Каміння в жовчному міхурі. Оперувати чи ні: за і проти

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем olevitska, 2 Травень 2010.

  1. meri5

    meri5 Well-Known Member

    підкажіть будь ласка до кого звернутись щоб прооперуватись в залізничній якщо ми не залізничники. Можливо порадите контакти лікаря в пп. Дякую.
     
  2. YeWa

    YeWa Well-Known Member

    там приймають всіх, хто бажає. Знайомої батько оперувався в Огоновського. Все пройшло добре. Чула, що там чимало добрих лікарів, а ще дехто з них. Почитайте тут у темі, або на інших форумах.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. MamaMarmeladka

    MamaMarmeladka Well-Known Member

    Хто знає , скільки зараз коштує операція по видаленню жовчевого?
     
  4. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    В Меді в середньому 300 у.о. +2000 анестезіолог+1000 операційна бригада. Це якщо видалення лапароскопічне.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  5. Arabika

    Arabika Well-Known Member

    минулого року на Ужгородській обійшлося десь в 6000грн
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Tanyakotyk

    Tanyakotyk New Member

    Ще три місяці назад читала цей форум у пошуку корисної інформації. А зараз маю велике бажання поділитись досвідом.
    Мені 25, і вперше про наявність двох камінців я дізналась ще 5 років назад, на УЗД діагностиці. Підозрюю, що появились вони в мене раніше, тому, що в дитинстві болі зявлялись частіше. У мене немає зайвої ваги, я не грішила фастфудами. Але мабуть якась генетична схильність організму та не регулярне харчування спровокували появу конкрементів (камінців).
    Останні 5 років я старалась здорово харчуватись, менше солодощів, жирного, смаженого, займалась спортом. Зрештою я відчувала, що мій організм цієї шкідливої їжі не сприймає. Хоча слодощі любив)). веду до того, що може і через харчування, біль турбував раз або два рази у рік. Я знала, що потрібна опереція, проте як і більшість її боялась.
    Цього року сталось так, що чергова діагностика нагадала мені про наявність каміння. Минуло 5 років в моєму випадку кількістьне змінилась, їх і надалі було два.
    Перед тим, як звернутись до хірурга, перечитала усі джерела з відки можна було почерпнути знання і дати відповідь на безліч своїх питань.
    Тут на форумі багато хто пише, що можна розчинити камінці. Для мене це дивно, адже я колись вживала курсом, приписаний лікарем препарат, за великі гроші, проте результату було ноль! Я лиш зараз дізналась, що закордоном схожі препарати уже давно зняті з виробництва, бо вони не дієві. Камінь це як кістка, як можна розчинити каміння? Гадаю такий препарат розчинив би і людські кості, якщо б все ж розчиняв... Це великий бізнес, та й кожен обере, хоч і дорожезну пігулку, яка нічого не дає, ніж операцію.
    З отриманої інформації про причини/ наслідки/ методи лікування. Я звернулась до хірурга, професора в мед інститут. Для отримання грунтовнішого розяснення.
    Лікар чудово все пояснив, так як болей в мене давно не було, усі супутні органи цілком здорові, сказати, що потрібно негайно оперувати він не сказав! Зробила МРТ, УЗД що це все ще раз підтвердило.
    У моєму випадку за рекомендаціями лікаря, операція мала бути планова.( Адже наявність камінців за кордоном уже давно лікують видаленням жовчевого)
    Великим агрументом для мене було те, якщо завагітніти то дуже велика вірогідність приступу. І тоді і операція і наслідки набагато складніші не лише для хворога але й для ще ненародженої дитинки.
    Міхур у якого є камінці уже і так не виконує своєї функції, ви уже і так жевете без нього і вам слід дотримуватись правильного харчування. Якщо не дотримуватись, страждають інші органи.
    Наявність каміння це також наявність постійної інфекції в міхурі. Можливість розвитку раку цього органу, це може статись через рік, десять чи сто років, цього не знає ніхто. Але я знаю, як це коли близька людина помирає від раку, тому це для мене суттєвий аргумент.
    Також шанс гангрени, тобто коли до стінки міхура приростає каміння і стінка починає прогнивати.
    А ще присутність можливості, що у будь який день,щось спровокує рух каміння, і під час такого приступу косметичної лапороскопічної операції уже не буде, а буде великий надріз. ( і в каращому випадку якщо це станеться дома, а не на відпочинку за кордоном чи десь т.п.)
    Я наважилась на операцію, мені було достатньо цих аргументів.
    Сталось так, що в той самий день вагітній жінці видаляли жовчевий. Операція була складна. Обезболюючі їй майже не кололи, пацієнтка біль переносила сама, щоб не зашкодити своїй дитині різними препаратами.
    На третій день після, я була уже дома. Стараюсь дотримуватист дієти #5. Але не по таких жорстких рамках, адже і на цю дієту є свої новітні погляди.
    Чи зробила я вірно? Часто себе запитую, і мене запитують. Але я знаю одне я позбулась ризиків про які писала вище. І переборола свій панічний страх до операції :)
    Бажаю і Вам цінувати і береги своє здоров'я! І нехай вас не лякає жорстка дієта на все життя. Вона не така і жорстка як здається, а з іншого боку це просто правильне харчування яке піде на користь усьому організму!
     
