Книги нашого дитинства

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Dominika, 27 Серпень 2016.

  1. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Дівчата, пропоную у цій темі ділитись спогадами про книги з нашого дитинства. Про ті, які були знаковими для нас маленьких, про ті, що нам читали батьки та бабусі з дідусями, та ті, що, можливо, і досі лежать у наших книжкових шафах, трапляючись нам на очі, викликають настальгію аж до щему у серці.
    Отож, починаю)))
    Найулюбленіша з немовлячих часів і згадувана тут часто у різних темах " Ясоччина книжечка"
    [​IMG]
    Любила її безмежно і, здається, сприймала Ясочку як першу свою подружку. Шкода, що десь посіяла її. Зараз не пошкодувала би грошей, що отримати її назад, саме мою, оту, що пописана синім фломастером.
    Ілюстрований атлас. Хоч читати ще не вміла, з цікавістю розглядала національні костюми різних народів.
    [​IMG]
    Далі, коли вже читала самостійно, дуже знаковою для мене була книга "Ми у п'ятому класі". Перша книга про стосунки у підлітковому колективі. Була важкою для мене у психологічному плані, бо багато моментів з книги були мені близькі і болючі.
    [​IMG]
    Далі - "Вісім ляльок з дому Тупотухи".
    [​IMG]
    "Новорічні історії про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилитися номером".
    Пригадую, що завжди читала її взимку, напередодні новорічних свят. Тому ця книга для мене справжній символ чогось святкового, домашнього і затишного.
    [​IMG]
    А ще, пригадуєте майже у всіх була вдома серія "Казки народів світу". Чогось дуже не любила ті книги. Майже не читала їх. А от в середніх класах дуже полюбила книгу індійських казок "Перо рожевої чакви"
    [​IMG]
    Читала її і мені здавалось, що потрапляю в якийсь містичний світ. Є в мене ще досі. Коли була вагітна, читала її для заспокоєння))
    Тепер ви діліться спогадами. Цікаво почитати.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • мімімі мімімі x 1
  2. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    p011111114.jpg Я дуже любила Отфрід Пройслер "водяничок"
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Моє най-найулюбленішою книжкою була "Гарна хатка у курчатка"
    [​IMG]
    Хоч мала багато різних збірників казок (деякі напевно навіть і не розгортались), найбільше подобався збірник "Золотий черевичок"
    [​IMG]
    Ще один збірник, який мене зачаровував - "Казки з-за грат", досі не можу зрозуміти чого його так назвали, та і обкладинка страшненька, але казки були класними. Спочатку я ту книжку боялась, а потім страх переріс у цікавість і як навчилась читати, вирішила заглянути до тої таємничої книжки і не пошкодувала! На жаль я її носила всюди з собою і книжка до сьогодні "не дожила".
    [​IMG]
    Багато книжок любила, але згадати зараз важкувато.
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    перша книжка, над якою я плакала, навзрид
    151006110021438635_f0_0.jpg
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    А в мене була (і є) старнезна книга про мурашку Ферду. Які ж там пригоди були цікаві.!
    Знайшла її, але на рос. мові лишень
    [​IMG]

    А також дуже багато казок різних народів світу, і ще були такі книги-календарі, мені їх Миколай щороку приносив, дууже цікаві.
    Ось такі-
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    а в мене така була:
    [​IMG]
    Дуже класна книжка!
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Hermi, в мене були всі з 1977 по , певно, 1991рік, ну бо потім я школу вже закінчила і Миколай носив мені інші речі.
    П.С. вони в мене і є(ну ті , що залишились після позичань), лиш лежать на горищі у сховку. Планую цього року вже діставати їх для малого.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Дякую за тему! Така ностальгія охопила :) ось мої, ті, що знайшла [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 8
  9. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Моя улюблена, перечитала безліч разів
    [​IMG]

    Надіслано від мого V370, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    в мене були (і ще є) такі книжечки. читані-перечитані
    1.jpeg
    віршовані байки П.Глазового "При гарбузика-боягузика", "Про Пончика,Батончика та білого слоника", "Про Сергійка-нежалійка"...:girl_tender:
    і ще така-Галина Малик "Незвичайні пригоди Алі в Країні Недоладії"
    2.jpg

