Як ви ставитесь до брекетів?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем irinara, 16 Квітень 2007.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    просто для мене важливо визначитись, чи це питання мого здоров'я чи просто тюнінг. Здоров'я - поважна причина, зберу гроші, переживу видалення, поставлю.
    А просто через чиюсь думку, що я погано виглядаю - ставити не буду точно.
    виростуть, вони вже близенько :)
    --- дописи об"єднано, 8 Жовтень 2015 ---
    от через це я думаю спочатку дочекатись завершення ГВ - думаю, ще близько року - , а той час питатись, консультуватись.
     
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В мене є. Верхні зуби сильно зміщені вперед, тому між зубами утворилися великі кишені, і як тільки там затримується якась бяка чи потрапляє інфекція, я два тижні конаю від болю і неможливості їсти нормально. Доводиться ходити на процедури, шліфувати зуб, щоб приставали ясна краще, полоскати. Але останній раз закінчилося тим, що на місці нариву утворилася маленька дірка, через яку успішно в разі проблеми все виходить. То називається, організм сам полікувався:yes:
    Чому не ставлю брекети. Бо, як мені обіцяють, є велика ймовірність в процесі носіння позбутися одиничок і може й двійок, вони просто не витримають "засування" на місце. Також можливе загострення гінгівітів. Як потім причепити нові зуби теж не до кінця ясно. Словом, я морально до такого не готова. Зуби здорові, з ними взагалі жодних проблем і плані карієсів, каменів і т.п. Але естетично воно мені дуже заважає.
     
  3. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    я теж не дала, хоча мені пропонували. Але в мене не було особливих проблем, у мене всі зуби були рівні, лише другий залазив на перший, то мені брекети по суті були потрібні були для того, щоб розсунути зуби на 3 мм і знайти місце для другого. А от у знайомої (а тепер і у її 12-річної дочки) всі зуби такі покручені, в два ряди, що там без виривання ніяк. І мамі у свій час вирвали (мама носила брекети в 25), і тепер дівчинці поставили брекети -- і теж купу зубів повиривали: і четвірки і ще заді якісь
     
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    дякую за відгук!
    а чи давно почались такі проблеми?
     
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Конкретно нагноєння періодично були завжди, трохи погіршується в стані вагітності і ГВ в перші пів року. Раз в 3-4 місяці тоді маю таке щастя.
     
  6. Cornelia

    Cornelia Well-Known Member

    Ортодонти рекомендують ставити брекет-системи не раніше, ніж через півроку після завершення ГВ.
     
    Останнє редагування: 8 Жовтень 2015
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та я теж то знаю.
    тому маю час на роздуми...
     
  8. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Чому? Я поставила, коли малій було 4 місяці і вона була на повному ГВ, вже зняла, а доця далі на ГВ...
    І взагалі мені пояснили, що навпаки, під час ГВ, у організмі менше кальцію і зуби набагато краще "ходять". Тому підліткам, у яких зуби тверді-"накальційовані" брекети ставлять на 2-4 роки, а у старшому віці на рік-два
     
  9. Siania

    Siania Love Life

    Це все дуже індивідуально. Потрібно дивитись конкретно Ваш випадок. У мене теж неправильний прикус (занадто сильно верхня щелепа налягає на нижню, від цього утворюється тиск). Мені лікарі сказали якщо нема сильного дискомфорту - можу ходити, от і ходжу, наче все ок. А незначну нерівність зубів виправили іншим методом :)
    В знайомої був такий прикус - що зуби майже не торкались один до одного - від цього були серйозні проблеми, так як їжу пережовувала погано, та й зовнішньо з закритим ротом було видно що є проблеми з щелепами... То вона носила дуже довго брекети.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    воно так, але "ходять" - лиш півсправи. Ще дуже важливий етап - заростання кістки вже після того, як візуально результат досягнутий.
    я коли одному з ортодонтів розповіла про те, що Ви носили брекети менше року, він був в шоці і казав, що так не можна, бо зуби не можуть за цей час зафіксуватись. Але це лише ще одна думка.
     
  11. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    imgres.jpg
    В той день, коли мені зняли брекети, мені ззаду зубів прикріпили ретейнер. І це, як мені лікар сказала, десь на 5 років. І до того ще мені капу зробила -- то з нею рік спати. Так що все у мене там підтримується добре
    --- дописи об"єднано, 8 Жовтень 2015 ---
    і ще якщо особисто про мій випадок, то брекети "зробили" свою роботу вже через два місяці носіння -- тобто зуби розсунулись, решта місяців -- вони вже просто вбувались
     
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а, ну то я невірно зрозуміла, вибачте!
    цікаві такі штучки...
     
  13. veroni4ka

    veroni4ka Well-Known Member

    яка ціна на брекет систему на даний час?
     
