Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Linna

    Linna Well-Known Member

    В мене доця в 2 роки також віршики розказувала, говорила багато і чітко, а синочок (2.3 р. на даний час) словниковий запас має набагато менший. Говорить приблизно 20-30 слів і то на свою манеру. *Тятя не є бібі* - означає *тато, машини нема* і т.д., хоча, коли його про щось просиш, все зробить, все розуміє і показує. Мене вже це починає турбувати, тому хочу звернутись до лікаря. Порадьте, будь ласка, хорошого спеціаліста. І ще цікавить таке: у нас двомовна сім*я, тато розмовляє російською, а я - українською. Чи може це також впливати на розвиток мовлення?
     
  2. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    А мені навпаки дивно, бо в порівнянні з старшим малим в аналогічному віці, то мала дуже багато говорить (хоча,в розумінні більшості, то, певно, мало, але мені вистарчає). Більшість слів в неї йдуть на позначення якогось поняття, часто в своїй оригінальній формі (ну, наприклад, окуляри у неї це "бляблі"), багато слів власне складаються із перших чи останніх складів, назви тварин мають в основному звукове позначення, тільки деяких називає повністю (лев, бик, киця, пес, кінь), деякі (ті, що мають довгі назви) - то останній склад ("аха" в значенні "черепаха" і "афа"в значенні жирафа, причому відрізнити одне від одного можу хіба я). Пробує словами відтворити назви частин тіла, одягу (колготки - "оті", шкарпетки - "петі", взуття - "тапі", шапка "сяпі"). Я млію хіба від того як вона приходить, і каже "люблю" (то слово в неї дуже гарно виходить і вона його повторює часто :) ). Віршики ми розповідаємо разом - в плані я починаю рядок, а вона каже останнє слово із рядочка (за умови що вона то слово в принципі може вимовити і воно взагалі входить у її "репертуар". Якщо з малим я переживала, бо говорити почав близько трьох, то тут мені в принципі фіолетово,я просто відмічаю хіба нові етапи у відтворенні слів (спершу один склад, потім два однакових склади у слові, тоді спроба поєднати два різні склади і т.д.). А коли не хоче говорити, то теж просто показує "ууууу". В такому віці заморочуватись рано, дітки різні дуже. Ну і з другою дитиною я краще розумію вислів "як то було файно, коли він не так багато говорив :girl_haha:"
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Про гв можете наводити наш приклад. Старша досі на гв. Коли ій було десь 2 і 2 чи 4 місяці я питала нашу няню, як вона говорить у порівнянні з іншими дітьми. Няня казала, що вона говорить швидше, довгими реченнями і більше, порівняно з німецькомовними однолітками. До речі, ці однолітки за мою доню на пару місяців старші. І ясно, що на гв вони були до року максимум, бо то для них і так подвиг.

    Надіслано від мого HTC Desire C, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Віруся ніц не говорить ще : маматата, чітке "дай" один раз від неї чула.
    але так класно все розуміє: стій, сідай, хочеш їсти? (дасть зрозуміти, так/ні), куди треба пісяти і какати, де Дмитрик, - багато всього.
    Сергій в півтора року говорив словосполучення і короткі речення. Досі на ГВ :)
     
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    хіба на те, що дитинка відтворюватиме слова двома мовами. А рідною все-рівно обирає ту, якою з нею більше часу спілкуються ( ясно, що якщо більше часу з дитиною у спілкуванні проводить україномовна мама, то і дитинка обиратиме відповідну основну мову. Якщо більше часу проводить і спілкується російськомовна- аналогічно. Потім дитина йде в дитячий колектив- і він теж уже має свій вплив. ТОбто- основне середовище спілкування). ( п.с. і у мене і мого брата- двомовні сім ї. З тією різницею, що в одному випадку мама - україномовна, в іншому- російськомовна. На те, коли почали розмовляти діти- двомовність ніяк не вплинула. Хіба в тому, що діти практично одразу розуміють і розмовляють обома мовами.)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. нталька

