Як довго годувати дитину грудьми?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 22 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    я по своїй професії дуже тісно пов'язана із законодавством і дуже часто (майже завжди) замічаю що якби закони виконувалися то би жити стало краще. Одже наш МОЗ говорить так Наказ від 31.07.2006 № 529/49 Про затвердження галузевої програми "Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2006-2010 роки"
    де написано


    Вартує прочитати:
    Как избегать споров и реагировать на критику о кормлении грудью.

    Як довго годувати грудьми:
    Грудне вигодовування дітей віком 1 рік і більше. Навіщо?
    Годування після року

    как долго кормить грудью?
    ФАКТЫ О ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОМ КОРМЛЕНИИ ГРУДЬЮ
    время отлучения ребенка от груди

    Естественный возраст отлучения от груди
    Когда наступит инволюция?

    Завершеня ГВ
    Отлучение от груди (1)
    Отлучение от груди
    Отлучение
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит?
    Отлучение ребенка от груди (часть 2)
    прекращение кормления грудью - практика
    отлучение ребенка от груди
    Как долго кормить грудью?
    Естественное отлучение
    Отлучение от груди. Как?

    Коли закінчувати ГВ по Біблії
    ГВ в Християнстві
    Библия о грудном вскармливании. Святые помощники матерей
     
    Останнє редагування модератором: 9 Червень 2016
    • Подобається Подобається x 8
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ой не знаю, нам от вже скоро два, а молоко ще дуже навіть для їжі
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Kviten, можна і нe годувати після року, алe ж то є корисно, хіба ні?І для чeрпання поживних рeчовин, і для психологічного аспeкту мама-маля. В чому суть дискусіі?Ви нe годували, ми годуємо, ну і добрe. Нe пeрeконуйтe нас!Ми нe кажeмо, що Ви погана мама, алe і Ви нe кажіть, що нe змогли би нe спати по ночах, годуючи, бо то нe у всіх так, а в кого так, то він то тeрпить заради користі для своєі дитини і читати такі комeнтарі є нeприємно!

    Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Я годую, працюю і сплю нормально ночами. годувати свою дитину грудьми це прекрасне відчуття. Можливість заспокоїти дитину в будь якій ситуації, бачити в їі очах відчуття повної безпеки, тепла і затишку. Ті всі розповіді про коров'яче молоко і тиди без сенсу. Не годуєте, ну то й ваша справа, але не переконуйте тут , що то так важко, годувати довго, бо це не правда і думаю десь глибоко в серці ви і самі це розумієте, адже ви є мамою.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. marianast

    marianast Well-Known Member

    а
    А як ГВ цьому перешкоджає? Навпаки, з цицьою ми мобільніші - хоч у гори, хоч на море.
    Як я розумію ви медик, якщо практикуючий то ви знаєте, що є норми споживання вітамінів і мікроелементів дітьми у день. І самі ж медики пишуть, що дитина не здатна/не хоче/не отримує достатню кількість і різноманітність їжі в день, щоб забезпечити цю норму. Натомість грудні діти віком 1-2 роки отримають 38%білка,100% віт. А, 95%віт.С, 44% кальцію від добової норми, випиваючи 500мл грудного молока в день . Грудне молоко містить 1-2 грами заліза на літру, засвоюється залізо з грудного молока на 50%. Як на мене аргументище. Ще грудне молоко надзвичайно енергетично цінний продукт. Діти 1-2року життя, котрих догодовують грудним молоком отримують 108% добової норми калорій, натомість відлучені 84%. Про оральну регідратаційну терапію при ГВ навіть писати багато лінь, а сам Комаровський наголошує на "отпаивании" при будь якій хворобі.
    В той час коли медики у розвинених країнах все частіше обирають методику найменшого втручання, наші і далі інтенсивно доводять, що мудріші за природу, Бога .
     