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    з того, що я взнавала протягом останніх тижнів - від 5 до 12 тис грн на 1 щелепу. Різні види, матеріал, різна вартість послуг ортодонта і різна "комплектація": одні лікарі включають у вартість брекетів і обслуговування і ретенційні системи, а інші призначають оплатити певну суму при кожному візиті.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ще одна консультація лікаря - і ще одна думка: з часом стирання зубів може призвести до того, що я вже до 40 років потребуватиму коронки на 6-8 нижніх зубів. Це була би, звісно, засада рідкісна - змарнувати здорові зуби так, щоб просто від стирання ставити коронки. Які, до речі, призведуть до стирання такої ж кількості верхніх зубів.
    По зовнішності - мені констаьували факт, що я така яскрава і харизматична дівчина, що нерівність зубів справді сприймається частиною іміджу. І посмішка моя гарна, хоч і не відповідає стандартові :) Але щодо подальшого здоров'я - прогнози ось такі.
    Тим часом я записалась на консультацію ще одного ортодонта і вже в наступний четвер прийматиму остаточне рішення.
    Не дуже хочеться щось міняти в своїй зовнішності. Справді. Але ще менше хочеться "профукати" здорові зуби. З приводу ГВ - ще одна думка: ставити можна, єдиний ризик - щоб від болю підчас звикання до брекетів молоко не пропало :) Оптимістичненько так, ага
    Зрештою, в 50 я планую займатись танцями і подорожувати, а не ходити до зубного, як на роботу.
     
    Останнє редагування: 9 Жовтень 2015
    • Оптимістично Оптимістично x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
  16. Skifia

    Skifia миється в бані

    @Kandya а той ретейнер то на постійно, так? Щось на зразок шинування як при пародонтозі ставлять щоб зуби не розхитувались, чи його потім знімають?
     
  17. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Ну мені лікарка сказала, що років на 5. А взагалі я в неті читала,що всередньому його ставлять на півтора терміни від того, скільки були брекети. Наприклад, брекети були 2 роки, знач його на 3 кріплять.

    Взагалі-то усі правила і якась закономірність більше для підлітків, бо вони є сновною масою брекетоносців) Для тих, хто постарше немає ніякої закономірності -- виходять із того, що є)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @cjomcjomka на рахунок вісімок: мені не видаляли коли ставили брекетів, усі вісімки росли дуже довго, роками, благополучно виросли здоровими зубами і я навіть не думаю їх позбуватись:girl_smile:. До речі, читала, що вісімки у людини відповідають за звязок з предками, і їх не радять видаляти (то з древніх учень:girl_yes2:). Зато мені вирвали 4-й чи 5-й зуб (вже не памятаю). Не так давно у стоматолога мені сказали, що багатьом радять видаляти вісімки, бо якщо вони погано виростуть, то можуть змістити знов зубний ряд, тобто все те що рівнялось брекетами:girl_impossible:. Але у мене так не вийшло, і у багатьох вісімки виростають і нічого не викривлюється. Тому тут потрібно доброго стоматолога-ортодонта бо це індивідуальна справа. Те, що зараз багатьом радять ставити брекети через гроші теж правда. От мені в одного зубного настоятєльно радили знову брекети))) Та я вже своє носила, тому то все треба фільтрувати добре. Але якщо більшість спеціалістів каже, що якщо нічого не робити, то будуть трабли, то напевно вартує ставити.
    З мінусів - трохи поболює на початках, потім звикається, і ніхто уваги не звертає (навіть я в школі коли вчилась носила, то ніхто не звертав на то уваги). І потім після зняття трохи емаль чутлива стала (точково, то потім відновлюється при якісному догляді за зубами). Потім після пологів трохи нижні ясна опустились і нижні зуби чуть зрушились, практично непомітно. Але вже деякі зацікавлені ортодонти радили ставити брекети, та ще й на 2 щелепи:girl_crazy: Добре що адекватні стоматологи, яким я довіряю мене заспокоїли. Так що живу я з вісімками, рівними верхніми зубами (бо через них я власне брекети і ставила), і ясна (слава Богу) заспокоїлись і нічого з ними не сталось гіршого. Крім того, вичитала, що при парадонтитах, гінгівітах зрушення зубів брекетами можуть усугубити пародонтоз, тому треба добряче обдумати щоб ще гірше не стало і обдумати чи зрушення зубів кістка ваша витримає. Та признаюсь, якби мені справді треба було знову ставити брекети справді "для здоровя" то ставила би не задумуючись:girl_yes:, ну і якщо усмішка "не дуже" то я би вирівнювала - воно того вартує :girl_dance:
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ні, в мене повністю здорові і зуби і ясна.
    а за скільки часу після зняття брекетів Ви народили?
     
  20. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Після зняття брекетів до народженя дитини пройшло десь років 10 :girl_smile: