Костоправи, остеопати.

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Катруся, 11 Жовтень 2009.

Партнер розділу - центр лазерного лікування варикозу Артема Чеховського
  1. HOPIC

HOPIC Well-Known Member

Коли треба. Бажано щоб лохії закінчилися.
    Мене вперше складали чи в 2 чи 3 тижні і складали то буквально, бо кості розійшлися на пологах, а назад сили ставати не було, а в реанімацію треба було бігати, малу на руках колисати і тд, то гнідан склав на скільки в той час можна було, ребозо закріпив і я так 4 тижні проходила, сама мотала потім. Десь через 1,5 міс він мене заново дивився, почалися місцеві запалення болі, бо замість відпочинку і відновлення - лікарні, стільчики, крапельниці, вдягнутися за 70 секунд, гормони застряли і в норму не приходили. Потім було після пологове укутування і м'яка остеопатія в 3 + міс , то ще раз втрусили все на місце. Періодично мене дивилися, бо з кожним поверненням з лікарні "відвалювалася" то рука, то нога, то шия. До року не мало раз було
    За олександру і вагітних чи щойномам не скажу, я попала вже в рік малої і в неї зі мною не вийшло поправити так, як вона звикла. Вона фукціонал, треба забрати головні болі - заберемо. І дуже вдало забирає мігрені, між іншим.

• Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Colomia

Colomia New Member

Потрібен хороший лікар ортопед для диттнки проблеми з ножками підкажіть будь ласка

3. fiesta

fiesta Well-Known Member

Хтось має тел. Юрченка, який в Спартаку приймав???

4. LidiiaD

LidiiaD New Member

Дитині 5 місяців, внаслідок подвійного обвиття навколо шиї пуповиною зміщений хребець в шийному відділі. Наш лікар порадив звернутись до спеціаліста остеопата. Порадьте хорошого спеціаліста будь ласка

Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk

5. kerosinka

kerosinka New Member

Підкажіть, де приймає Олег Гнідан і скільки коштує прийом?

6. HOPIC

HOPIC Well-Known Member

в клініці доктора дробота на південному. актуальні ціни треба питати в нього, і в принципі як і записатися, бо часто їздить на навчання і зараз рідко у львові буває.

7. tegusigalpa

tegusigalpa Well-Known Member

В серпні було 800грн

8. Innessapro

Innessapro New Member

Порадьте! Вже пів року болить спина, коли сплю і особливо зранку! Просинаюсь вночі по декілька разів від болю, посиджу 1год, минає і далі спати іду...ревмопроби негативні! Ходила в 5-ту поліклініку до вертебролога, вправив так хребет, що усю ніч спати немогла, та щей в додачу шия почала боліти з однієї сторони, подьоргує знову «вправляти» не хочеться...чи це так має бути?мине за декілька днів?невропатологи нічого конкретного не призначали, спазмолітики і протизапальні, ефекту не було!

9. HOPIC

HOPIC Well-Known Member

не знаю, до якого вертебролога ви зверталися. зараз мали досвід з одним за рекомендацією- то ніякого болю і тим більше протягом такого тривалого часу не було. це не нормально. воно ж потім все стягується назад! чому ви дозволили так з собою працювати? то риторично, але лікар не має права, це ваше тіло!
    я можу хіба порекомендувати остеопата чи вертебролога, до яких зверталися.

10. NataliaFed

NataliaFed Active Посиденька з баяном

@Kroshka Enot скажіть будь ласка скажіть до кого звертались з проблемами?

11. Kroshka Enot

Kroshka Enot Well-Known Member

Надішлю контакти реабілітолога, в якому впевнена.
    Стосовно діагноста, то "наш" в Іспанії. У Львові доброго не знаю.
    Але якщо б от так, не знаючи Вашої ситуації, порадити, то я б пішла до Романа (той, що я дам контакти), порадилась, чи тре на його думку МРТ, якщо він каже, що тре, то зробила би.
    А результати він вже розшифрує без проблем точно, а якщо потрібна буде порада - він має до кого звернутися ( в нього батько десятки років практикує).

