Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    На мій погляд, до п'яти до логопеда рано. Моя доня в 5,5 не вимовляла третину алфавіту, і поки я шукала адекватного логопеда і думала, що з тим робити, протягом декількох місяців вона стала говорити всі звуки. " Дозріла". Старший теж біля шести остаточно виговорився. Тому я за спостереження, і, звичайно, розвиток мовлення, але в звичних життєвих ситуаціях.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. jylanda

    jylanda занууууда

    знаю одну панянку, яка колись вимовляла всі слова з букви "н". Зараз просто весело згадуєм словечка і жодних вад з вимовою нема. Записуйте словечка, будете потім згадувати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Тому тут і написала, щоб не забути.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    У мене друга і третя дитина говорити почали дуже рано, але тата називали тільки како, кака десь до 3,5 роки. А перший і четверта -- пізно почали говорити, зате тато говорять давно і чітко
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    В мене все було на "н" . " Нагана дам нигу нигод нигати", що означало Олена йдемо нагору на город гуляти)) ниагад - виноград, нисицька- сестричка) але нічого, виговориласЯ


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. silvia

    silvia Well-Known Member

    Мій замість татко казав "каку", особливо смішно було в магазині, коли кричав каку, а всі гадали, що дитина хоче в туалет)
    В нас проблема з літерами р і л- стандарт, а ще не вимовляємо ш ( заміть неї с) , ф (замість неї х), ж (замість неї з).
    Я сама з часом його навчила вимовляти чітке щ. Зараз пояснюю ф і л, але ніц не виходить....певно підем з весни до логопеда...
     
  7. happy story

    happy story Well-Known Member

    Моя Аня говорить мама тата, на всіх звірів каже ава, ляля, баба . І багато щебече щось на своїй мові, чого зовсім не розумію.
     
  8. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Згадала, як в Україна має талант дівчинка добре не розчула, як Дзідзьо називається, то сказала на нього - Піся.))

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    От і я сюди... Малому 2 і 5 міс. Перше "мама" з'явилося ще десь у 8 міс, потім "баба". І в основному до року це було все. Далі з'являлися якісь окремі склади. Основна частина це було "ґоґа", "ґаґа", "ґо" і т.п. І ті гаги гоги були з тисячами інтонацій і означали все на світі. Навіть молоко він назмвав "ґоґоґо" і називає так і дотепер (бо циця то святе))) Сестра навіть прізвисько йому кумедне придумала "Ґоган"))) Тато був " Бабап", потім "Ґога", і нарешті у 1,8 ми дочекалися гарного "Тато". А от ім'я Сася (Саша) з'явилося раніше, бо то була рання "любоф" до подружки на майданчику, ми аж сміялися яку симпатія силу має, що вона єдина була не ґоґо, а по імені))) При тому читання малий обожнює і читаємо ми бааагааатооо щодня. Рівно на свій дн у 2 роки сіли ми за стіл, малий в мене на руках, а дідо через стіл навпроти. Ну от побажав він йому здоров'ячка, а малий так хитро глянув і як крикне "дідо"!! А до того нівкакую, " Ґаґа" і все)) З того часу словесний запас різко збільшився, але вимовляє слова так, що лиш я розумію, але ґоґання відійшло. Єдине як просить цицю то кричить "Ґоґоґо", я йому "скажи гарно", а він так з вимогою "Моооо"))) Але мене муляє, що він не складає ні словосполучень, ні речень... Ну хіба" де ти", "мамо, туйте!" (мамо, рятуйте! Результат любові до робокара Поллі - рятуйте, і сьосю "на допомогу))) Слів знає багато, пам'ять чудова. Але все на свій манер діньдіньдьор - помідор, ґак - знак, наань - шлагбаум, куйка - булка, кийка - дрилька, тати - читати, розказати, Дийдо - Павло, сьойся - ковдра, дідот - телевізор. Овочі, фрукти, кольори і відтінки знає, марки машин гарно сам впізнає і називає всі. Осианнє захоплення букви, знає вже десь 15, впізнає всюди на вивісках, бігбордах тощо. І от не знаю, чи варта хвилюватися... Бо як прошу шось повторити, то повторює по-своєму, а як виправляю і по складах - то може і правильно повторити. А от речення...Чи якшо пішов прогрес, то і речення ніде не дінуться? Бо відміняє слова правильно, лиш називає поокремо, не в словосполученнях типу "суйюю" (сумую) питаю за ким? "тантом" (татом), "яйов" (знайшов) маму

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  10. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Вибачайте за помилки, з телефона клацаю))) От в сестри малий в такому віці гарно говорив, багато мав своїх слів, але висловлювався зрозуміло, а менша - та взагалі в півтора року вже такі речення і слова складні без помилок видавала, що якби я сама не чула, то не повірила б. Сестра мене заспокоює, і каже ражіти поки не повторює "усе", що десь чує)))

