Комуналка: газ, вода, електроенергія, квартплата тощо

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем СОФІЯ -СОНЯ, 13 Січень 2009.

Партнер розділу - iCan
 1. Kroshka Enot

  Kroshka Enot Well-Known Member

  Дівчата, щось змінилось з механізмом субсидій?
  В лютому моя бабуся отримала ось таку квитанцію з новим полем «обов‘язковий платіж» (як могла, виділила жовтим)
  6370F7BE-4454-475F-8F0D-FB1CF6574CC5.jpeg
  В березні ій принесли разом з пенсією ще майже 2000 грн «зверху», поштарка пояснила, що то є субсидія в грошовому вигляді, і вона має подати покази за березень і оплатити згідно показів за газ.
  Якщо вона в березні не оплатить, субсидію ій буде скасовано.

  Бабуся вже випила весь корвалол, дзвонить до мене, плаче в слухавку, каже, щоб я всьо кидала і завтра іхала до неі і везла іі в район розбиратися.

  Але я в надіі на всезнаючі ДП перш ніж вдаватися до кардинальних дій, вирішила спитати тут, куди мені йти за перевіреною інфою.

  Дякую.
   
 2. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Це ж за січень квитанція...
  За січень субсидія ще в безготівковому вигляді, поле "обовязковий платіж" було завжди, то та сума, яку людина має платити, інше в межах норми покриває держава. За січень є переплата, певно можна не платити нічого. От коли прийде квитанція за лютий, там буде повна сума до сплати без взаємозаліків, яку і треба буде сплатити, користуючись тими грошима. Це монетизація субсидій - гроші не перераховують на постачальні компанії, а видають на руки, і якщо є лічильник і люлина зекономить, то різницю навіть може залишити собі. Вже кілька тижнів з кожної праски про це розказують:
  Монетизація субсидій з 1 Березня 2019 року
  Крім того, для бабці мали дати листа , де все розказано, вказана сума, яка буде приходити разом з пенсією, (моїм свекрам дали).
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  • Подобається Подобається x 1
 3. Kroshka Enot

  Kroshka Enot Well-Known Member

  Маю на пошті бабусину квитанцію за листопад, поля "обов"язковий платіж" не бачу.
  Знімок екрана о 21.54.42.png


  Я трохи накрутилася, бо шукаючи інфу в інтернеті, натрапила на таке:
  1. Принцип субсидії в тому і полягає, що людина платить, що може (обов"язковий платіж) а держава доплачує різницю. І цей обов"язковий платіж треба платити незалежно від наявності переплати в рахунку.

  2. В разі прострочення оплати більше ніж на місяць субсидію буде відмінено.

  А в бабці ось цей "обов"язковий платіж" 97 грн не плачений ні за січень, ні за лютий. Але в квитанції за лютий його нема!!!

  Ось квитанція за лютий з електронного кабінету
  Знімок екрана о 22.16.03.png
  Мені не зрозуміло, що це за "перерахунки у лютому" і звідки взято обсяг спожитого газу 94 куби (бабуся покази не подавала).

  Буду дуже дуже вдячна за коментарі.
   
 4. Inglor

  Inglor Well-Known Member

  Якщо не подавали показники самостійно. То це вам система розрахувала планові куби. Якщо бабця не напалила тих кубів, то потрібно провести корекцію.
  --- дописи об"єднано, 14 Березень 2019 у 22:45 ---
  На це впливає багато факторів (площа, прилади опалювальні вдома).
   
  Останнє редагування: 14 Березень 2019 у 23:13
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 5. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  @Kroshka Enot ті електронні і паперові квитанції я бачу трохи різняться. Може в паперових було завжди (в мене в свекрів було, і сплачували завжди, але в них своя хата, то навіть економлячи, напалюють кубів багато, але стараються "влізти" в норму, то субсидію використовували практично всю, але щось таки зекономили, бо минулого року попали під акцію "роздачі" премії 700 грн.). Обов'язковий платіж платили майже завжди, навіть як була переплата, а потім стали платити, лише як виходила сума до сплати (таке було, коли споживали менше норми).
  Що я сьогодні почула по ІСТВ "Громадяни, які мають станом на лютий переплату, можуть не платити, аж поки в наступних періодах не "набіжить" сума до сплати. "
  Вашій бабусі за лютий зменшили переплата, тобто зарахували ті 94 куби газу. Але переплата ще є. Може, бабця спалила більше чи менше, то бажано на наступний період з 1 до 5 квітня передати реальні покази лічильника. В мене тим займається чоловік, дзвонить до батьків і сам вносить показники в кабінет.

  Все таки я наполягаю, що має бути лист з сумою субсидії " на руки". Той лист з соцзабезу нашим принесли трохи раніше, не з грошима. Ну або "початковий" лист про субсидії мав би бути, його завжди давали на початку опалювального сезону, там якраз було розписала, скільки призначено субсидії, скільки має становити обов'язковий платіж(зараз, я так розумію, обов'язкового не буде - якщо нападали менше, то і сплачувати можна менше, різниця лишається в розпорядженні клієнта - в цьому суть монетизацію - заохочувати економити).

  Бо 2 тис.щось забагато , виходячи з споживання газу (хіба то місто і входить ще тепло, квартплату, світло, бо в нас село - то лише світло і газ, але газу дають по нормі майже 400 кубів, то субсидії трохи більше 2000, правда, там враховані доходи двох пенсіонерів).

  І ще - яка пенсія у бабусі? Чи часом разом з субсидією їй не принесли індексацію (для тих, хто має великий стаж, але мала зарплата була і пенсія на рівні мінімальної)?

