Колисання або як навчити спати самому

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем MILITARIYA, 12 Квітень 2009.

  1. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    Я свою малу майже не колишу. Ну хіба вона втрапить в руки моїй мамі, то та виколише ше годину після того як мала засне ("шоб міцніше спала"). Я просто Яну кладу, глажу її по голові і розповідаю що ми робитимемо на наступний день. Вона на мене дивиться, а потім просто закриває очі, хапає мене за палець і починає засинати. Коли повністю засне то палець відпустить.
    Інколи любить перед сном поплакати, але не більше трьох хвилин, потім просто вирубується і спить мінімум годину.
    Зате коли просинається... ото я щаслива... коли мене бачить то так посмієхається шо згамала би її...
    Але я не проте. Я майже свою доцю не колишу (спить вона біля мене,а коли її заколисати на руках і з рук потім класти то проснеться).
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Knopka

    Knopka Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    А моя малеча любить засинати, коли її носити на руках. Перші кілька місяців ми лише так і засинали, потім трохи почала колисати, стоячи на місці, бо коли носили, її цікавило все в квартирі, довго роздивлялась і не засинала. А останнім часом ввечері вчимося засинати вже у ліжку. Лягаємо разом (малюся спить зі мною), вона трохи потовчеться по мені, полазить, поперекидається, а потім ляже і засне поруч - таке файнюнє. :irl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. irrka13

    irrka13 Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    моя красуня десь до 4 років зі мною спала, а цей котигорошко сам спить! :girl_in_love: але казочки обом читаю наніч, хоча доці вже 7 років! :girl_in_love: це, напевно, єдиний час за день, коли ми можемо постілкуватися :girl_in_love: бо цілий день кудись поспішаємо, "льотаємо"
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    А ми на денний сон практично навчились самі засинати, кладу малечу в ліжечко, потримаю за ручку хвилини дві, погладзяю по голівоньці, головне аби мама щось гарно наспівувала, і спить, звичайно при умові що справді хоче спати.
    На ніч гірше, бо кладу знову у ліжечко, а вона хоче відразу у наше. Інколи задурюю, щоб засинала на великому, це у неї без жодних допоміжних засобів займає дві-три хвилини, а тоді тихенько перекладаю, правда може проснутись, або як і на день, але мушу трохи поносити на руках.
    Вона все одно спить потім з нами, але так як лягає в 9.30, то ми з чоловіком маємо трохи часу на себе ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. irrka13

    irrka13 Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    до нас минулого року приїжджала одна американка з крутого центру по сенсорній інтеграції. так ось. найновіші досягнення американських педіатрів і вчених зводяться до того, що їхні (і наші) пра - пра бабусі були дуже розумними кобітами!:girl_haha: а якщо серйозно, то зайдіть в шевченківський гай - там майже в кожній хаті - колиска!:girl_claping:
    дитина мусить "виколисатись" :girl_smile:
     
  6. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    Ой, дівчатка!!! Моя спить сама, від коли їй було 1,7!!! До того вона спала в ліжечку, від народження, правда ліжечко біля мене було, а потім ми поїхали на море і від коли приїхали в неї вже була своя кімната і вона перейшла "жити" туди!!!! Десь місяць я її присипляла (ну то їй ще 2-х років не було), а після 2-х, я просто хй говориоа: Ти доросла!!!! І все!!!!! Ми з чоловіком до сих пір кладем її спати і кажем - Я: - НА добраніч!, Він: - Спокойной ночи! Катька відповідає кожному своєю мовою, ми її цілуєм і без проблем!!!!
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    А якісь аргументи чого є? Бо моя шось шо з колисанням шо без нього засинає і хоть танком по хаті їзди їй по барабану коли вона спати хоче (а зазвичай вона спати хоче бо дууууууууууууже великий сплюх)
    Бо як я зрозуміла то дитину корисно колисати... а я шось свою не колишу бо і так засинає.... Мо тра колисати?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    Деякі старші люди кажуть, ніби в дитини від колисання тренується вестибулярний апарат і її не буде укачувати в транспорті:confused:. Але мені щось слабо віриться в такий зв'язок, бо знаю діток, яких колисали і підкидали, а блюють і в машині, і в поїзді. І так само навпаки - неколисане спокійно їде хоч в Крим.
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    То колисання -такий самий міф як і купа інших, сприймаю інфу про недоколисаних як забобон,
    хто колише-того не осуджую, але свою ніколи не колисала, і не закачує її, і спить нормально. Кожному своє.
    ЗІ: Єдине точно, що дитина до колисання звикає, і чим раз тим процес довший, але я тут схиляюсь до версії якраз про "розхитування" вестибулярного апарату, ІМХО.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Ксеня26

