Юридична консультація

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Taras N, 7 Липень 2011.

  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Юридична консультація

    ну не набагато дешевші... Але ціна теж різниться від виду справи. Для прикладу:
     
  2. Divchyna vesna

    Divchyna vesna Юна фіялка

    Відповідь: Юридична консультація

    Ні, прийняла по дзвінку. Бо то в райцентрі і вона моя добра знайома.
     
  3. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Це законодавством не встановлено, тому кожен адвокат в межах розумного повинен Вам надати інформацію про всі витрати , які будуть пов"язані із Вашою справою.
    Обов"язково.
    Переважно - так, але це як домовитесь.

    В 90 % випадків, адвокат повинен передбачити кінцевий розвиток подій, але враховуючи як зараз судді виносять рішення, не завжди це реально. Інколи судді не зважаючи на пряму норму закону, виносять зовсім не законне рішення. Але на то є апеляція і касація і т.п.

    ---------- Додано в 22:01 ---------- Попередній допис був написаний в 21:58 ----------

    Я би не радила . Пошукайте інший варіант.
     
  4. Kiruskin

    Kiruskin Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Скажіть будь ласка чи може студент заочик взяти академічну відпустку? Ну або щось в тому роді. В мене просто є 1 не здана сесія, бо я в той час якраз лежала в лікарні. А тепер з березня має бути остання сесія, і ми зараз ніяк не потягнемо 2 сесії підряд. І я би хотіла закрити ту попередню сесію і зробити якусь перерву, бо фінансово зараз нелегко. Наперед дуже вдячна за відповідь.
     
  5. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Дівчата, якщо в школі побили дитину інша дитина, як то правильно можна оформити? куда писати заяву, до директора, участкового чи інспектора по справах неповнолітніх?
     
  6. sani

    sani New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    зніміть побої і заяву в міліцію

    чи ви про простий ляпас?
     
  7. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Юридична консультація

    побої зняли, але чи в міліції займаються неповнолітніми?
     
  8. Kiruskin

    Kiruskin Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Займаються. Там же євідділ в справах неповнолітніх.
     
  9. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Перший крок - зняття побоїв, потім заява в міліцію, потім необхідно буде пройти експертизу для встановлення ступеня тяжкості нанесення тілесних ушкоджень. Вже після цього та слідчих дій або відкриють кримінальну справу, або по певних причинах відмовлять.

    ---------- Додано в 19:36 ---------- Попередній допис був написаний в 19:32 ----------

    Кожен ВУЗ укладає свої типові угоди із студентами, там мусить бути обумовлене це питання.
    В моїй угоді, таке не було передбачено, але була певна ситуація ( я довго хворіла), тому мала право здати сессію через 3 міс. , без академки, але з довідкою з лікарні.
     
  10. Vendy

    Vendy Active Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Підкажіть будь-ласка. В мене така ситуація: в нас на роботі скорочення, під яке я попадаю. В мене є 4 невикористаних відпустки, яку кількість відпусток мені мають оплатити при розрахунку.

    наперед дякую за відповідь.
     
  11. mpaseflora

    mpaseflora New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    За загальним правилом, передбаченим ст. 83 КЗпП України, заміна відпустки грошовою компенсацією не допускається, крім випадків звільнення працівника, який не використав відпустку. Отже, замінити всю відпустку грошовою компенсацією можливо лише у випадку звільнення працівника.

    Законодавець справедливо не обмежив таку компенсацію лише певною кількістю днів, а передбачив, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки (ст. 83 КЗп П України та ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р.).

    Треба звернути увагу, що йдеться саме про щорічну відпустку, а не додаткову. Грошова компенсація за невикористані дні додаткової відпустки виплачується лише працівникам, які мають дітей.

    При звільненні справедливо буде вимагати грошової компенсації за всі роки невикористаної відпустки. Якщо ж роботодавець відмовляється здійснити таку грошову виплату, то відповідно до ст. 233 КЗпП України Ви маєте право звернутися до суду з позовом про стягнення належної заробітної плати без обмеження будь-яким строком. Йдеться про стягнення заробітної плати, але це саме стосується і грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.
     