12. NataliaFed

NataliaFed Active Посиденька з баяном

@Kroshka Enot ми зробили КТ. Наш лікар в Китай поїхав на тривалий час і капут без нього. Вже були в двох-толку 0 ,тільки хоч приписав укол, що на тиждень блокує.

13. Kroshka Enot

сходіть до Романа з КТ.
    З того всього, що ми перейшли, йому довіряю.
    Він велику роль зіграв в процесі одужання мого чоловіка.

• Баян Баян x 1
  14. SirkoSobaka

SirkoSobaka New Member

Погоджусь з тим, що написала Kroshka Enot.

Але спочатку головне: без діагностики при проблемах болю у спині і шиї фізичні вправи, масажі, а особливо "вправляння" дуже небезпечні. Не робіть того самостійно.

У мене з юнацьких років були грижі дисків, боліла спина внизу, біль іррадіював в сідниці і обидві ноги. Але серйозної уваги не звертав, просто займався спортом, плаванням, потім почав ходити в спортзал. Звичайно, нічого не допомогло, тільки стало гірше.
    Вже коли вчився в університеті, то нормально обстежився з КТ і МРТ. Грижі на рівнях L4-L5, L5-S1.
    В наших лікарнях нормально діагноз не ставили, казали в загальному, що то радикуліт і запаленя сідничного нерву. Призначали загальні фізичні вправи, масажі, електрофорез і інші радянські способи без методу. Після тих масажів стало набагато гірше, коли масажист пхав пальці глибоко в спину.

Дуже пощастило, що в мене по Couchsurfing (такий сайт для туристів) зупинився нейрохірург з Чикаго. Він сам якраз спеціалізувався на операціях поперекового відділу хребта: laminotomy, diskectomy, spinal fusion etc. І в нього самого з молодого віку грижа на рівні L5-S1. Він мене оглянув, подивився МРТ, КТ, почитав історію хвороби і визначив багато всього, зокрема тип гриж (там бувають degeneration, protrusion, extrusion, sequestration etc.) і понаписував: sciatica (ішіас), cauda equina syndrome (синдром кінського хвоста), hyperlordosis (гіперлордоз - завелике викривлення хребта в попереку), anterior pelvic tilt (нахил тазу вперед), lower cross syndrome (дизбаланс м'язів у районі тазу) і ще багато іншого. Це нормальний діагноз, бо з нього зрозуміло, що потрібно робити і в якому напрямку працювати, а не просто "радикуліт". Але це можна зробити тільки маючи МРТ. Без нього нормальний лікар, масажист, невропатолог, вертебролог, хірург чи будь-хто інший нічого робити не буде. Пальцями там нічого не намацаєш. Там може бути і стеноз (звуження) спинномозкового каналу, і навіть пухлина, яка тисне на нерви.

Сказав, що сьогодні в таких ситуаціях зазвичай призначають консервативне (неінвазивне) лікування, в основному фізичну терапію. Але якщо пацієнт не може виконувати вправи через біль, якщо є загроза втрати функцій ніг, спостерігається серйозна дисфункція органів малого тазу (проблеми з дефекацією, ерекцією, з органами малого тазу), то потрібно робити операції. Сам він лікувався консервативно і мені так порадив.