    Останнє редагування: 7 Жовтень 2016
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Корисно Корисно x 1
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    у Вашої дитини була алергія чи реакція на каву? Слава Богу, в моїх дітей ні. Розчинної не вживаю, а заварну дуже люблю і кава для мене робить добро всій сім'ї
    сучасний асортимент сумісних з ГВ препаратів дозволяє лікуватись практично від будь-чого, не відлучаючи дитину. Заради справедливості слід сказати, що останні майже 5 років, протягом яких я годую без перерви, потреб в лікуванні не було і найбільшим втручанням було встановлення брекетів :)
    В гори на 1 день їздила в рік старшого. Так, зціджування молока і інші нюанси. Але - захотіли=організували.
    Сон, нормальний відпочинок разом з дітьми, поїздки на далекі відстані тощо - ГВ цьому всьому сприяє, а не заважає.
    Спорт, звичний режим життя, самореалізація, соціальна активність - теж сумісні з ГВ
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Kviten Нормальна тема і нормальна реакція. Ви прийшли зі своїм досвідом і радянським стандартом
    От вам і пояснюють- ні, фізіологічно одного року не досить.
    При тому ви так і не пояснили на які дослідження спирається ваше твердження
    --- дописи об"єднано, 7 Жовтень 2016 ---
    Ви пишете відлучили в рік і три- в такому віці можна і вдвох, на дві доби і ГВ зберегти
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    висловлено недобре, але - так.
    в топі для чогось висить список рекомендованої літератури, відповідь фахівців на ЧаПи, і коли ми тут спілкуємось, то все там написане вже маємо на увазі. Ділимось конкретним досвідом, який деталізує чи підтверджує закономірність загальних теоретичних знань.
    несолідно протиставляти знанням якісь особисті враження
    це все одно, що прийти на навчальний семінар, де всі учасники готові до обговорення теми, а Ви - ні. І почати замість конкретики "а я з усім не погоджуюсь, бо я вважаю"
    :)

    Ніхто нікого тут не засуджує за досвід ГВ.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    а хто вам таке скаже?)) це абсолютно некоректно, так само зараз жоден адекватний лікар не скаже що годуєте задовго
    і так само багато лікарів жінок годують 2-3 роки
    ну і? наприклад, в грудному молоці після року є 100% добова норма вітаміну А, окей кожна друга дитина буде з задоволенням пити коровяче молоко і топтати моркву з олійкою чи сметаною (і не факт що з цих джерел той вітамін А так засвоїться)
    а решта дітей? які не хочуть молочки й іншого? ну і хто гарантує що кожен день такий же поживний як попередній? що поки баткьи в горах, бабусі не нагодують внуків чимось на свій розсуд не таким поживним?
    не все знаєте) бо не сплять ночами і без ГВ мами, бо часом ті ж зуби і незріла нервова система не дають нормально виспатись, діти до 2 років всерівно будяться, а часто і привчаються на попити води, компоту і ще чогось вночі
    а часом грудні діти по 6 годин вночі сплять мало не з народження,
    і каву пють мами, спокійно... як мама з дитиною нормально реагують то все гуд
    я наприклад сама погано реагую, люблю дуже, а пити не можу
    в гори багато хто махає з дітьми, теж гай гуде))) особливо як виключне ГВ, циця є і дитина спить та й їсть)
    з іншого боку в мене багато подруг з дітьми-штучниками, які не вважають правильним залишати дітей на когось, а хто залишав ще до року то часом мусять летіти забирати бо дитина істерить і не дають ради... тому то приклад такий собі.. багато хто з рішенням планувати дітей ітак розраховують лиш на себе, бо нема помочі
    різні
    майже ніхто не сумнівається, що Комаровський адекватно говорить про болячки, а от щодо решти речей - прихильники і противники... він лікар звьозд і сімей де на одного внука дві бабці, і декілька тіток, тобто не для кожного
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    хм... що б то толерантного відповісти :)
    коли я старшого відлучила у 2, лікар лор Владімірова О.С. при зверненні з ГРВІ запитала, скільки я його годувала грудьми. Коли почула відповідь, перепитала, чи сам відлучився. А коли почула, що я відлучила, то не засуджувала, просто зі здивуванням спитала: "А чому?"
    натомість про годування до більше 3 років зустріла лише одну негативну реакцію лікаря, але то такий лікар, що Крішна з ним.
    А про годування тандемом чула лише або "не може такого бути!" або захоплене "ого"
    Так що, кожному свої лікарі.
    Якщо ГВ потрібно "лікувати", звісно

    та хіба? А "співчуття"? :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Kviten то тицніть мене, пліз. Бо я бачила три джерела: одне конкретне-Комаровський,і два сумнівних - ваш лікарський і материнський досвід. На підтвердження трохи не тягне.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Havronia

    Havronia Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Kviten а у вас прям так все завжди гладко з дітьми? Нє вєрю, бо періоди у всіх різні, у всіх зуби лізуть, хвороби бувають і таке інших, не чіпляйтесб до слів і не цитуйте мої дописи з інших тем. Погані дні бувають у всіх, тим не менше я щаслива, що годую малявку досі, воно реально мені дуже допомагає. І спати вкласти, і заспокоїти, і нагодувати
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    оце і є вся відповідь.

