Логопед. Де знайти хорошого спеціаліста?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Жемчужинка, 10 Березень 2009.

  1. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Раз уж тут питались, а я на форум зайшла, стосовно Надії Степанівни

    Я до неї звернулась базуючись на відгуки людей в інтернеті. Загалом перше враження непогане, така бабуля щебетушка, в якої рот не закривається. Дитина від неї була спочатку в захваті, потім тим щебетанням і забавками зловживала.

    У нас були проблемні З, С та Р. З-С виправились швидко, а з Р халепа. Замість ніякого Р воно стало на французький манер. Дитина почала його вимовляти горлом. А Надія Степанівна згодом сказала що вона не витримує занять з моєю дитиною, бо дитина активна а Н.С. вже пенсійного віку, енергія не та, віддачі не бачить, втомлюється швидко. А віддача була б якби меньше бавитись з дитиною, а більше власне займатись. Крім того у Н.С. регулярно ставались якісь обставини через які вона то переносила то не могла провести заняття.

    І ми на пів року залишились без логопеда, бо "можливо потім стане з дитиною легше".

    Потім у нас починався 1-класс, і проблемна Р додала би проблем з навчанням, я звернулась до логопеда з поліклініки на Симоненка, Олександри Михайлівни. Вона теж до нас приходила додому. По вартості - дорожче за Н.С., але по якості кращє. Контактів не дам, вже вибачайте, підходьте до неї і з нею вирішуйте все.

    Одразу мені сказала що горлове Р, то ще гірше ніж ніякого, бо воно в рази важче виправляється. І що ніяку уздечку нам підрізати не треба, у нас вона нормальна, зато язик сам по собі крупний і грубий, і ще на кінчику язика має незначну розщелину, через що приставлений язик до піднебіння не може так встати щоб вимовилось Р. Ні про що подібне Н.С. не казала.
    Почали займатись з 1 вересня, коли по 2 рази на тиждень, коли по 1 разу. Заняття тривало годину, воно включало масаж язика, масаж обличчя, відпрацювання звуків, були спеціальні інструменти які язик підтримували, черепашачими темпами але прогресс був. Ніяких чашечок, ложечок і т.к. язиком перед дзеркалом вони не крутили тому що язик дитини фізично не міг так викрутитись через свою "тілобудову" .

    Ну одним словом я побачила зовсім інший підхід до логопедичного заняття. Можливо Н.С. теж добрий спеціаліст, і можливо її метода теж має давати результати, але не помітии складну будову язика в дитини і іі фізичну неможливість зробти те що вона хотіла - ну це кагбе не дуже професійно як на мене.
    І ще, дитина непосидюча, активна, відволікається. І там де О.М. могла трохи підвищити тон щоб дитина згадала що вона займається і вони працюють на результат, Н.С. казала що вона ще такої складної дитини не бачила, що вся аж мокра і тому відмовляється від нас. Ну а сюсі-пусі мою наприклад розслабляють, має бути дисципліна.

    Одним словом, у нас лише на початку грудня сформувався нормально Р, ми далі займаємось, наразі самостійно, скоро контроль в логопеда, маєм довести правильне Р до автоматизма, зараз вона його вимовляє добре, але в розмові часом забуває що вміє.

    Отакі враження по свіжим слідам.
    Більше того О.М. теж казала що у неї більшість дітей Р вимовляється значно скорше, дехто взагалі за пару разів, просто це у нас був такий складний випадок. Ну але якщо порівнювати процесс занять, метидики логопеда, і результативність, то в нашому , знов повторюсь, складному випадку, Надія Степанівна програє, однозначно.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Вікторіє, а це логопед має оцінити вуздечку, так? чи стоматолог-хірург?
    бо нам підрізали в поліклініці в 1 міс, вона була дуже велика, це була майже суцільна перетинка, і закінчилися микання з гв і власне малий вимовляв всі звуки добре (навіть Р) до цього літа (а говорити почав дуже скоро, до року, тому виговориться - то певно не той варіант). але тепер чи то вона стала менш еластична, чи замало підрізали, чи просто якийсь процес + язик далі має таку зміючу розщелину (не дивлячись на довге гв власне до літа, і відповідно, хоч-не-хоч, масаж), і з літа в нас втратилася Р, і ще пару звуків, і загалом вимова стала дуже "єврейська", правда, хоч без картавлення.
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    я думаю що стоматолог хірург оцінює вуздечку зі сторони свого профілю, в плані будови, а логопед в тому плані чи не заважає вона вимові.
    БО якщо вона якась не така але дитина все вимовляє, то сенс її підрізати?
    Ми обійшлись без підрізання, але сусідсткій дівчинці в 6 років підрізав томатолог в стомат. поліклініці на симоненка. І потім вониробили додаткові вправи на розтягнення вузечки і щоб той розріз потягнувся і не зажив як був до того.
    Не впевнена що ми про одну і ту ж розщелину.
    ГВ з Юлькою у нас на початках було проблемне, і так, можливо язик в тому винен, але потім пристосувались і успішно годувались довго. Але от стосовно розщелини, якщо висунути язик і намагатись дістати ним кінчик носа. то язик має гострий кінчик, ну як вершина язика. А в в малої по серединці ящика як бороздочка, яка той кінчик язика робить чуть чуть як верхівка сердечка ( понятно, да?) і через ту розщелинку їй важко давалось вимовити Р. А через загальну товщину язика їй було важко ним управляти. Через то мабуть у нас взагалі дуже довго і озмова була нечітка і незрозуміла.