    нталька Well-Known Member

    нагадалося, у малої яблуко - "а-бля" ))
    Зараз у 1,4 доця вже починає гарніше повторяти слова, бо раніше то були початкові склади, а тепер вже більше слів, хоча теж перекручених більшість "тяй" -чай, "поп" - стоп, ""сцястя"-щастя :girl_in_love: міття"-сміття, "тєлє-лєлє" - телевізор. А кличе мене вже в основному "мам", а не "мама". Але ще багато її букво-словосполучень, інколи прям речень, які я ще не розумію (( , тільки орієнтуюсь по ситуації.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. sunset

    sunset Active Member

    О, киньте в мене чимось, бо я пресингу і дивацтва родичів невитримаю( або нахамлю, або мовчатиму як доця) на 1,7 володіємо кількома слова з серії дай, ням, гав, мам ітд. Мені достатньо, але недобрі інет статті кажуть що наш запас мусить бути 200+ слів.
    Свекруха нещодавно відіслала мене до церкви, щоб я посповідалась, далі МОВЧКИ вернулась додому і хухнула на дитину) ясно, куди я відіслала свекруху, але перл знатний.
    І стопітсотий раз чути про те, що я в два роки Пушкіна розказувала російською чи як чоловік шикарно розповідав про свій день в 1,5 я просто неможу(
    Скажіть, може батьки наші зле рахували наш вік? Чи може така сила склерозу вже діє? Дуже втомило мене то все.
    Малеча активна, розуміюча дитина, але ні в якому разі не буде робити, те що їй нав'язати. То що, відпустити то все і далі насолоджуватися дитиною? Чи таки нахамити родичам?
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  8. lyanysya

    lyanysya Well-Known Member

    Я ось незнаю чим відрізняються дітки теперішні від старіших), але я ось родилась 4 кг, на ГВ вроді 5міс, і маю відеодоказ де в 1.2 розказую віршик, а в 3 роки співаю напамять всі пісні Скрябіна, Білик і Пугачової)), виступаю на базарі в Угорщині), віршиків багато знала типу "муха-цокотуха", вчила англійську, і дуже гарно бавилась і розуміла діток які говорять на невідомих, мені тоді), мовах
     
  9. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    маю приклад)) старша. до двох років декілька слів. після двох (орієнтовно в 2,2, в 2,3) заговорила реченнями. причому правильно побудованими) всьому свій час. до слова віршів досі не любить) максимум пісеньки)
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. lyanysya

    lyanysya Well-Known Member

    А моя доця поки тільки має маленький словарний запас, зате розуміє все що я їй говорю, типу "принеси татову футболку", "іди погодуй ляльок і ведмедиків", "йди поцьомай бабу", і т.д
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Моя цьоця видала якось: "Ти в пів року сиділа отут в перинах і казала "Ігор, сьо ти хоцєсь"":girl_haha: Питаю, що може то мені півтора було, чи 2.5. Та нє, точно пів року. Амнезія помножена на незнання етапів розвитку дитини:girl_blum:
    Взагалі 1,7 то зовсім не вік для говорення. Моя старша в рік і 8 почала говорити словосполученнями, в рік і 10 реченнями, і я вважаю, що то дуже рано.
    Щодо родичів розумію, мої діставали, чого дитина не ходить. Молодша пішла буквально тиждень тому і то дуже несміливо.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
  12. mipa

    mipa Well-Known Member

    В мене аналогічно)) Свекруха не перестає розповідати як її син в рік розповідав напам"ять ...... Євгенія Онєгіна! На повному серйозі. Я бачу, що це дуже розповсюджене явище)))
     
    • Смішно Смішно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Iablinska

    Iablinska Well-Known Member

    Моя теж розказує що в півтора так чітко казав, що його звати "Юрррра" і що йому "півторррра роки". І щиро дивується, чого ж то наш малий не говорить так само. Я навіть не відповідаю вже нічого, просто мовчу.
    Стосовно цікавих слів, то чомусь пташку він називав дуже довго "фляфля" :)
    Говорить лише окремі слова, в педіатра на це нічого не кажуть, значить то нормально. А свекруха у нас лише по скайпу, тому не так напряжно :))
     
  14. Nusja

    Nusja Well-Known Member

    Донька в півтора вже могла свої основні потреби, бажання висловити найпростішими реченнями, якісь кольори знала ( але все було в неї синє). А меншому зараз рік і 7, то каже лише окремі слова і то дуже мало тих слів ( мама, тато, дай, баба і ще декілька), а словосполучення одне на всі випадки - "то туда" :) і пальчиком показує, що саме і куда. Не переживаю, що трохи німець, але було б вже мені легше з ним, якби більше говорив.
     
