Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    ДІВКИ!!!
    Ви що подуріли? Яка гіперактивність? Гіперактивнісь може бути у дітей які постійно сидять коло телевізора і лише їдять цукор. О це вам буде гіперактивність. Зрушення нервової системи.

    Мій син також начхав на розмальовки, вони йому нудні. Зате дайте йому компютер і дитина може цілий день без звуку просидіти, навіть їсти не попросить... таке саме у нього з шахматами. Але це йому не заваджає бігати як куля по-хаті і дворі. Якби ви побачили як він малює...

    Ви дякуйте Богу що у вас живі і цікавські діти. Вони хочуть просто все побачити і все пізнати. А розмальовки - то хіба мамі потрібно, а дитині то таке. Гірше би було якби ваші дітки дійсно сіли тихо в куточку і малювали цілими днями. Це вже порушення психіки. А так...

    Я починаю журитись коли мої діти сидять тихо в кімнаті, ось тоді точно знаю - чекай біди.

    Додано через 4 хвилини
    А наш малий до 2.5 років просто мовчав. Ну як пес, все розумів а сказати не міг або не хотів. До лікара його послати не могли, бо нема спеціалістів які розмовляють українською, то якої користі його посилати до американця.
    А наші бабці такий ґвалт підняли... а я як в російським повєдзонку, а ванька слушаєт да єст... або то собє мув, а я собє здрув... говорили бабці, говорили а тоді лишились того ровера. Данило почав говорити разом з Анною, а між ними 14 місяців різниці.
     
    • Подобається Подобається x 14
  2. Nadijka

    Nadijka Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    То він у вас українською чи англійською говорить?
     
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    тепер двома, а тоді лише українською.
     
  4. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    ну не скажіть :)
    я перше слово сказала в 6 міс, а вже в рік говорила реченнями
    а брат перше слово в 7 міс, а реченнями також з року
    я може своїми реченнями і дурне молола, а от брат з 2-ох років дуже розумно говорив, аж всі кругом дивувалися що то дитина так говорить
    але багато букв не вимовляв, а я швидко навчилася складні букви вимовляти, тільки буква "е" мені не давалася, всюди її вимовляла як "и"
    раз мене мама мучила: скажи-скажи "е", я аж розізлилася і кажу: як я скажу "е" як я не можу! і сама здивувалася - сказала :D тоді мені було десь 4 роки, а може й 5
    зате двоюрідні чомусь аж в три і чотири роки почали потрохи говорити
    зате я в 6 міс ходила по манежу, а він тільки в 1,5 роки
    так що то все індивідуально

    і ще анекдот згадався:
    дитина до п’яти років не говорила, батьки дуже хвилювалися, аже тут під час сніданку дитина каже:
    - каша не солена
    батьки зраділи, здивувалися, питають:
    - а що ж ти раніше нічого не говорила?
    - а раніше все нормально було :)
     
    • Подобається Подобається x 7
  5. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    ви не могли б запитати який саме нерв і чим то проявлялося? В мене коліжанка логопед-сурдопедагог, малого дивилася, казала, що все нормально... але все-одно страшно, пологи були важкі(...

    ми в цей час якраз почали говорити склади тя-тття, дя-дя, потім вже ма-ма (я ще так добре запам"ятала перше слово ТАТА, бо десь вичитала прикмету, як скаже перше слово МАМА, то буде слідуюча сестричка, а як ТАТО, то буде братік).. отак 3 міс пашталякали, поки клики не полізли, а потім зовсім перестав говорити... Кутні зуби в нас взагалі важко прорізувались, з високою Т, розумію що тут не до розмов, але вже давно є всі 20, можна було б і не лінитися...

    Недавно хохма була... складає Владька конструктор, дід дивиться і прихваляє "ай як ти гарно зложив"... малий давай повторяти злозів, злозів.. видно слово сподобалось, бо я так не говорю...

    Щодо малювання .. то мій може довго дивитися як йому малюють (але не розмальовки, вони в ігнорі), сам малює рідко... зате коли думає що його ніхто не бачить, сам малює снігову бабу (з величезною купою гудзиків), їжака, сонечко.
     