  Тому розберіться спочатку з "початковим" призначенням субсидії, бо сума не змінилась, тільки замість давати гроші на облгази, дають людині, але платити треба самому всю суму, а не частину.
   
  Останнє редагування: 15 Березень 2019 у 08:50
  • Інформативно Інформативно x 1
 6. Kroshka Enot

  Kroshka Enot Well-Known Member

  Було на 01.02 переплата 673,93
  За "спожитий" обсяг газу (підозрюю, що там сильно менше кубів ніж насправді) нараховано 805,36
  По математиці мало б бути до сплати 131,43 грн

  Але через те, що якийсь перерахунок з мінусом (-532,83 грн), в бабусі далі переплата 401,40 грн.

  Ось ця математика мені не сходиться.

  Обов"язково передамо, вчора вже відновили паролі до особистого кабінету, при наступній поїздці в село спишу покази лічильника, щоб хоч зорієнтуватися, чи вони хоч плюс мінус відповідають тим, що писалися зі стелі весь цей час
  Гляньте в листопадовій і в січневій квитанції суму субсидії - 1909 грн.
  Бабця живе в селі, одна, в субсидію входить ще електроенергія, але там вже переплата тисячі, бо вона дужже економить.
  Пенсія - мінімальна. Тобто сама сама мінімальна. Точної суми не знаю. а про індексацію не знаю, чи їй поштарка пояснила, а якщо і пояснила, то чи бабуся зрозуміла.

  Я от думаю, чи мені платити сьогодні 2 рази по 97 грн (обов"язковий платіж за січень і лютий)
   
 7. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  1)То виходить тих 2000 правильно дали гроші.
  2) Перерахунок з 'мінусом"- може подзвонити в газ і запитати?
  3) Не показуєте квитанції за грудень. Я би якось взяла послідовно всі квитанції, передивилась показники, субсидії і оплату. Може якраз в грудні "собака зарита".
  Ось таке повідомлення
  IMG-20190315-WA0002.jpg
   
 8. algo

  algo СуперМодератор) Команда форуму

  До речі щодо обов`язково платежу - поки була з малим в декреті , рік мала субсидію . Так от, жодного разу не платила його. Субсидію не зняли .
   
 9. Shapokliak

  Shapokliak Well-Known Member

  Отримувачам субсидій не завжди потрібно сплачувати обов'язковий платіж: подробиці | Expres.online
   
 10. NataliaFed

  NataliaFed Active Посиденька з баяном

  Вони приходять кілька разів на рік лише, в основному, на початку/завершенні опалювального сезону. Показник, якщо не подавати щомісяця, вони пишуть якийсь середній по минулих обсягах. Навіть,якщо є переплата, всерівно якийсь мінімум вони допишуть поки не подасте фактичний показник.
   
 11. Inglor

  Inglor Well-Known Member

  Тепер контролер має приходити раз в пів року. В інші місяці людина має подавати показники самостійно через особистий кабінет, колцентр або по телефону. Я розумію, що для літніх людей це є проблематично, але такі реалії.
  А якщо абонент не подає показник, то йому система розраховує самостійно, як я писала, тому що споживання газу йде, оскільки в кв-рі/будинку проживають люди, значить користуються ним.
   
 12. Kroshka Enot

  Kroshka Enot Well-Known Member

  іншого виходу наразі не бачу.
  Я її не можу знайти, ввечері буду ще насилувати особистий кабінет. Бо за листопад - то з пошти (це була остання квитанція, яка надійшла на пошту), за січень - фоткала "живу", за лютий - завантажила якось з кабінету на сайті 104. За інші місяці в мене не вийшло поки знайти квитанції в тому кабінеті, але думаю, вони б мали там бути.
  Мдя... Щось я хвилююся, чи там не набігло неоплачених кубів.
  Проблематично? в мене бабуся НЕ ВМІЄ набрати номер телефону, збережений на гарячому наборі. Вона вміє тільки тиснути "зелену" кнопочку, щоб прийняти дзвінок від когось з нас.

  Словом, мені лишилося з"ясувати, що то за перерахунок в лютому, і що робити з обов"язковим платежем.

  І почати слідкувати ще й за бабусиними показами лічильника і вчасно їх подавати.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 13. Inglor

  Inglor Well-Known Member

   
 14. Kroshka Enot

  Kroshka Enot Well-Known Member

  Раз я тут консультувалась, то напишу, що вдалось дізнатися:

  1. Тим, у кого є переплата в квитанціях, обов"язковий платіж платити не потрібно.
  Обов"язковий платіж потрібно платити тим, хто використав газу на мінімум на суму субсидії + обов"язковий платіж, або більше.

  2. Суму готівкою принесли рівно таку, як зазначена в квитанції в полі "субсидія".

  3. Показник на лічильнику бабусі, і показник спожитої кількості газу, "зафіксований" контролером в Львівгазі, не відповідає дійсності.
  (Не в нашу користь, в плані того, що кубів по факту більше, а показник за лютий писаний "зі стелі" однозначно).
  Хоча в Львівгазі стверджують, що в березні в бабусі зафіксоване контрольне зняття показників контролером. Та я впевнена, що навіть якби 01.03 був контролер, за 16 днів (я "зняла" покази в цю суботу) бабця стільки кубів не напалила б.

  По суті, моя задача тепер - слідкувати за показниками і своєчасно їх подавати, і оплачувати бабціні комунальні послуги без прострочень.

  І ще таке: якщо попередні 2 роки субсидія продовжувалась автоматично, то в цьому році треба буде заново все оформляти.