Як повернути борг?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Незабудка, 6 Березень 2011.

  1. Відповідь: Як повернути борг?

    Знайшла колекторську фірму у Львові. Написала їм листа. Чекатиму відповіді.
     
  2. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Успіху!!!! Тільки будьте уважні з ними, і з тим, що будете підписувати у разі договору! І на зустріч одна не ходіть!
     
  3. Відповідь: Як повернути борг?

    Дуже вам дякую!
    Поки що лише спитала, чи працюють вони з приватними особами, вартість їхніх послуг та коротко описала ситуацію.

    Так прикольно. В них навіть є свій сайт, та сторіночка "Наші клієнти" :girl_haha::girl_crazy:
     
  4. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    мда... не хотіла би я колись опинитися у тому списочку... на фіг, на фіг...
     
  5. pyzurj

    pyzurj New Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    незабудка, успіху Вам!
    та тьотка Вам відсотки ще заплатити має за Ваші ходіння до неї і просьби. от жеш паскуда яка!
     
  6. Viva

    Viva Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    У Вашій ситуації все залежить від того, які методи вирішення цього питання Вам найближчі, враховуючи необхідність термінового поверенення боргу.

    Я прочитала відповідь DesperateHousewife і подумала, що відповідь дана або ж людиною, яка цікавиться правом, або ж колегою. І не помилилась, що приємно :).

    Орієнтовно рік тому назад мала справу із дуже схожою ситуацією, але набагато гірші там обставини. З юридичної сторони там фактично було дуже мало варіантів для позитивного вирішення проблеми (оскільки там не було ніякої розписки, ні в простій писмовій формі, ні нотаріально посвідченої), але мені вдалось повернути кошти за 1,5 тижня. Я вибрала юридичний спосіб вирішення, а не з допомогою колекторів, міліції чи бандитів. При тому, що другий варіант в часовому сенсі був би фактично миттєвим для мене. Але зрозуміла, що мене мучитиме совість. Не змогла б опуститись до людей цього рівня, хоч гроші в той час дуже потрібні були на лікування.

    Тому у Вас є два методи-варіанти повернення:
    1) юридичний,
    2) колекторський (хто його виконуватиме, то вже інше - міліція, бандити, колектори, не має значення, оскільки як правильно Вам сказали, методи у них всі однакові).

    Тому раджу спершу вибрати той, який Вам ближчий до душі.

    Якщо юрист грамотно вестиме справу, то часто буває так, що спір вирішується без подачі документів до суду.

    ---------- Додано в 11:52 ---------- Попередній допис був написаний в 11:36 ----------

    "Паралельно риюся в неті. Знайшла цікавий варіант - написати заяву в міліцію про шарлатанство. Мовляв, жінка-бізнесмен обманним шляхом видурила в пенсіонерів велику суму грошей... "

    Незабудко, зреагувати то зреагують, питання в іншому, чи буде це реагування для Вас позитивним результатом.
    Відсутній складу злочину по шахраству згідно ККУ, - саме такою буде відповідь праовохоронних органів.
     
  7. Riolla

    Riolla New Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    А я знаю один випадок ,коли розписка не мала ніякої юридичної сили і в міліції нічим не допомогла(((
     
  8. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Краще нехай це зроблять знайомі міліціонери.
     
  9. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    І як Ваші справи зараз?
     
  10. Відповідь: Як повернути борг?

    Поки все без змін :girl_sad:
    Намагаємось вирішити "мирними" способами. Тим більше, що боржник не ховається і ніби намагається десь дістати гроші.
     
