Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Покличте когось, хай гляне і підцідить за потреби. В мене недавно сестра так в лікарню потрапила, малому було трошки менше 2 років, їв активно. Але там вибору не було. Я їй Олену Перкін викликала туди, то показала, як правильно підціджувати, подивилася, чи нема застоїв. Біль теж в неї був, але нічого гіршого.
     
  3. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Доні 2,2 на днях буде. Денні годування поступово забрали повністю. Було не легко, вона лізла, а коли я не давала, то плакала. Але я казала, що циця обов'язково буде, але коли підемо спати (вдень клала спати у візку на вулиці та й удома теж у візку). Тепер як лізе вдень до грудей, то помацати і притулитися (на разі мені це ок).
    Вона дуже чекає моменту, щоб йти спати, власне через те, що матиме груди. О 21 год в неї ніби спрацьовує внутрішній годинник і вона тягне мене в ліжко. Якщо я не можу зразу піти, то вона ходить за мною, ниє, тягне. А потім відривається - до години часу перелазить з однієї на іншу поки не засне. Плюс вночі і зранку.
    Зарано забирати нічні годування? З чого краще почати - забрати на сон чи нічні? Я так не хочу її істерик...
     
  4. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    На мою думку, треба сповільнитися з відлученням, Ви бачите, що годування на сон стало для дитини особливо важливим, і до відсутності денного вона ще не адаптувалась (якщо згадує, щоб погладити), то забирати зараз ще одне,
    це стресувати дитину. Хіба Вас підпирають якісь обставини, через які треба швидко завершувати гв, якщо ж ні, я б радила зробити паузу.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Я також за те, щоб ще не забирати груди, думаю, для вашоі донечки ще не час, якщо не підтискає час, то я б відпустила ситуацію - хоче на денний сон - прошу, на вечірній - будь ласка. Якщо вона не бавиться біля грудей, то чого відлучати? У мене склалось враження, що багато дівчат бояться затягнути з відлученням. Не бійтесь, на все свій час. У мене двоє відлучились майже в три роки, відлучала поступово, але ближче до трьох.
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Час не підпирає, та й я сама морально ще не готова мабуть. Просто інколи бувають моменти (зазвичай під ранок), що я фізично не можу витримати оте годування купу разів за ніч. Напрягає не те, що сон переривається, а сам факт того, що дочка візьме мою грудь, часом аж передьоргує всередині.
    Але таки зачекаю трохи, бо відчуваю, що відлучення буде важким.
     
  7. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    @TASJA, моїй 1,9. Мрію про завершення ГВ. Вдома було на денний сон. Ніяк не можу вкласти спати без ГВ. Ще давала на нічний засип. Вночі не давала переважно. Давала вже коли починала конкретно плакати). До того ігнорувала. І це чудово спрацювало. Мала зрозуміла, що «не дають» і перестала будитись. Зранку теж намагалась заговорити. Але зараз ми на морі. І у нас ГВ на повну котушку. Що я буду робити дома? Все так гарно було... Довгий то процес. Але все реально, якщо плавно.
     
  8. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Коли ви відчули, що готові емоційно завершувати ГВ (маю на увазі і мама і дитина)? Не через обставини, а саме морально готові?
    Трохи про нас. Дитині 2,7. ГВ залишається на вимогу коли я є вдома. Це переважно 3-4 рази на добу, але рідко відчуваю так щоб вона тягнула саме з метою поїсти. Мене ГВ не напружує зовсім, скоріше дуже виручає в більшості стресових ситуацій. Я не готова до відлучення. Ну а дитина тим більше. В ідеалі уявляю собі самовідлучення. Коли воно переважно наступає? Іноді я звісно розказую дитині, що вона виросте і не буде їсти цицю, бо циця для маленьких діток. Коли її питають: ти велика чи маленька дівчинка, вона відповідає: маленька.
    Поділіться досвідом хто мав схожу ситуацію. І хто годував до самовідлучення, коли воно наступило. Дякую)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Я годувала:girl_blush2:
    Десь після 3 років якось природньо почало зменшуватися кількість годувань.
    В нас першим пішло годування на обідній сон. Потім було лише вечірнє і ранішнє, потім тільки вечірнє.
    Потім через раз. Пізніше раз в кілька днів і все. ... Дуже легко і спокійно. Без болю в грудях і дитячого плачу.
    Не знаю як зараз вийде,але хотілося б так само:girl_in_dreams:
     
