Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Я з малим була в невролога. Лікар сказала, що він дуже розвинений, на все реагує, комунікабельний. Лиш не говорить. Лепече щось на своїй мові. А на нашій - буквально кілька слів. Перевіряли слух, там теж все добре. Але виписала пропити Сомазину. Я от щось не впевнена, що це потрібно, бо це досить серйозний препарат. Хтось приймав? Які відгуки?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Linna

    Linna Well-Known Member

    Десь 2.9 р., коли пішов в садок. Це мене також муляло, що не розмовляє, тому робили ЕЕГ, були у невропатолога - жодних зауважень. Синочок також перекручував слова, що розуміла його лише я. На даний час говорить повноцінними реченнями, єдине, що не вимовляє всіх букв. Ще похвалюся:ми вже вивчили два віршика до новорічного ранку. І ще зауважила, що тепер він із задоволенням малює, ліпить, бо раніше, коли займалися в Baby Club, це для нас було каторгою.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. kewa

    kewa Well-Known Member

    нам призначали когнум,але я побоялась давати.але тепер мабуть почну
     
  4. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    У мене дідусь розказує, що почав говорити пізно, десь після 3 років. Йому мама розповідала, що він ще цицьку їв, але щось там по-своєму лепетав. А в дорослому житті все нормально було.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  5. kewa

    kewa Well-Known Member

    а скільки вам зараз?
    ми вже більше говоримо,дещо починаю розуміти.і ми не любимо малювати і ліпити.нам би тільки пазли.
     
  6. Linna

    Linna Well-Known Member

    В листопаді було 3 роки.
     
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    трошки суміжне питання в мене. але кращої теми не знайшла.
    коли діти починають зазвичай говорити без граматичних помилок? щоб правильні закінчення, прийменники, роди вживали.
    були в моєї сестри в гостях: сину 4,5 роки - говорить абсолютно ідеально (деякий суржик не рахуємо, бо і сестра сама так говорить) - може кілька помилок за весь день я почула.
    моїй дитині теж 4,4 роки - кожне речення має помилку. я спочатку думала, що це ще рано і не виправляла їй кожне речення. тепер почала виправляти, коли почула як її братик говорить.
    скажіть мені, то в моєї сестри унікальна дитина, чи в 4-5 років вже всі діти говорять правильно?
     
  8. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Точно не всі. Дивлюся по синових одногрупниках, то як хто: хтось справді так чітко, правильно говорить, і звуки всі гарно вимовляє, хтось гірше трохи, є й такі, що відразу не зрозумієш, всякі діти. Наш робить помилки переважно у відмінках, ще множину не завжди правильно утворює (діточки-діточків), та й інші є, не завжди в тому словесному потоці і розберу:) І я виправляю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Magnit

    Magnit Від себе не втечеш

    Моєму середущому вже минуло 5, говорить з помилками. Але частково то зумовлено середовищем (півроку спілкувався з російськомовним хлопчиком плюс мультфільми) та повним ігнором читання книжок (я так собі думаю, що це теж причина). Старший в його віці говорив значно краще.
    Тож я виправляю, говорю як правильно і чекаю (це найважче для мене)).
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Гризе мене те, що малий не говорить (2,9). Обстежували, все ок. Одна невролог пропонувала стимулювати ліками. Але я поки вирішила почекати, що сам виговориться. Та й інший невролог теж це запропонував, казав спостерігати динаміку. І ось динаміка є!:girl_dance:Почав говорити як тваринки кажуть, пальці називати до п'яти (дин, ва, ти, титили, ять), Яна (Яня). Але на замовлення того не говорить, лиш, коли сам хоче. То не Яна, якій тільки дай можливість поговорити:girl_haha:Такі різні діти, капець:girl_smile:
     
  11. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    То точно. У мене старший у 2,2 вперше сказав, як його звати -- Ем (Артем). До того лише мама-баба-пий-пий. Але потім якось так відразу заговорив.
    Середні діти вже до року слова говорили, а в півтора реченнями, у два -- вже без помилок довгими реченнями. Ну всі казали: правильно, у них же старші є, є в кого вчитись. Тепер от четверта. Ото як тваринки кажуть із 2 почала, в 2 і місяць почала дітей називати: Лі-лі (Віталіна), Дрій (кось їй так легко то слово дається -- то Андрій), Тем. Себе Ляля називає, але коли-то пару разів видала Дата (Злата), але більше не каже. Ще говорить слово "пальці") Постійно щось там в руці приносить і показує: пальці-пальці.

    Зате, вона, навідміну від старших, щось дуже багато своєю мовою говорить. Бавиться і лепече щось там. Від тамтих я такого не чула. Тому я не переживаю, вона у старшого братика -- заговорить ще. Але бачу багатьох доводиться заспокоювати, що їхній дитині вже майже 2 -- і не говорить. А от у 2,9, то чесно, ще не бачила. Але раз почав говорити -- знач процес пішов. Загалом я зауважила, що коли дитина рано починає говорити, то її словниковий запас так по троху збільшується. А коли трохи пізніше -- ьто так якось відразу.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Я особисто теж не бачила, тому мене то сильно муляє. Але лікарі, вихователі говорять, що це ще нормально. В нас дідусь після трьох почав говорити. В подружки син на пів року старший, то така ж картина як і в нас. Говоримо з ним багато, а він теж багато лепече своєю мовою.
     
