Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    золоті слова, в які десь пів року тому я б просто не повірила..
    нам через тиждень стукне 3р. :), то можу сказати, що сон зараз набагато спокійніший і спить малий майже всю ніч без пробуджень (хіба попісяти може встати попроситись).
    в нас те саме..

    Ну і хочу написати дещо про нас: прийшов напевно таки фініш нашого ГВ - вже тиждень без циці.. Якось дивно, але не маю якихось таких почуттів типу вини, що відлучила чи жалю за цицянням, як було у мене з малою. Готувалась, що груди можуть бути переповнені чи боліти, але поки, Богу дякувати, нічого такого нема.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  3. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Поговоріть зі мною :girl_flag_of_truce:- я вже дурію... Влад завжди не дуже спав вночі (останнім часом правда бувало іноді що з 23-24 до майже 5 ранку спав не прокидаючись), але останньо то :suicide:
    Люди, дитина 2,5 роки прокидається третю ніч що 40 хв і вночі дикі крики влаштовує :girl_impossible: Я фізично не можу годувати його як немовлятко - мені груди вже вогнем печуть від отого смоктання "впусту" а на ранок взагалі як побита, бо він ще й товчеться цілу ніч по мені туди-сюди. Вдень все ок, не просить цицю, на денний сон спокійно теж вкладається (довго, але за цицю не згадує).
    Я от сумніватися починаю - вже сьогодні вночі так мені боліло, що просто не дала 2 рази взагалі. Влад понив\покричав 5 хв (не заходячись і без сліз, просто повимагав), потім образився поповз в своє ліжко і проспав 2 год до наступного пробудження, а не 40 хв. Що говорить чоловік з того приводу навіть писати не буду :girl_in_dreams: Закрадаються думки взагалі його відлучити - все одно скандали щоночі. Так, хотілось би по-доброму, по- правильному, але я вже сил не маю :sad: Одне діло коли дитина ще 5 разів за ніч прикладається, але по 10-12 разів за 8-9 год сну :girl_emo:...Малий не хворий (ну майже - трохи сопливий), стресу ніякого не мав. Зараз от вранці була чергова серія "дааааай сііііісю", я втекла на кухню - стало тихо, думаю що вже встав і бавиться, приходжу - спить собі (от вже 1,5 год як), значить не так вона і треба була та циця, раз понив 1 хв і сам вклався. :dntknw: Що робити? Спати десь окремо на кухні? Чоловік не погодиться з малим залишитися - у нього пропозиції лише типу "полином намаж" і взагалі "вирішуй як хочеш, я вобще ні при чому, я давно казав що треба то припиняти" :sad:
     
    Останнє редагування: 23 Квітень 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    @Akina, мені так виглядає, що треба встановити правила, типу циця тільки звечора перед сном і все. І до ранку спробувати не годувати, а пояснювати, що ніч, всі сплять і циця спить. Щось в тому роді. Запропонувати альтернативу - попити води (на мою інколи діяло). Можливо вдасться перетерпіти ті істерики і це припиниться. Я ще думаю, що у вашому випадку дитина може компенсує неотримане за день вночі. У нас з малою бували такі нестерпні ночі, крім випадків хвороби, у той час, коли Аня майже весь день проводила без мене, або гуляли чи їздили кудись і забували про цицю протягом дня. Тоді були ті нічні щогодинні зависання, перевірки чи мама і циця є і прокидання з криками. А якщо день був спокійний і протягом дня вона мала вільний доступ до мене і до грудей, то і ночі були спокійніші.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Поки не дуже діє... буду пробувати ще.
    Нє, не хоче :sad: Іноді ще погоджується щоб його "полюляли" - лягає до мене спиною і я його за дупцю погойдую.
    Та справа в тому що вдень він відмовився від ГВ абсолютно спокійно ще півроку тому. А ночі у нас з народження "веселі", але одна історія коли таке прикладання що 40 хв в дитини 6-18 міс, а інше коли йому уже 2,5 роки...
    У нас зараз навпаки - вже маже 2 тижні вдома сидимо - тиждень спав +- нормально (як для Влада), а зараз якісь кошмари... Хоч вчора в садок ходив - те ж саме :dntknw:
    Ех, хіба буду дійсно як папуга по 50 разів на день говорити що цицю вночі не смокчуть, але ще тиждень таких ночей і я ноги протягну :girl_in_dreams:
     
  6. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    А якщо вдень запропонувати цицю, візьме?
     
