користь і шкода УЗД

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Ольга, 26 Березень 2009.

  1. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    ні, почекали 8 тижня,щоб послухати серденько, а воно не билось...зв на 5-6 тижні...
    тепер,коли вагітна вчетверте, то ходила на узд на 8 і на 12 тижні...і в понеділок іду 17-18 тижнів...з Любчиком ходила 5 разів (6,12,18,24,32 тижні)...хоча вагітність була дуже легка, але побачити свою цьопу для мене - велике свято.....
     
  2. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    а хіба спостереження за змінами розміру матки для нормального лікаря не достатньо?

    ---------- Додано в 16:49 ---------- Попередній допис був написаний в 16:47 ----------

    оце і є та неправильна мотивація, про яку тут всі говорять - виходить не тільки заради життєво важливої інформації матері роблять УЗД...
     
  3. Мар"яночка

    Мар"яночка Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    але на початкових термінах не радять і матку лишній раз зачіпати бо вона теж може застрайкувати :girl_sad: тому і не радять різких встрясків робити, а я як памятаю коли мені визначали вагітність по розміру матки то процес не дуже то й приємний
     
  4. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    тоді мотивація була такою, саме такою, бо жодних пересторог,що з моєю дитинкою щось може бути не так не було....тепер мотивація змінилася...думаю,розумієте чому...
    ви противниця узд, а я користуюсь цими послугами...мабуть, не порозуміємось...

    ---------- Додано в 16:56 ---------- Попередній допис був написаний в 16:55 ----------

    яким чином...дивитися на кріслі...

    і прокоментуйте ситуацію в Японії (країні, де показників довготривалісті життя однин з найвищих)...там узд роблять щомісяця, а в 3 триместрі - 1-2 рази на тиждень...вони дурні, не турбуються за здоров"я своїх діток чи як......
     
    Останнє редагування: 11 Грудень 2009
  5. Мар"яночка

    Мар"яночка Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    ну якшо я правильно розумію то запихається рука в піхву а інша зверху живота підштовхує рухами так якби матку на себе, це досить неприємна процедура і ше якшо не розслабитись то досить болюча
     
  6. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Ойой:8::8::eek::eek::eek: Оце вже точно неварто робити. Мені якось так спайки вимацували, боллллииить бр
     
  7. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    в мене також мазалось, то як то побачила, аж руки тряслися, перед кабінетом узд сиділа і аж підскакувала від страху, а якщо? добре що все добре, деколи узд варто робити, деколи ні. в кожного своя думка, нехай кожен вирішує собі сам, ми можемо хіба порадити, судячи з власної історії...
     
  8. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Хочу нагадати
    Уляна ти вважаєш що всі лікарі такі який тобі перший попався #56 :)
    напевно далеко не кожен правда :) і тому говориться що без потреби робити УЗД раніше 12 тижні не потрібно, бо ще є інші способи визначення проблем.
    І як я вже писала
    УЗД не дасть полегшення бо наприклад дивилися нині а завмирання вібдудеться після завтра то що кожен день ходити?

    Nastynya Ну звичайно що коли почалися якісь виділення/болі то потрібно йти тут я не знаю хто може заперечувати
    це ви, якщо я не помиляюся, описали діагностування вагітності на ранній стадії шляхом бімануального дослідження а саме за ознаками Горвіца-Гегара, це не те дослідження яке робиться кожного разу при відвідуванні лікаря.
     
  9. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    І не тільки в Японії така ситуація. Але тут йдеться банально про гроші. Візит до лікаря +УЗД коштує набагато більше ніж просто візит до лікаря, от і заробляють де тільки можуть. Але думаю жінка може все одно відмовитися принаймні від такого частого УЗД. На рахунок довгожительства - не думаю шо ми зможемо визначити причини, факторів безліч, які на це впливають. На мою думку УЗД може мати вплив не тільки зразу, а й довготривалий - в наступних поколіннях, так шо побачимо чим то все закінчиться. Я теж знаю жінку, яка щотижня (!) робила УЗД і ніби нічого, з дитиною все нормально. Слава Богу, але я би так просто не ризикувала, якщо є хоч маленький ризик. Це просто безвідповідально, ІМХО.
     
