Камін в будинку

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем raspberry, 7 Серпень 2017.

  1. whisper

    whisper Well-Known Member

    Ми брали з польських, на 120кв. там кіловат відповідає на квадратний метр площі яку потрібно обігріти, до 4м куди буде подаватись тепло можна без турбіни, ми не ставили. Каже чоловік, що в тепловій камері обовязково ставте радіатор. Чоловік все робив сам .
     
  2. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В нас зараз якраз зведення стін, тому і взялись одразу за розведення тепла. Пічка в нас була запроектована, фундамент під неї є.
    @VikiTiki, поділіться контактами, де саме Jotul купували і яка саме у Вас модель?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    у мене йотул 570. контакти не впевнена, що вам допоможуть, бо я з Тернополя. Дуже багато є дилерів цього виробника по інших областях. Ціни у всіх однакові, бо регулюються дилерським договором. Тому краще найти найближчий до вашого місця проживання.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    тобто засильно чи задовго кочегарили?:girl_crazy:
    --- дописи об"єднано, 8 Серпень 2017 ---
    оце найголовніше речення!:girl_yes:
    я теж собі слабо уявляю як то опалювати лише топкою, це ж потрібно нон-стоп що пару годин, як мінімум, підкидати дрова... а якщо в гості поїхати на цілий день? приїжджаєш, а вдома морозильник:girl_crazy:
    одним словом, однозначно вам потрібно щось потужне і якісне, а воно дешевим не буває:girl_in_dreams:
    я вже писала, в нас газовий котел основне джерело тепла, камін запалюєм раз в пару днів, в морози щодня. на нз є бензогенератор, алеостанні три зими світло на довше як пів дня не вимикали.
    --- дописи об"єднано, 8 Серпень 2017 ---
    теж ставили.
     
  5. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    У нас теж камін гріє 2 поверхи. Робили, бо мала народитися дитина, а світло часто вимикали. Я дуже задоволена. Коли нема світла виручає. Ну і було так, що по пів зими лише дровами грілися, а не газом. Але газове опалення є теж. Користуємося 3 роки. Багато робив чоловік сам, дещо допомагали майстри.

    Зимою звечора кладем 1 величезну ковбицю і до ранку ще тліє.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    А який саме камін купували? Яку площу обігріває? У Вас повітряне опалення?
     
  7. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Брали в епіцентрі LA FOYERE. 140м2. Розводки є не на всю площу, але успішно відкриваються двері і тепло усюди. Опалення водяне.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Anzelka

    Anzelka New Member

    Я тепер завершую будівництво свого каміну. Отже, купила камінну топку. Мені порадили Kobok, хорошого словацького виробника (купляла тут). Знайшла я майстра камінщика. Він цю топку облицював (зробив короб з евроізолу) і з середини коробу розвів труби по горищі. Будинок у нас не великий - 80 кв.м. Цей камін на 8 кВт прекрасно гріє. Найтепліше, навіть дуже жарко, це звісно біля каміну. Ну і неймовірно гарно це все виглядає. Камінну топку - я раджу всім! Це сучасно, стильно і тепло. Просто ціни дуже різняться і вже в готовому вигляді виходить досить дорого. Хоча надіюся, що він мені прослужить не один рік.
    Увагу слід звернути на якісну топку. Вона не може коштувати менше тисяч так 8-10 грн. Має бути на неї гарантія. Якщо є якісь питання - звертайтесь до мене, допоможу чим зможу.:girl_smile:
     
  9. Ulianusia

    Ulianusia Well-Known Member

    І ми не робили розведення від каміна на весь будинок,але коли палимо-тепло всюди.Зараз з першими холодами дуже класно,можна опалення не включати і грітися,єдине,в чому ще не розібрались-дрова...Які то краще брати,щоб довго вигорали?
     
  10. flame

    flame невгамовний експериментатор

    найкраще вибирати тверді породи: дуб, бук, граб. Ясен і тополя будуть згорати швидше. Соснові взагалі не годяться: дуже швидко згорають і мають смоли, які псують топку і всю систему. Важливо правильно навчитися регулювати затвори, гарно виглядати вогнище не буде, але буде довго тліти і тримати температуру. Ми з вечора (година 22-23) закидаємо велику дровину з ясеня, даємо швидко розгорітися і закриваємо майже повністю піддув і комин. Тліє і тримає тепло гарантовано до 8 ранку.
    Ну і звичайно сухі дрова краще горять і не так коптять скло.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Інформативно Інформативно x 2
  11. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Граб, дуб- довго тримає жар.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    З твердих порід і сухі. Коли ми обирали камін, продавець порадив заготовляти дрова рік наперед. Тобто цього року купити дрова не на цю зиму, а на наступну. За рік вони добре просохнуть.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Anzelka

    Anzelka New Member

    Правильно дівчата говорять - найкращі звісно букові. Від них тепло. Нехай навіть рік чи два вони простоять, буде тільки краще коли висохнуть.
     
  14. Anzelka

    Anzelka New Member

    Цікаво, що це за топка така для краси? Взагалі, топка має обігрівати будинок, якщо її правильно встановити. Для цього має бути розумний майстер. А то такі бувають - шо ужас.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    То малопотужні топки, які розраховані або на мале приміщення, або реально для краси. Тобто є котел на опалення, а це просто для того, щоб запалити і посидіти біля потріскуючого полум‘я. Такі топки опалюють максимум ту кімнату, в якій стоять.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Anzelka

    Anzelka New Member

    Згідна з Вами. Але це більш як - декоративний елемент.
     
  17. Zemlychka

    Zemlychka миється в бані

    Приватний будинок + камін - це моя мрія!
    Сподіваюсь коли-небудь вирішу це
     
  18. RoksanaVishchyk

    RoksanaVishchyk Одружена

    Будуємо будинок і чоловік дуже хоче поставити вдома камін на дрова. Дуже багато пропозицій в інтернеті, може хтось вже стикався з тим питанням і може когось порекомендувати?
     
  19. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Вже є тема про каміни і камінні топки, там все описують - і де купували і як робили.
     
  20. olerusya

    olerusya sweet candy ;)