  7. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    :girl_crazy:він ніколи не відмовиться. Але навіщо? Ми так довго закріплювали звичку що циця лише вночі... Потім і вдень почне мені скандали влаштовувати :dntknw:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    А на ніч з цицею засинає? Якщо так, то я би нічні годування забрала.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. jassystay

    jassystay Well-Known Sceptic :p

    Мені так виглядає, що він вночі наздоганяє те, що вдень не поїв. У нас принаймні такі нічки бувають, коли вдень мало даю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Так, при чому посмокче трохи, потім лягає в ліжко, хвилин 30-50 співає, розказує щось а тоді засинає. З цицею в роті "відрубається" тільки коли дуже втомлений.
    Ох, тяжко то буде :girl_in_dreams: Але я вже налаштована, бо раніше довго шкодувала - чекала поки зуби вилізуть останні, а вони вже 5 міс ріжуться і ніяк - усьо, перестаю чекати :)
    --- дописи об"єднано, 23 Квітень 2016 ---
    Та у нас ночі такі ж паскудні були і коли вдень смоктав, як забрала денні - нічних більше не стало. Вертати точно не буду - я уже конкретно налаштована згортати ГВ, то вертати денні було б нелогічно :dntknw:
     
  11. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    просто не уявляєте на скільки ви мені нагадуєте нас десь пів року тому..... Скажу, що помогло нам:
    так, спочатку були крики, але зовсім не такі великі, як я собі думала і взагалі якось швидко малий привик до тих правил, я навіть не сподівалась, що це буде так швидко..
    у вас вже виходить привчати його до якихось меж, продовжуйте в тому напрямку.
    було то саме, переросли, пережили, настройтесь на краще))
    після тих нічних наших криків, чоловік мій був налаштований так само....
    і в нас так було завжди :).
    от тепер закріплюйте, що він вже великий і циця лише на ніч.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Дякую за підтримку, мені важливо було це почути!
    Я ще переживаю бо скоро маємо поїздом їхати всю ніч. Ми то катаємося так з 6 міс Владових, але раніше він такі концерти не влаштовував, тому без поняття як я то переживу. Та ще і до свекрухи їдемо - то буде жеесть :girl_impossible: вже уявляю що від неї вислухаю :girl_in_dreams: Хіба до того часу встигну якось з малим домовитись :girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Plenilunio

    Plenilunio Well-Known Member

    @Akina скажу Вам з власного досвіду: коли нарешті вилізуть зубм ви в будь-якому випадку видихнете з полегшанням. В мого останні вилізли в 2,3 і все, дитина почала спати! Тоді і рамки встановлювати стане легше набагато. Реально до того будився що 2 години в спокійні (!) дні. Будь-які зрушення викликали або безперервне висіння або кожні 30-40 хв. Будь то хвороба, стрес, перевтома чи, блін, повня (доречі зараз повня і моя дитина і далі на то реагує - крутиться, хниче/плаче і копається усю ніч, може вашого попустить через день).
    Якщо вдається "малою кров'ю" вночі відмовити - пробуйте давати через раз (різко забрати може бути стресово, враховуючи, що таеи може тим добирати відсутність денних), потім ще через раз, встановивши комфортну для Вас кількість.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

     
  15. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    в нас зараз лиш долізають... з Нового року катавасії, і вже десь 2 місяці лізуть, один на 70% виліз, інший на 40 десь, доколє?)
    але власне зараз бачу що через раз просить груди, раз пити,
    кажу що потім дам груди то через раз чекає
     