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  11. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Якщо є динаміка, тобто словниковий запас збільшується, якісь слова починає вимовляти краще, чіткіше, хвилюватись не варто. Він йде своїм темпом. Я так по своєму дивлюсь. В нього щодня якась новинка. Його перемкнуло десь перед 3. Станом на зараз говорить багато. Деякі слова вже гарні і чіткі, деякі розумію лиш я, а деякі взагалі каша. Особливо якщо на емоціях хоче мені щось розказати і видає реченнями, то я нічого не розумію. Якщо поставити конкретне запитання і отримати відповідь на одне-два-три слова, то все зрозуміло.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  12. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Ну в порівнянні з періодом "ґоґання" то динаміка є величезна. Бо то "ґоґо" на кожний новий предмет то було шотосчемто))) навіть ровесники, котрі вже потрохи говорили, масово копіювали те ґоґо)))
    Мене хвилює повна відсутність побудови речень, чи хоча б словосполучень... Рот йому не закривається, але то окремими словами він постійно щось коментує... Ну типу "нина, нина" (машина) далі "дидить, дидить" (гудить) "сисьос" (мотор). Але то так розірвано... Нові слова повторює і запам'ятовує без проблем. От сьогодні вчуя від діда слово жулік, то цілий вечір бігав і хихонівся "кукік, кукік")))
    Може є якісь посібники з вправами/порадами як саме в цьому плані мовлення розвивати?
    Бо читаємо, як я вже казала дуже багато і в основному то віршована форма.

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  13. happy story

    happy story Well-Known Member

    Малій 1.4 .Її словниковий запас дуже маленький: мама,тато,ава. Багато щось говорить на своїй мові. Як щось хоче сказати каже иии пальчиком покаже , хіба як вже щось дуже хоче, то може сказати дай, дай. Може в цьому віці це нормально. Не знаю. Мені хвилюватись, чи ще зарано.
     
  14. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    На мою скромну думку - нормально. Вважаю, що до 2-х років турбуватись не варто. Нашу почало "проривати" з говорінням у 2 роки. Зараз напливами - то взагалі майже нічого не говорить цілий день, то на своїй мові рот не закривається.
    Ну, Ви, звичайно, можете проконсультуватись з лікарем))
    Ми от, проконсультувались, ЗПМР поставили ( то з нюансами, але їх опустимо, вони ще не підтверджені). Але, скажіть мені, як можна отак сходу його поставити дитині, бачивши її 10-15 хв? Більше займаюсь з нею вдома, більше до неї говорю та й чекаю 3-х років. Бо на контакт з логопедом-дефектологом вона зараз не піде і ще багато нюансів. Ну і сестра моя абсолютно так само говорила. В 3 рот відкрився і зараз до 15-ти ніяк не закриється
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    А на підставі чого поставили такий діагноз? Як виглядав огляд, лікар якісь тести проводив чи як?
    Нам два, але зі словами теж щось негусто. Тато, мама, кіка(киця), ава(пес), піпі(мишка), мака(мавпа), сі(слоник), решта лише вибирає один склад зі слова. Наприклад КА - це і машинка, і рибка, і ще купа слів в яких є КА наприкінці. ПТА-пташка, ПА - черепаха, лампа і т.д. Та й усе...Єдине, що чітко вимовляє, це коли хтось спить - підходить, трясе, прикладає палець до ротика і каже "Тссс, спить". І то так добряче чітко говорить.
     
  16. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Нам 1.11 а в лексиконі чотири слова. Киця.ава.коза.мама. інколи ще ало говорить.. і я от не знаю-чекати чи йти по лікарях... Чось накрутила себе. що понавиписують всяких ліків. Залякають мене..
     
  17. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    На підставі розмови зі мною і власної думки лікаря)))) Дитину особливо не оглядали, ну, по якомусь мінімуму, хіба. Ніяких тестів і питань по суті до дитини. Хоча, мала була досить активною в кабінеті, навіть щось там говорила. Це в невропатолога.
    Огляд генетика - ну, тут можна говорити довго і лиш нецензурщиною. Нікому не побажаю такого "щастячка". Там теж підтвердження ЗПМР і ще вагон діагнозів в придачу.
    Причому, мене невропатолог запевняє, що до трьох років така ситуація є нормальною, але діагноз на папері стоїть.
    Я і сама розумію, що відставання є. Але ми ще чекаємо результатів по синдрому, тоді ситуація виясниться.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    О, а в нас все на МА. В тих словах, що "ма" нема - шукає той склад, на який робиться наголос і вимовляє його.
    Чітко вимовляє "нема", "баба". "Тато" і "мама" скорочує до ТА і МА.
    А зараз з нею взагалі важко, бо хоче багато чого сказати, а не може. Істерики на кожному кроці.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    Піти до лікаря, щоб не гризти себе, можна і потрібно. Навіть якщо понавиписують, то Вам не обов'язково то вливати в дитину.
    Ми перший раз були в 1,2 роки через "заходження". Виписали нам сильнодіючий препарат для епілептиків, який навіть відміняти потрібно поступово. Я вжахнулась, вирішила, що краще будемо робити все можливе щоб запобігти "заходженню", ніж таке давати дитині. Поступово напади зменшились. Давала Нотту - результату 0.
    Цього разу пішли до іншого лікаря. Зробили майже всі можливі дослідження, все в нормі. Оте ЗПМР на папірчику мене напрягає, але ніяких ліків не нав'язувалось, спостерігаємо за дитиною далі.
    Вам скоріше назначать зробити ЕЕГ і МРТ. Бо сходу приймати ліки такого плану - це дурість.
     
  20. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Ггг, у нас тато теж був колись "кака" і "какуся":haha::) До 2-ох вимовляла кілька слів, у 2,3 почала складати речення, але то було нечітко, що тільки я могла зрозуміти зміст сказаного. У 2,8 вже почалися чіткіші речення, і на той час один хлопчик у родині лише на місяць старший за доню говорив значно неясніше ніж вона. Зараз говоримо багато і гарно, Невміємо говорити лише літеру "р", а всі інші складні звуки " ш, щ, ч, ж" говоримо добре з 3,5.