Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    + масаж під теплим душем мені допомагали
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Дівчата, мала позавчора лактостаз, грудь затверділа, поутворювалися гульки, мала темп 37,6. Але добре розмасажувала в душі, малий відсмоктав і на другий день вже практично не боліло, тільки біля соска, ввечері знову душ. А сьогодні зранку грудь і не тверда і біль відчувається десь в самому соску, не сильна. Він трошечки твердіший ніж у здоровоі. А от як трошки підтискаю, то відчувається ніби там є якийсь стержень плюс в одному місці при натисканні виходить така крупинка, як макове зерня, по кольору як молоко, але густа і тягнеться. Що це таке? Можна малого прикладати?
     
  4. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    думаю що прикладати можна і треба. це застояне молоко
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Ксюшаня

    Ксюшаня Well-Known Member

    Доброї ночі. Прошу поради бо незнаю що маю робити. Ситуація така: затвердіння з гульками уже майже два дні, дуже болить. Прикладаю капусту з медом. Перепробувала гарячі чаї перед годуванням , душ, розмасажовування під час годування. Але нічого не допомагає. після того як мала поїсть витягую з соска такий тягучий білий слиз. Таке в мене уже траплялось яклсь 1-2 рази тоді якось впоралась, тепер ніяк не можу. Маю розпач і паніку незнаю що робити. Порадьте лактолога чи консультанта з гв щоб приїхав додому.

    Надіслано від мого IQ4410 Quad, використовуючи Tapatalk
     
  6. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Дзвоніть на гарячу лінію. Номер на банері вгорі і в підписі першого допису цієї теми.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    добро дня, допоможіть порадою. вчора підскочила температура до 39, парацетамол збиває до 37.7, нічого в принципі не турбує,стому думаю, що це від грудей. малюк має гарний апетит, біля грудей стільки хоче стільки й є. груди є трохи болючими, але після годування то й тиск проходить. завтра йдемо до педіатра. п.с. хвилююсь сильно що температура не проходить.
     
  8. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    То якийсь капець! "Давно" мене тут не було... Знаєте чого я сьогодні на дивані валяюся і на ДП сиджу? знову лактостаз. І знову, як і минулого разу, - Влад 2 ночі смоктав як немовлятко без перерви, насмоктав незвично багато молока, потім, певно, десь перетиснулося (бо товчеться по мені ночами) - і от знову цілу ніч не спала (Влад спав +- стандартно - разів 5 прокинувся (на противагу 10-12 2 дні тому) вранці Т 38 і ламає мене страшенно :sad:. Цього разу та ж сама грудь але не знизу, а зверху. :girl_cray: І то вже закономірність - в нормальні ночі такого не було, як тільки 2 дні цицемарафону - привіт! Минулого разу досить швидко пройшо - на наст. день вже 37 було, а ще за 2 дні як новенька (капуста, масаж і траумель від однієї доброї дівчини), цього разу діятиму по старій схемі. Але то якась напасть - 2,5 роки без тої гадості прожили, а тут раз на разі - дуже швидко у мене лактація розганяється (а я вже трохи відвикла і не звернула уваги - може якби ті дні підціджувала - краще було б :dntknw:) + очевидно травма якась (але синця немає). Чи то вже переживати починати? Може з тою грудюю взагалі щось не так? Вона "дірява" - мала в свій час величезні тріщини і в принципі дальня коли спимо - як я уже не соображаю то Влад до іншої присмоктується вночі. До того груди спокійно витримували довгі інтервали - нагрубали іноді але все швидко минало без болю і Т (то ще десь 1 рік назад коли ми активно годувалися). Хтось таке мав? Бо виглядає що не маю схильності до лактостазів, що ж це таке вже вдруге за міс?:girl_flag_of_truce:
     
  9. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я колись думала, що то "напасть" перших місяців, але як почалося в мене після року і тепер десь та й зароблю собі той застій, два дні тому була T, аж сьогодні мені вже ніби добре, а попередній застій - закінчився за день до цього:girl_cray:, але то я вдарилась так(
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    В мене перший був в 11 міс малого. Хоч до того думала що я герой ))). Акіна, в мене теж тільки одна грудь страждає. Після першого і текло з неі добряче, коли малий іншу ів, було як у перші місяці, хоч бери і підкладки носи, і так кілька місяців. Внормувалося, більш-менш після останнього лактостазу, зовсім недавно.
     
