Кесарю кесареве..? Чи є шанс на пологи?

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем levandivka, 15 Лютий 2010.

  1. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Чесно, не впевнена. З моєю ще тоді німецькою, переплутаною з англійською, могла сплутати. І зараз мені терміни Epidural/Spinal злилися в одне. Я пам'ятаю, розповідали все, пояснювали відмінності, але з голови вилетіло остаточно.
    Тим більше для мене операція була шоком, то ж про плин часу я не можу сказати, скільки часу пройшло. Я знаю, що від прибуття в операційну до народження першої дитинки пройшла плюс мінус година.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
  2. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    І ще додам. Спинні болі. Десь через 4-6 міс після КР прийшло до мене таке щастя. Неприємні, ниючі, затяжні. З рецедивами двічі восени і навесні. На щастя, парацетамол та ібупрофен вгамовували їх. І біль зникав за тиждень-півтора так само раптово, як і з'являвся. На щастя, цієї осені лиш після довгого стояння на кухні спина давала про себе чути.
    Правда, не у всіх цей біль проявляється. Може оминути. Це один із побічних проявів.
    Але я б ніколи не проміняла їх відсутність на вихід з наркозу і тривалу розлуку з дітками.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
  3. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Про болі.
    В мене КР з загальним наркозом, болі в спині (поперек особливо) почались недавно (десь в 1 рік малого). Хтозна чи то від операції як наслідок, чи взагалі після вагітності/пологів (таке в мене точно зі сухістю рук: після пологів аж до ран були подразнені руки) чи старість :)))
    Курс масажу трохи допоміг, не так гостро відчуваю біль.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    З руками те саме було.
    А біль в річному віці малюка - то від його носіння, скорше за все
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. Lyubovkr

    Lyubovkr New Member

    в Житомирі, якщо я добре пам'ятаю, епідуралку роблять лише на пологах. на КР роблять спинальну. читаю зараз відгуки і думаю, як мені пощастило, що с черговою бригадою, лише за "дякую", мала спинальну анестезію без жодних негативних наслідків)) і я там весь час все добре чула, вони зі мною розмовляли (тільки пізніше зрозуміла, що оці всі досить складні питання на операційному столі мені ставили для контролю мого стану:). взагалі, якщо не знаєшь про можливі негативні наслідки - зовсім нестрашно навіть укол робити))
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Cherry Cola

    Cherry Cola Active Member

    Дівчата, поясніть, будь ласка, різницю між спинальною анестезією і епідуральною? Тільки зараз зрозуміла, що вважала ці поняття тотожніми.
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Прит
    При ЕА препарат вводиться у епідуральний простір і блокує нервові закінчення. При СА анестетик вводиться в спинний простір ( він знаходиться за епідуральним) і блокується спинний мозок. СА є сильнішою. Але і побічки є частіше,ніж при ЕА. Крім того, не завдли можна застосовувати ЕА .Наприклад, коли ургентна операція і час не чекає. Бо після введення СА ефект настає буквально ща 5-10 хвилин і можна оперувати. При ЕА треба чекати 20-30 хвилин,поки подіє анестетик
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. pompocska

    pompocska Member

    дівчатка
    ось цікава стаття про кр в україні тут.
    Чому цікавлюсь, бо перше кр було екстренне. Після виписки я не отримала ніяких звітів про проведення екр, типу : який наркоз, якший шов, чому кр, на якому терміні, положення, після операційний період, "відходняк" від наркозу - ну нічого. Зараз будуть другі пологи - лікар питає мене за це усе. Я знаю тільки причину екр, решту ні. Хочу стою на обліку в тій самій ЖК, в тої самої лікарки, по ідеї в якої мають бути усі дані.
    Тут доходить черга до анестезіолога - кажу йому що наркоз був тоді слабий, я прийшла до тями на опер.столі. Потім вирубилась, і довго не приходила до тями(операція була в 6 ранку, прийшла в себе в 6 вечора)...він задає питання про наркоз, а я звідки знаю?!
    Дивлюсь по тій статті, що там є бланк, який має заповнити лікар і анестезіолог. Може роздруквати на цей раз, бо хз, може захочу 3-тю дитинку, і знов будуть такі питання.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Звертаєтесь в пологовий в якому народжували і вам мають надати виписку - то не є секретна інформація.
     
  10. pompocska

    pompocska Member

    зверталась) немає
     
  11. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Такого не може бути. Велась історія хвороби, вона досить довго зберігається. Хіба загубили...
    Ну і в ЖК ви віддавали виписку з пологового, там коротко, але теж мала бути інформація. Хай ще в ЖК пошукають.
     
  12. pompocska

    pompocska Member

    в жк - пологи кр
    плід 3,4
    навіть тиждень не зазначений
     
  13. phobika

    phobika Well-Known Member

    Дякую, що написали про такий нюанс як документація. Якщо раптом буде КР, то хоч знатиму, що вимагати. А можете написати, в якому це пологовому?
     
  14. pompocska

    pompocska Member

    джамбула
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Tina_Brava

    Tina_Brava Member

    Ймовірно, на 90%, і мене чекає кесарський розтин (попередні покази: сіднично-ножне предлежання,обвиття навколо шиї і досить велика прогнозована вага плоду).

