Як нарешті стати мамою???

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем dream, 29 Травень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Вітаміни небезпечні для вагітних
    Високі дози вітамінів, що їх приймають жінки під час вагітності, збільшують ризик розвитку небезпечного ускладнення – прееклампсіїи.


    Прееклампсія може виникати в другій половині вагітності; при цьому у жінки різко підвищується артеріальний тиск, що становить небезпеку для життя матері і плоду.


    Раніше вважалося, що розвиток прееклампсії пов'язаний з негативною дією вільних радикалів – токсичних молекул, що утворюються в плаценті. Внаслідок цього вчені припускали, що високі дози вітамінів С і Е – з антиоксидантними властивостями – зможуть захистити жінок від цього небезпечного ускладнення, повідомляє журнал Lancet.


    В дослідженні, проведеному ученими з добродійного центру Tommy's, брали участь 2400 вагітних, що відносяться до групи високого ризику розвитку прееклампсії: жінки з високим артеріальним тиском, з проблемами з нирками, а також які страждають порушеннями згортання крові або цукровим діабетом, повідомляє «Утро.ру».


    Всі жінки одержували високі дози вітамінів С і Е або плацебо (неактивна речовина).




    Результати дослідження показали, що вітаміни не тільки не захищали від прееклампсії, але, навпаки, сприяли її розвитку. У жінок, що одержували високі дози вітамінів С і Е, прееклампсія виникла на тиждень раніше, ніж у жінок, які приймали плацебо. Крім того у жінок, що приймали вітаміни, діти з низькою масою тіла народжувалися на 15% частіше, ніж у жінок з контрольної групи.


    "Наші дослідження показали, що високі дози вітамінів С і Е не здатні запобігти прееклампсії у жінок з групи високого ризику", - повідомила автор дослідження Люсілла Постон.


    Учені відзначили, що аналогічні дослідження стосовно полівітамінів для вагітних не проводилися, тому не слід автоматично переносити отримані результати також і на ці препарати. Більше того, ряд вітамінів, зокрема фолієва кислота, мають велике значення для нормального перебігу вагітності, констатували дослідники.

    http://ua.for-ua.com/fun/2006/03/30/194407.html - ось тутечки :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. dream

    dream Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    знайшла ще ось таке:
    взято з інтернету
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)


    а то як рахувати???????? типу, щоб попередній раз був за 6 днів .....щось я зовсім тлумок...
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    :)) Якщо Ви з коханим займались коханням сьогодні, то наступний раз не пізніше ніж за 5 днів, бо тоді сперматозоїди вже старі і не здатні запліднити!

    Додано через 1 хвилину
    Правильне харчування під час вагітності

    Сонливість, швидка стомлюваність, запаморочення й апатія, не обов'язкові супутники вагітності!

    Причиною цих станів, може бути не-збалансоване, одноманітне, збіднене вітамінами й енергетично неадекватне харчування. Додайте до цього появу недуг, які пов'язані з вагітністю, наприклад токсикоз, чи загострення хронічних захворювань (анемії, хвороби печінки, шлунково-кишкового тракту) — картина виходить безрадісна. А від якості і кількості їжі в цей період залежить не лише здоров'я мами, але і правильний розвиток дитини, її вага, Обсяг мозку і своєчасність народження.

    Отже, під час вагітності, їжа має бути різноманітною і містити потрібну кількість необхідних поживних речовин.

    Організм вагітної потребує великої кількості білків, бо це основа життя, будівельний матеріал організму. Вони беруть участь в утворенні антитіл. Повноцшiннi білки містяться у молоці, яйцях, твердому сирі, кисломолочному сирі, м'ясі та рибі. У цих продуктах є і необхідні амінокислоти, 3 рослинних продуктів рекомендують: квасолю, горох, вівсяну і гречану крупи. У першому триместрі майбутній мамі необхідно їсти 3-4 рази на день.

    У другій половині вагітності, жінки мають уникати гострих страв, бульйонів та підлив. А вживати більше овочів, молочних страв та фруктових соків. Особливу увагу слід приділяти вживанню продуктів, які містять залізо і вітаміни — це овочі, ягоди і фрукти.