Розказав, що:
    • дискові грижі в принципі можуть частково або повністю "ховатись" назад в область між хребцями, але не у всіх і не завжди. Є навіть клінічно зафіксовані випадки такої регресії, коли дискові речовини "ховались" самі без особливої реабілітації протягом кількох місяців. Але в хронічних випадках і при неправильній поставі таке фактично неможливо. Але навіть якщо грижа не регресує, то правильні тренування і положення хребта допомагають уникнути защемлення нервів і спинного мозку, і вони функціонують нормально.
    • такої речі, як "зіскочив диск/хребець, який потрібно вправити" не існує. В реальності все набагато складніше
    • потрібно виправляти проблеми з поставою. У кожного вони різні, і кожен має працювати над своїми проблемами.
    • у нас є 4 головні мязи (4 core muscles), функцією яких є стабілізація і утримання хребта і торсу в правильному положенні: diaphragma, transversus abdominis, diaphragma pelvis (pelvic floor), і найважливіший у нашому випадку - multifidus. Навчитись їх активовувати і правильно використовувати дуже важко, але необхідно при лікуванні таких проблем. Також є і інші м'язи, які відіграють важливу роль у підтриманні правильної постави, наприклад сідниці.
    • медикаментозне лікування може зарадити гострому запальному процесу сідничного нерва, але ніякі ліки, настоянки, мазі для натирання etc. не вилікують причину - грижу.
    • у дорослих людей диски не постачаються поживними речовинами напряму, а всмоктують їх з навколишніх тканин. Тому потрібно рухатись, але правильно, і вправи виконувати правильні.
    • голкотерапія, баночні масажі, лікування бабциними настоянками, мануальна терапія, костоправство, хіропрактика, біоенергетика, космоенергетика, Аюрведа і інша алхімія - це шлях в нікуди.
    • якщо людина, яка збирається лікувати, називає себе "цілителем", то від неї треба тікати
    • не дай боже щось там активно вправляти і хруськати. Можна стати калікою в колясці на все життя.
    Вже після того, як стоїть діагноз, можна починати звертатись до фахівця з фізичної реабілітації. Так як в того хірурга були такі ж проблеми, як і в мене, то він мав особистий досвід і написав мені коротенько програму.
    Приписав для початку скинути зайву вагу. Поперековий відділ хребта це якраз те місце, яке більше всього навантажується. В мене зріст 1.82, то більше 80-84 кг бажано не набирати, а ідеально 73-75. Ну і не носити рюкзаків на плечах, менше сидіти.