  10. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    1. Правильна пальпація живота для визначення розмірів матки з підозрою на вагітність проводиться абсолютно без неприємних, чи тим паче болісних відчуттів.
    2.В Ізраїлі,наприклад, вагітна при нормально протікаючій вагітності відвідує лікаря за весь період 8 разів.1 раз за вагітність робиться аналіз крові на визначення генетичних та ін. проблем, 1 раз- сеча. Все-більше крові "не тягнуть".А УЗД проводиться щоразу,тобто 8 раз ( моя коліжанка- лікар -гінеколог в Хайфі). Як відомо,медицина в Ізраїлі- одна з найкращих у світі. Якби було все так загрозливо з УДЗ,їх медики стільки разів би не проводили таку діагностику.
    3. Одна моя знайома проходила всі планові УЗД у різних львівських спеціалістів. Дитинка 2 міс. тому народилася із непростою патологією шлунково-кишкового тракту,яку жоден (!) із львівських УЗД-истів не побачив. так що не завжди к-сть УЗД переростає у якість.
    Висновок: кожен вирішує для себе сам ,що краще особисто для його вагітності.
     
  12. Kiruskin

    Kiruskin Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Для того щоби визначити чи не позаматкова вагітність роблять аналіз на ХГЧ в динаміці і УЗД не обовязково.
    Ніяких відхилень в мене не було живіт нив тільки тоді коли плідне яйце прикріплялося а далі все ок було.А саме після того УЗД живіт почав сильно боліти.

    ---------- Додано в 00:16 ---------- Попередній допис був написаний в 00:14 ----------

    Так як я вже казала,роблять аналіз на ХГЧ в динаміці,бо при позаматковій кількість того гормону збільшується набагато повільніше
     
  13. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    а дого саме зверталася...їх ж багато....
     
  14. Єва

    Єва Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Ну, якщо для визначення маткової чи позаматкової вагітності є такий спосіб, як ХГЧ в динаміці, то як ви пропонуєте визначати, чи правильно закріпвся плід і чи нема загрози викидня. Наводжу свій приклад - плідне яйце 3мм на дні матки, мене терміново кладуть на підтримку. Якби я бігала і щодня здавала кров, що з того б вийшло?
    На рахунок ХГЧ в динаміці. Це ж потрібно скільки разів здавати кров з вени!!!! А ще підрахуйте, скільки разів прийдеться колоти ваші вени за всю вагітність. Ви думаєте, таке втручання в судини менш шкідливе, ніж ультразвук? Не раз дівчата писали про синці, які залишались після забору крові в лабораторії. Будь-яке невдале проколювання вени може призвести до запалення вен, чи, чого гіршого, тромбозу.
     
  15. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Та ні, Єво, ХГ в динаміці зовсім не щодня треба здавати, тоді б точно в трубу вилетіли всі :). Там достатньо 2, максимум 3 рази з інтервалом 24-48 годин. Якщо вагітність маткова, ХГ подвоюється кожні 24 години. Якщо є патологія - цифри будуть менші набагато. При ЗВ теж такий принцип.
    А стосовн загрози і всього такого. Дійсно, іноді побоювання виправдані, але деякі спеціалісти переконані що якщо в організм не втручатися, він сам все зможе. В мене вдома є лікарі, і дуже багато чула і на свойй шкурі переконалась в тому що лікарі по більшості - Лохотрон. З великої букви. Їм байдуже на нас, їм головне зайву копійку заробити. Вони можуть сказати що там загроза, не там прикріпилось плідне яйце і одразу запроторити в лікарню і там качати грошики. І ніхто не докаже чи була там та загроза чи ні, а лікареві ми безмежно вдячні. Одну знайому лікарку звільнили коли вона підняла шум про те, як гінекологи (не буду називати лікарні) травили масово вагітних антибіотками від хламідій - у всіх знайшли. І після дорогого курсу лікування - о щастя, всі видужували. Хоча насправді ні в кого нічого не було. Але це не розголошують, бо був би капець кримінал. І це не один випадок. Тому якщо ми не впевнені в лікареві і взагалі є якийсь сумнів то краще тримтися від них подалі. Бо біди вони іноді можуть наробити ще більшої
     
  16. Kiruskin

    Kiruskin Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Кожен говоре про себе.Якщо дійсно є якісь проблеми то його дійсно треба робити,але ж не зловживати бо дійсно можна наробити біди.Не одні розповідали що під час УЗД дитинка закриваться ручками.І є документальні фільми про те що УЗд дійсно може спровокувати викидень

    ---------- Додано в 13:49 ---------- Попередній допис був написаний в 13:47 ----------

    А оце справді правда!На собі переконалася!
     