    Їсти зараз треба по 5-6 разів на день. І при нормальному перебігу вагітності збільшення ваги тіла не повинно перевищувати 350-400 грамів на тиждень. Вагітна повинна одержу вати до 100 гр. жирів на добу, які містять велику кількість вітамінів А, D, Е та В. Надзвичайно корисним є вершкове масло і олія. Але надмірне вживання жирів погіршує апетит, негативно впливає на кровотворення.

    І пам'ятайте, що кожного дня ви повинні випивати до 1 літру рідини. Організм вагітної жінки має велику потребу в мінеральних солях.

    В 1 літрі молока міститься стільки ж кальцію і фосфору, скільки в 12 апельсинах та в 340 гр. кисломолочного Сиру.

    При токсикозі їжу треба вживати частіше, невеликими порціями. Можна виключити з меню дуже солодкі і кислі продукти. Під час вагітності значне навантаження припадає на кровотворні органи. У вагітних може розвинутись анемія. Тому ви повинні щоденно Отримувати залізо, яке міститься в печінці, нирках, родзинках, сливах. І звісно ж вітаміни! Свіжі фрукти, ягоди, овочі, в тому числі, окріп, петрушка, салат та інша городна зелень є головним джерелом вітаміна В.

    І слід пам'ятати, що їсти треба не за двох, а для двох. Дуже часто жінки, під час вагітності та в післяпологовий період мають зайву вагу. Це негативно впливає, як на здоров'я майбутнього малюка, так і на самопочуття мами.

    Як же ще можна зробити меню вагітної оптимально збалансованим за всіма показниками, і в той же час без зайвих калорій? Можна ввести в нього цілком збалансовану суміш, яка легко засвоюється, що, з одного боку, насичує організм енергією, а з іншого - забезпечує його всіма необхідними речовинами, дозволяючи контролювати вагу. Наприклад, суміш - «Клінутрен» компанії «Нестле».

    Компанія «Нестле» традиційно пропонує своїм споживачам продукти високої якості, і вона навіть змогла зробити такий спеціальний продукт по-справжньому смачним. Суха суміш при розведенні перетворюється в молочний напій 3 приємним Смаком ванілі. Суміш не містить лактози, а це дуже важливо для жінок, які не переносять коров'ячего молока.

    Цей продукт є повноцінним харчуванням — отже, його можна сміливо вживати замість сніданку, або ж вечері. Тому що суміш «Клінутрен» містить незамінні амінокислоти, наприклад таку, як лінолеву , та легкозасвоювані вуглеводи, такі як кукурудзяний сироп та мальтодекстрин. мінеральні речовини, антиоксиданти і вітаміни, Сироваткові і казеїнові білки. Суміш добре розчиняється у воді, а головне, допомагає контролювати добове споживання кілокалорій. Адже Суміш «Клінутрен» заповнює від 1500 до 2000 ккал на добу, хоча при бажанні, її можна зробити більш чи навпаки менш калорійними.

    Якщо кожного дня ви будете випивати 1 склянку (250 мл.) суміші «Клінутрен», це допоможе забезпечити потребу в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах та мінералах. Однак, «Клінутрен» можна використовувати не тільки, як єдине джерело харчування, але і як додаток до звичайної їжі.

    В результаті, вже за декілька днів ви відчуєте, як підвищився тонус, покращився настрій і сон. До того ж, можна не боятися ніяких захворювань. І найголовніше, ви будете впевнені, що крихітка розвивається абсолютно нормально!

    Придбати суміш «Клінутрен» від «Нестле» можна в супермаркетах «Антошка», в Аптеці Матері і Дитини, та в багатьох інших аптеках Вашого міста.

    Отже, секрет відмінного самопочуття під час вагітності — це функціональне харчування плюс збалансована живильна суміш і, звичайно, турбота близьких людей, завдяки яким очікувкання малюка стане по-справжньому щасливим періодом
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Гігієна та харчування вагітної


    У період вагітності відбуваються фізіологічні зміни в усіх органах і системах, спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку внутрішньоутробного плода. Проте порушення правил гігієни і харчування, надмірне фізичне і психоемоційне напруження можуть зумовити розлад фізіологічних процесів і призвести до виникнення ускладнень вагітності. Тому вже з перших днів режим вагітної має деякі особливості.