  11. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ну я знов сюди ((( встали зранку чую болить, поклала капусту. Тепер майже не болить, та й інше трохи якесь, раніше грудь була в гулях і якась квадратна, а тепер хіба на дотик чути ну і темп 38. Масую, тримаю капусту, в душ не можу, бо малого поки не маю на кого лишити. Хижо мені, що капець (((. Дівчата, що робити? Відлучати? Малому рік і чотири. І не хочу ще. Хотіла почекати поки зуби всі вилізуть, а тепер навіть не знаю. До одинадцяти міс навіть не знала не то що таке застій, а навіть тріщин не було. Поплакала трохи вам тут (((
     
  12. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    в мене тих застоїв вже було ого-го. в особливо тяжких випадках кликала масажистку, а так то зараз не особливо щось роблю. мала висмоктує до дна))
    може десь перетиснули не сильно. вже молоко так не набирається, то і менший застій. коли дитина смокче легенько проводьте пальцем від застою до соска, особливо під час приливу. ніби вказуйте шляш і проштовхуйте легенько)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    А температура? 38 в мене ще не було. Завжди трохи підвищеною обходилося, хоч і боліло сильно. А зараз болить коли торкаюся, морозило мене добряче, вже пройшло, ніби, може і темп падати почне. Синочок трохи посмоктав, то начебто м'якша стала. Правда, я цього разу відразу капусту поклала, а всі інші рази щось робити починала десь тільки за кілька годин, бо і капусти не було і мацьопа не мала з ким лишити щоб в душ піти. Тільки масувпла, але щось мені ті масажі без душу не особливо допомагають.
     
  14. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    В мене тричі був застій і тричі температура поза 38 і морозило страшно!
     
  15. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    І мене морозило, місця собі не знаходила просто. А скільки часу у вас температура була? Мені зараз трохи впала вже 37,5. Сподіваюся що пішло на поправку.
     
  16. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    один раз було 41,1
    так морозило, що зуб на зуб не попадав. але Т в мене при застої буває рідко.
    мала поїла добре і пройшло. я вважаю, що якщо спала то до покращення. ще може боліти, бо був набряк.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Перші 2 рази була поки не викоикала консультанта для сціджування. А востаннє день, бо зранку малий виїв ніби добре, не боліло, то і не думала, що то груди. А ввечері геть кепсько стало, то пішло в душ розціджувати. Як виявилося одна протока була застоєна. То після душу до 37 з копійками впала. Далі вже не міряла. Дня 2-3 розціджувала, поки повністю не вийшло застоєне молоко.

    Надіслано від мого LG-H422, використовуючи Tapatalk
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Та, боліти може, в мене раз щось до двох тижнів було то трохи гірше, то краще і гульки постійно були, але без температури. Ну і зцідити не могла. А от попереднього разу вже мала 37,6, але якось то добре розмасажувала і темп впала, в загальному була десь години дві. А от сьогодні, то було печально, трусить, холодно, кості викручує. І не така вже і темп 38,3, а ледь жива була. В душ не могла піти поки морозити не перестало. Але зараз вже поміряла 37,1. Сподіваюся що то вже все добре. Даю мацьопу груди, але він в мене бере тільки ту, що хоче, отак підсунути не виходить, ну і вплєтом теж не хоче, то даю як бере, всеодно легшестає, ну і підціджую потрохи.
     
    • Баян Баян x 1
  19. Diaz

    Diaz New Member

    Доброго вечора дівчата. Порадьте розпізнати щото за напасть, донечку перестала годувати у 1і 2місяці в серпні 2015.Доцік просто сама відмовилась від грудей бо було їй за мало ГМ, і я не звертаючи на то уваги що груди пусті, думала що перегорить по малу, а в місяці березні нащупала потовщення в одній груді,власне і з того поводу почала переживати,бо не болить не турбує,темп.не має??? А розмасовую під душом дуже поволі розходиться,чуть на тисну видно що є ще молоко але не має запаху просто забілена водичка,трошки розмасую на наступний день знов те саме?
     
  20. METAMORFOZA

    METAMORFOZA Чарівна львів'яночка

    Дівчата, потрібна допомога! Вчора малюк вдень дуже мало смоктав груди, відповідно одна грудь мене почала боліти. Ввечері була температура 37,3. Вночі давала груди часто як могла, особливо ту грудь, що болить. Зранку прокинулась - температури немає, але грудь досі болить і червона зверху. Гульок немає. Подзвонила до лікарки, то сказала менше пити, давати постійно дитині смоктати, а якщо не хоче, то сціджувати і прикладати 10% синтоміцинову мазь. Може хтось щось порадить? Чи я все правильно роблю? Я так розумію пішло вже невеличке запалення :sad: я дуже такого всього боюся :sad:
     
  21. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @METAMORFOZA В мене була температура 39. Я не зціджувала молоко, трохи ще масувала гарячим душем. Коли дитина їла з болючої груді, теж масувала. За 3-4 дні пройшло.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka