Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем romhavr, 30 Жовтень 2007.

  1. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Є гарні дитячі детективи, мій на одному подиху їх перечитує
     
  2. Coshitce

    Coshitce Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    "Тореадори з Васюківки" то Всеволода Нестайка, а також дуже гарна книжка Янсон Туве, Країна Мумі-тролів
     
  3. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Це моя улюбена книга з дитинства!!!, ще з улюбленого "Країна сонячних зайчиків" «Пригоди Робінзона Кукурузо» (друга частина Тореадорів) дитячі детективи «Таємниця трьох невідомих» та «Таємничий голос за спиною»
    Скоро буду ще раз перечитувати з своєю малявкою:girl_in_dreams:
     
  4. Milongera

    Milongera Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    З новіших для старших підлітків порадила би "Матільду" Роальда Дала, "Ритуал" Дяченків, "Поліанну" Елеонор Портер і дуже цікаві книги Крістін Нестлінгер
     
  5. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    брат 8 років. із захопленням читає: Нестайка, "Маленький принц" Екзюпері, Алісу в задзеркаллі і Країні див (є гарне видання укр мовою з купою малюнків) - оце все перечитав разів по 5 це точно (без перебільшень).
    згадаю ще - допишу.
     
  6. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Старша доця в мене читоман.Їй 8 років,перечитала вже безліч книжок.І буратіно,Пітер Пен,Довга Панчоха,Карлосон,Алісу,Майже всього Нестайка,Багато всього і не пригадаю...Зараз дочитує 4 кигу "Ніна" Муні Вітчер.
     
  7. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Ще пригадала собі одну зі своїх улюблених книжок дитинства - "Пригоди Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька", автор - Ено Рауд.
    У книзі вказано, що для середнього шкільного віку, хоча підходить і для молодших (сама читала її у першому-другому класі, а зараз ознайомлюю з пригодами цих казкових героїв свою доньку (дошкільний вік). :) ).
    Історії зібрано у трьох книгах.
     
  8. RamirZ

    RamirZ New Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Додам свої (пригодницькі, бачила, що їх перевидали сьогодні):
    Олексій Огульчанський "Скарб Солоного лиману"
    Микола Трублаїні "Лахтак", "Шхуна Колумб"
     
  9. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    порадьте художню книгу для дівчинки 11 років.
    дуже любить читати, але в домашній бібліотеці переважають всілякі дитячі енциклопедії.
    думаю, щось з пригодницького, детективного, чи навіть романтичного жанру для відповідної вікової категорії дитину мало би зацікавити.
     
  10. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    о, на той вік є маса як класики, так і нового.
    дуже багато з видавництва Старого Лева, зокрема, серія "Обережно, дівчатка!", переклади Джеремі Стронга.

    З фантастики моя в 10-11 читала вже "Машину часу", "Голову професора Доуеля", Дяченків, "Нескінченну історію".
     
  11. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Першою і найулюбленішою моєю книгою в дитинстві була "Ми всі з Бюллербю" Астрід Ліндгрен. Обожнювала "Маленьку відьму" Отфрида Пройслера (досі вважаю, що Гаррі Поттер і близько не валявся, хоч казочка і коротенька, у порівнянні:girl_smile:) з циклу "Маленький водяний та інші казки", потім почалася школа і "Пригоди Томека" Шклярського, оповідання Сетона-Томпсона, 4-5 клас - це Луї Бусенар, Марк Твен, Майн Рід, Фенімор Купер, Жуль Верн, "Вбити пересмішника" Харпер Лі, "Вино з кульбаби" Бредбері, "Щоденники Йона Тихого" Лема. В 6 класі, добре пам"ятаю, як заклав однокласничок), дістала від вчительки за читання "Чаликушу, Птички певчей" на уроці:girl_spruce_up:
    Раджу ці твори і цих авторів щиро, видатні)
     
  12. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    "Матильда" Роальда Дала -це якраз для неї і про неї)

    ---------- Додано в 20:52 ---------- Попередній допис був написаний в 20:48 ----------

    це одна з моїх найулюбленіших:girl_tender: а ще в моїй книжці був "Водяничок". теж файний.
    пам"ятаю, що Пеппі Довгапанчоху я перечитувала разів зо 20 точно, а потім ще вибірково те, що найбільше подобалось.
    а в класі 6-му серйозно підсіла на Бредбері і По.
     
  13. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Та?) Ну, раз ти призналась, то і я напишу)) В 4 класі страшенно любила Мопассана, переповідала історії з нього всім у дворі - странно, але карапузянство не дуже-то хотіло слухати:girl_crazy: Ще 1000 і 1 ніч, Моема... Раз тітка побачила в руках Ліліан Войнич і влаштувала іспит - не могла повірити, що дитина 9 років читає Овода.
     
  14. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Ця книжечка з повістями "Мала Баба Яга", "Привиденя", "Водяничок" і "Пригоди розбійника Гуцика Буцика" є, напевне в мого старшого найулюбленіша, особливо про Гуцика Буцика. Читали вже разів 5. Також сподобалось "Пригоди барона Мюнхаузена", книги про малого Вовчика, "Чарлі і шоколадна фабрика", "Чудове Чудовисько"...
    Але найбільше малий любить енциклопедії, може пару годин їх читати і роздивлятися.
    Зараз на Миколая хочу купити "Пригоди Мумі Тролів" і, так як сина дуже цікавить наука і техніка, "100 цікавих експериментів".
    Купила йому минулого року трилогію "Джури козака Швайки", але щось нам не пішло. Тобто я прочитала, мені дуже сподобалось, а от малий цікавість не дуже проявив. Напевне просто ще йому зарано.
     
  15. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    моїм обом старшим не пішло. І в багатьох знайомих дітям теж не дуже - так що то на любителя.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    В нас є 2 частина, пробували читати, але також щось не дуже. Думала, що ми просто 1 частини не читали, тому не пішло, і хотіла докупити. Все таки куплю, якщо не піде, то буде комусь на подарунок.
     
  17. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Не знаю, чи згадувався тут Ернест Сетон-Томпсон. Як ні, то згадаю я. Як на менe, його оповідання дуже хороші, повчальні і цікаві. Сьогодні ж перечитаю Снап - це перша річ, від якої я плакала. Дуже рекомендую для підлітків молодшого віку.
     
    Останнє редагування: 23 Серпень 2013
  18. Joll

    Joll Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    Коли я була у підлітковому віці (кінець 1990-х), то мені здавалось, що літератури для мого віку взагалі важко підібрати. Тому фактично, крім «Повнолітніх дітей» І.Вільде і «Над прірвою у житі» Селінджера, я тоді до підліткової літератури не могла більше нічого віднести. Сьогодні ситуація значно краща, книг про життя підлітків хоч греблю гати, однак вже не до того ;-))).

    Те, що вдалося прочитати останнім часом і можна віднести до підліткової літератури (ці книги не є на сьогодні класикою, однак актуальні для читання молоддю).

    Кендес Бушнелл «Щоденники Керрі». Американська письменниця Кендес Бушнелл у нас відома хіба що збіркою новел під назвою «Секс і місто» і однойменним серіалом, однак її більш пізні романи, на мою думку, дадуть фори більшості письменникам жіночого жанру. Мені як письменниця вона дуже імпонує.

    «Щоденники Керрі» - це історія пізніх шкільних років Керрі Бредшоу, історія першого кохання, перших обманів і зрад близьких людей, стосунки між батьками і дітьми, історія становлення молодої дівчини як особистості, історія вибору свого шляху в житті. Читається легко, захопливо, буквально від перших сторінок неможливо відірватися.

    Продовження «Щоденників» - книга «Літо у місті». Не менше захоплива книга із купою деталей життя у Нью-Йорку під час літніх канікул по закінченні школи, на протязі яких головна героїня намагається вижити у великому місті, набратися досвіду на літературних курсах, продемонструвати свій талант оточуючим і знайти свої справжнє кохання. Книга дуже динамічна, події стрімко розвиваються із кожною новою главою. Правда, «Щоденники» мені більше сподобались, якщо чесно – там більше уваги приділяється думкам і виборі майбутнього, що для кожної молодої людини є дуже важливим.

    Що може зіпсувати враження, так це якість перекладу, так як вона може бути різною у різних виданнях. Зокрема, український переклад мені не сподобався; читаєш і відразу уявляєш, як ця фраза мала б писатися англійською.

    Трилогія українського письменника Анатолія Дністрового про становлення молодої людини у період ранніх років незалежності України – «Пацики», «Місто уповільненої дії» і «Тибет на восьмому поверсі» (перша назва – «Патетичний блуд»). Література нелегка, варто, на мою думку, читати у віці від 16-17 років і не раніше – багато трешу, вуличні порядки, криміналітет, побут збіднілого населення. Перші два романи – більше чтиво для хлопців, ІМХО. У всіх романах показано 1990-ті роки у Тернополі і Ніжині.

    «Тибет на восьмому поверсі» - студентський роман, який дозволяє трохи по-іншому поглянути на світогляд молодого хлопця і зрозуміти його поведінку, адже, як відомо, більшість молодіжної літератури, яка стає настільними книгами для молодих дівчат, написані жінками. Тут якби зворотній погляд – навпаки, як все це виглядає на думку хлопця і чому він у певних ситуаціях поводиться саме так, а не інакше. Цим, на мою думку, він і є особливим серед іншого молодіжного чтива; відображена психологія дій і думок. Плюс яскраво показано проблеми виживання молодої людини у чужому місці, умови побуту, відсутність заробітків, стосунки із однокурсниками, викладачами і т.п.
     
  19. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    ну бо то теж калсика - Грицько Бойко, я його обожнювала!
    Мої діти також люблять, маємо від видавництва Школа, якість така собі, ілюстрації потішні, з тої серії ще маю Наталку Забілу. Рекомендую.
    [​IMG]
    Фото книги Грицька Бойка не можу знайти(
     
  20. Valkiriya

    Valkiriya senior member

    Відповідь: Книги (класика) для дітей/підлітків по віку

    А я навчилась читати свого часу завдяки книжці Н.Забілої "Будинок казковий, п'ятиповерховий". Ще з улюблених Пеппі Довгапанчоха. А десе в класі 6-му перечитала Джейн Ейр Шарлотти Бронте.