    • Подобається Подобається x 7
  6. demetris

    demetris Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    А моїй зуби скоро полізли, до року мала щось 8 чи 10.
    Зараз 1,10 говорить тятя, мама (це слово БАГАТО разів), діді, баба, гав, окока (окуляри), шсішсі (сусіди), і все таке. Якщо говорити слова там всілякі по квартирі - то показує все.
    А так то мовчить, дружина щось переймається, а я думаю, що то все дурне, до 2,5-3 чіпішу не піднімати! А там вже побачимо. В неї ж мовлення розвивається.

    Додано через 1 хвилину
    ну то не підглядайте за малим - нехай бавиться ;)
     
  7. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя почала говорити після 2,5 років, якраз як ми на море поїхали в вересні - так дитину від надлишку вражень і "прорвало". До того - окремі слова які і не завжди зрозуміти можна було, про речення взагалі мова не йшла. Але я цим не сильно переймалась - сама почала говорити після 3-х років, так що дитина мала в кого вдатись. Зараз "триндить" не закриваючись, аж голова часом від неї болить. Не скажу що всі букви чітко вимовляє, але говорить зв"язно, казочки переказує, вірші знає, явно прогрес є в мовленні, принаймні і чужі люди її розуміють.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Lady

    Lady Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    У мене мій старший Ростислав в пів року сказав перше слово "мама" і з того часу почав поступово говорити все більше і більше, уже в 3 роки дуже чітко і гарно говорив. А Маркіянчику вже 3 минуло але говорити багато він не хоче, приблизно з 10 слів вимовляє.
    Пологи у мене були нормальні без ускладнень для дитини тому я не переживаю що це може бути якесь ущімлення нерва, але всетаки до логопеда хочу сходити і проконсольтуватись, наразі шукаю хорошого спеціаліста.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. demetris

    demetris Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Як знайдете - поділіться, бо моя Дружина щось теж перейматися починає.
     
  10. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    На всі 100 погоджуюсь зі сказаним. У більшості просто активні дітки і у всіх свої інтереси. і 5 хвилин для малювання цілком достатньо. На мою думку до 2,5 років не треба так переживати, за умови що ви розмовляєте з дитиною, читаєте їй, щось робите пальчиками (дрібна моторика), ну і звичайно атмосфера в сімї нормальна.
    Мому 1,4 говорить достатньо слів і навіть кілька словосполучень типу: Де ти? хто там? дать мяч. Все це вивчив у процесі гри, коли йому було весело, а не просто повтори за мамою.. А ходити почав пізно. Всі дітки різні.:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Kaff

    Kaff Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Діти до року говорять!
    Ми приколювалися, навчивши дітей півторарічного віку говорити складні слова на зразок "парелелограм".
    А стосовно мовчунів - я був би не драматизував ситуацію.
    Якщо у дитини не помітно вад у розвитку, РОЗСЛАБТЕСЯ!!!!! прийде час, і дитина заговорить.
    Зрештою, може не так важливо, у якому віці дитина заговорила, як важливо, чи вона вас чує і розуміє!
    Щастя вам і любові!
     
    • Подобається Подобається x 8
  12. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    можете не вірити, але старша моя і справді до року вже висловитись могла. нехай коротко, по-своєму, але все ж таки...
    а у 2 роки вона вже читала.

    з молодшим у нас інша ситуація. каже "мама", як щось треба, а все інше - власна тарабарщина, яка нічого спільного з мовою не має.
    я поки що не хвилююсь. куди поспішати? :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя теж нiчого змiстового не говорить. Я пiдозрюю що "нак" - це вислiв протесту, "Кат" чи "Ката" це напевно Катя, "дада", "деде" це у нас деддi (daddy) тобто тато, ну i наше сумнозвiсне Адя - тобто мама. А далi все каля каля, гулю гулю, у-у-у-у-у i все таке iнше.
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Льона

    Льона New Member

    як допомогти дитині розговоритись.