    • Подобається Подобається x 5
    • мімімі мімімі x 3
  10. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    @Happy Fiancee, я таки не дочекалась самовідлучення. Бо ми ще маленькі, нам було 1.10 коли ми припинили. Але от що хочу сказати. Несподівано доня абсолютно нормально відлучилась). Зараз ми дууууже багато притуляємось іцьомаємось. Деколи може запхати руку за пазуху і погладити груди. Але не просить дати. А вона як щось хоче, то ну дуже просить наполегливо. Зараз мені певно того бракує більше ніж їй, але хочу її час від часу залишати. І без грудей її таки легше залишити. Нас не було дві ночі і три дні, то дитина жодного разу маму не згадала). Груди її і заспокоювали, і деколи навпаки не давали можливості заспокоїтись).
    Це відлучення в мене було мегаспокійне і без жодного дискомфорту з грудьми.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • мімімі мімімі x 1
  11. Ljlichka

    Ljlichka Well-Known Member

    @Happy Fiancee я меншу годувала до 2.11,думала то буде довше тягнутись. Вона з двох рокі в всадку я працюю, останнім часом вона прикладалась на денний сон,якщо ми пересікались в той час і на ніч і вночі,вночі могла часто і довго смоктати. А в її 2.11 приїхала люба бабуся і доця вирішила з нею спати, спала так днів три і я вже на четверту добу не захотіла повертатись до ГВ і на її прохання дати молочка пояснила,що вона вже давно не пила молочко і воно закінчилось. Вона то сприйняла спокійно і більш про молочко не згадує. Так несподівано закінчився наш період ГВ,мені то важче далось ніж їй
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. phobika

    phobika Well-Known Member

    Розкажіть, будь ласка, хто як забирав ранкові годування.
    З того що я читала - рекомендують вставати раніше за дитину. Але в мене малий встає в 6:00, ранковий підсос переважно починається з 5:20. Я і так дуже мало сплю з таким режимом, тому вставати раніше не можу.
    Взагалі в нас 2 годування лишилось - одне вночі, ну часом два, але то на 5 хв кожне, тому вони мене не турбують, і оте ранкове, яке мене бісить. Дитині 2 і 4.
     
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я зі старшим сином почала просто вставати одразу, коли він вперше прокидався і просив груди, зразу бавитись. Він на це нормально погодився. За кілька днів він зпочав прокидатись в звичний час, і ми вже не починали день затемна. Але то ще така дитина, яка миттєво переходила від сну до гри, може, з дітьми, які поступово прокидається, так не спрацює. Але може тоді інші способи, наприклад, масаж, допоможуть те прокидання на підсос перетворити на початок дня.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. TASJA

    TASJA Well-Known Member

    Від початку тижня ми без ГВ. 2,7 минуло... Більш-менш все спокійно. Останні місяці їла на нічний сон і вночі при потребі.
    Груди не набрали, м'які, але одна грудь при дотику болюча (не вся, а знизу і трохи збоку). Затвердінь не нащупую. Болить, як синяк. Що робити? Підцідити не виходить((.
     
  15. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @TASJA ми вже тиждень без циці. В мене може трошки інша ситуація так як 2-й триместр вагітності і молока і так нема, то я особливо не відчуваю дискомфорту. Але десь вчора мені було якось дискомфортно, то просто вночі підсунула груди. Бо свідомо мала зовсім відмовляється від ГВ. А зі сціджуваннями в мене від початку не склалося.
    Думаю можете ще помастити маззю Траумель. Її на початку ГВ радять, коли є больові відчуття.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. podolyanochka

    podolyanochka Well-Known Member

    Дівчата, відлучаю донечку (в лютому буде 3 роки). Забрала нічні годування, частково після сну. Тобто їсть лише коли вкладається на денний сон і нічний. Зараз захворіла і цю цілу ніч повзала по мені і нила. Не спала уся сім’я. На денний сон вклала з грудьми - донечка прокинулася через 15 хв і вже без грудей не заснула. Прошу підказати - мені трохи відступити чи таки дотримуватися вже тих правил, про які ми домовилися? Перед хворобою доня вже нормально спала цілу ніч - прокидалася, притулилася до когось із нас і знову засипала. Сон спільний.
    P.S. процес годування став мені трохи болісний і неприємний (так наче молока зменшилося і груди пусті) і дитину в пориві емоцій взагалі хочеться відкинути...я себе стримую звичайно, але то все такі нерви...
     