    Останнє редагування: 12 Грудень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 2
  7. Niyara

    Niyara New Member

    У мене теж виявили камінці 5р. тому під час вагітності. Приступи були щомісяця. перед самими пологами дуже намучилась. А коли дитині було 1 міс. знову стався приступ. Тоді і видалили на Топольній. Процедура не з найприємніших, але я дуже рада що тоді це все і закінчилось. Зраз все гаразд, без дієт і нічого не турбує.
     
  8. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    В мене 7 років тому був просто холецистит, а років 5 тому вже була група каменів діаметром не більше 10 мм. Теж лякали загостреннями під час вагітності, але, як не дивно, за всі 9 місяців не було жодного нападу. Почалося після пологів, я все списувала на защемлення нерва, бо годую, незручно сплю, піднімаю і ношу дитину. Навіть відходила 6 чи 7 разів до мануального терапевта спину підрівняти. А потім раз була в мами і вона мені діагноз встановила по моїх симптомах "защемлення нерва" (здуття живота, біль в спині справа і правому підребер'ї, відрижка, блювота і ще пару периємностей). І дійсно, зараз часто хапає після магазинних солодощів, які я їм без розбору, і кави, жирної їжі. Останній раз минулого тижня не відпускало годин 12. Я знаю про лапароскопію, але поки не маю часу на обстеження і консультацію через малечу (годую виключно грудьми і буде важко дитину залишити саму навіть на тих кілька днів), то спитаю у вас @Tanyakotyk @Niyara , якщо можна. А лікарі вам нічого не говорили про вплив відсутності жовчевого на 12-палу кишку та підшлункову та і взагалі на весь організм? Наскільки я знаю, то є ризик заробити виразку і проблеми з підшлунковою, а вона в мене в дитинстві натерпілася, то не знаю, як справилась би. Чи то я щось вигадую і нічого такого? Якщо б я була неправа, то думаю, що варто таки розглядати можливість операції в майбутньому, бо останні напади були вже не смішні.
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    ризик є і без операції. особливо, коли жовчний хронічно запалений і підшлункова працює у перевантаженому режимі. Після операції, якщо будете дотримуватися призначеної дієти у перші місяці, а потім- просто здорового харчування, не буде страждати ні 12-пала, ні підшлункова. Звісно, якщо будете зловживати шкідливими і важкими продуктами- тоді навантаження зростає. Але це і при наявності жовчного так.
    оперують і годуючих мам. На 3 день ви вже вдома. Звісно, що добу після наркозу в будь-якому випадку ГВ скасовується. Але на цей час можна заготовити молочко. Крім того, у вас доні вже майже 8 місяців, потрішки в цьому віці уже переходить на інший стіл. Тому , окрім ГВ є і звичайне харчування. Гірше буде, якщо ви попадете ургентно на запаленому жовчному. От тоді 2-3 днями не обійдеться. А спочатку вас будуть кілька днів стабілізовувати , знімати гостре запалення, а потім- лиш оперувати. І це- мінімум тиждень загалом. В окремих випадках уже лапароскопія стає неможливою. А лише полосна відкрита операція із швом на половину живота.
    це серйозні симптоми, тому зараз хоч старайтеся притримуватися дієти №5. Щоб дотягнути до того часу, коли зможете оперуватися. Бо якщо піде запальний процес підшлункової чи жовчного- все лише ускладниться.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  10. Raven

