Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    Антон "р" ще не чітко вимовляє. Якась така не зовсім "ррр" :girl_crazy:, (при чому, це мама в телефонній розмові помітила, що малий почав вимовляти цей звук). А от що мене нервує - він почав шепелявити- "с" вимовляє як "ш", і це якщо буква з початку слова. При чому раніше він нормально говорив, а тепер ні. Сусідка нам показувала як їм ставили "с". То малий раз-другий повторить і далі "не вмію":girl_devil:
     
  2. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Малі німці

    Якби ж то була одна )))
    Я для себе всі норми сприймаю для орієнтації. Щоб знати від чого плясати, як кажуть.
    Є багато показів, при яких варто займатись з дитиною до 3 років. Насамперед, то супутні діагнози.
    Але, якщо дитина активна і здорова, то я до 3 років відсилаю насолоджуватись дитинством. А якщо маму турбує те, що дитина не розмовляє, то хай мама і займається розвитком своєї дитинки - артикуляційна і пальчикова гімнастика, розвиток дрібної моторики. Методик для занять дома - море. Чого вартує Монтессорі :girl_curtsey:
     
  3. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Малі німці

    Во-во, я пішла до логопеда, логопед відправив до невропатолога, невропатолог щось там малого трохи подосліджувала і зробила заключення здоровий, відхилень не бачу, виговориться.

    У нас таке буває, коли малий когось хоче скопіювати.
    Наприклад в садочку хтось так каже і всьо, буде повторювати, а в разі чогось хитро сміється і каже "не вмію".
     
  4. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: Малі німці

    Серйо?
    Я б точно ще до когось пішла, щоб впевнитись. Зараз багато кому ставлять ЗМР, але ж не в такому віці....
    100% В мене так Данік.
    Є в нас по сусідству хлопчик, який в 3 класі ще не вимовляє половину алфавіту. А тепер взяв собі за звичку заікатись. То Данік як тільки прийде від нього - все. Так затягує слова, що то навіть Артемко помічає і робить йому зауваження.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    Важко повірити, правда? але то реальність.
    Нікуди не йшла, бо бачила, що все буде ок, розуміла, що то ще рано такі діагнози ставити, ну, і якраз десь після 2-х синок почав прогресувати в мовленні, повііільно, та все ж. І я той прогрес бачила, і про нього "спеціалістам" говорила.
     
  6. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    Моїй доці майже 1.8 р., але крім мама, дай, йде і ще пару слів на своїй мові нічого говорити не хоче і повторювати не хоче, я не те, що дуже хвилююсь, але хочеться почути, що говорять наші +\- ровесники-розказуйте.
     
  7. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    Нам 1,10. Теж говорить дуже мало. Якось дуже повільно засвоює нові слова, особливо останнім часом застій якийсь. Пояснити може, все розуміє, але от повторювати ні в какую. За останні пару місяців вивчила всього пару слів. Причому на льоту схоплює слова, якій їй сподобалися, наприклад за останній час: добре, Пеппа, ціпа, попа :))) Але якщо вона не хоче, то хоч 100 раз повтори, то не скаже, ще й злитися починає. Знає, що двоюрідних братиків звати Саша і Вова, а ось її звати Я, сказати Марта чи Туся вона відмовляється. Так само "сісти" то лише "ой-ой", киця то "няв-няв" і все, по-іншому не хоче. Я теж поки не переймаюся, стараємся робити вправи для дрібної моторики, читаємо багато, пазли складати не хоче. Просто багато наших ровесників і навіть молодших діток з оточення вже купу всього говорять і віршики розповідають. Я теж в два роки вже Чуковського напам'ять знала...
     
  8. Plenilunio

    Plenilunio Well-Known Member

    Відповідь: Малі німці

    Заскочила спитати: а слова як рахувати? Ті що чітко вимовляє, чи і ті які намагається говорити? І чи враховувати ті самі ам-няв-гав-му? Бо В назви тварин не говорить, а тільки які хто звуки видеє.
     
  9. Likysja

    Likysja Well-Known Member

    але хочеться почути, що говорять наші +\- ровесники-розказуйте.