    Загальний режим при сприятливому перебігові вагітності в ранні строки не потребує особливих змін. Здорові вагітні виконують свою звичну роботу. Проте їх звільнюють від нічних змін, важкої фізичної роботи, а також від роботи, пов'язаної зі шкідливими умовами виробництва (вібрація, перебування на висоті, високі температури тощо). Усім вагітним залежно від строку вагітності рекомендують виконувати комплекс фізичних вправ, які діють на судинний і м'язовий тонус, що сприяє нормальному перебігу вагітності і пологів.

    Для вагітних дуже важливим є добрий сон, тривалість якого має становити не менше як 8 год на добу.

    Слід пам'ятати, що статеві зносини не рекомендуються при погрозі переривання вагітності.

    Під час вагітності не можна вживати алкоголь і тютюн, оскільки вони негативно впливають на плід.

    Вагітна має уникати контакту з хворими на гострі інфекційні захворювання, бо це може спричинити внутрішньоутробне інфікування плода, а іноді і його загибель.

    Особливу увагу слід звертати на догляд за шкірою, яка виконує захисну роль, дихальну і видільну функції. Крім того, шкіра бере участь у терморегуляції. Тому вагітна повинна щодня митися теплою водою з милом, краще під душем. Необхідно тримати в чистоті зовнішні статеві органи.

    З перших днів відвідання консультації визначають стан молочних залоз. Важливе значення має профілактика тріщин сосків та маститу. Рекомендується приймати перед сном повітряні ванни протягом 10-15 хв. При плоских і втягнутих сосках необхідно проводити масаж навколо соска, легенько відтягуючи його.

    Одяг вагітної має бути зручним, не повинен стискувати грудну клітку і живіт. Найкращими є вироби із бавовняних тканин, які треба часто міняти. Бюстгальтери (краще бавовняні) не повинні здавлювати грудну клітку. Щоб запобігти застійним явищам, молочні залози мають перебувати в піднятому положенні.

    Не можна носити одяг з тугими резинками на поясі. У другій половині вагітності рекомендується носити спеціальний бандаж, особливо тим, хто багато разів народжував, а також при розходженні прямих м'язів живота, при відвислому животі. Взуття має бути зручним, на низькому або невисокому підборі.

    Особливу увагу слід приділяти раціональному харчуванню під час вагітності, бо в цей період відбувається перебудова обмінних процесів, спрямованих на створення відповідних умов для плода, що розвивається, і підготовку до майбутніх пологів. Раціональне харчування поряд з іншими факторами є однією з умов сприятливого перебігу і закінчення вагітності і пологів, нормального розвитку плода і новонародженого. В ранні строки і протягом першої половини вагітності енергетична цінність раціону для жінок з середньою масою тіла має становити 2400-2700 ккал. Проте, складаючи раціон харчування вагітної, треба зважати на характер її трудової діяльності і враховувати здійснювані енерговитрати. У другій половині вагітності, оскільки збільшується маса плода і настають зміни в усьому організмі, енергетичну цінність раціону слід збільшити до 2800-3000 ккал на добу. Раціон харчування можна вважати повноцінним, якщо в ньому враховано співвідношення білків, жирів і вуглеводів при достатній кількості вітамінів і мікроемелеитів. У І триместрі вагітності харчовий раціон не зазнає особливих змін. Проте їжа має бути різноманітною і містити потрібну кількість необхідних живильних речовин. Організм вагітної потребує великої кількості білків. Повноцінні білки містяться в молоці, кисляку, сирі, м'ясі, рибі. У цих продуктах є необхідні амінокислоти. З рослинних продуктів рекомендують квасолю, горох, вівсяну і гречану крупи, їжу слід приймати 3-4 рази на день.

    У другій половині вагітності жінки повинні уникати вживання екстрактивних речовин (рибні, м'ясні, грибні бульйони, підливи). Рекомендуються овочеві, молочні страви, фруктові соки. Важливе значення має забезпечення організму вагітної мінеральними речовинами, особливо кальцієм, фосфором, калієм, натрієм. Вони беруть участь у формуванні скелета плода і в підготовці до пологів. Ці солі містяться в усіх продуктах тваринного і рослинного походження. Джерелом солей кальцію є сир. На солі калію багаті яблука, сливи, курага, абрикоси, аґрус, смородина, печена картопля, вівсяна крупа. Особливу увагу слід приділити вживанню продуктів, які містять залізо і вітаміни (овочі, ягоди, фрукти). Кількість солі треба зменшити до 10-12 г у першій половині вагітності, до 6-8 г - у другій, а кількість рідини - з 1,5-2 л на початку вагітності до 1-1,2 л наприкінці її.

