry Well-Known Member

    Ще стосовно цієї теми цікаво буде почитати
    Щоб любити Ісуса Христа, потрібно вміти терпіти
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Читала, читала і не переставала дивуватись, як загалом гранично зрозумілі і правильні слова з Писання, у відповідному трактуванні перетворюють життя доброго християнина на суцільний добровільно-примусовий мазохізм. До висловлювань святих ставлюсь обережно, зважаючи на те, що їх зміст може бути неправильно трактований без врахування контексту і образності. Загалом Новий завіт — це книги натхнення і любові. А отако почитаєш — і жити не хочеться )
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  5. Merry

    Merry Well-Known Member

    я теж дещо перелякалась, бо я розумію що не готова до стражданнь і не хочу їх. То треба йти десь до якогось розумного теолога щоб пояснив.
     
  6. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Що я для себе зараз розумію. Коротко :)
    1. Бог дає хвороби, втрати як випробовування. Ок. Але випробовування чого? Типу чи не зійде людина з розуму від своїх страждань? Ні. Я думаю, що це є випробовування віри. І чи пройде людина свої труднощі, усвідомлюючи, що вона з Богом, чи стане атеїстом та/чи увірує в Крішну/сноп сіна та 12 страв/єговістів - ось де випробовування.
    Одна людина нещодавно розказала: хочете універсальні ліки від горя, смутку, болі?- СМИРЕННЯ, смирення. Бог дає тільки ті випробовування, які ми здатні пережити. І ніщо не допоможе залишитись з Богом під час чи після випробовувань, як смирення.
    2. Випробовування на славу Божу. Це дивно, але ми ніколи не знаємо як саме наша особиста трагедія вирішиться та вплине на інших. Історія з Нового Завіту, коли Ісус зцілив сліпого. Люди Його питали: ну от за що цей сліпий був позбавлений зору - розплата за батьківські гріхи чи ще щось? Якщо коротко, то відповідь була: щоб прославити Бога. Адже, батьки могли виховати сліпу дитину з ненавистю чи образою в серці до Бога. Натомість, сліпий зразу визнав Ісуса і був зцілений. І ця ситуація заспокоює мільярди християн, які читають про неї в Біблії до сих пір. Хоча тільки батьки дітей з вадами реально можуть оцінити і розуміти через що пройшли батькі того сліпого чоловіка....
    3. Що посієш - те і пожнеш. По плодам їхнім їх впізнаєте. Якщо згадувати диявола, то думаю, що тільки в цих "випробовуваннях" він має певну роль, але вирішальгим є ВИБІР людини, чи спокушатись на те, що пропонує оте зло. Кара не від диявола. Кара не від Бога. Бог може (наскільки розумію це я) ДОПУСТИТИ певну хворобу з певною метою, але конкретно карати - ці часи пройшли, з моменту жертви Ісуса. Біблія в цьому плані корисна, як інструкція, де є попередження: будеш робити то-то-то і будуть наслідки, які тобі не сподобаються.
    В житті знаю чоловіка, у якого вже років 10 серйозні проблеми з носом/диханням і зі спиною. Йому ніс колись легенько зламали, і вже 3 операції, купа ліків і методик, але все рівно кисневе голодування. І, здавалось би, за що таке? Порядна людина, не пє, не гуляє, годує сімю... А, виявляється, в віці 16-20 років він неодноразово бився, ламаючи комусь носи, погрожуючи зламати хребет. І хай це все забулось як витівки по молодості - але пожинає тепер ось таке. Бо спокусився на плоди плоті, на спокуси диявола: ненависть, гнів, азарт бійки, гордість, гонор...
    Ще роздуми з приводу 'а як же жити далі?' Смирення, віра, дотримання Законів Божих... Я не знаю конкретно чому стаються ці випробовування, у мене, у вас, у наших близьких. Але на все воля Божа. Це розуміння не просте, це глибинна робота душі, розуму, це самодисципліна, це час. Літом у знайомих на 32 тижні народився 4й син, пожив півгодини і помер. Я зараз маю такий термін і в цю ніч в черговий раз є питання в мене в голові... Тоді така була незвична реакція у них: знайомий, що щойно втратив сина подзвонив, повідомив і попросив помолитись за те, щоб їхня віра, у звязку з втратою, укріпилась. Я тоді поруч не була, але деякі подружки, здавалось, горювали більше, ніж сама знайома... На питання чому так - знайома відповіла, що була готова: вони знали, що є певні проблеми з нирками у дитини і тому були готові прийняти любий розвиток подій, який пошле Бог. Його воля.
    Тому питати картати себе "за що і чому так?" я в принципі не впевнена чи варто. Бо ось так. Сталося і живемо далі.
    Важливі ще взаємовідносини з Богом, спілкування, слова^дії. Не тільки "дай і чому". Не тільки "прости". Я чула одну молитву старої вже хворої жінки майже при смерті. Молитва не завченого тексту, не високим слогом. А так, як воно на душі. "Тато, ти знаєш мої потреби, прошу, якщо на то є Твоя Воля - поможи, а якщо нема - зруйнуй ті мої наміри, якщо це Тобі не довподоби...". Ось це "Тато" мене вразило, і я розумію, що вона зверталась як справді грішна донька до люблячого Батька, але я ще до такого відчуття душевного настрою не дійшла.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  7. Merry