    Raven Мама малятка

    не доводьте до такого, моя кума в віці вашої дитини мала сильні приступи і каміння зайшло в протоку, пожовкла і з гострими приступами потрапила в лікарню, їй мусили 2 операції робити, одну з видалення з протоки каміння, а другу з видалення жовчного - лапара. Дитю вже 2 і ще успішно годує, єдине лікарі після наркозу кажуть активно зціджувати молоко, та й кума казала, що воно зеленувате після операції було.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Tanyakotyk

    Tanyakotyk New Member

    Вам уже гарно відповіли на це питання, я погоджуюсь з коментарем інших користувачів. Особисто мені лікар сказав, те саме, що наявність каміння в жовчевому не дозволяє йому працювати, тому навантаження на 12-палу кишку де відбувається травлення і так велике. Щадна їжа для травлення в любому випадку потрібна чи після операції чи під час цього захворювання. Раджу вам поспілкуватись з лікарем, адже це все індивідуально. І відповіді будуть набагато грунтовніші та професійні.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    от і у мого батька сталося ідентичне. Лиш з тою різницею, що в нього не було затяжних гострих приступів. А потім просто в один день щось таке, як розлад ШКТ, на другий день-пожовтів, хоча самопочуття так покращилося. А УЗД і аналізи показали зрушення каміння, яке пішло в протоку і викликало механічну жовтуху. То йому теж спочатку ендоскопічно видаляли той камінь з протоки, а через три дні- лапароскопічно вже весь жовчний з камінням. А це і по коштам і по часу затратніше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    Хто підкаже - скільки коштує платна палата в Меді?
    Це подобово чи одним платежем?
    Треба мамі видаляти камінь в жовчному, а пані в загальну палату не хочуть :girl_in_dreams:
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Raven

    Raven Мама малятка

    Нема, хіба минулого року зробили.
     
  16. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    Такс, звіт по теперішнім цінам :girl_in_dreams:
    Отже, МедІнститут, хірургія, видалення жовчного міхура
    До операції 2,5тис. грн. на ліки
    Операція: 300 у.о. хірург, (прямим текстом!) анестезія 2800грн, медсестра в операційній 300грн.,
    50 у.о. лише на антибіотики
    862грн. на лікарський набір в операційну і 600грн. в аптеці після операції на всілякі супутні медикаменти.
    А ще мамань хотіла провірити серце до операції - 150грн. Ехо серця, кардіограма і т.д.
    Кароч, я в боргах, "як в шелках" о_О
    Каже, що дешевше було померти :mocking:, але казав хірург, що якби не зробили операцію - то до тижня часу пішла би гайту вона, бо дофіга гною вже там було.
    Аналізи ніц поганого не показували і критично не почувала себе.
    Навіть УЗД не показала, що жовчний з гноєм :scratch_one-s_head:

    І нікого не хвилює маєш ти гроші чи ні, хворіти тепер-ка дууууже дорого :dntknw:
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Співчуваю Співчуваю x 2
    • Подобається Подобається x 1
  17. YeWa