    У другій половині вагітності жінка повинна обмежити вживання кондитерських виробів, варення, оскільки вони сприяють збільшенню як маси жінки, так і маси тіла плода. Їжу слід приймати 5-6 разів. Про раціональність харчування можна робити висновок за збільшенням маси тіла вагітної. У другій половині вагітності при нормальному її перебігу збільшення маси тіла не повинно перевищувати 350-400 г за тиждень залежно від конституційних особливостей жінки.

    Усі жінки в період вагітності повинні займатися гігієнічною гімнастикою. Комплекс фізичних вправ передбачає зміцнення м'язів усього тулуба, особливо передньої черевної стінки і тазового дна, збільшення рухливості суглобів таза і хребта, поліпшення зовнішнього дихання. Під впливом фізичних вправ поліпшуються гуморальні і рефлекторні зв'язки між матір'ю і плодом, вдосконалюються всі фізіологічні процеси в організмі вагітної, створюються більш сприятливі умови для життєдіяльності плода. Фізичні вправи позитивно позначаються на психоемоційній сфері. Тому вони входять до системи комплексної підготовки вагітних до пологів. Така система сприяє підвищенню порога больової чутливості в корі головного мозку і, внаслідок цього, зменшенню больових відчуттів під час пологів.

    Фізичні вправи рекомендує лікар жіночої консультації після ретельного обстеження вагітної. Заняття проводять методист з лікувальної фізкультури або медична сестра, яка має спеціальну підготовку. Вагітна спочатку відвідує групові заняття в жіночій консультації, а згодом вона може виконувати вправи вдома самостійно. Загальна тривалість занять не повинна перевищувати 15-20 хв.

    Під час проведення гімнастики треба контролювати частоту пульсу, дихання, величину АТ. Частоту пульсу і дихання можуть контролювати самі жінки. Перед гімнастикою і після неї необхідно відпочивати сидячи. Заняття гімнастикою не повинні зумовлювати втому, прискорення серцебиття чи дихання.
    http://www.womenhealth.dsmu.edu.ua/infoline/gig2.htm

    Додано через 8 хвилин
    http://www.malecha.org.ua/index.php?ind=reviews&op=entry_view&iden=201 тут йде порівняння вітамінів для вагітних!:radist:

    Додано через 9 хвилин
    http://www.dt.ua/3000/3855/53360/ класна стаття!
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Таблиця 2

    Основні джерела вітамінів, необхідних жінці під час вагітності

    Вітамін
    Функція
    Природне джерело

    Вітамін А
    Діє як антиоксидант, зміцнює імунну систему. Відіграє роль у формуванні нічного зору. Підтримує здоров'я шкіри, зовнішніх шарів тканин і органів.
    Рибне печінкове масло, печінка, зелені й жовті овочі, яйця, молоко та молочні продукти, фрукти жовтого кольору.

    В1 (тіамін)
    Допомагає травленню, необхідний для вироблення енергії. Підтримує нормальне функціонування нервової системи, м'язів і серця.
    Дріжджі, рисове лушпиння, продукти з цілого зерна, овес, арахіс, свинина, більшість овочів, банани, молоко.

    В2 (рибофлавін)
    Сприяє метаболізму вуглеців, жирів і білків. Необхідний для загоєння і підтримки здорових шкірних покривів, нігтів і волосся. Допомагає регулювати кислотність в організмі.
    Молоко, печінка, нирки, дріжджі, сирі листові зелені овочі, риба, яйця.

    ВЗ (ніацин)
    Необхідний для вироблення енергії і нормального функціонування мозку. Допомагає відновлювати баланс цукру та холестерину в крові. Підтримує здоров'я шкірних покривів. Допомагає запобігти головним болям.
    Печінка, гриби, тунець, м'ясо курчати, лосось, м'ясо ягняти, аспарагус, капуста качанова, помідори, скумбрія, індичка, кабачки і гарбуз, цвітна капуста, продукти з цілого зерна, пивні дріжджі, нирки, проросла пшениця, риба, яйця, смажений арахіс, авокадо, фініки, сливи, інжир.