  17. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @podolyanochka краще в період хвороби підлаштуватися під дитину (ГВ дуже полегшує процес лікування і пришвидшує виздоровлення). А потім поступово знову зменшите.
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Додайте будь ласка конструктиву в мої роздуми.
    Я втомилася від ГВ. Дуже. Точніше від того що в "хороші ночі" вона прикладається щогодини, а в погані (вчора наприклад) що 10-20 хв з 21 до 2, а потім те ж саме після 5 ранку - що 20 хв. Вдень за 1,5 год сну теж 1-2 рази на підсос прокидається, тому вдень спати з нею теж не можу (потім від такого "дрімання" з перервами ще більше голова болить).
    Зі старшим було аналогічно, але я мала сили дочекатися до перших "дзвіночків" послаблення того марафону в 2,5р. Цього разу ловлю себе на думці що реально почуваюся наче мене гвалтують тим ГВ - лежу пів ночі і намагаюся абстрагуватися...
    Вдень не на сон вже не прикладається. Як донести до неї вночі я не знаю. Віддати чоловіку -не варіант, бо він вдома лише на вихідних буває. Почати з вкладання без ГВ на денний сон чи що? Але мене ніч муляє більше.
    Щоб зробити то нормально треба мати сили і ресурс, для того треба виспатися. А виспатися я якраз не можу. Замкнуте коло якесь...
     
    • Співчуваю Співчуваю x 3
  19. lesja.f

    lesja.f Well-Known Member

    @Akina розкажу Вам свій досвід, може щось згодиться. Я почала відлучати у 2роки, денне відлучення пішло легко, бо можна чимось відволікти- підійти до вікна щось показати, музичну абетку понажимати і т д. Спала вона виключно на вулиці, як не було можливості вийти на вулицю- не спала, раніше ввечері лягала. Засинала вона виключно з грудьми в роті. Вночі дууже часто прокидалася, так як Ви пишете що пів години, що години, то пісяти, то пити, то на ручки, то циця. Пробувала не давати груди - кричала як різана. Так тривало до карантину. Чоловік під час карантину дома, і виключно він вкладає малу спати і о диво, моя мала почала спати спокійніше, спочатку як засипала спала дві години, прокинулася-циця, але не довго, забирала як тільки чула послаблення смоктання, пропонувала пити, тримала біля ліжка бутилку з водою, так до ранку. Зранку старалася раніше встати, тяжко - знаю:girl_yes:, і груди не давала а відразу відволікала. І тут на диво, сама не знаю як, але вона почала більше просити пити саме воду. Почала менше прокидатися, поступово збільшився проміжок між сном, цицею і водою. Зараз прокидається раз, поп'є водички, на руках заколишу, на провокації дати цицю- не даюся-покниче тай засне. Удачі Вам.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  20. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Вона з чоловіком на денний сон ще 3-4 місці тому спокійно засинала без жодних зусиль з його боку і спала по 1,5-2 год. Зі мною ні. "Няяяяма" і все. Чоловіка в будні немає вдома, хіба 1-2 дні на вихідних може її вдень вкладати. Водичку хочу спробувати, але вона і вдень досить мало п'є загалом. Ні з кружки, ні з бідончика з трубочкою не хоче. Щоразу вмовляю довго, тому не знаю чи то вночі допоможе.
    --- дописи об"єднано, 29 Квітень 2020 ---
    Мені тоді хіба о 5 вставати. Бо в нас цецемарафон безперервний майже з 5 до 7 поки не встає остаточно.
     
  21. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @Akina, нагадайте скільки вашій дитині? Моєму було 3, коли нічні прикладання доходили до 6 раз за ніч, я вже була просто морально виснажена. Домовлялися я з ним вдень, як на диво, за три дні, малий сказав, що більше прикладатись не буде.