  17. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Та навіть якщо відкинути те, що це шкодить дитинці. Якщо піти без потреби, просто "проходили повз УЗД" (я так якось зробила :) ) то зважаючи що в жодної жінки гінекологія не тягне на 100%, то можна почути про купу патологій і отримати рецепт на купу грошей + ще нерви які самі можуть спричинити загрозу. Я цього фактору дуже особисто боюсь. Бо мені раніше кожен раз гінекологи щось "знаходили", здоровою я від них ніколи не виходила:girl_cool: І кожного разу різне:girl_haha: Була навіть ситуація коли в мене і моєї подруги знайшли кисту жовтого тіла. Різні лікарі призначили різне лікування. Їй - операцію за 800 у.є, а мені вітамінки за 5,60:girl_haha: Мені теж ту операцію пропонували, лякали і все таке. Але я не хотіла. Результат - в обох кист нема, але якими методами.
    Взагалі дівчата, я не проти УЗД, я просто чесно кажу те що знаю, бо батьки завжди мені казали, що в нас медицина - темний ліс і заробляня грошей, що якщо потреби нема, в лікреві невпевнені, то краще не іти, просто так не варто, бо чесне слово, можна попастися і добре чкщо все лише грошовтратами закінчиться.
    Я коли в мене були болі після того як я зробила тест, пішла до свого гінеколога. Він сказав давай глянем що ті болі спричиняє. Я питаю чи не гнебезпечно воно так рано робити. Він каже, що небезпечно, але якщо болі дуже сильні, то може глянути. Але я відмовилась бо не так то і сильно мене то турбувало. А сам він сказав, що раніше 12 тиждня він мені на УЗД не радить іти. Сказав просто не брати дурного в голову і все.
     
  18. Єва

    Єва Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Ну, кщо вже мова зайшла за заробляння лікарів, тоді здати три рази ХГЧ виходить в три рази дорожче, ніж зробити один раз УЗД, і хто на цьому заробить - лікар чи приватна лаборіторія - то вже вирішувати кожному.
    Дійсно згідна, що захоплюватись УЗД не варто. Я, як і інші дівчата, говорячи про своє "за" УЗД не маємо на увазі бігати туди щотижня. Достатньо планових, і то можна скоротити, якщо все в нормі по інших аналізах. Я особисто за порадою УЗД-стки замість УЗД на 18 і 22 тижнях робитиму тільки одне - на 19-20 тижні, щоб зайвий раз не турбувати дитину. Але це йдеться вже про більші терміни, коли я вже більш-менш заспокоїлась.
    Щодо раннього діагностування - після піврічного лікування гормонами і побачених нарешті двох смужечок так експериментувати з ХГЧ в динаміці не наважилася б. При тому що весь перший триместр приходилось далі бути на гормонах для підтримки. І болі в мене були. Не знаю, Neverlan, про які саме болі сказав ваш лікар забути. Болі на ранньому терміні бувають різні - там могла просто розтягуватись матка, а могла бути загроза викидня, коли болі схваткоподібні, віддають в поясницю. Якщо жінка здорова і вагітність їй далася легко, можна не йти на узд і до 12 тижня. Але що робити тим, в кого погані аналізи на гормони, в кого болі, про які лікар лише по одному ХГЧ нічого сказати не може, в кого була не одна ЗВ? Думаю, вибирати одне з двох можна лише індивідуально підходячи до ситуації і стану здоровя кожної конкретної жінки.
     
  19. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    Єво а хто каже коли тебе щось тубрує не йти до лікаря? як правило він потім і перенаправляє на УЗД (ви ж напевно знаєте в які перміни офіційно має відбувати планові УЗД правда? і там написано що? )

    Але одне це реальне фізичне турбування а інше психологічне.

    Більшість лікарів без УЗД руками може оприділити як розташований дитина правда? відповідно і більшість лікарів грамотно може оцінити коли матка росте а коли призупинився ріст (у випадку Уляни не побачити що 5 тижнів не росте матка ну це за гранями професійності, бо за цей час матка дуже (!) виростає)
    Це не дивляться на кріслі це робиться кожен раз коли вагітна жінка приходиться на огляд!

    А тепер трохи конкретики а не емоцій
    І ще раз звертаю увагу на 3 пункт щодо реабілітації бо психологічний стан багато може в чому зашкодити так як і допомогти. Але чомусь важається що можна цей пункт замінити частим ходженям на УЗД але це не так бо нині пішов а завтра випадок стан речей змінився і що кожен день ходити щоб мати психологічну впевненність? чи краще піти до спеціаліста щоб виконати це 3 пункт бо він дійсно важливий.

    І як ви бачите що не тільки УЗД може визначити всі стани УЗД є тільки для підтвердження чи спростування чи для додаткової інформації а при грамотному лікарю-гінекологу він сам може все визначити а УЗД дає для підтвердження а не навпаки.
     
  20. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: користь і шкода УЗД

    я ходила на УЗД тричі.перший раз, бо не через вагітнсть прийшла, а виявилось, що вагітна, вдруге в 25 тижнів, третій раз перед пологами.
    Не переконана, що при наступній вагітності ходила б, можливо раз так, а коли б все було ок (мій стан, рухи плода, з відповідного часу серцебиття плода тощо) - 95% не ходила б, не бачу причини навіщо.