    а ще це, оце і отово :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Смішно Смішно x 1
  15. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @Kviten яка там честь мундира?(((( Понаписували бздурів, і кричали Я ЛІКАР!!!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Тупо! Тупо! x 1
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    часто виходить, що "щось своє", коли йдеться про вагітність, пологи та ГВ, - це таки дійсно щось їхнє, від життя і фізіології відокремлене.
    та чого ж. ось на цьому джерелі є наукова робота. Порівняння ступеня ризику раку грудей в залежності від тривалості ГВ протягом життя жінки
    Тривале ГВ якраз є профілактикою остеопорозу
    тут найпростіше популярне пояснення
    Цитую мовою оригіналу:
     
    Останнє редагування: 7 Жовтень 2016
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Багіра

    Багіра Well-Known Member

  18. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Погугліть про користь і шкоду коров'ячого молока
    Ваш власний досвід це всього лише Ваше рішення і Ваша відповідальність. Ви не можете оцінити наслідків об'єктивно.
    От власне! Що мода і політика. Природою задумано. Природа досконала. А виробники сумішей, вітамінів для дітей, медикаментів, роботодавці, яким потрібні трудяги, а не кормящі матері, десятиліттями придумують теорії про те, що не треба тій дитині маминого молока, до трьох місяців/півроку/року і достатньо! І до станка!
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    про рівень пролактину. Той рівень, що виробляється підчав ГВ, нікому і нічому не шкодить. А шкодить пролактин тоді, коли його підвищення спричинене іншими, патологічними факторами.
    Особисто я не могла завагітніти старшими дітьми, поки не понизила медикаментозно рівень пролактину. Підвищення не було спричинене ГВ, бо перед тими вагітностями я не годувала або завершила ГВ заздалегідь.
    Натомість вагітність третьою дитиною настала одразу, як тільки вирішили планувати. Хоч на той момент в мене дитина була практично повністю на ГВ.
    --- дописи об"єднано, 7 Жовтень 2016 ---
    та прочитайте вже ті два речення, які я процитувала спеціально, щоб покоротше було :)
    Обмін мінеральних речовин - він же не дурний.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Kviten

    Kviten Member

    ви додали їх пізніше, спочатку я їх не бачила. Тепер ясно, дякую
     
    Останнє редагування: 7 Жовтень 2016
    • Подобається Подобається x 1
  21. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я думаю, дивлячись на підняті вище питання про остеопороз і рівень пролактину під час ГВ, з якими обізнані мами-не медики, слід чесно визнати, що мабуть варто підняти свій рівень знань в цій сфері новішою інформацією. 10 років тому у нас ще був повний занепад із адекватною інформацією по гв. Без образ, всім варто вчитись постійно, якщо Ви чогось не знали, а зараз дізнаєтесь, я думаю, всі дівчата, що брали участь у дискусії, не будуть зловтішатись і носитися з коронами на голові, а будуть лиш раді, що одним компетентним і гв-френдлі лікарем стане більше)
    І ще одне: мені так виглядає, що Ви досі не зрозуміли, в чому суть реакції на Ваш перший допис - ніхто Вам особисто не каже, що 1,3 це мало, бо я(ми) вважаємо, що мало, і навіть не тому, що є певна незалежна об'єктивна правда. Ми не ставимо оцінок одна одній, хто більше, а хто менше, хто кращий і гірший, ми лише хочемо, щоб нам не казали, що годування після року - це не фізіологічно, тому що це підведення хибних лжетеорій як базу під власний досвід. Ви можете до кінця життя залишитись при своїй думці, що року гв достатньо, бо...кава/гори/недоспані ночі...- лише це ваші особисті і соціальні мотиви не робити того, що є фізіологічно, та і, зрештою, ніхто Вам в цьому не суддя. І я це кажу щиро, бо мало хто годує до ідеального самовідлучення, і кожен вибирає в певний момент пріоритетом, щось інше - особисте, замість фізіологічного. Ми маємо на це право, але це аж ніяк не заперечує того факту, що самовідлучення - найправильніше, і найкорисніше для дитини.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 1