    Merry Well-Known Member

    А як ви розумієте смирення? Бо я поки не розумію що це до кінця. Чи це змиритись з усім і перестати боротись (просити, застосовувати якісь фізичні методи впливу) чи просто не хвилюватись і боротись?
     
  8. orange girl

    orange girl Well-Known Member

    Я не є високоосвічена людина в релігійних справах, чи у тлумаченні Біблії, але "смирення" розумію так, як підказує мені в першу чергу серце, а не здоровий глузд. Для мене смирення-це приймати усі випробовування з вірою в серці, мати сміливість не питатити"чому я?", "за що саме мені це, я живу чесно, я хороша людина і т. Д." "для чого це все...?". У всьому є свій зміст, який часто невидимий нашому оку. Я переконана, що й надалі треба жити з Богом, вірити, робити добро(навіть у думках... Просто думати позитивно) і приймати усе, що тобі дається на шляху до Бога.
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    От я думаю, як же сформулювати відповідь
    Вже і власні приклади, і окремі цитати.
    ...
    Першочергове, кожна людина визначає що є Бог і визначає себе у системі координат відносин з Богом. Система координат описана в Біблії, як в першоджерелі. Тлумачення, пояснення біблійних засад священниками, теологами, науковцями, сусідкою, якщо протиречать Біблії - то варто задуматись, чи треба до такого дослухатись.
    Повертаюсь до випробовувань, смирення. Душа і плоть. Що має змогу спастись? Безперечно, кожен з нас має свої випробовування, свої душевні та фізичні втоми. І тут думка з Біблії: уныние (зневіра, туга, відчай, печаль...) - гріх.
    Додам до попереднього запису свого, що випробовування одних - можуть служити втішенням для інших.
    Бог своїх не кидає. А чи я з Богом..
    І ось ці втрати здоровя, роботи, майна, дітей заставляють задуматись, а як в цих обставинах спасти душу?
    Не гнівом, не відчаєм, ні заздрістю, ні біганиною до ворожок, ні пасивністю, а орієнтир - на Ісуса, на Бога, на Духа Святого.
    Коли помирає дитина - це невимовна туга. А дітей Бог забирає на Небо. Так, в нас були наші плани: народити, виростити, виховати, пройти свою школу життя....Для чого? Щоб в кінці попасти на Небо.щоб в кінуі життя наші душі були такими, які прийме Бог до себе. У Бога свій план. Не завжди він співпадає з нашим планом, прогнозом чи бажанням. Це довіра до Бога - прийняти випробовування, пройти його так, щоб бути гідною дитиною Божою.
    (Багато тексту я потерла, бо цілі кілометри букв на цю тему в роздумах можу надрукувати) :)
     
    • Подобається Подобається x 2