Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Ksani, 29 Квітень 2008.

?

Відзначте вірні твердення:

  1. Знаю таксу, по ній +- плачУ

    24,1%
  2. Навіть не цікавлюся таксами, даю, скільки вважаю за потрібне

    49,6%
  3. Знаю, не дам, бо злочин, гріх

    6,0%
  4. Хабарництво ліквідує Начальник

    0,4%
  5. Хабарництво подолаємо МИ

    24,6%
  6. Хабарництво - наше всьо!

    1,7%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Щодо Львова не знаю, треба поцікавитись. Ну і по другому пункту - є така думка ) Але таке не працюватиме, поки й самі жінки теж не приймуть факт, що народжувати у чергової бригади не страшно ( а це тягне за собою і такі питання як та чергова бригада формується, хто здійснює контроль за тим, аби лікарі приймали пологи тільки в свою зміну). Фактично ми знаходимось на самому початку шляху.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Мені наприклад страшно попасти до такого як Федина.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Про це і мова. Бригада має формуватись так, щоб не було страшно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ну трохи є простір для маневру. Бо черговий не один, і пологовий не один. Ну але і Федина не один.
    Але в нас явно нездоровий ажіотаж на тему "мамо, шо буде, як то їхати на чергову бригаду". Ну шо буде, скоріше за все та ж програма що і в домовленого лікаря.
     
  5. iragonzales

    iragonzales В декреті

    • Подобається Подобається x 1
  6. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    О я, якраз за то в іншій темі писала. Не встигла прочитати, що ви якраз тут це обговорюєте. Якби заборонили приймати пологи не в свої зміну без попередніх кадрових чи інших змін (проведення навчання і тому подібне) мені було б страшніше точно.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Більшість змін, яких потребує Львів носять системний характер і точковими кроками їх вирішити неможливо. Найбільша відмінність від Луцька в тому, що якщо у Луцьку пологовий лише один, то у Львові їх умовно 4 (тому на рівні просто головних лікарів то не вирішиться) Але якщо виробляти системне рішення, то в нього має входити все-все, включаючи і навчання лікарів, і навчання жінок ( каша є з обох сторін і вона породжує замкнене коло), і приведення пологових до людського вигляду і ще багато-багато моментів. Тому ми і звернулись в профільну депутатську комісію. Тема піднялась і на слуху. Бо просто щось говорити дуже важко, за наших вихідних умов має вдарити грім, на жаль.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  8. iragonzales

    iragonzales В декреті

    якої ради депутатську комісію?
    якщо почати хоча б з одного пологового?
    що вже встигли Вам обіцяти?
     
  9. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Міської. В її підпорядкуванні 2 пологових будинки Львова. Наразі має бути перевірка депутатами обох пологових будинків та виїзне засідання гуманітарної комісії у Луцьку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. iragonzales

    iragonzales В декреті

    А чому Ви не ще стукаєте через виконавчі служби? Депутати не мають особих таких повноважень. Я говорю про департаменти охорони здоров'я міста і області?І ще перевірка має бути публічна з Вашою ГО і ЗМІ?
     
  11. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Стукаємо всюди, де можемо. Щоправда, поки в полі зору лише міські органи влади. Щодо перевірки - наразі її формат ще вирішується.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Інформуйте нас, дякую. Ви молодці.
     
  13. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Пологові Львова на шляху змін
    продовження теми. почитайте комент Городенчук. Як не одне, то інше....Навчіть всіх нормально, щоб була школа і роділлібуло пофіг хто роди прийматиме. Та стару гвардію не проб'єш...
     
  14. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Але ж зараз, на порозі страхової медицини, нам анонсують, що сімейних лікарів будемо вибирати і підписувати контракт, відповідно, буде ринкова регуляція, то чому б не робити так само з АГ? Неоднозначне то питання, є свої нюанси і так і сяк. Пригадуючи розповіді мами, про перипетії з перезмінками, коли одні стимулюють, щоб отримати подяку, інші притримують і ігнорують, бо хочуть спати, чи бачать, що клієнт "дрібний", не знаю, чи то на добре вийде така заборона, гвардія ж то стара, як Ви кажете....