    моїй також рік і 8. Слів ніби говорить багато, але все на своїй мові, з чітких слів тільки мама, баба, ляля, дай, та, ні, гав(не знаю чи це вважати чітким словом), дядя, на і т.д. А решту слів такі, що посторонні не розуміють лише домашні, не знаю, може це замало...розказуйте, чи пора хвилюватись
     
  10. Khaleesi

    Khaleesi Well-Known Member

    Та ну, думаю хвилюватись ще зарано. Ми теж дуже мало говоримо. Зі слів, то мама, баба, дідя, кака(то тато:) і звуки тваринок: гав, няв, му, ква і т.д. На "на" і "дай" говорить однаково "няяя", каже нєа і тяяя, при тому показує, а ще каже "гам", "ням"або "ам". Але малий дуже впертий, то що я говорю, то майже ніколи не повторить. Наприклад бавиться тваринками і мукає собі і гавкає, а як я перепитаю щось, то мовчить. Або вже давніше навчився показувати скільки йому рочків, а тепер ніби принципово не хоче показувати. "Нєа" і все і ще й брови насупить:girl_nea:.
     
    Останнє редагування: 6 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 2
  11. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Моя доця взагалі на панда, папуга, памперс говорить "папа". Так само на мавпу, машину, малину говорить "ма"...і таких слів багато. Багато чого звуками пояснює, горщик - а-а, курка -ко-ко і т. п.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. invisible

    invisible Well-Known Member

    У нас те саме. Бере перший склад і дублює. Наприклад, "баба" в неї то бабця, банан і бантик, тільки наголос по різному ставить.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Дівчата, моя так само приблизно до 2х років називала тільки перші склади, прості слова і багато своіх придуманих слів типу " мума-корова, миня- мишка, мими- ведмідь, біба- білка, мома- морква, гава- собака і т.д., ( вже і не пригадую, дуже багато було такого, що тільки я розуміла), а потім якось різко, за пару тижнів, прорвало зразу на речення. Ще був час, коли перед чужими соромилася і мовчала, як риба. На сьогоднішній день, у 2,5 роки, то ще та "чомучка" і "говорушка":)
     
    Останнє редагування: 6 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    у нас точно так само до 2-х років було. а опісля почав складати прості речення зразу, зараз у 3 роки рот взагалі не закривається (деколи просто прошу помовчати:), півдня може бігати по хаті, розказуючи вірші:girl_yes:
     
    • Подобається Подобається x 5
  15. Likysja

    Likysja Well-Known Member

    Во-во, в мене мала також ще складами багато слів говорить, сі, то сніг, па, то памперс, панда, впала, бо, то болить, момо -- молоко, бачу це абсолютно нормально для такого віку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. invisible

    invisible Well-Known Member

    Якось, почувши що наша на пару місяців молодша подруга багато говорить і все повторяє, моя мама сказонула (то тре було в перли писати), що наша мала зле говорить, бо майже нічого не їсть окрім циці і їй не вистачає вітамінів для розвитку:))) (хоч загалом вона проти відлучення зараз).
     
    • Смішно Смішно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  17. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    і моя отак по першому складу багато слів говорить
    я вважаю, що то - цілком нормально, тільки 1,7 - не вірші ж їй розказувати
    головне, що доречно, і що намагається все повторити
    і можна зрозуміти, що хоче (в більшості випадків)
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. нталька

    нталька Well-Known Member

    о, якось з мамою дворічки говорила, і вона бідкалася, що її доця майже ніц не говорить, а їх сусід в неповні півтора роки вже вірші гарно розказує типу "думи мої, думи мої..." :) Цікаво, чи справді є такі діти?
    якось на вулиці до малої жіночка заговорила, а мала тільки стоїть і посміхається до неї. І та жінка мене питає чи малеча щось говорить, та й каже, що, мабуть, мама (тобто я) все розуміє. А в моєї малої інколи такі вже словосполучення гарні, але я ніц їх не розумію :)
     
  19. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    у моєї знайомої є такий хлопчик:) він, щоправда, вірші не розказує, але справді з півтора року так нормально собі говорив реченнями.

    з другого боку, мій похресник (йому зараз 1,10) ще той конспіратор, говорити взагалі не хоче, на все показує і "ууууу". рідко коли якийсь склад з нього витиснеш типу "ма", "вав". я маю надію, що в нього після 2-х теж почнеться словесний "пронос":girl_smile:
     
  20. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    У мене десь майже так само циця була винна, що мала в півтора року ще агукала:) Моя мама порівнювала її зі мною, то я була мрія вихователів садочку, бо з тих, хто в півтора року вірші на 2 стовпчики розказував. Але в мене ще крім циці я була винна в тому, що мала дуже прив'язана до мене і що я "стелюся" перед нею, догоджаю і дитина не бачить потреби говорити:)
     
    Останнє редагування: 6 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1