Коротка вуздечка у немовлят

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем Pyshunka, 4 Липень 2014.

  1. Pyshunka

    Pyshunka Well-Known Member

    Мому синочку 9 міс і нам ще в роддомі, а тепер і наш педіатер сказав, що вуздечка язика дуже коротка і обов'язково треба підрізати. Скажіть будь ласка, можливо у когось також в карапуза була коротка вуздечка язика і її підрізали, як це все проходить бо насправді щось дуже страшно. І читала що можна і пізніше підрізати але там вже буде під наркозом. Дякую.;)
     
  2. Pesyk

    Pesyk Member

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    Нічого обовязково підрізати не потрібно! В неті про це багато інфомації. Для прикладу, коротко:
    "..Серед новонароджених лікарі все частіше почали виявляти вроджену ваду ротової порожнини — вкорочену вуздечку язика. Цей дефект, на перший погляд, не є небезпечним, однак стає перешкодою для повноцінного годування малюка та розвитку його мови.."
    У нас теж була дуже коротка вуздечка, лікар казав, що це може впливати на мову малюка, і це буде зрозуміло коли почне говорити, вже тоді можна буде якось втручатись, в разі потреби.
    Ми нічого не робили, їли цицю до 2 років, вуздечка не заважала) і в 2 роки вже все говорить, надіюсь, мова буде ставати все чіткішою і чіткішою...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Talya

    Talya Well-Known Member

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    малечі було 7-8 місяців. ми фактичо тоді вперше прийшли до хірурга на огляд в лікарню і він сказав, що потрібно підрізати вуздечку. коли прийшли в домовлений день, малечу просто в нас забрали з рук і понесли за зачинені двері. сказати, що я пережила стрес - це нічого не сказати. її винесли за 5 хв, воно бідне так кричало. сказали відразу дати цицю. в ротику нічого страшного не було. той підріз припекли, щоб він не кровив. я там взагалі нічого не бачила.
    тепер поясню нащо я на таке погодилася. мала і так добре їла груди і набирала вагу, правда не захоплювала повністю ареолу і через це в мене був певний дскомфорт десь місяць-два тоді, коли вона "присмоктувалася". але чи це через вуздечку чи ні - досі не знаю, бо в пологовому про коротку вуздечку ніхто нічого нам не казав. і мій чоловік не чітко вимовляє "л". також думала, що це спадкове і через вуздечку. тому і погодилася. тепер, коли дитині майже 4, вона теж мило каже на "л" "в"))) і проблем з гв у нас не було - годувалися до 2 років, то вважаю, що зробила дурницю. бо, можливо, для дитини це минуло без наслідків (спала і поводила себе зразу як завжди), а от я більше на таке не підпшусь, бо те як ревіла в чоловіка на плечі тоді, коли в мене з рук фактично вирвали дитину, не забуду
     
    Останнє редагування: 4 Липень 2014
    • Подобається Подобається x 1
  4. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    Підтримую).
    Малому теж такий "діагноз" ставили. Добре, що в мене чоловік не панікер. Бо я би може й повелася.
    З ГВ так, були певні проблеми. Зараз розумію, що явно не через вуздечку.
    А говорити почав ну дуже рано і дуже класно.
    Так що все окей. А нашим лікарям аби лікувати грр:girl_feminist:.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    а з "р" все ОК?
    в мене була коротка вуздечка (та і є), і в 7 років хотіли підрізати. Домовившись про операцію, ми вийшли з кабінета лікаря і я заплакала. До нас підійшла інша лікар-логопед, і спитала, "чого зайчик так плаче". І ми розповіли, а вона дала нам комплекс вправ на 2 тижні і порадила відтермінувати операцію, бо я за ці 2 тижні маю шанси навчитись говорити "р".
    І за ті 2 тижні заговорила "р" не лише я, а і моя 3-річна сестра.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    В інтернеті є багато хороших відеовправ Денисової. Гарно все розказує, показує. На постановку "Р" є чотири частини. Можна пошукати і пробувати робити самостійно.
    Нащо підрізати вуздечку, якщо її можна розтягнути вправами?
     
  7. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    Ми Ярчику підрізали в пологовому. але там навіть я бачила проблему. вуздечка була приросла практично до кінчика язика і брати груди нормально він не міг.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    І в нас була короткувата, я сама це зрозуміла, оскільки малий з самого початку зле захоплював груди, прицьмокував. На першому огляді в хірурга в 3 міс лікар підтвердив і прийшов зі скальпелем:girl_mad: Ані слова не питаючи...
    Я звичайно дитину видерла йому з рук і ніц підрізати не дала, ну бо поправлявся малий гарно, тріщини в мене позаживали, а більше нас нічого не турбувало. Ну і ситуація в нас не була дуже страшною. З часом малюк став гарно захоплювати цицю, а може і вуздечка розтягнулась.
    Будемо бачити як говорити почне)) Хоча він і вже на своїй мові чудово розмовляє:girl_claping:
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    Моєму Ромчику уздечку підрізали в пологовому - педіатр казала, що та уздечка поки є плівкою, то треба її підрізати, бо потім та плівка стає як м"яз, і потрібно робити операцію. Я чогось довірилась лікарці - на процедурі підрізання була - нічого страшного - навіть крові не було.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    Судити про "р" до 5 років якось не альо. Рано ще йому"р" вимовляти.
    А там подивимося.
     
