Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем guculyanka, 11 Листопад 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    [SIZE=+1]с полного ИВ на полное ГВ[/SIZE]
     
  2. zeza

    zeza New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    У мене досягнення. Я вже тиждень не догодовую Устима.
    Ніби все добре. Сміється, балакає багато, дуже веселий. Нема плачів від газиків і чекання поки вийде повітря, що нахапався поки їв з пляшечки.
    Їмо приблизно кожні 1,5 год по пів години. Даю з обох грудей. Вночі спить від 9 до 1 або 12, а потім до 3 або 4, потім міняю груди щогодини до 8год. Буває що засинає в 10 чи 11, тоді прокидається аж пів 4 год.
    Пісяє вдень разів 9-10, вночі памперс міняю два рази там ще мінімум 4.

    Але мене дуже турбує:
    покакав за цей час тільки два рази і то дуже-дуже по трошки;
    гризе пальці (ну впринципі він все пхає до рота, що попадає в руку, але коли нічого нема, то запихає пальці в рот). звук смоктання тільки тоді, коли давно не їв.

    Дайте мені будь-ласка поради. Не хочеться кликати педіатра.

    А ще, смочке гарно і губки відвернуті, і повністю захоплює, і язичок видно "скручений"
     
  3. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    Добре було б знати і прибавку у вазі за цей тиждень, окрім пописів.
    а як перейшли, що було причиною змішаного вигодовування, скільки було докорму, як з нього зійшли поступово? скільки часу був докорм? побільше інформації
    в принципі для збільшення лактації це є правильно, але якщо лактація достатня, то й можна перейти на годування однією груддю. Одним словом, як міняеєте груди під час одного годування?
    трохи завелика перерва тут
    тут нормальна
    тобто тут є 3-4 прикладання
    тобто за цей тиждень, так? в принципі по частоті нормально, але тоді і покакати мав би багатенько, а сам стілець якої консістенції?
    передбачувати і прикладати до грудей
     
  4. zeza

    zeza New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    Догодовувала, бо боялась, що мало молока. малий плакав не спав і о та фраза "дай дитині їсти, нехай заспокоїться" і т.д. все що тут неодноразово писали.
    В 1,5 місяці їли пів- на -пів. Потім поступово стала скорочувати догодовування. Спершу не давала зранку, бо з ночі було досить молока. Потім зменшила обєм з 70мл до 30мл на 1 год., потім не давала наніч, засинали з груддю 2-3год. Збільшила тривалість перебування дитини біля грудей І т.д.
    Даю груди "по колу" починаю з тої якою закінчила. Вистачає наїстись двома, однієї замало це точно.

    Покакав ріденьким і мало, видно оті біленькі кульки, але трохи темне не таке як в місяць світло -жовте.

    Зрозуміла: треба зважити, скоротити нічну перерву, давати груди частіше.
     
  5. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    бажано, але чи знаєте вагу тиждень тому? щоб знати, скільки за тиждень на самому ГВ набрали?
    не нічну, а ту, що передує ночі, якщо з 9 вечора спить до 12-1, то ще б один раз прикласти, потім може бути перерва з 12 до 4 ранку орієнтовно, ну а там під рання частіше
    питання скільки ссе одну грудь? через скільки ви міняєте на другу? принцип стискання по Ньюмену використовуєте? http://breastfeeding.narod.ru/newman/BreastCompression.html
     
  6. zeza

    zeza New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    Ваги не знаю. Знайду. І зроблю заміри.
    Я ту перерву і мала на увазі.

    Це як-коли. Приблизно 30хв. Якщо дуже нервується то перекладаю і через 10хв., але тоді повертаємось до неї знову. Найкраще їсть дрімаючи. Якщо починає засинати зовсім, то стискаю груди і процес знову стає жвавим.
     
  7. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    трохи замало, я би все-таки давала не менше 20хв, і то тільки якщо дитина ссе 20 хв. активно, частіше всього так не виходить, тому я завжди говорю, щоб хв.30 дитинка їла одну грудь. Якщо починає капризувати, відразу не здавайтесь, спробуйте трохи заспокоїти, встати з дитиною, пару хвилин походити, і знов прикласти до тої ж самої груді.
    А так ви молодці, що попрацювали над ГВ, зараз ще деякий час бажано тримати руку на пульсі, рахувати раз в кільки днів попіси, зважити зараз і за тиждень, щоб бачити динаміку набору ваги на самому ГВ.
     
  8. Kvit

    Kvit New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    А як рахувати інтервал між годуваннями? З того часу коли дитина почала їсти чи коли закінчила? Бо моя мала може і годину і дві їсти.
     
  9. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    А ми сьогодні їли цицю перший раз за 2,5 місяці!!!!! І взяли з першого разу!!! потім, правда, трохи поплакали, але через деякий час знов активно цьомкали. Я така щаслива!!!!! Ще б виправити прикладання, бо за таку веклику перерву розівчивіся явно.
     