  11. Bobas

    Bobas New Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    От я такої ж думки. В нас була подібна ситуація. І розписка була і свідки, але, навіть, подавши в прокуратуру скаргу- батько ніц не добився- боргу йому так і не повернули. Хоч і прокурори на той час були всі знайомі, а допомогти в цій справі не змогли. :girl_cray:
    Трошки навіть пробували налякати:ninja:- нічого не допломогло. Вже 7 рік тягнеться наша історія.:confused:
     
  12. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Розписка є доказом укладення договору позики та передачі позичальнику грошей. Знаю багато справ коли суддями винесено рішення про стягнення коштів лише на підставі розписки. А от покази свідків у даному випадку до уваги не беруться.
    Прокуратура Вам нічим не допоможе тому, що це не є кримінальна справа. Я б зверталась лише до суду, але якщо у розписці не має терміну повернення, перед тим як зветатись, потрібно надіслати позичальнику Вимогу про повернення коштів протягом тридцяти днів від дня пред'явлення вимоги. І лише після сливу цього часу звертатись з позовною заявою до суду.
     
  13. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    власне це все законно, це має бути перший крок, заява у міліцію.
    оце досить нормальний варіант, і офіційні папери з'являться у вашій справі і стаття їй загрожуватиме, але наперід порадьтеся з юристом, що і в якій послідовності зробити. Тут без юриста складно буде.
     
  14. atma

    atma New Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Допитають та закриють справу бо немае складу злочину.
    Я борги завжди прощаю, а якщо даю то не чикаю що повернуть, тому нерви собі не порчу. Останій раз мій чоловік пробачив розбиту в хлам BMW.
     
  15. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Може, то і меркантильно звучить - але, наперед знаючи неможливість повернення боргу, я б позичала гроші лише у крайніх, справді критичних ситуаціях.
     
  16. Відповідь: Як повернути борг?

    :hi:
    На жаль, сума в кілька десятків разів перевищує ту, яку я можу пробачити.
    Та й ситуація зовсім не та. Позичили під розвиток бізнесу, а не тому, що в людини була якась критична життєва ситуація. Для мене це різні речі.
     
  17. atma

    atma New Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Якщо в неї справді нема грошей тоді нехай віддасть Вам бізнес, на розвиток якого брала гроші, або частину бізнесу. Це напевно не чужа Вам людина раз позичили велику сумму, вже якось між собою розберетесь.
     
  18. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Моя порада - подавайте в суд. Чим скоріше,тим краще. Справу реально виграти . А стосовно того, щоб "вона нічого із свого майна переписала, поки йде суд", Ваш адвокат ПОВИНЕН подати клопотання про забезпечення виконання позовних вимог.
     
  19. Yeremiya

    Yeremiya Well-Known Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Розписки нотаріально не посвідчуються (працюю помічником нотаріуса)

    Якщо розписка складено юридично грамотно (вказано дату, місце написання, паспортні дані, суми прописом, можна зі свідками) це є документ з яким можна звертатись в суд.

    А взагалі краще укладати у нотаріуса договір позики, і якщо людина не віддіє гроші звертатись в суд (але це в тому випадку якщо сума велика, бо договір коштує не дешево)
    ми своїм клієнтам радимо писати розписки на невелику суму

    ---------- Додано в 09:26 ---------- Попередній допис був написаний в 09:24 ----------

    хай відасть вам частку у своєму бізнесі (частку в статутному капіталі, якщо підприємство зареєстроване)
     
  20. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Як повернути борг?

    Наша сумна історія з поверненям боргу.
    ...Ще на початку червня минулого року, коли ми розпочали ремонт, одразу стало питання, якою буде наша майбутня кухня, бо від дизайну кухні вже мало плясати все решта- колір стін, плитки...
    Спершу хотіла замовляти кухню в гореньє, потім в нас не склалось з ними( але то інша ітсорія, скоріше в чорний список напишу) і от порадили нам одну кантору на південному, де власниця така собі одна "мадам". Цю кантору нам порадила наш дизайнер( і справді вони робили якісно ,нормально меблі) але як виявилось пізніше, на той момент коли ми завітали до них, в тої мадам вже були серйозні фінансові проблеми...але то ми вже взнали пізніше, майже за пів року...Сама власниця складає самі позитині враження при спілкуваані- все гарно розказує, орієнтується у всіх питаннях, тому звісно, мене нічого і не насторожило, офіс на південному, технолог, що виїзжав на заміри...вобщем все гуд.
    Так от, тепер по порядку.
    Червень - складаєм проект кухні, даєм завдаток у розмірі 50% від вартості. Підписуєм договір, де зазначений термін виконання 2 місяці. На словах ми домовляємся, що кухню потрібно буде монтувати в листопаді, по наших розрахунках саме тоді ми мали закінчити ремонтні роботи на кухні.

