Комуналка: газ, вода, електроенергія, квартплата тощо

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем СОФІЯ -СОНЯ, 13 Січень 2009.

  1. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    @New look найкраще позареєстровуватись на всіх їх сайтах і квитанції або в особистому кабінеті або на мейл приходять. Бо немає однієї людини яка відповідає за всі квитанції . Зараз кожна служба самостійно розносить-роздає квитанції
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Mirela

    Mirela Member

    Встановили нам декілька днів тому безкоштовний лічильник газу. І от виявилось, що нам однозначно було вигідніше без нього. Куби нараховує дуже швидко. В квартирі тільки газова поверхня. Підкажіть, якщо хтось знає, чи можливо тепер від нього відмовитись? Чи все рівно колись доведеться встановлювати?
     
  3. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Mirela скільки кубів вам намотало за ці пару днів, скільки людей проживає?
    Якось дивно... Всі знайомі, хто встановили лічильники кажуть що економія суттєва.
    Особливо коли приписано 5 осіб, а фактично проживає 2 чи 3.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Mirela

    Mirela Member

    За ці декілька днів намотало вже майже 2 куба. Проживає 3 людей. А в деяких наших сусідів намотало ще більше, при тому, що їх проживає менше, ніж нас. Може, то лічильники такі... Раніше платили по нормі 3.3 куба на людину на місяць. Напевно, тепер вигідніше буде користуватись мультиваркою і електрочайником.
     
  5. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    У всьому цивілізованому світі все по лічильниках. І в нас є термін, до якого мають всіх-всіх облікувати. А якби Вам поставили не окремий, а не будинок? І тоді буває платять і за себе, і за сусіда... Тим більше, поставили безкоштовний. В мене купа знайомих ще кілька років тому чекали в черзі і навіть дехто платили гроші, щоб поставити лічильник. В куми 4 особи живуть і прописані, лише приготування їжі. То їм було вигідно. АЛЕ на той час норма на людину була десь 7 кубів , то по лічильника за 4 осіб виходило набагато вигідніше. Зараз норму зменшили, то може і не так. Але відмовитись вже ніхто не дасть. Бачили по телевізору, як люди чергували під будинками, щоб не дати поставити лічильник 1 на всіх і платити за когось? Просто по нормі тепер не буде. Або 1 на будинок ( але тепер лише за згодою всіх власників), або кожному окремо, і я вважаю, що це справедливо - платити за спожите. В нас 4 людей, то в літній період, коли не опалюється квартира, а є лише приготування їжі і нагрівання води, то в середньому йде 35 кубів газу. Правда, я часто готую в духовці, запікаю але не смажу майже ніколи і чайник у мене електричний...
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Mirela ну тоді ви не звикли економити газ. А весь світ якраз живе за таким принципом.
    Просто математика. Ви платили за 10 кубів, а використовували більше 30. Хто оплачував решта 20 кубів? Наші податки, бо ніхто задурно в нас не роздає нічого.
    Тому так... Що набігло, то маємо.
    В нас будинковий лічильник, то більше 18 кубів немає.
    І навіть при будинковому лічильнику я газ економлю, бо розумію, що за нього і мені платити, і сусідам.
     
    Останнє редагування: 3 Квітень 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  7. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    Можливо, є невеликий витік газу. Я би викликала майстра, щоб перевірив ще раз плиту і всі з'єднання.
    Крім цього, якщо люди довго користуються чимось без лічильника, вони не звертають увагу на економність користування. Можливо, така кількість газу у вас використовувалась завжди, просто без лічильника то було непомітно.
    Мене лічильники дуже швидко привчили до економії.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Inglor

    Inglor Well-Known Member

    і зараз дехто змушений платити. Не всім ставлять безкоштовно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Mirela

    Mirela Member

    Так, до 2021 року мають всіх облікувати. Але чи встигнуть... В термін до 2018 вони не вклались. Тому знову той термін може переноситись...
    Згідна, що все повинно бути по лічильниках. Ще б ціна на газ була адекватною і зарплати та пенсії на рівні цивілізованого світу...
    Деякі пенсіонери в нашому будинку, яким поставили лічильник, тепер бояться зайвий раз газ вмикати навіть під час приготувань до Великодня.
    Викликали майстрів з Львівгазу, бо дійсно був витік газу після встановлення лічильника. Лічильник крутив при вимкненій плиті.

    Дівчата, дякую всім за відповіді! Буду тепер вчитись економити газ.
     
    Останнє редагування: 5 Квітень 2018
    • Подобається Подобається x 3
  10. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

     
    • Смішно Смішно x 4
    • Подобається Подобається x 2
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Підкажіть, будь ласка! Мають поміняти нам лічильник електроенергії на двохтарифний. Той старий - то наш? Не мають його забирати? І що з ним потім робити? Можна продати? Дякую!
     
  12. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Rodionochka , теоретично - ваш. Але розповідати будуть, що він їхній. Які аргументи наводити - я не знаю , бо практики ще не мала. Цікавлюсь теж встановленням двозонного.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Inglor

    Inglor Well-Known Member

    Я також спочатку подумала, що не мала віддавати свій, як тут дівчата писали. Але перепитавшись, чоловік сказав, що як ставили попередній, то ми за нього не платили. Тому це не наша була власність. Ящо попередній ви купляли особисто, тоді так, ви маєте право залишити в себе.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    І як то знати???? Документи якісь шукати? Бо то вже давно було, та й не жили ми ще тут.
     
  15. Inglor

    Inglor Well-Known Member

    @Rodionochka того нажаль я вам не підкажу. По ідеї в них в базі, має бути відмічено чий лічильник. Але як про це взнати абоненту, не підкажу. Можна, як варіант, контролера свого по світлу попросити глянути в базі. Але чи захоче...
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Rodionochka прогорніть тему, якщо маєте час, точно це питання піднімалося, і форумлянка не віддала, хоч вони і хотіли забрати
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. lyanysya

    lyanysya Well-Known Member

    Хто вжe давав показники води чeрeз інфольвів?вийшло?в мeнe починає грузитись і всe...

    Надіслано від мого MEIZU_M5, використовуючи Tapatalk
     
  18. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Дівчата розкажіть будь ласка скільки кіловат світла у Вас іде на будинок +-100кв? І як часто міняють лічильники на світло? І чи міняють їх безкоштовно чи за це треба платити? Бо в нас в селі компютер, пралка, телевізор, а за місяць намотує аж 334 кіловати, мені здається, що трохи багато ні? Буду дуже вдячна за допомогу.
     
  19. Siania

    Siania Love Life

    В нас квартира, але сума біля 120 грн.
    Пралка, посудомийка працюють щодня. Пралка іноді двічі. Часто використовую духовку.
    Щось забагато Вам накручує...
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Online

    Online Well-Known Member

    Можливо ще насос качає воду зі скважини/колодзя? Бойлер? В батьків теж багато накручує у приватному будинку.
     
    • Інформативно Інформативно x 1