Юридична консультація

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Taras N, 7 Липень 2011.

  1. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    Потрібна порада. За кордоном проживає мама, її дочка і дочки неповнолітній син. Як оформити опікунство на бабцю? За кордоном. Мама згідна дати згоду щоб син проживав з бабусею, вона відмовляється опікуватись сином. Як правильно оформити? Де я можу отримати консультацію?
     
  2. Brigitta

    Brigitta Well-Known Member

    Будь ласка, порадьте, що робити. Ситуація така: 8 років тому після смерті мами я успадкувала від неї ділянку під забудову. Але коли справа дійшла до переоформлення цієї ділянки на мене, вияснилося, що держакт на право власності застарілий, і потрібно повністю поновлювати усі документи. На той час можливостей, в тому числі і матеріальних, у мене на це не було, і голова сільради, до якої належить ця ділянка, порадила мені залишити усе, як є, і запропонувала здати цю землю в користування якимось своїм родичам за умови, що вони сплачуватимуть земельний податок. Звісно, це було неофіційно, всі питання вирішувалися через голову сільради, (останні роки - в телефонному режимі), і вона завжди запевняла мене, що все в порядку. Цьогоріч я все-таки вирішила нарешті зайнятися переоформленням тієї ділянки, і тут вияснилося, що за всі роки ніякий податок не сплачувався, і як мені сказали, земля нічия. Тому прошу поради: яким чином мені тепер переоформити цю ділянку, і куди звертатися в першу чергу?
     
  3. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    в територіальний підрозділ ДЗК
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Brigitta

    Brigitta Well-Known Member

    Дякую! Я так розумію, попередньо потрібно буде сплатити у сільраді борг за земельний податок?
     
  5. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Так важко щось сказати, не бачачи документів, хто має платити
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Може, хтось зможе порадити.
    Є школа (І-ІІІ ст) в селі, де в геометричній прогресії зростає щороку кількість населення і дітей. Є директор і сільрада, яким на все начхати. Школа вже є замаленькою. Хто і куди має звертатися з запитами на її добудову чи розширення?
    Директор? Сільрада? Батьки? В районний відділ освіти? В МОН?
    Буду дуже вдячна за підказки!
     
    Останнє редагування: 17 Червень 2019
  8. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @Akina, не претендую на істину, але з досвіду сусіднього від нас смт в Київській обл., де школу збудували за 2 роки.
    Голова сільради, розуміючи необхідність побудови нової школи, оголосив тендер (що собою являє тендерна документація - то окрема історія. Сам механізм описую). Кошти - з бюджету ОТГ і частково з держбюджету (за державні кошти багато не скажу, але дах і фасад вже будували за рахунок держави).
    Як донести необхідність, якщо Голова не усвідомлює - письмові заяви йому під підпис. Чим масовіше - тим ліпше (батьківські комітети, ініціативні групи з місцевою пропискою). В якийсь момент він мусить почати щось робити. Або його наступник :girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    От проблема в тому ще й що, до ОТГ наразі село не приєдналося ще :sad:
    За літо хочу дізнатися про юридичну сторону питання і нюанси, а як повиходять всі восени з відпусток - почати писати заяви, запити і т.д
     
  10. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Я б почала з сільського голови)) міняйте)
     
    • Смішно Смішно x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    це Львівська обл?
    --- дописи об"єднано, 17 Червень 2019 ---
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    @сніжна так, с.Ременів, Кам'янка-Бузький р-н. Питала от в ФБ Батьківської ради Львівщини, а в них осередку теж в цьому районі немає :sad:
     
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    @Akina, а якщо звернутись до того ж забудовника, що вже стільки набудував? Може він би щось придумав? Бо якщо розглядати масштаби забудови Вашого села, то прибудувати щось до вже існуючої школи - не така вже велика матеріальна затрата). І якщо б було добудовано, то на ремонт гроші вже, напевно, легше б було вибити чи зібрати. А забудовнику потім меморіальну табличку почепили б на школу)))).
     
  14. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Нє, забудовник "народний дім" обіцяний вже купу років не може домучити... Сільрада, коли землі роздавала під масштабну житлову забудову, не думала і не планувала нічого взагалі (а могли б тоді на школі закцентувати, а не ще одну церкву просити), вони і зараз не хочуть далі як на кілька місяців вперед планувати :sad:
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Питання по муніципальній няні. Якщо дурні - то хоч посміємось. Але раптом все ж - то буду вдячна
    1) Чи ви чули про такий досвід, коли є двоє ФОПів і вони взаємно муніципально няньствують, компенсуючи одна одній ЄСВ і надаючи посильну допомогу? Чи потрібно до договора додаток з прописаною кількістю відпрацьованих годин?
    2) якщо муніципальна няня потрібна для двійнят, - чи виплачується компенсація послуг в подвійному розмірі?
     
  16. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Можу порадити зі свого досвіду нещодавнього - зареєструвати електронну петицію на сайті електронних петицій Львівоблради. Тоді, якщо це питання набере 1000 голосів - його повинна розглянути сесія Львівоблради. Звісно, я не дитина і розумію, що це великі кошти і т.д, і це не за день робиться... Але як механізм привернення уваги, показати, що це справді актуально для села, щоб мати чим тиснути навіть на того ж сільського голову. Це не багато голосів для такого села, як у вас.
    Скажу більше - там є петиція на сайті про добудову у сусідньому від Вас селі Запитові амбулаторії, можна взяти за зразок собі.
    Ну, і як варіант - масмедіа , інтернет і т.д. для привернення уваги.
    На тому ж сайті є петиція про ремонт дороги Мшанець-Стрілки - так от саме про цю дорогу зняли таке відео -по типу ПЛАКАЛА вона( пародія на казку) лиш про дорогу. І там є прохання про підпис тої петиції.. На ютубі 150 000 перегляду. Можна щось типу того придумати з дітьми, за бажанням.
    Як я вже казала - прямих грошей це не принесе зразу, але як механізм показу думки та бажань громади - дуже хороший і сучасний, імхо.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Скажіть, будь ласка, куди й кому найефективніше скаржитися на неправомірні дії, хамство однієї зміни на митниці? (Рава-Руська)....Не збираюся того прощати, хочу наскаржитися всюди, де тільки можна :girl_devil::girl_emo:
     
  18. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    начальнику + у вищестоящий орган (для початку)
     
  19. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Дивись, моя мама недавно дзвонила кілька разів на гарячу лінію зі зверненнями щодо необхідності ремонту дороги і т.д. І ти знаєш - дали їй дві офіційні відповіді, прислали по пошті, читала їх. Тому, як варіант, можеш собі розглянути. Не знаю, наскільки то на митні органи впливає, щоправда.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Lvivna

    Lvivna Member

    Добрий день!
    Потрібна консультація на рахунок подання в суд права на виплату аліментів чоловіком, з яким розлучилася 3 роки тому. Чи можливе буде донарахування за три роки, за які не виплачувалися і який мінімальний розмір щомісячної виплати?
    Додам, що у дитини вроджений ортопедичний дефект, який вимагає постійного контролю лікарів, лфк і масажів. Крім того, звичайно, занять спортом позашкільних.
    Дякую