    А вимова так, у нас була теж "єврейска"
     
  4. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    ну так, це і мала на увазі. я думала, що таки перейде, бо був взагалі язик, "як у змії" - добряче роздвоєний, але певно таки треба спеціаліста
    до логопеда краще вже чи після 3? чи чим дитина більш"вмєняіма"-посидючіша, тим більший результат?
     
  5. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Мабуть то індивідуально.
    По старшій бачу що в 3 роки взагалі не ма про що було б з логопедом говорити, бо мала би просто не сприймала, не дослуховувала, не могла б повторити і не розуміла для чого це взагалі їй. Бо і в 6-7, вже розуміючи що до чого, нам важко далось.
    По меншому, який теж Р не вимовляє, і чомусь замість Г каже Д, а замість К каже Т, всюди і завжди при чому, бачу що власне займатись з метою виправлення теж рановато. Хоча він посидючий і значно спокійніший. Просто він в 3,5 роки ще не зрозуміє для чого з ним ті заняття. Йому і так добре.
    Хотя логопед чула як говорит менший і сказала якщо не виговориться сам, то він теж її потенційний клієнт. Але й нього язик нормальний, тому з ним теоретично все піде легше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    додам і я "свої 5 копійок" :). Моя Андріанка майже вже в 6 років так і не говорила букви "к" - зовсім, просто пропускала її в розмові. (а я чекала, що виговориться :)). Я вирішила просто піти в поліклініку, до логопеда (першого-ліпшого, який в той час був на роботі) - це була Олександра Михайлівна. Букву "к" поставила на першому ж занятті (теж винувата "будова тіла" рота :) - зависоке піднебіння). Логопед казала, що нам потрібно було прийти ще в 4-ри рочки... Нам було достатньо два заняття - і буква "к" влилась в мову".
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. христуся

    христуся Well-Known Member

    А можете дати телефон
     
  8. ksenia

    ksenia Member

    На жаль, не зберігся. Вам краще запитати в реєстратурі поліклініки дні її прийому і безпосередньо з нею домовлятися.
     
  9. ostepovana

    ostepovana New Member

    Добрий день. Яка була у Вас ситуація з розмовою дитини, я читала, що логопед гарно розговорив малечу. Просто зараз шукаю хорошого логопеда, бо дочці 2,8 рочки, а вона дуже змазано і незрозуміло говорить.
    Буду вдячна за відповідь і детільнішу інформацію.
     
  10. katysik

    katysik Well-Known Member

    Шукаю логопеда-дефектолога для занять з малим, порадьте будь-ласка! До кого не звертаємось, то кажуть приходити після 3-ох або ж, що займаються лише проблемами мовлення, тоді як нам потрібен спеціаліст з розвитку мовлення...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. biruza

    biruza Member

    Привіт, а можете підказати, як Ви домовлялися про оплату з Пляцко Веронікою
    з дитячої поліклініки на площі Митній. То якраз наша поліклініка. Дякую!
     
  12. ksenia

    ksenia Member

    Брали талон в реєстратурі, ішли на прийом, далі домовлялись про заняття, платили по 70 грн. (корекція і логопед. масаж),але то вже трохи часу минуло.
     
    • Баян Баян x 1
  13. biruza

    biruza Member

    Дякую, ми теж спробуємо.
     
  14. Pyshunka

    Pyshunka Well-Known Member

    Можете дати контакти логопеда який Вас розговори, в мене сину2,8 але він говорить дуже мало. Дуже дякую
     
  15. Mawa

    Mawa Member

    Водила я вчора дитину на Симоненка до логопеда Олександри Михайлівни. Прийшли ми порадитись, оскільки нам 4,8, а не говорим Ш,З, Ж, Р- ізольльване. В поєднані з Тр, ДР- вона говорить, я її навчила. Вся розмова була з прямим текстом, що тут обов"язково мушу я займатись, але в неї стільки дітей, що не має як. На прохання підказати мені якусь вправу, щоб хоча Р до кінця появилось, вона відмовилась. Сказавши, що ви така розумні, то і вчить самі, а потім прийдете і розкажите як вам вдалось. Я була в шоці. Поки стояла в черзі, то казали, що платять їй по 70 грн за 30 хв. До нас пару місяців ходила логопед за 70 грн до дому. Трохи мала виговорилась, але напевно за швидко ми звернулись, то поки зробили паузу. Але від Олександри Михайлівни в шоці, я б і безкоштовно не ходила
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  16. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    порадьте логопеда, що приходитиме додому, район ринку Південний
     
  17. Mawa

    Mawa Member

    хочете дам телефон логопеда. яка з нами займалась. Коштувало 70 грн. Думаю з вересня знову до неї звернемся
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Звичайно хочу))) жду
    а з якого віку займається?
     
  19. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Не знаю чи цей логопед прийде додому, але дуже xороший логопед у 75 садочку (якраз біля Південного), прийдіть в садок зранку і поспілкуйтесь з нею, звати Леся Орестівна, в садку вона точно приймае, якщо шо - то живе вона також недалеко
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Не зовсім по темі, але зараз проходимо медогляд до школи, то ж де мені знайти логопеда який поставить печатку? В нас проблем нема абсолютно ніяких , тому мені підходить будь який державний логопед, який має право поставити печатку в р- нах Личаківська, Пасічна, центр, або на крайній випадок Сихів.