    В 5 (пантотенова кислота)
    Необхідний для нервової системи і мозку. Допомагає виробленню енергії та переробці жиру. Позитивно впливає при боротьбі зі стресом. Підтримує здоров'я волосся і шкіри.
    М'ясо, цілозернові продукти, проросла пшениця, висівки, нирки, печінка, серце, зелені овочі, пивні дріжджі, горіхи, м'ясо курчати, меляса.

    В 6 (піридоксин)
    Сприяє травленню, нормальному функціонуванню мозку і виробленню гормонів. Регулює вироблення статевих гормонів. Природний антидепресивний і сечогінний засіб. Знімає нудоту і м'язові судоми.
    Водяна хрінниця, банани, гарбуз, броколі, цвітна капуста, аспарагус, сочевиця, червона квасоля, цибуля, пивні дріжджі, пшеничні висівки, проросла пшениця, печінка, серце, нирки, диня, капуста качанова, меляса, молоко, яйця, яловичина, зернові.

    В12 (ціанкобаламін)
    Допомагає організму засвоювати білок. Необхідний для вироблення енергії. Запобігає анемії. Сприяє концентрації, пам'яті та врівноваженості, стійкості при стресах.
    Устриці, сардини, м'ясо ягняти, креветки, сир. печінка, яловичина, свинина, яйця, молоко, нирки.

    Біотин
    Сприяє засвоєнню незамінних жирів. Підтримує здоров'я шкіри, волосся і нервів. Знімає м'язові болі.
    Горох, помідори, цвітна капуста, салат, грейпфрути, кавуни, мигдаль, фрукти,

    пивні дріжджі, яловичина, печінка, яйця, молоко, нирки, нерафінований рис? зернові.

    Фолієва кислота (фолацин)
    Необхідна для нормального функціонування мозку і нервової системи. Якщо приймати до зачаття і на ранній стадії вагітності, можна запобігти ушкодженню спинного мозку. Запобігає анемії і захищає від внутрішніх паразитів і харчових отруєнь.
    Темно-зелені листові овочі, морква, дріжджі, арахіс, кунжут, фундук, волоський горіх, печінка, яєчний жовток, дині, абрикоси, гарбузи, авокадо, боби, цілозернові продукти і житнє борошно.

    Вітамін С (аскорбінова кислота)
    Діє як антиоксидант і зміцнює імунну систему. Допомагає в боротьбі зі стресом. Заліковує рани. Природний проносний засіб. Підвищує еластичність шкіри. Необхідний для здоров'я серця.
    Цитрусові, перець, водяна хрінниця, ягоди, лимони, ківі, Дині, зелені листові овочі, помідори, цвітна капуста, картопля і топінамбур.

    Вітамін D (ергокальциферол, холекальциферол)
    Сприяє засвоєнню кальцію організмом і підтримує кістки міцними. Допомагає в лікуванні кон'юнктивіту. Якщо приймається разом із вітамінами А і С, то зміцнює імунну систему.
    Жирна риба, наприклад, оселедець, скумбрія, лосось і сардини, молоко, сир, устриці, яйця.

    Вітамін Е (d-альфа токоферол)
    Антиоксидант. Допомагає організму засвоювати кисень. Підтримує здоров'я серця і кровоносної системи. Покращує шкіру і прискорює загоєння ран. Сприяє плодючості. Знімає втомленість.
    Нерафінована соняшникова і кукурудзяна олія, проросла пшениця, боби сої, лосось, сардини, тунець, арахіс, броколі, брюссельська капуста, топінамбур, листові зелені овочі, злакові, боби, збагачене борошно, цілозернові продукти, цілозернові пластівці, яйця.

    ЖНК (жирні незамінні кислоти: омега 3 і омега 6)
    Необхідні для нормального функціонування мозку і нервової системи. Відіграють золь у запобіганні прееклампсії. Знижують холестерин. Покращують зоботу серця.
    Рослинні олії (з пророслої пшениці, льняного сім'я, сафлору (крокусу), соняшнику, сої та арахісу), арахіс, насіння соняшнику, насіння гарбуза, насіння конопель, кунжут, волоські горіхи, мигдаль, горіхи пекан, авокадо, жирна риба.