    Ксеня26 Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    мене колисали дуже довго....і закачувало мене в транспорті любому теж дуже довго, думаю, що звязку з тим абсолютно ніякого нема.
    Хоча я свою малу колисала до року...бо інакше вона:girl_claping: не засипала, а потім коли я її стала присипляти на ліжку, то відповідно і колисання відпало. Засипала зі мною на ліжку, а потім я її перекладала в своє ліжечко, і зараз їй 1,7 і вона спокійно спить всю ніч в свому ліжку.
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    То точно! Я свого колисала-колисала...до 1,6 року. Потім надоїло. Теж захотілось нарешті виспатись. Перестала. Малого страшно укачує. Де зв"язок?! А чоловіка мама все тої самої - я мол, недоколисала....
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    В нас навпаки. Коли була мала меньша, то на нічний сон треба було її добре заколисувати, бо мала вредіна могла і до 2 ночі бодрствовать. А потім чим старше ставала тим скорше почала заколисуватись, буквально за 5-7 хвилин і тим раніше спати лягати. І буквально як пару днів вона стала сама відрубуватись під час останнього годування перед сном ( 21 година) .
    Правда вдень її всеодно треба на сон заколисати. Якщо 2 години не спала то троха довше, а якщо 3 і більше не спала - то за пару хвилин вже спить. Сама засинає лише в колясці і то якщо нею їхати і трошки коляскою трясе по нерівній дорозі.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. irrka13

    irrka13 Well-Known Member

    це не правило! якщо дитина хоче колисатись, вона дасть чути! :girl_cray: це пов'язано з вестибулярною системою. вона перша дозріває, але й найдовше доформовується :girl_smile:(не можу підібрати слова) і відповідає не лише за рівновагу. там якось генеруються всі відчуття, що надходять від тіла до мозку. і щоб їх якось "згуртувати" вестибулярка мусить добряче дозріти. якщо цього не буде, в майбутньому дитину можуть чекати проблеми з сенсорикою (не обовязково, можливо!). неколисаних дорослих можна "вирахувати" за тим, як вони хитаються, коли хвилюються, гризуть нігті і т.д. якщо зацікавить, я спробую ще щось згадати, бо з грудною дитиною в голові інформація якось "ховається" :girl_cool:

    я особисто дууже колисана, тато розповідав, що в нього руки "відвалювались", а в транспорті мене тушнить, а на качелях, навіть дуже швидких - ніколи :confused:
     
    Останнє редагування модератором: 7 Липень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  14. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    Про вестибулярний апарат - не вірю ні разу. Які могли бути відомості про нього серед селян у ХІХ ст.?

    Але як каже наш педіатр, колисання - то психотерапія для немовляти. Заспокоює, нагадує стан у мами в животику. Виколисані діти - спокійніші, психічно вирівняніші.

    В мене всі троє різні. Старша була колисана довго - завжди була спокійна, середульша - також, ця ще на додачу спала до трьох років тільки зі мною, а до п"яти ще полюбляла прийти вночі. Малий, через свою вагу був колисаний мало (спина не та, руки не ті) - в два роки мусив шурувати в ліжко без колисання. Про його гіперактивність і агресивність я вже писала. Але... він і тепер залізає до мене на руки і просить поколисати... Співпадіння?
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. irrka13

    irrka13 Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    :girl_claping::girl_claping::girl_claping:
    власне ніяких! це зараз вчені довели, що наші пра - пра робили правильно, не знаючи всіх цих розумних слів! ще одне, зі слів цієї американки, в її практиці через день є діти з приплюснутими черепами не через нестачу вітаміну D. 20 років педіатри говорили мамам, що дитина повинна спати на спині. вважалось, що сон на животі є причиною симптому раптової смерті немовлят. зараз так категорично не кажуть, хоча лікарі ще сперечаються. так от. за цей час в свідомості батьків це настільки відклалось, що дітей тільки так і тримають. не колишуть, не кладуть на бік, на живіт.:girl_sad: багато мам сприймають її "в штики" коли вона радить їм рухати дітей!
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    є наукові дослідження, які доводять, що СС є необхідним для дитини:
    http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/article1083020.ece
    так само СС є профілактикою синдрому раптової дитячої смерті