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    навіть моя доста балакуча дитина стільки не має.
    в майже 2 почав пробувати говорити словосполученнями
    про віршики - ви не увляєте, як дитину на то дресирували, хоч слово не гарне, але це з розряду сто раз скажи - і буде. я так брата виговорювала, і до садочку готувала - бо там треба було, щоб дитина могла вже щось сказати. можу тому раніше всі так і робили - горщик в 6 міс, кашки в 3 міс, говорити в рік
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ну, моїй мамі всього 57... а ми в неї і "ніколи не хворіли", і після року ніхто ніколи не впісювався...
    тримайтесь. Мене теж з Дмитриком родичі трохи діставали... але на все свій час, ніц не поробиш
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. basia

    basia Well-Known Member

    Дівчата, будьте серйозні (як казав мій вітчим). Всі люди різні! пам"ятайте,це стосується всього. І впісювались,і хворіли.Моя старша дочка не говорила до 2,5,ставили ЗРР, зато тепер -мамадарагая...Добре,що онук ще мовчить,бо їх двох я не витримаю,а вдома ще одна така сама + тато (от осинки не родятся апельсинки):girl_blum:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. vakyolka

    vakyolka Well-Known Member

    Ну, добре що Ви мали голову на плечах, і не сильно мабуть переживали.. Зате тепер мабуть свою дочку заспокоюєте і не надоїдаєте, чому внук ще не говорить.. Правда?
     
    • Креативно Креативно x 1
  19. prolisok

    prolisok Member

    Можливо у когось було щось похоже як внас .Нам вже 3.5 а говоримо до 10- ти слів ,на то є свої причини ( були судоми , затримка психомоторного розвитку) розуміє все ,що хоче покаже .Мені сказали ,що добре було б перевірити ротову порожнину там може бути проблема ,до якого спеціаліста звернутися , щоб розумівся що там впливає на мовлення?
     
  20. allja

    allja Well-Known Member

    І ми в цю тему.(
    До осені синочок говорив дуже мало, лише декілька слів знав, хоча прекрасно все розумів і міг показати що він хоче. З середини жовтня ходимо в садочок, в групі вже майже всі дітки говорять так, що вихователі можуть їх зрозуміти, а ми і досі чітко не говоримо. Синочок зараз говорить набагато більше, але майже всі слова скорочує або перекручує. Про те, щоб повторити за мною, то навіть мови і бути не може...хіба, як йому якесь слово сподобається. З того, що говорить: мама, баба, татя ( тато), діді (дідо і Діма), птята ( пташка), камкам ( трактор), кам ( кран), сів, дьо ( йди, йдем, йду), Во ва ( Вова), Ся ( Зоряна), Няня (Настя), Юся ( Юля), Сят ( Остап), тічи ( втічи), дай, нє, дзєнь (добрий день), чя ( до побачення), гарних снів ( ся сів) і ще безліч таких слів. Назви звірів та транспорту говорить виключно звуками ( мяв, гав, бррр, чух-чух), лише на велосипед каже "сяд". На себе каже Ся, а коли кажу, що ти Давид, то каже "нє, Ся". Говорить і короткими реченнями, але зі своїх слів, наприклад: "Мама, татя во" ( Мама, тато на роботі), "Птатя чє ням? "(пташка з"їсть печиво?) , "Мама ,туця ха?" (мама, циця спить?) і так говорить всі речення.
    Раніше синочок не любив читати\слухати книжечки, але тепер вже читаємо, ліпимо з пластиліну, малюємо, пазли складаємо, співаємо + заняття в садочку. Бачу, що прогрес є, але ніхто крім мене його не розуміє, навіть тато не завжди його розуміє.(
    Чи варто ще чекати ,чи може проконсультуватися в логопеда?