  13. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    якраз сьогодні у магазині. Жіночки до Злати уті-путі... А вона мовчить (хоча якби і вміла говорити, то, сумніваюсь, що би до чужих баб так відразу б щебетала). І тут одна жіночка каже: моя мало уже у 8 місяців говорила, а в рочок вже ого-го. Ну а продавчиня (супер-баба, я її абажаю) каже: моєму внуку 2 і 7 і він тільки говорить "мама дай ням" і все, і ми не переживаємо, а ви он до малявки 2-річної вчіпились. І тут, уявляєте, ця тітонька видає: ну але хоч дочка у 8 місяців заговорила, але син -- аж після трьох...

    Ну і скажіть, як тих людей слухати. То як напівправда чи напіввагітна.... Одне ляпне при одній ситуації, інше при іншій.... А якби, наприклад, мене то муляло? чи ту продавчиню, в якої внук ще не говорить?... То що ми б мали комплексами обростати, бо її доця в 8 місяців заговорила? От мені б ще було цікаво дізнатись, як потім ті діти, хто краще вчився, хто більше заробляє))) До речі, я ту жіночку інколи бачу. От чесслово підійду і спитаю
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Kshusia

    Kshusia Well-Known Member

    А мене нервує, коли в мого малого питаються "Як тебе звати", ну явно видно, що йому ще й двох немає...і після цього такий ступор-чому він не відповідає)) странні люди, коли я говорю, що він ще не вміє говорити, то тоді питання Чому...аааа ну це ж хлопчик-вони всі пізно говорять...

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В два - це цілком нормально. А моєму майже три, а він теж не відповідає на це питання:girl_sad:Зате, на питання: "Як звати сестру?", іноді, під настрій, може відповісти: "Яня":girl_crazy:
     
  16. vakyolka

    vakyolka Well-Known Member

    І в нас таке саме(( Як тебе звати?- Я.
    Як звати маму? Оля. Тата?-Ома(Рома), Братика?- Папу(Остап). Коли просиш сказати слово складами, чітко в вперто говорить-НЄ.
    В мене вже таке враження, що він навмисне не говорить, хоча видно, що все розуміє.
     
  17. olenachyzho

    olenachyzho Well-Known Member

    Моя малявка як бачить на вулиці чи в телику песика або її питаєш як робить песик ,то каже гав гав . любить казати а я така така. Як хоче їсти може сказати ням ням. Та та та , то стандартно цілий день говорить.

    Надіслано від мого Lenovo A319, використовуючи Tapatalk
     
  18. Kofeinka

    Kofeinka Well-Known Member

    Нам 1,1 , то не хоче нічого повторяти, тільки знає, що песик каже гааа, киця - яй яй, говорить дай дай. Тата кличе А ))) хоча вміє казати тата, а не хоче.
    Ще каже Ка, але я ще не зрозуміла, що це)
    Але я також не переймаюся, бо сестра не говорила до 3 років нічого, а потім як почала, то виговорила все , що чула за тих 3 роки )))
     
  19. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Фух, от добре, що є Посиденьки. Прочитала у Фейсбуку, що у рік і три дитина має знати вже кілька слів. А у півтора взагалі там. І ясне діло почала переживати. Бо мої тільки на своїй мові постійно щось лепечуть. Одного дня було "татадин" інколи проскакує "тятя", "нєнєнє". Але нічого чіткого немає. Я ще це списую на двомовність середовища. І мультфільмів в тому числі. Зараз Пепа лише німецькою підходить. Показувати очки-ротики-песики-котики не хочуть. Та й то важко. Бо поки показую одному, другий вириває книжку і перегортає сторінки. Але з улюблених забавок в них складання пірамідок і відеречок, солітерів. Книжечки читати двом одразу дуже важко.
    Я ж правильно не хвилююсь?
    Бо я вже будила чоловіка, коли Маркус не відкликався на своє ім'я в рік і трішки. А за кілька днів його прорвало. Ой, як згадаю ті безсонні ночі і читання інтернету (то все таки зло)....

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
  20. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Мій малюк починає говорити:girl_dance:Правда майже все у нього на "к". Вперше за майже три роки сказав тато - "како":girl_haha:Але це вже початок. Себе називає "Какік" - Владік:girl_haha:Щойно підійшов і каже: Какік пав і пвмав Няні ку - Владік впав і поламав Яні коробку:girl_crazy: Тішуся, бо сильно мене то все гризло. Тепер трохи відлягло.
    Це нормально, що у нього все з "к"? Как - танк, капкі - тапки, три - кі, чотири - кікІкі, шість - кіть, фіксікі - кІкікі, кашка - кака, цукерка - кека, Сергійко - іійко. Ще є присутні слова з буквами "в" і "п": два - ва, п'ять - пать.
    Тепер в мене нова гризота - чекати далі, щоб сам виговорювався чи пора до логопеда? Чи можливо є якісь вправи, щоб допомагати йому виговорюватись вдома?
     
    • Подобається Подобається x 1