    от частковий переклад (переклад звідси http://freetrinity.livejournal.com/171343.html):
    "Марго Сандерленд, директор программ по образованию и воспитанию в Детском психиатрическом центре Лондона (Centre for Child Mental Health, London), утверждает, что практика совместного сна повышает шанс того, что дети вырастут спокойными и здоровыми.

    Она настолько уверена в своей позиции, основанной на 800 научных исследованиях, что призывает к тому, чтобы приходящие социальные работники и медсестры имели на руках сответствующие брошюры для раздачи родителям, и предоставляли бы подробную информацию о совместном сне.


    "Об этих исследованиях надо широко оповещать родителей," сказала Сандерленд. "[..] Девяносто процентов этих результатов настолько новые, что [авторы книг по родительсту] просто обязаны их знать. Нет ни единого научного исследования, которое бы показало, что "поплакать и успокоиться" полезно для ребенка

    Она утверждает, что специально тренировать детей спать в одиночестве с младенческого возраста вредно для детей, потому что разлука с родителями увеличивает выброс гормонов, связанных со стрессом, например, кортизола.

    Ее утверждения базируются на прорывах в научном понимании развития мозга детей, полученном в течение последних 20 лет, а также на исследованиях, использующих сканирование мозга для анализа того, как дети реагируют на конкретные обстоятельства и воздействия.

    Например, нейрологическое исследование трехлетней давности показало, что мозговая активность ребенка, разлученного с родителем, сходна с тем, как если бы он испытывал физическую боль. [..]

    Симптомы могут также быть чисто физическими. Сандерленд упоминает исследование, которое показало, что до 70% женщин, которых не успокаивали в раннем детстве, во взрослом возрасте страдали от расстройств пищеварения.[..]

    перевод детей в собственные кроватки приводит к выбросу кортизола [..]

    Исследования детей младше 5 лет показали, что у 90% из них растет концентрация кортизола в крови, когда их отводят в детский сад. У 75% из них кортизол нормализуется, когда их забирают домой. [..]

    Сандерланд также утверждает, что детский сон в одиночестве -- это феномен западной цивилизации и может увеличить риск синдрома внезапной детской смерти (CВДС).

    Причиной может быть то, что ребенок оказывается лишенным успокаивающего эффекта на дыхание и сердцебиение, которое он бы получал, лежа рядом с матерью.

    "В Англии от СДВС ежегодно умирают 500 детей [..] В Китае, где совместный сон -- нечто само собой разумеющееся, СДВС настолько редок, что даже не имеет названия""
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. irrka13

    irrka13 Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    воно то файто. доця зі мною до 5 р. спала. а зараз четверо в одному ліжку ми ну ніяк не висипаємось:girl_sad:
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    Нам шістьом також важко в одному ліжку вкластись.

    Андріана ( 2.5 роки) засинає тільки коло мене. Потім її переношу в ліжечко.
    Анна засинає довго але сама. Юліана засинає сама зразу але посеред ночі може прийти. Данило також може серед ночі зробити наскок.

    Наші татко дуже злиться на ті походзеньки.:girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 8
  19. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    Думаю поки дитина сама не захоче перейти спати в своє ліжко то ніхто не змусить її спати самій. Або дитина дуже мала і спить сама, або вже старша, якій можна пояснити чому спати треба в своєму ліжечку...
    В мене наразі солодкий період коли молодша ще сама спить, а старша вже сама :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  20. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Колисання або як навчити спати самому

    Моє дитятко також ще колишиться.... при тому, що йому 2р.і 5 міс. Скажу чесно, я вже чекаю того моменту, коли йому набридне. Дуже важко, коли дитина не хоче спати, а на годиннику 1-2 година ночі..., колишеш, колишеш, вже майже сама засинаєш, а йому добре "люлятись". Але вже якось останній тиждень, він спить зі мною, бо наша люля щось останнім часом ломиться :girl_claping:
     
    • Подобається Подобається x 2