    Паралельно ми ще замовляєм через неї усю техніку, за яку вона також просить 50% наперед.
    Спочатку все йшло нормально-протягом липня вона нам привозить морозилку,холодильник, духовку,посудомийку...тобто ніяких сумнівів наша співрпраця не викликає...

    Протягом серпня/вересня/жовтня ми посійно на зв"язку з нею, вона регуряно приїздить щось собі перемірювати на квартиру, тарабанить нам катлоги з ручками, ітд.
    Ремонт їде своїм ходом, мадам насзапевняє що всі комплектуючі на кухню вже в неї і лише посить попередити її за 3 тижня до дати монтажу щоб вони то все зібрали.

    З техніки вона нам ще не привезла поверхню, мийкуі змішувач...але свято запевняла що вони вже в неї, але нема сенсу їх нам відвантажувати, бо потім їм то треба буде в цеху, коли робитимуть стільницю з штучного каменю.
    ну да ладно, нехай буде так...не стали дуже вникати в тонкощі.

    На початку листопада ми зустрічаємся і домовляємось про монтаж на 22 число....
    ..От тут і почалось саме цікаве. До кінця грудня нам зсувають монтаж- постійно тупі вдговорки, а там вже і новий рік на носі.
    Я в печалі, бо ремонт фактично завершений, питання тільки за кухнею... в мене вже 7 місяць, а в планах було переїхати до народження малюка...

    Плавно прийшов січень, а з ним різдво, івані, йордана, ітд.... знов з нашею кухнею глухо.
    Вже почались серйозні розмови з нею....а мадам і далі свято запевняє, що кухня от от на стадіі завершення, ще день, ще тиждень...
    Так ми прочекали до кінця січня і о чудо, мадам привозить каркас, якій горе-майстри монтують тиждень. А далі знову глухо.... і тільки обіцянки, прохання почекати ще пару днів...
    Всередині лютого дочекались ми стільницю( з кухні далі лише каркас) ...знов тиждень її монтують.....в результаті бракована тріснута стільниця.

    ВСЕ.Мої нерви здали. Ми вимагаєм повернути усі кошти , і забирати свій "скелет"разом зі стільницею.
    До того часу ми вже звісно зрозуміли, що в неї просто реально немає нашої кухні, а має вона величезні проблеми.... Якщо влітку в неї ще було декілька праціників, то вже взимку вона сама сиділа в офісі, десь пропало вже її авто...

    Вона повертає нам частину суми, а на решту пише розписку, що зобов"язується віддати до кінця лютого( а сума не мала, більше 5 000 доларів).

    Ми в терміновому порядку шукаєм де робити нову кухню( нам дуже повезло з майстрами, порадили хорошу бриггаду, які нам зобили за місяць кухню, все гарно і якісно)
    Та Звізда ні в лютому ні в березні не віддає нам ні копійки.Нема і все. Яктільки будуть одразу віддам.

    Ні по хорошому ні по злому нам не вдається забрати свої гроші.
    Чоловік проводить розвідку і виявляється що вона повний банкрот, має купа клієнтів яким винна гроші, а за душею ні гроша...
    І що робити? чекаєм.... Надзвонюєм постійно, а результату нуль.

    Іот сьогодні подзвонили чоловікові з франківського райвідділу, кажуть що на неї вже завели справу, що крім нас вона винна гроші ще 9 людям. Кажуть йти теж писати заяву.....Незнаю щоі робити, як уявлю ту всю волокіту мені дурно стає( а то мені прийдеться волочитись по судах, бо договір зі мною заключений) і щось не вірю я що вдасться забрати свої гроші....