    Вітамін К (філоквінон)
    Відповідає за згортання крові.
    Зелені листові овочі, картопля, водяна хрінниця, горох, квасоля, йогурт, люцерна, яєчний жовток, соняшникова олія, соєве масло, рибне печінкове масло, бурі водорості.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Точно)))
     
  8. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  9. Natalia

    Natalia Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Тільки побачила цю тему - ще не прочитала, але це якраз те, що мені треба!
    Приєднуюсь!!! :) :) :)
    Надіюсь, що з усіма скоро продовжимо спілкування на гілці для майбутніх мам :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist: :radist:
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Будемо раді Вас тут чути:clapping:
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    А я їду на відпочинок через тиждень:p , буду готуватись, збирати приємні емоції, набиратись вітамінів:radist:
     
  12. dream

    dream Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    вітаю!
    ми з чоловіком також надумались на середину липня, а ви куди їдете?
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Ура!!! Ви нарешті надумали їхати відпочивати))) А то, напевно не вийде- напевно не вийде! Вітаю Вас з правильним рішенням!!! Бажаю гарно відпочити та зустріти лелеку, вони часто на відпочинку літають))))
    А ми в Єгипет, от в суботу йдемо на весілля в якості дружки й дружби, а потім за компанію відпочивати!)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. dream

    dream Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    власне ця думка про лелеку таки вмовила мого чоловіка поїхати
    їдемо швидше за все у Євпаторію на 10 днів
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Молодці!!!
     
  16. dream

    dream Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    знайшла ще ось таку непогану статтю, тішусь, що на українській мові:
    взято тут http://yourbaby.com.ua/?action=article_preview&id=11

    Додано через 1 хвилину
    а ще ось кому нетерпиться з вагітністю (для таких як я :)) про тести на овуляцію:
    взято тут http://virginity.com.ua/art14.php
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    а ось це я знайшла:

    Год надежд в ожидании заветной полоски на тесте, но результата все нет. И мысли о бесплодии все чаще посещают твою голову. Но не спеши сразу обращаться к помощи репродуктивных технологий. Возможно, причина намного банальнее, чем ты думаешь.

    20% всех случаев бесплодия составляет не стерильность пары, а незнание особенностей месячного цикла.

    На приеме у врача-гинеколога – супружеская пара, Светлана и Андрей (им по 28 лет). В браке они уже 4 года, но первое время о детях не задумывались. Год тому решились на наследника. Время шло, однако беременность не наступала. «Сделали диагностику – вроде бы все в порядке, – всхлипывает Светлана. – Но меня уже охватывает паника: неужели мне не дано стать матерью?»

    Изучив анализы, специалист составил для супругов график благоприятных для зачатия дней. И порекомендовал для начала попробовать воспользоваться им. Через четыре месяца стало известно, что у них будет малыш.

    Статистика данных медицинских клиник репродуктивного здоровья показывает, что если ты моложе 35 лет и у тебя не обнаружено каких-либо видимых причин бесплодия, шанс забеременеть естественным способом такой же, как и при использовании методики зачатия в пробирке. К тому же он менее затратный и более приятный. Так что очень важно предоставить своему гинекологу всю информацию об изменениях цикла, дабы он мог правильно составить график благоприятных дней, в которые зачатие наиболее возможно.

    Проблема в том, что многие пары нуждаются в верном подсчете. И причина не в дезинформированности или неосведомленности (живем ведь не в каменном веке), а в пренебрежительном отношении супругов к пониманию того, насколько у каждой женщины индивидуален цикл.

    К сожалению, по этому поводу существует много устоявшихся домыслов и мифов. Мы приводим наиболее распространенные из них, которые, возможно, могли ввести в заблуждение и тебя.

    МИФ 1: Протяженность менструального цикла 4 недели
    В ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ: Как правило, у 80% женщин цикл короче или длиннее и только в редких случаях он имеет протяженность 28 дней. У большинства этот период колеблется от 24-х до 36 дней.

    МИФ 2: Овуляция происходит на 14-й день
    В ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ: Время овуляции варьируется из месяца в месяц.
    И даже если твой цикл такой же точный, как швейцарские часы, ты все равно на 100% не можешь отвечать за работу яичников. Кроме того, стресс, болезни и проблемы со сном также оказывают влияние на овуляцию.
    Принимая во внимание, что чаще всего яйцеклетка созревает раньше или позже, чем мы предполагаем, женщина, желающая забеременеть, должна знать физиологические признаки, которые свидетельствуют о начале фертильного периода, и действовать в соответствии с обстоятельствами.
    К сожалению, немногие из нас научились различать сигналы своего тела, включая изменения в качестве и количестве цервикальной слизи, состоянии шейки матки и повышении температуры.