Вправи, які використовуються з самого початку. Вони потрібні для того, щоб навчитись використовувати 4 ключові (core) м'язи.
    1. Повороти тазу (pelvic tilts). Коли я лежав на спині, то через гіперлордоз рука вільно проходила під попереком. Я мав навчитись притискати поперек до землі і там його тримати. Крім того ці повороти тазу допомагають кровообігу крові і доставляють поживні речовини в ті болючі місця.
    2. Лежачи на спині (поперек притиснутий до землі) спочатку я мав напружувати transversus abdominis (це робити простіше, коли ноги зігнуті в колінах, а між ногами м'яч). Цей м'яз в животі під прямими (пресом) і косими м'язами, які активовувати не треба. Він відчувається в боках одразу нижче ребер і всередині півмісяців тазу спереду. Тобто намацуємо кістки тазу спереду десь на 1-2см нижче лінії пупця, ставимо вказівні пальці на живіт одразу всередині між двома півмісяцями, а великі пальці на боках. І напружуємо м'яз. Коли він розслаблений, то пальці легко проникають в живіт, а коли напружений, то він їх стримує. На словах важко пояснити, треба щоб хтось показав.
    3. В положенні на спині, поперек притиснутий до землі, transversus abdominis напружений. У цьому положенні стискаємо diaphragma pelvis. По суті, стискаємо сфінктери тазу. Це робити мені було дуже важко, спочатку в лежачому положенні я не міг навіть кілька секунд протримати ці м'язи напруженими. Але на диво саме ця вправа найбільше допомогла з болем у спині і сідницях.
    4. Multifidus. Тут я на словах нормально не поясню. Лежачи на животі я зовсім трохи припіднімав поперек, на пів сантиметра, і мав намагатися втримати його в такому положенні не задіюючи групу erector spinae. Але в мене був гіперлордоз, думаю, що в інших людей буде по-іншому. Погугліть multifidus activation і подивіться відео в ютубі. Мені той лікар казав, що у них у клініці вони використовують УЗД, щоб пацієнти наочно бачили що там напружується, і могли запам'ятовувати відчуття. Взагалі цей м'яз неймовірно важливий, його функцією якраз і є стабілізація хребта. Кріпиться він дуже глибоко на хребті. У людей з проблемами спини він атрофується (м'язові волокна замінюються жиром), що видно на МРТ. При правильних вправах атрофія зменшується, що використовується як одна з оцінок успішності лікування.
    5. Diaphragma. По суті, я мав перевчитись дихати. Я дихав вниз в живіт, діафрагма просто падала донизу. Верхні і нижні ребра зовсім не підіймались при диханні, може на 1-2мм. А живіт випинався на 4-5 см вперед відносно грудей кожного разу при вдиху. М'язи живота ослабли, і через це він "вивалився" вперед і донизу, а як компенсація дупа піднялася вгору. Це називається anterior pelvic tilt - нахил тазу вперед. Таке часто стається після вагітності у жінок. Від маси плоду і живота таз нахиляється вперед і вниз. Якщо носити ремінь на штанах, то він помітно похилений вперед. Я мав навчитись дихати не стільки вниз, як в усі сторони, і особливо в боки. Як це роблять оперні співаки. Це робиться після того, як людина вчиться постійно активовувати transversus abdominis i diaphragma pelvis, які утримують правильний внутрішньочеревний тиск (intra abdominal pressure).
    Вже після того, як я навчився це все робити, я приступив до зміцнення м'язів і вправ для виправлення постави.
    Тут найважливіше залучення 4 ключових (core) м'язів, виконання вправ у правильному положенні і фокусуванні на справді необхідних м'язах. Без цього заняття тільки зміцнять те, що вже і так сильне, і не допоможуть тому, що слабке і атрофоване. Організм довго виробляв компенсацію для проблем і навчився виконувати функції по-новому. Наприклад, якщо ослаблений живіт і сідниці, якщо спина крива, то функції утримання тіла на себе візьмуть м'зи передньої і задньої поверхні стегна. Ці м'язи будуть домінувати, всі рухи і вправи організм виконуватиме криво і нічого не виправиться. Я 10 років ходив на плавання, і все одно хребет став кривим, і я плавав з таким кривим хребтом, бо мій організм до цього пристосувався. Те саме стосується фітнесу, йоги, пілатесу, танців і т.д.

Далі наші дії можна поділити на такі 4 групи: декомпресія хребта, робота над поставою, розтяжки і збільшення мобільності атрофованих м'язів, тренування стабільності хребта і торсу в цілому. Багато чого пересікається і накладається одне на друге.

1. Декомпресія хребта. Вис на турніку, коли кінчики ніг торкаються землі. Вис в воді. В хороших клініках для цього є ще різні спеціальні машини.

2. Робота над поставою. У моєму випаду це були повороти і утримання тазу в правильноу положенні шляхом стискання сідничних м'язів. Втягування живота при видиху. Ну і просто я почав тримати спину рівною, як стріла, перевчився ходити і сидіти. Сплю я відтоді на рівній твердій поверхні на спині.

3. Для мене потрібні були вправи для зміцнення групи gluteus (сідниці) і розтяжки згиначів стегна (hip flexors: rectus femoris i iliopsoas). Що стосується сідничних м'язів, то у 90% людей з проболемами дисків у поперековому відділі вони не працюють.

4. Для зміцнення 4 ключових (core) м'язів, яких ще називають корсетом і забезпечують стабільність, використовуються ізометричні вправи - тобто ті, в яких немає руху торсу, статичні. Рухатись можуть кінцівки, але торс залишається непорушним. Це планки для пресу (передня і бокова), далі, якщо є сила, робота з колесом для живота, вправи dead bug, superman, bird dog, баланс борд, присідання на одній нозі і інші. Вони дуже добре тренують multifidus.