  12. accessories

    accessories New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    А ви впевнені, що ви не ходили у відпустку (маю на увазі ви, випадково, не писали заяву про надання вам відпустки, хоча фактично ходили на роботу або Ваш відділ кадрів - бухгалтерія не оформила відпустки заднім числом)?
    Тому що, якщо документального оформлення відпустки дійсно не було, то при звільненні вам повинні компенсувати всі дні невикористаної відпустки.
     
  13. Vendy

    Vendy Active Member

    Відповідь: Юридична консультація

    я в липні минулого року була у відпустці за період з листопада 2007 по листопад 2008 року, більше ніяких відпусток я не брала і заяв не писала.
    Ви певно маєте на увазі, коли працівник іде у відпустку, а потім його з неї викликають, і оплачіється відпустка і зарплата? Такого не було. Тому за 5 років, які я працювала була один раз у відпустці.
     
  14. swdream

    swdream New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Я думаю, малися на увазі випадки, коли людина реально не пише заяву на чергову відпустку, відповідно не йде у відпустку, а бухгалтерія по документах таку відпустку відображає. Відповідно при скороченні штату при звільненні по документах Вам ніби-то нічого і не винні.
    На самперед Вам потрібно звернутись в бухгалтерію і запитати про кількість днів невикористаної чергової відпустки за весь період роботи. Якщо ви кажете, що за 5 років Ви були у відпустці 1 раз, то виходить, що у Вас невикористаної відпустки 24х5=120 днів - 24= 96 днів.
    За ці дні Вам і повинні виплатити компенсацію в день звільнення.
    Крім того, якщо справа дійде до суду, я б не радила користуватись загальним правилом по термінах звернення до суду, а подати позовну в 3х місячний термін з дня звільнення.
     
  15. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Юридична консультація

    яким чином на підприємстві було не оформлено перебування у відпустці працівника протягом 4 років? Законодавством встановлена адміністративна відповідальність за ненадання відпустки працівнику протягом 2 років підряд ( ст. 11 ЗУ ПРо відпустки). багато підприємств це питання вирішують банальним "документальним оформленням" відпустки без фактичного її надання працівнику. Ви точно знаєте, що на підприємстві не було проведено таких оформлень, навіть часткової відпустки? При перевірках , якщо виявлять, що працівник не перебував у відпустці більше 2 років-штрафують
    За загальним же правилом, зг. Ст 24. ЗУ "Про відпустки"
    У разі звільнення працівника йому виплачується грошова
    компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а
    також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
    п.с. поки писала, вже попереднім постом фактично все так само пояснили
     
  16. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація


    буває так, що працівник просто пише заяву на відпустку, а сам реально ходить на роботу. це для того щоб в бухгалтерії все "грало", бо зараз, здається, працівник просто мусить йти у відпустку (не щороку, але є якийсь термін, через який мусить). Тому і пишуться такі липові заяви. А потім цю відпустку можна взяти в будь-який інший час, а офіційно рахується, що ніби на роботу працівник ходить, або не брати тої відпустки взагалі,хоча тоді вона пропадає то вже все на довірі базується.

    я так розумію, що вас саме про то питають . Чи не писали ви таких "липових" заяв.

    ---------- Додано в 08:19 ---------- Попередній допис був написаний в 08:11 ----------

    поки писала, тут вже все гарненько розписали.
     
  17. Vendy

    Vendy Active Member

    Відповідь: Юридична консультація

    ні липових заяв я не писала, тільки одну в липні, за весь період коли я працювада писала заяви на додаткові відпустка для навчання, а основних відпусток не мала.

    в нас так і є і я не одна маю невикористані відпустки.
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Юридична консультація

    відпустки фактично можуть бути і невикористані, але по бухгалтерських та кадрових документах проведені, як використані.Це треба дізнаватися на підприємстві. Бо мало хто з керівників добровільно погодиться при перевірці оплачувати до 50 мін. штрафу за кожне порушення ( працівника). Простіше докуметально все вчасно оформляти.Тому інколи працівники навіть "не в курсі", що раз в два роки вони реально "побували" у відпустці.
     
  19. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Дівчата, скажіть, будь ласка, на разі я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-хрічн. віку. дитинці вже 1,7 р. хотіла б знову вагітніти. То от у мене запитання чи виплатять мені з місця роботи деретні кошти (до- та післяпологовий лікарняний)?
     
  20. Vendy

    Vendy Active Member

    Відповідь: Юридична консультація

    вітпустки не проведені в бухгалтерських документах це 100 %