    Останнє редагування: 24 Квітень 2016
  16. readytogo

    readytogo Well-Known Member

    @Akina, Ви як про нас пишете:) і вік у нас однаковий. Завжди планувала до двох років годувати, а потім згортати це все діло. Хоча, кажуть, що бувають дітки, що вночі 2-3 рази можуть прикладатись, то якби моя така була, то я б і до п'яти іі годувала.
    В нас з народження-циця в роті, то спить, а як нема, то біда чорна.
    Отже, десь за тиждень до повного відлучення я перестала присипляти вдень малу грудьми. Перші два дні вона не спала в обід (причому в 7 ранку встає), я навіть пробувала в візочку круги намотувати по району, то ніяк:)
    А потім була субота-неділя, то чоловік присипляв. Обійшлось без скандалів з боку малоі, навіть на руки іічоловік не брав.
    Боялась я понеділка, але як на диво 2 рази Котику сіренький і клієнт готов:) єдине, що лежала біля малоі і тримала за ручку або ш-ш-ш робила, коли та починала рухатись.
    Вночі переломний момент стався, коли я не витримала та забрала в малоі з рота груди в 3 ночі і вона собі встала і пішла бавитись:) В 5 чоловік іі приспав у вітальні. Наступні ночі малу знову ж без проблем вкладав чоловік. Перші 2 ночі прокидалась по 2-3 рази, але не плакала. Щось побурчала і на інший бік повернулась До слова, вперше за два роки нам ліжечко дитяче пригодилось:)
    За тиждень я повернулась в спальню до своіх. На даний момент наш графік виглядає так- спить вночі з 23:00 до 6-6:15, обідній сон-14:00-16:00. Груди я кілька днів підціджувала до комфортного стану, а потім лактація припинилась.
    Мені психологічно було важко, плакала:sad: але скоро минулося. Мала на груди оголені реагує спокійно, розказує мені, що бачила як цицю їсть сусідський хлопчик, бо він маленький, а іі циця пішла на роботу, бо вона вже велика.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    @Akina все буде добре!
    Якщо протримаєтесь до самовідлучення - честь Вам і хвала, знімаю капелюха.
    В Ані зуби всі вилізли ще на ГВ, щоправда ночі спокійними не стали. Власне, десь через місяць після появи останнього зуба я її відлучила.
    Зараз спить гарно. Часом навіть окремо:girl_haha:
    @readytogo Вам дуже допоміг чоловік. Мій від того процесу самоусунувся. Ніби і підтримував, але лише на словах, практичної допомоги було 0.
    Аня на оголені груди реагує теж спокійно, може сказати "я їх хочу почіпати" і гладить, часом грається "в малишку" і робить вигляд, що смокче. Кілька разів пригорталася і казала "я так ціцю люблю":heart::heart::heart:
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    От це мені здається ключове, бо мій теж
    Я пропонувала що втечу на кухню спати. Але він не буде малого вкладати, вдень лишається іноді, але теж майже не вкладає. А декілька ночей підряд вкладати - навіть мови немає... "Я казав, давно треба було в нього ту цицьку забирати і т.д"
    Нє, не протримаюся, мені здається що той хлопець ніколи сам не відмовиться, він з народження любитель циці (не даром в рік 14 кг важив практично на самому ГВ :haha:. Ну і зубів я теж вже змучилася чекати, бо 5!!! місяців (з грудня) напухші десна 5-рок, час від часу всі "зубні прєлєсті" (слюні, пхання пальців в рота, нерви, облизування всього підряд) і жодна не вилізла. Я так зрозуміла що їх можна і ще півроку чекати. Не хочу.
    Заради справедливості скажу що сьогодні вночі малого трохи попустило - ліг о 24, прокинувся о 4, 6 і 7, а о 7:40 встали остаточно (на прокидання цицю вже не даю, але обов"язково тримаю печиво біля ліжка, бо вранці він як з голодного краю - одразу треба щось жувати). То я його так налякала вчора що вночі цицю не будемо смоктати вже, тільки ввечері (для себе вирішила давати через раз бо у мене після тих смоктань нонстоп ще й груди вночі почали набирати більше), а він і прокидатися вирішив через раз :))) Як буде далі - побачимо, але за місяць - півтора хотіла би вже закруглятися з тим.
    Я зла і черства :girl_emo: - мені не буде важко, вважаю що своє відгодувала (з цією дитиною :) ). ГВ було зручним, корисним, іноді прикольним, але всьому свій час - дуже вже хочу з ним прощатися.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. readytogo

    readytogo Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    ні, то не тому що ти зла, а тому, що Влад дуже самодостатній і дорослий вже, має свої погляди на життя)))
    в такому віці діти бувають дуже дитячі, вразливі, з незрілою нервовою системою
    ти сама сказала, що страх якось нашкодити дитині змінився думкою, що цій дитині важко нашкодити чи якось так))
    я по свому бачу, наскільки я вже хочу відлучити, наскілкьи я вже мушу відлучити, бо купу всього треба лікувати, але я бачу що ми обидвоє з ним не готові до тої сепарації, і що йому та циця ще дуже потрібна і не як захцянка, і не як звичка
     
    • Подобається Подобається x 2
  21. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)


    Нє, мій в принципі на стреси "по жизні" реагує досить стійко і взагалі не дуже сентиментальний хлопець. Мені так виглядає що зараз то вже не психологічна потреба, а швидше звичка.
    Ну що треба до 2 років я свого якось переконала (бо його годували "класично" до 3 міс), але останніх 6 міс він вже вважає перебором :girl_in_dreams:
     
    Останнє редагування: 25 Квітень 2016
    • Подобається Подобається x 1