Багато вправ заборонені: звичайне качання пресу, коли хтось тримає ноги (скручування). Станові тяги, гіперекстензії. Нахиляння донизу і торкання пальців ніг. Ну і не можна підіймати тяжке, відкинати лопатою сніг або брати бульбу, то само собою.

Як допоміжний засіб я ще ходив і досі час від часу ходжу на масаж поперекового відділу. Але це вже через кілька місяців вправ, коли біль фактично минув. І масаж просто зігріваючий, без вправлянь, без глибоких натискань і т.д. Для покращення циркуляції крові, притоку поживних речовин, відтоку лімфи. Також плавання, але треба спочатку навчитись тримати тіло в правильному положенні, а тоді вже плавати.
    Спина і ноги мене вже не болять давно, але хочу зробити МРТ, щоб побачити, що там.

Приклад регресії поперекової грижі, який видно на МРТ:
    Spontaneous Regression of a Large Lumbar Disc Extrusion
    Зміни атрофії multifidus. Це дослідження дуже цікаве, бо у двох пацієнтів, яких лікували і мануально, і які самостійно робили вправи, стан покращився, атрофія м'язу частково зменшилась і біль пройшов. А в третього, який не виконував вправи, і йому здійснювали лише мануальний вплив (масаж, може намагались щось поправити, знайти положення, в якому болю не було) стан не покращився і він змушений був піти під ніж:
    Long-Term Lumbar Multifidus Muscle Atrophy Changes Documented With Magnetic Resonance Imaging: A Case Series
    Ефект тренування діафрагми на м'язах-стабілізаторах попереку. Це дослідження цікаве не тільки роллю діафрагми, а й тим, що в ньому показано, що біль в попереку лікують власне комплексним тренуванням transversus abdominis, multifidus, diaphragma, diaphragma pelvis (pelvic floor).
    The effect of diaphragm training on lumbar stabilizer muscles: a new concept for improving segmental stability in the case of low back pain

• Корисно Корисно x 4
    • Подобається Подобається x 2
  15. Kroshka Enot

підтверджую, так сталось у мого чоловіка, але для цього знадобився рік його щоденної праці (періодичні курси фізіо-терапії з реабілітологом, медикаментозна терапія запалення нерва на початкових етапах, щоденні вправи і басейн (плавати з трубкою!) без пропусків, і ще комплекс всього іншого).
    Абсолютно погоджуюсь. "Наш" іспанський реабілітолог-остеопат каже теж саме.
    може гарно простимулювати нервові закінчення. Як і гірудотерапія. Важливо - правильний спеціаліст і правильне місце застосування.
    Після одного з сеансів п"явок в мого чоловіка був взагалі ВАУ-ефект.

"Наш" лікар проти механічних витяжок (в т.ч. водних). Тягнутися рекомендує тільки вагою свого тіла, перебуваєючи в горизонтальному положенні, з турніками радить бути обережним, не зловживати часом висіння.
    Пояснює це доведеною в європейській практиці відкладеною шкодою для сухожиль.

А так, дуже інформативний пост, майже з усім погоджуюсь.
    Респект Вам, що не пошкодувати часу це все описати для загального доступу.

• Подобається Подобається x 2
  16. Innessapro

Innessapro New Member

Дайте контакти вашого вертебролога будь ласка!!!

17. катенок

катенок Well-Known Member

Я вже була напевно у всіх тут описаних мануальних і реабілітологів
    Любомир- молодий приємний уважний...і все... ефекту 0, добре хоч ціна питання 350грн здається
    Олег Хімічна- Джерельна, мала великі надії на нього, за тиждень півтора віддала йому 2000 грн( три дні підряд по 500 і ще раз 500) і плюнула на нього. Крім того що кожного разу він розказував « А ви знаєте що я вчився в Америці... і так далі..» більше результату нуль. Хтось казав про якусь апаратуру... яку????? Степлер той???єрунда, може мені не пощастило, може комусь допоміг, а мені шкода витрачених грошей
    Найкраще це вправи, йоги, басейн, хоч якийсь ефект є.