    YeWa Well-Known Member

    З вашого допису я зрозуміла, що все ж таки ви якось готувалися до самої операції, бо тоді незрозуміло навіщо ті 2,5 тис. Трохи дивним є те, що лікар саме назвав точну суму за операцію. З свого досвіду знаю, що вони можуть говорити від і до, або навіть казали: хто як може, або бажано, або як ви вважаєте (якось так). А в меді ми оперувалися два рази( 2014, 2015 рр.; 3-тя хірургія) з перервою 8 місяців, то трохи могла з людьми поговорити. Скажіть, а в цю суму 300 у. о. входила подяка і лікуючому лікарю? І ще не розумію за що платили операційній медсестрі? То вам хтось сказав дати їй? Бо ми навіть не бачили операційної медсестри. Також із суми на антибіотики розумію, що направду був непростий випадок, бо чомусь лікар вирішив робити саме операцію, а не лапароскопію.
    УЗД ви робили у Довганя? І чи перед поступленням у лікарню ви також проходили огляд на УЗД?
    Бажаю найскорішого виздоровлення і забути все як страшний сон. А гроші поволі віддасте, головне, що вчасно зробили.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    в мами було загострення, але гній ні по аналізах, ні на УЗД вони не побачили :girl_in_dreams:
    Після операції прямим текстом - 300 у.о.
    Я давала 200 і чесно призналась, що більше немає, лікар сказав, що знайдіть ще 100 долярів, бо треба заплатити за оренду операційної і необхідного обладнання :dash1:
    Брєд повний і брехня відносно оренди, вони своєї такси не опускають ні при яких умовах :nea:
    Більше немаю з чого давати і не дам :negative:
    При поступленні ще 200грн. на знайомство пішло :beee:
    Сама підійшла і сказала скільки дати :sorry:
    Це була лапароскопія, бо не бачили що там всередині твориться
    А якби бачили, то різали би певно все пузо :bad:
    так, але в іншій лікарні, там лише вказали на камінь і застій жовчі

    Лікарі в нас на букву "Х", лікарні теж, я вкотре розчарувалась в цій довбаній совдепівського зразка медицині :punish:
    --- дописи об"єднано, 3 Лютий 2017 ---
    Біля інших пацієнтів лікарі бігають, а до мами один раз на день на пів секунди зайде і тусує далі
    Призначення, які він прописав, забув продублювати в листок призначень, то я бігала і нагадувала, що ліки є, а медсестри не в курсі як іх колоти.
    Вже як підемо з тої лікарні озвучу прізвище, радили, як файного і порядного спеціаліста
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  19. YeWa

    YeWa Well-Known Member

    Обов’язково! Знаю там випадок, коли хірург витягував хворого (у повному розумінні) після операції з Топольної, і то були пенсіонери, які йому говорили, що не мають чим платити, то він сказав аби вони мали хоч на ліки, а решту якось буде. І вийшло так, щоб з Божою поміччю, бо у палаті, на той час лежав священик, який, хоч трошечки, але допомагав тим людям, а також інші хворі хоч чим небудь, навіть їжею ділилися.
    Маю підозру що попали до якогось непорядного, які бувають скрізь. А те, що в Меді дійсно погані умови, то правда, але про лікарів наразі відгуки були нормальні.
    А про УЗД? Де його вам робили?
    то точно була операційна медсестра, чи, може, старша медсестра?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    В обласному ендокринологічному диспансері
    Вона вийшла з операційної, старшу медсестру я знаю з вигляду :yes:

    Сьогодні зранку заглянув до мами і сказав, що зараз забере дренаж з живота
    Цілий день надзвонювала йому, альо не брав :dash1:
    По обіді, після 16год. я додзвонилась до нього і нагадала про дренаж, казав що забіжить :girl_in_dreams:
    Ждьомс...
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1