  10. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Дівчата, допоможіть будь-ласка. Розумію що свята і консультанта викликати навряд чи вийде, то може хоч пораду яку дасте.
    Я не годувала грудьми 2,5 місяці. Годувались ми зцідженим молочком, правда з пляшечки. Зараз нам майже 4,5 місяці. Позавчора повернулись ми на ГВ. Малий груди взяв з першого ж разу, але був дуже голодний, бо чекали на лактолога яка з нами з нарождення, періодично бувала в нас, бо був просто жах з сосками і взагалі з грудьми. Малий посмоктав пару хвилин і виплюнув, почав плакати, і більше не взяв, як не намагались. Ввечері теж намагалась його прикласти багато разів до самої ночі, він то брав, то випльовував, але майже нічого не з'їв, видно просто вимучився, бо врешті-решт коли на пару хвилин дала йому спокій - він тут же заснув.Я наревілась, бо думала що на тому наше гв закінчиться, і треба буде знов постійно цідитись. Але зранку він чудово присмоктався до циці. Їв пів години та й заснув, через три години знов поїв досить добре, правда один раз виплюнув, але потім взяв знов. А потім з кожним наступним разом час біля циці все менший і менший. Зараз бере буквально на пару хвилин, при чому з таким азартом! А потім випльовує і плаче аж заходиться. Тільки береш ойого під ручки вертикально - регоче, особливо як когось побачить. Кладешь до циці - знов заходиться плачем. Знов бере груди тільки десь через годину. Але за ті пару хвилин він дуже мало з'їдає!!! І коли даєш йому пальчик чи він до мене притуляється, то зразу ж починає смоктати, і свої пальці постійно до рота тягне. А даєшь цицю - плаче.
    І ще, деколи бере добре, видно правильно, бо і губка відвернута, і язичок трубочкою і ареола вся в ротику і підборіддя притиснуте до циці, і головне - не боляче. а потім починаються звуки, як чавкання дуже голосне і при цьому дуже боляче, і відчуття що той сосок у ротику ніби гуляє, ніби вакууму немає зовсім. Боюсь що від того знов будуть пожкодження і прийдеться знов повернутись до зцідження, а так не хочеться.
    Хто що може порадити?

    ---------- Додано в 13:35 ---------- Попередній допис був написаний в 13:24 ----------

    Щоб попередити запитання про кількість молока - воно є. Бо після того як він отак парухвилин посмокче і більше не хоче доціджую, щоб зовсім не пропало.
     
  11. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Молодець, що груди взяв:) Нервується, бо з пляшечки значно легше та швидше тече молочко, а з грудей - треба вже працювати, особливо , щоб дістатись заднього молочка. Крім того - захват, можливо тому і
    Спробуй в тойй час, коли прикладаєш до грудей поносити по кімнаті, співати, трошки заколисати...
    І ще, не впевнена, але можливо допоможе метод стискання грудей. Консультанти, поправте, будь ласка, якщо я щось не так написала :)
     
  12. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Почитайте про відновлення лактації і спробуйте зробити систему докорму біля грудей. Дитина має звикнути їсти тільки біля грудей. Бо така відмова якраз через використання пляшки (дитина капризує, бо чекає, що мама дасть пляшку, з якої смоктати легше). А з системою докорму біля грудей смоктати буде не важко, молоко буде текти і разом з тим дитина буде смоктати груди, отримувати ваше молоко і звикне, що тільки груди є джерелом їжі. Потім можна буде і без системи годувати. Зараз важливо відслідковувати всі моменти, коли дитина бере груди: в сонному стані, через сон (спіть разом вдень і вночі і пропонуйте груди на кожен рух), зразу після сну, вночі обовязково прикладайте. Вдень кожні 1-1,5 год. пробуйте прикладати. але не наполягайте, якщо дитина плаче - поносіть, заспокойте, через якийсь час знову мяко пропонуйте. Можна ще пробувати деколи годувати пальцевим годуванням, дитина буде легше погоджуватись на різні види годувння і тоді менше буде відмовлятись від грудей.
    Стосовно прикладання - якщо відчуваєте, що зїжджає на сосок, вам болить - легенько запихаєте мізинець між деснами, витягуєте груди. посяснюєте, що мамі так болить, що так не можна і знову вкладаєте правильно (в широко відкритий рот, сосок направлений до носа дитині)
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Smokky, ви обидвоє молодці!
    Звісно ще багато роботи попереду, але все можливо.
    Через те, що дитина отримувала молоко через пляшечку зараз він переносить свої навички смоктання на груди. Це може спричинити появу тріщин на сосках, тому треба пильнувати и виправляти захват, коли він починає з*їжати на сосок, замість захоплювати ореолу.
    Плач біля грудей знову ж таки пов*язаний з пляшечкою - з соски молоко тече без зусиль, а смоктати груди - то робота :)
    Важливо зараз усвідомити, що потрібен час і терпіння. Вам бажано притримуватись золотої середини - бути наполегливою, але мягкою. Щоб навчити правильного захвату, але не привити негативно реакції до грудей. Найкраще груди пропонувати в сонному стані, тоді дитинка краще смокче. Перекладайте всі інші обов*язки на будь-кого і самі цілодобово гніздуйтесь з дитиною в ліжку, щоб постійний контакт шкіра до шкіри.
    Виключити використання пляшки, соски, обмежувати смоктання пальців.
    І бажано заручитись підтримкою консультанта.
    Успіху!
     