    Отправлено с моего X9180 через Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  15. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Напевно кожен лікар мав в деталях на 5-хвилинках звітувати, чого він стимулював. Тоді би не було безпредєлу. Плюс згоду мають брати на кожну маніпуляцію. Попри розписаний і підписаний план пологів, бо всяке ще походу має статися. От такі позаштатні ситуації треба розбирати. Але пологовий все ж таки має бути орієнтовавий на пп.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Ось такі цікаві соцопитування про відношення наших громадян до "подяк" ліуарів. При чому найбільше кажуть це практикують в Західній Україні.
    Лише 5% українців не готові дати «на лапу» лікарю, - опитування
    Лише 5% українців не готові дати «на лапу» лікарю, – опитування
    Більшість (69% заявили, що у них не вимагали хабара за лікування або медичні послуги протягом останніх двох років. Водночас, 25% опитаних відзначили наявність фактів корупції.

    У свою чергу, 59% опитаних заявили, що відчували себе зобов’язаними дати медичному працівнику негрошовий подарунок (алкоголь, шоколад, їжу), щоб віддячити за лікування. Лише третина не відчували таких зобов’язань. Найбільше тих, хто відчували зобов’язання «подякувати» лікарю, на Заході та у Центрі (66 % ), найменше – на Сході (48 % ). Водночас слід зазначити, що на Півдні досить високий рівень несприйняття явища «подяки» медичному працівнику – 42% не відчувають жодних зобов’язань. Більш зобов’язаними стосовно подарунку лікареві себе відчувають жінки (64 % ), аніж чоловіки (53 % ).

    Найпоширенішою сумою «подяки», яку вимагали за лікування або медичні послуги, є 100-250 грн (23 % ). У 16% вимагали від 250 до 500 грн., у 14% – 500-1000 грн., у 16% – більше 1000 грн. Найменш поширена сума «подяки» – до 50 грн (4 % ).

    Лише 5% заявили, що не платили б жодних хабарів, якщо б їх попросили заплатити за лікування.

    Раніше повідомлялось, що більша частина українців незадоволена послугами медицини і вважає її занадто дорогою.
     
  17. Mashulia

    Mashulia Well-Known Member

    Виглядає дуже близьким до реальності. В мене родичи живуть в Дніпропетровську. В них дійсно не прийнято "дякувати" лікарям, ніколи, нічого, нікому не платять в державних лікарнях і поліклініках.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. phobika

    phobika Well-Known Member

    Я от досвіду з пологами поки не маю, та й взагалі до лікарів рідко звертаюсь, на щастя. Але спостерігаю таку картину, що безплатна медицина в нас побудована на словах. От ви пишете, що якби лікар звітував... А хто знатиме, що йому треба звітувати за конкретний випадок? Стимуляція - препаратами і навіть шприцами породілі, в медичній документації - лише те, що вважають за потрібне писати. Тобто офіційно стимуляція ніде і не проходить. Можливо я помиляюсь.

    А ще мені здається, що в медицині бракує сильних менеджерів. Погодьтесь, що успішними в основному є ті клініки, де є сильний головний лікар. Чесно, я захоплююсь людиною, яка в ПБ Луцька прийняла рішення, що виходити в не свою зміну не можна і цього добилась. Підозрюю, що противників було багато, бо "там моя родичка", "то гроші", "я ж трачу свій час і розгружаю інших лікарів", "пацієнтці так спокійніше" і ще сотні відмазок. Але власне такі тверді рішення (точніше комплекс рішень) дають результат.
     
  19. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Я Вам трохи роз'язню, я писала не про публічну медицину, а про внутрішню кухню. Повірте, та Колодій за ту таблетку і скандаліще вигребла від колег по самі помідори. Так обдурити пацієнта складаючи казочки в історії хвороби можна елементарно, но колег.....коли вони влаштовують опитування чому так і не інакше, так звані розбори практично нереально. І так коли клініка вирішить вести політику як в Луцьку, самі колеги будуть контролювати щоб не було відступу від ШКОЛИ. Колеги пресуватимуть на розборах, а начальство догану зможе втюрити. Але то треба, щоб начальство таке хотіло. У Львові в тому плані повний безпредєл, кожен що хоче то робить. Бо то його пацієнт, і ніхто не має права вказувати як робити і діяти. Знову ж таки, то є з подачі начальства...
    Про менеджерів повністю погоджуюся і також доводжу ту думку...
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. phobika

    phobika Well-Known Member

    Зрозуміла. В такому разі я дуже рада, що в медичному світі таким чином боронять "честь мундира".

    Надіслано від мого IQ452 Quad, використовуючи Tapatalk