    і ще така- В. Сутєєва російською
    3.jpg
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Khrystik, оооо, той мішок яблук - мій малий дивиться з величезним задоволенням, разів зо 100, а історія(пра після мультика) йому не пішла.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Моя. Улюблена. Дитяча :) Джеймс Олдрідж "Зламане сідло".
    Дякую авторці теми за нагоду поринути в приємні спогади! :)
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 1
  13. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    А я такі читала, пригадую, якийсь з 4 томів мені особливо подобався, то я ті вірші майже всі напам'ять знала..
    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    у мене теж була така книга))
    Ще згадала одну улюблену
    [​IMG]
    А ще зайшла, щоб згадати про Нестайка. Бачу, що ніхто його не згадав(як і я). Але то напевно тому, що Нестайко то по замовчуванню "зе бест".
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    У мене теж було про Ясю:)
    Ще з тих, що памятаю: "Там де живе синя ластівка" b27f52ca65d8e39d8e958ac44f7b0c16.jpg , " Гості на мітлі" 4090756.jpg і "Бухтик з тихого затону",
    "Дівчинка з землі" 1111182243212760_f0_0.jpg і звісно "Три товстуни" 160610204639438635_f0_0.jpg та "Пригоди Електроника" images.jpg . Десь у пятому-шостому класі сподобався дитячий детектив "Його серед нас немає" 1341413718_02-07-2012-21.jpeg
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    О, я в дитинстві дуже любила "Пеппі" і "Карлсона", в мене навіть книжка була (і десь є), де вони були разом.
    карлсон.jpg
    я кожного літа їх перечитувала:) і хоч знала, які там події за якими йдуть, а все одно любила і цікаво було)
    і подібне було з "Буратіно" (теж часто читала), але Карлсон був на першому місці!:)
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  17. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    Ще в садочку чи в початковій школі нам на свято вручали подарунки і я виміняла подаровану на той момент книжечку "Ох" в своєї подруги на книгу "Физика для малышей". Ох і цікавою вона була, щодня якісь досліди проводила: то морозиво в шубу заверну (по дит.логіці воно ж мало би зігрітись і розтопитись), то наелектромагнічувала папірчики, то з подругою прлводили телефон із сірникових коробок, з'єднаних ниткою (передача звуку)))
    Про Незнайка всі томи - done)
    Гайдара теж обожнювала)
    "Четвертая высота" про Гулю Корольову
    Про Тореадорів з Васюківки
    І різні енциклопедії - про країни, їхнє життя, фауну і флору. До сих пір випливає в пам'яті як не утка-мандаринка, так якась морошка)
    Кіра Буличова обожнювала)
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    А у мене була (і зараз є) така сама але, там "Міо, мій міо", "Брати лев"яче серце" і ще щось. Міо, мій міо читала не знаю скільки раз. А ще у Астрід Ліндгрен я любила дуже "Ми всі із Бюллербю". У мене її не було, але разів 4 брала її з бібліотеки. Карлсона теж дуже любила, я так мріяла тоді про собаку, що коли був ДН малюка і йому подарували собаку, то я цей момент розтягувала і смакувала, і ту сторіночку перечитувала:girl_smile:. Ясю теж дуже-дуже люблю, це якась взагалі квінтесенція любові до дітей у віршованій формі.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Першу енциклопедію мені подарували, як я закінчувала перший клас, для мене то була подія ого-го, така велика і серйозна книжка. І в розділі про хмари була фраза "Купчасті баранчики часто передбачають дощ", я її напевно на все життя запам'ятала. От бачу на небі ті хмари, і як на автоматі в голові фраза прокручується.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    ще згадала, що дуже мені сподобалася книжка
    6688138.gif
    все її писала в улюблені книжки, коли заповнювала анкети для друзів(пам*ятаєте було таке чудо?:connie_pull-pigtail)
     
    • Подобається Подобається x 2