  14. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    В тому-то й справа, що я не бачу щоб він зїжджав на сосок, все лишається на своєму місці, просто з'являється оте причмокування і стає боляче. Хоча, може я просто помиляюсь щодо правильного захвату.
     
  15. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    Євгенія, скажіть будь ласка, а як ви повертались на ГВ? перед тим як маля взяв груди вперше після 2,5 міс. пляшки, ви якийсь час кормили яким методом? Якщо ви 2,5 міс. годували з пляшки, а потім просто одного дня вирішили відразу перейти на груди, то звичайно, що манюня не буде реагувати позитивно на груди, і захват змінився за цей час, за день його не виправиш, вам дійсно потрібно перш за все замінити пляшку на якісь інший метод догодовування (Галя написала, доречі пальцеве годування дуже просте виявляється для мам, які не побояться і спробують цей метод), і якісь час все-таки продовжувати кормити альтернативно і разом с тим
    також
    Не впадайте у відчай, тому що вам дійсно потрібен час, наполегливість і терпіння.

    ---------- Додано в 21:31 ---------- Попередній допис був написаний в 21:28 ----------

    я вже десь писала раніше, чи хтось оглядав вашого хлопчика, як в нього з вуздечкою язика справи?
     
  16. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Поведінка дитини біля грудей

    По-порядку:

    Чесно кажучи так і повернулись, після 2,5 місяців з пляшкою - одразу до циці.


    Чи обов'язково якось догодовувати, чи можна просто часто прикладати?
    Ще раз на рахунок захвату, коли спить, бере груди, але не відкриває широко ротик, отже я йому ніби їх впихую, і він не активно цьомкає. Але при цьому боляче.
    Ми з ним цілий вечір провалялись в ліжку, мені поспати не довелось, бо ще так не звикла, а він з цицею у ротику спить. Я відлучилась на пару хвилин щоб сюди написати. Як в такому разі чередувати груди? Одну давати на протязі якого часу?


    З вуздечкою все добре, і піднебіння не готичне.
     
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    Це ви маєте оприділити. Але є декілька правил в період коли дитина вчиться правильно пикладатися до грудей і перше з них це НАГОДУВАТИ ДИТИНУ. Що би ви не хотіли робити, найлегше це зробити, коли дитина спокійна. Всі ми з голоду стаємо дратівливими, нервовими, нездатними співпрацювати. Також часто діти коли голодні накидаються на груди і їх пошкоджують. Інша справа як догодовувати.
    вам потрібний Катетер питающий СН05/40 (саме цей катетер! а не педіатричний) на жаль зараз такі катетери продаються для організації, тобто організація їх може замовити, а не фізична особа. один такий катете коштує десь в районі 3 грн. і ви би могли годувати як на малюнку в дописі #39 . Особисто в моїй практиці бачу що мамам легше якщо вони або так годують, або використовують пальцеве годування
    http://www.youtube.com/watch?v=CTWU8jbsYlU
    :)
    http://www.youtube.com/watch?v=CxUrqeQV7Ts
    тут маєте вирішувати ви бо ви бачите реальну картину. Ви знаєте основні правила і по них орієнтуйтеся. Щоб збільшити кількість молока потрібно щоб дитина часто прикладалася до одної і до другої груді (по колу), потрібно зменшити кількість молока по роблять графіки чергування грудей. Бачите що кал починає бути зеленуватий збільшуєте час чергування груді і застосовуєте стискання по др. Нюману. Все дуже просто.
     
  18. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    Як раз шукаємо по аптеках такі катетери, і ніде немає, фармацевти навіть не знають шо то таке...
     
  19. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    це треба замовляти через інтернет, провізори майже такого не продають, бо ніхто за таким не питає.
     
  20. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація

    В такому випадку потрібно контролювати набір ваги (при чому знати динаміку набору ваги до цього моменту) і к-сть пописів за сутки. Ми не можемо бути впевненні в тому, що малюк після 2,5 міс. пляшки ефеткивно ссе груди і висмоктує їх добре, хоча хто знає. Тому якщо перейшли повністю на груди тримайте "руку на пульсі" деякий час (тиждень-два), щоб організм адаптувався до іншого підходу годування.