  11. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    До 6 має сам "розрикатись", швидше чіпати не бажано :)
     
  12. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    в пологовому сказали, що розійдеться. я тягнула і тягнула, ран на сосках було більше, ніж самого соска, тож в місяць підрізали, хоч малий і набирав вагу нормально. так, для мами трохи стресово, але треба було зробити то скорше, як рекомендувала консультант з ГВ. жаліла, дитину, а треба було пожаліти себе.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Gavil

    Gavil Member

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    В нас також була коротка вуздечка. Про це нам говорили всі лікарі, від народження. Ми підрізали його у 6 місяців. Я сама записаламя до хірурга. Процедура не з приємних, однак тривала 30 сек, мала плакала не від болю, а від того, що я її міцно тримала. Тільки відпустила - дитина заспокоїлася. А як дала цицю - то життя геть налагодилося:) Стосовно, чи підрізати, чи ні - то рішення мами. Справді, у багатьох діток воно розходиться і в майбутньому ні на що не впливає. Хтось картавить, та за допомогою логопедичних вправ виправляє цю ситуацію. Я вирішила підрізати, бо свого часу, коли мені було 2 місяці, мені також робили таку процедуру.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Мені ніхто не сказав, а я сама і не приглядалась до вуздечки у сина. Проблеми з грудьми не було, тягнув нормально, а от з вимовою проблеми були і є. Логопед пояснювала, що через надто коротку вуздечку( хоча вона його гарно виговорила, але проскакують деякі звуки проблемні.
    Коли підрізали вуздечку Ані, я, задля цікавості, завела його до хірурга, щоб глянув чи потрібно було підрізати колись. Сказав, що однозначно так. Але тепер не радив цього робити, бо це вже справді не секундна процедура, а міні операція.
    Я дуже жалкую, що колись мені ніхто не вказав на проблему.
    Тому моя думка така: краще підстрахуватись і підрізати, щоб потім не було пізно. Наслідків від підрізання ж немає? Чи я помиляюсь? Чим це можебути неюезпечно?
    Я бачила всю процедуру, як Анюті це робили, вона лише всхлипнула, потім за декілька секунд закрила очі і заснула, ні крові, нічого шокуючого я не побачила.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. kawwa

    kawwa Active Member

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    І ми підрізали. Вуздечка була коротка явно, язичок дуже роздвоювався, і з ГВ були проблеми. Тому ми вирішили цей фактор виключити. Ще й тато у нас має нюанси у вимові. Процедура тривала кілька секунд. Слідів жодних не було, змін у поведінці у той день теж жодних. Хоч мені, звичайно, було так страшно. Колись цю процедуру робили у пологовому і мамів не дуже й питали. А тепер самому треба зробити цей вибір.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Arabika

    Arabika Well-Known Member

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    Моїй Вікусі підрізали ще в пологовому. Сама педіатр картавила, і вона ж запропонувала підрізати вуздечку язичка, щоб у майбутньому не було проблем з вимовою. Чим менша дитинка, тим легша ця процедура.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят

    Ну ви ж розумієте, що будь-яке втручання в організм не є добрим?
    І лізти туди лишній раз якось не хочеться.
     
  18. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Розумію, але бувають випадки, коли краще "перебдіти", ніж "недобдіти". Посилаюсь лише на свій випадок, тому, якби мені зараз був момент вибору для наступної дитини, то я би однозначно це зробила не задумуючись.

    І цю маніпуляцію можу назвати втручанням, ну з дуже великою натяжкою. Ще в цей момент, коли побачила, як це робиться подумала про те, що уявляла собі цю процедуру набагато складнішою.

    Для мене це виглядало, по складності, як підрізання нігтів. Дивне, звичайно, порівняння, але саме так я подумала.

    Ну і, як казала мені моя знайома старенька фельдшерка, яка прийняла багато пологів, що колись це була обов'язкова процедура і багато людей навіть не здогадуються, що в них була підрізана вуздечка, а то каГтавих було би в рази більше, ніж є.

    О, і ще: моя двохрідна сесетра так і не змогла здійснити свою мрію і стати вчителем початкових класів. Вона не змогла вступити через вимову: буква Р в неї проблемна.
    Це моє бачення цього питання :girl_wink:
     
  19. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят



    І по темі: племіннику в пологовому підрізали чотири роки тому. У нього мама лікар і сама побачила ще в пологовму, що вуздечка коротка і малий не може нормально смоктати груди. Підійшла до неонатолога, та дуже не хотіла підрізати ( казала, що їм це заборонено, що після виписки хай звертається до хірурга в поліклініку), але потім перед випискою все-таки підрізала ( і не лише племіннику, а і тій дитинці, що була його сусідом по палаті )
     
  20. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Відповідь: Коротка вуздечка у немовлят