    МИФ 3: Можно забеременеть, если заниматься сексом ежедневно или через день
    В ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ: У каждой женщины есть свои 5-6 дней, когда возможно зачатие, так называемое «окно фертильности». Твой менструальный цикл одновременно координируется работой многих половых гормонов, которые высвобождаются в определенный момент и в строго ограниченном количестве. Каждый из них помогает телу подготовиться к вероятной беременности и параллельно сигнализирует об этом тебе физиологическими изменениями в организме. Распознавая и отслеживая эти знаки (о них мы скажем ниже), ты определишь свои дни, в которые зачатие максимально возможно. Согласно исследованиям Института репродуктивного здоровья в Джорджтауне (США), у женщин с нормальной фертильной функцией, при условии регулярных половых отношений в течение года, шанс забеременеть составляет 85%. Но если пустить процесс на самотек и не придерживаться графика репродуктивности, эта цифра снижается до 25-30%.

    Дело в том, что по данным специалистов, яйцеклетка готова к оплодотворению на протяжении 12-24 часов после овуляции. А сперматозоиды достигают полости матки уже через 3 минуты и сохраняют способность к оплодотворению еще в течение 36-48 часов. Идеальный вариант, когда сперматозоиды уже готовы и ожидают яйцеклетку в маточной трубе. Если же они появились за 2 дня до овуляции, вероятность такой встречи составляет 25-35%, так как их жизнеспособность после 48 часов существования падает.

    "Яйцеклетка способна к оплодотворению в течение 12-24 часов после овуляции."

    МИФ 4: Календарный метод не подходит для женщин с нерегулярным циклом
    В ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ: Информация о наиболее благоприятных для зачатия днях очень важна для женщин с нестабильным менструальным циклом.
    Если ты обратишь внимание на изменения, которые происходят в нем, то поймешь, что он не такой уж и непредсказуемый, как ты думала. Возможно, у тебя просто свой собственный ритм, в котором овуляция происходит через 35 дней, а не 28 (как у большинства женщин). Отслеживая свои сроки, ты быстрее и эффективнее решишь проблемы, связанные с зачатием.

    Научись слушать свое тело
    Ощущая изменения в своем организме и зная, что они означают, ты почувствуешь себя увереннее и комфортнее. Вот на что стоит обратить внимание:
    * если в обычном состоянии шейка матки твердая, закрытая, низкая и сухая (что препятствует проникновению сперматозоидов), то под воздействием эстрогенов она «поднимается», становится мягкой и рыхлой;
    * шеечная или цервикальная слизь, которая образуется в канале шейки матки, становится прозрачной, тягучей и скользкой, что способствует продвижению активных сперматозоидов по трубе;
    * базальная температура тела в состоянии полного покоя (ее необходимо измерять рано утром перед подъемом) резко повышается на градус, что свидетельствует о начале овуляции, и остается практически на том же уровне до наступления следующего цикла.

    Это происходит после того, как яйцеклетка вышла из фолликула и начала свое путешествие по маточным трубам. В результате на месте лопнувшего мешочка образуется желтое тело, которое вырабатывает прогестерон (гормон, увеличивающий температуру тела) и подготавливает женский организм к оплодотворению.

    Нас консультирует Клавдия Андрущенко, врач-гинеколог высшей категории, Медицинский центр св. Луки

    Как планировать?
    Женщина, которая хочет родить ребенка, должна выяснить: есть ли у нее овуляция вообще и когда она происходит? Существует немало способов диагностики факта и момента его наступления. Prevention предлагает наиболее известные и хорошо зарекомендовавшие себя методы определения фертильности. Думаем, это позволит тебе быстрее добиться нужных результатов и забеременеть в кратчайший срок.

    МЕТОД ЦЕРВИКАЛЬНОЙ (ШЕЕЧНОЙ) СЛИЗИ
    Он основан на измерении консистенции слизи ежедневно, начиная с первых дней нового цикла. И возможно, его достаточно, дабы определить наиболее благоприятные для зачатия дни.