    дівчата, хто недавно це пережив, розкажіть, будь ласка, чіткий алгоритм дій перед / під час/ після операції. Розглядаю Медінститут (Некрасова). Потрібно завчасно лягати у пологовий чи чекати початку родової діяльності? Чи обов'язково роблять клізму і ставлять сечовий катетер? Чи потрібно купувати компресійні панчохи? Чи можна при кесарському бути присутньому чоловіку, якщо анестезія епідуральна і я буду при свідомості (мій дуже хоче бути присутнім і за можливості зазняти перші хвилини життя і перший крик малюка)))? Чи болісний укол в спину з анестетиком ? Скільки часу триває операція? Чи прикладають дитинку мамі? Куди дівати сумки з речами коли знаходишся у операційній чи післяопераційній кімнаті? Через скільки часу після операції можна вставати / ходити ? Через скільки днів після КР виписка? Як приймати душ і мити голову, щоб мінімізувати проблеми з післяопераційним швом?
     
  16. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    Мене кесарили на Мєчнікова. Клали за добу, здавала аналіз крові, компресійні панчохи не казали. За півгодини до операції пила допегіт і новопасит бо дуже хвилювалась. Забрали з речами з палати, завели в передопераційну (там і речі лишала), розділи догола, вдягли в халатик такий. В мене був загальний наркоз, того дитинку викладали на чоловіка в окремій кімнаті. Операція вся тривала хвилин 35, і то загивали довше. Відійшла від наркозу швидко, катетер зняли сечовий на 2 гу добу, їм важливо було щоб по великому сходила в першу добу-півтори, і перевели в палату (в нас була сімейна платна, з можливістю перебувати з породіллею). Приємного мало, звичайно, шов є шов. Перші дні було тяжко і кашляти і сміятись, але голову помила сама вже на 4 день, виписували на 6. Казав перші місяці зайвих рухів не робити, не піднімати важкого. Спати було зручно на боці. Особливо складно встати перший раз, все крутиться. Але терпимо. Настроюйтесь на гарне)


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    @Tina_Brava нічого страшного у введенні голки немає. Трохи тисне. Антибіотик в/м куди веселіше))) Мені ставила інтерн під наглядом і добре зробила)
    Катетер поставили після анестезії, тож нічого не відчула. Я його, до речі, теж дуже боялася. Зняли через день після операції, бо наступного я не могла вставати.
    Після операції найважче перша ніч: болить і важко повернутися. Але швидко легшає. Особливо з дитинкою на руках) важко було вставати і лягати. Моя вам порада - якомога більше ходіть після операції. Так буде менше проблем і зі стільцем. І швидше реабілітуєтесь.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    плановий кесарський розтин завжди кращий позапланового ( якщо вже говорити про КР). Особливо те, що стосуться сідничного положення. Тому, якщо вам кажуть лягати завчасно- не нехтуйте. При сідничному положенні, якщо планується КР, часто кладуть в повних 39, а не 40-к. Просто під спостереження. Справа у тому, що сідничні пологи рідко починаються з перейм. Спочатку відходять води. І є небезпека випадіння пуповини чи ніжки. Тому, якщо КР планується на підставі сідничного положення, лягати в пологовий завчасно у ваших інтересах ( у мене теж дитина була довго у сідничному з обвиттям, тому попередно розглядався варіант КР і консультувалася не з родним лікарем. Ну але перевернувся сам, і народжувався природньо.Обвиття нікуди не дівалося)
    можу помилятися, але незалежно від виду анестезії чоловік в операційну у львівських пологових наразі не допускається ( я, принаймні, таких випадків не знаю). він чекає закінчення операції в передопераційній. Зрештою, це питання можете задати вашому лікарю з пологового під час візиту.
    --- дописи об"єднано, 26 Березень 2017 ---
    Так. при операції це теж у ваших інтересах. Сходити в туалет зі швами після операції, якщо "притисне" у перші години- дуже весело. А для кращого скорочення матки після пологів ( в тому числі і КР) бажано,щоб нічого на неї не тисло- ні переповнений сечовий, ні кишківник. Тим більше,що після планового КР окситоцин, який впливає на скорочення матки, виробляється дещо в іншій к-ті, ніж при природніх пологах чи КР, який проведений піля початку природньої пологової діяльності. Ну і при повному кишківнику може сильно нудити , коли буде відходити анестезія.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Кесарили на Джамбула, екстренно. Краще (набагато!) дочекатись початку пологової діяльності, і аж тоді, при потребі кесарити. Це, звісно, якщо не має прямих показів до планового КР, який, зазвичай, призначають на конкретний день. Клізма обов'язково, катетр ставлять. Панчохи не купувала. Мені робили загальний наркоз "сплю-не чую". Чоловіку малюка викладали на груди. В операційній чоловік не був, лиш в передопераційній. Операція коротесенька, 30-40 хв. Наше перше прикладання було дуже пізно (трохи є моєї вини, що не вимагала так, як має бути). Сумки санітарки занесуть, не переживайте :) Мене ставили на ноги через 7 год. приблизно. Але відчуття жахливі: в голові паморочиться, сил абсолютно немає, шов болить нестерпно. Виписували на 5-ий день. Приймала душ, як завжди, стоячи :) Мила голову на 4-ий день, бо до того зігнутись, навіть трішки, було боляче.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. WpylichkaP

    WpylichkaP Active Member

    дівчатка, треба ваша допомога! маю подругу,яка боїься народжувати і хоче тільки кесарів,хоча показів нема.
    можливо є якісь статті гарні про наслідки кр,то ж не все так гладко як здається,витягли маля і все...
    в мене були природні пологи, я кр взагалі не цікавилися