    С приближением овуляции выделения из влагалища становятся прозрачными, обильными, скользкими и тягучими – они способны растягиваться на 10 см и больше. Эта слизь (по консистенции сходная с семенной жидкостью мужчины) временно создает в маточной трубе щелочную среду (в то время как в обычных условиях она кислая). Таким образом твое тело защищает сперматозоиды от вредного воздействия и делает их мобильными. Именно это время и является наиболее благоприятным для половой связи. Так что можешь заниматься любовью каждый день, или через день, или хоть три раза в день – результат будет в том случае, если присутствуют эти слизистые выделения.

    МЕТОД БАЗАЛЬНОЙ ТЕМПЕРАТУРЫ (БТ)
    При нормальном цикле температура женского тела повышается почти на градус практически сразу после овуляции и остается такой до начала менструации. Согласно этому методу, ты должна измерять ее каждое утро специальным базальным термометром (продается во многих аптеках). Резкий скачок температуры означает, что овуляция произошла.

    Важный момент: температуру нужно проверять утром перед подъемом с постели (твоя активность повлияет на нее). Некоторые специалисты утверждают, что даже разговор воздействует на этот показатель. Болезнь, недосыпание или рюмка алкоголя, выпитая накануне, тоже имеют подобный эффект. Поэтому использование только одного метода БТ отдельно от других не дает полной картины, так как не позволяет определить фертильные дни до момента овуляции. Но он может подтвердить, что с твоими гормонами все в порядке. Или определить причину задержки – поздняя овуляция, отсутствие ее или беременность.

    СТАНДАРТНЫЙ КАЛЕНДАРНЫЙ МЕТОД
    Основан на данных о длительности менструального цикла. Если на протяжении нескольких месяцев он был наименьшим и составлял 28 дней, а самый длинный – 31, тогда наиболее благоприятные для зачатия дни рассчитываются так: 28-18=10 и 31-11=20. То есть в промежутке с 10-го по 20-й день цикла можно планировать зачатие ребенка.

    ТЕСТ-ПОЛОСКИ НА ОВУЛЯЦИЮ
    Наиболее распространенный метод установления факта овуляции – это определение уровня лютеинизирующего гормона в моче: по мере созревания фолликула его содержимое увеличивается и в момент овуляции достигает максимального значения. Затем концентрация постепенно снижается. На этом принципе и основаны «домашние тесты». Однако исследования показали их недостаточную чувствительность: так, в некоторых случаях они могут показывать ложный пик гормона в моче, а иногда, наоборот, его не улавливают. Поэтому этот метод рекомендуется проводить параллельно с другими.

    ОПРЕДЕЛЕНИЕ ОВУЛЯЦИИ ПО СЛЮНЕ
    Основано на феномене кристаллизации слюны под влиянием женских половых гормонов, максимальное количество которых вырабатывается в день овуляции. Если в этот период посмотреть на подсушенную слюну в микроскоп, она будет выглядеть, как лист папоротника. Этот метод также относится к категории «домашних тестов», однако тебе не надо каждый раз приобретать новые полоски в аптеке: единожды купив мини-микроскоп, ты сможешь контролировать свой цикл в любое время и в любом месте.

    Журнал «Prevention», май 2007 г
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Natalia

    Natalia Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Цікаво чи може бути признаком вагітності байдуже ставлення до полуниць, коли любиш їх все життя?
    Може хтось знає який період вагітності є найбільш благополучним для того, щоб поїхати на відпочинок (змінити клімат).
    Хочу про всяк випадок дізнатись, якщо вийде їхати вже вагітною. (Так хочеться ще поїхати на море перед відповідальною подією в житті!!!)
     
  19. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    Якраз під час вагітності дуже корисними є гарний настрій, приємні переживання, деколи радять в цей період навіть одружуватися, щоб щастя, яке відчуває мама переходило дитинці, через це дитинка краще розвивається))). а тривалу поїздку краще розрахувати не на початок, і не на кінець, тобто, щоб пройшов етап загрози викидню, а це десь до 12 тижнів. Але це все є індивідуально, тому якщо добре почуваєшся, якщо лікарі кажуть, що все гаразд, то можна їхати!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. dream

    dream Well-Known Member

    Відповідь: Планування діток :)

    а я чула зовсім інше... Що під час вагітності взагалі не бажано змінювати клімат :8:
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.