    Моєму сину 2 роки і 4 місяці, а він крім слова мама і хто там більше нічого не каже. Коли йому щось треба він бере мене за руку і показує, що йому треба дати. Напишіть, будь ласка, в кого коли почали розмовляти діти. Як допомогти дитині розбалакатись.
     
  15. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: як допомогти дитині розговоритись.

    Здається мені, що колись та тема вже обговорювалась...
    Насамперед, думаю, треба переконатися, що в дитини все гаразд зі слухом і виключити інші фізіологічні перешкоди для мовлення. А тоді, мабуть просто багато розмовляти з дитиною, більше бавитися пальчикові ігри, бо, як відомо, в головному мозку пов`язані ті центри, що відповідають за дрібну моторику і мовлення... Та все ж не варто перейматися, якщо дитина здорова, бо пасивний словниковий запас в дітей цього віку дуже великий і прийде час, синок вам це продемонструє.
     
    • Подобається Подобається x 7
  16. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: як допомогти дитині розговоритись.

    Нам теж 2,4. До року мала говорила вже десь 12-14 слів, а в півтора почала говорити реченнями з 2-3 слів. Зараз говорить стільки, що я деколи мрію опинитися на безлюдному острові:8:. Але це зовсім ні про що не говорить. Знаю діток, в яких словниковий запас набагато менший, зате в чомусь іншому вони нас випереджають.
    Така наша "мамська" доля переживати за своїх діток. Перше переживаємо коли ж сядуть, потім, коли ж виросте перший зуб, почне ходити, говорити... Не переймайтеся тим дуже, заговорить Ваш синок. В деяких дітей це відбувається ближче до 3-ох років.
     
    • Подобається Подобається x 8
  17. Svetik

    Svetik Well-Known Member

    Відповідь: як допомогти дитині розговоритись.

    Коли малій було 2 рочки, заходячи в магазин вона з порогу кричала: "Мама, "сука". Це означало - мама купи соку.:xaxa:
    А вихователька нашій знайомій (вона тоді ще не знала, що ми знайомі) сказала, що нова дівчинка ще зовсім погано говорить але погані слова вже знає:shy:
    А тепер малій 5,5 років, і я дуже часто прошу її хоч 5 хвилин помовчати:8:
     
    • Подобається Подобається x 10
  18. Галченя

    Галченя Well-Known Member

    Відповідь: як допомогти дитині розговоритись.

    Особисто моя доця теж почала рано говорити...
    Але сусідський хлопчик до 3ох років казав мама-тато, а решта практично укав-угукав. Його мама пройшлася по лікарях, і практично всі вони радили нічого не рухати в дитини, крім як розвивати дрібну моторику: радили збирати на вулиці дрібні камінчики,а потім вдома робити з них аплікації; змішувати різні крупи, щоб потім їх відокремлювати; намистинки; квасоля; переливання води, ліплення з пластиліну; а ще брати звичайний простий олівець і розтирати його долоньками, потім всіма пальчиками, потім по два пальчика (різна варіація вправ) і т.п.. Зараз їх синочок говорить на рівні з ровесниками:)
    Багато вправ-ігор по дрібній моториці є в книжечках Сісіль Лупан.
     
    • Подобається Подобається x 10
  19. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя мама розказувала, що я в півтора роки вже говорила довгими реченнями. А малий в мене почав нормально говорити лише біля трьох років. До того, звичайно, декілька слів говорив, але погано. Та й повторювати нічого не хотів. Але, як кажуть, дитина набагато раніше запам"ятовує слова, ніж починає їх вимовляти. То ми з малим постійно розмовляли, все йому коментували. Коли біля трьох років він почав говорити, то дуже багато і виразно. Та й розказував такі речі, які були з ним рік тому.
    Тому не переживайте, дитина буде говорити, ви тільки потійно спілкуйтеся з нею, незважаючи на її мовчанку :)
     
    • Подобається Подобається x 8
  20. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя Яруся рано почала говорити, ще до року. Чітко казала мама, тато, баба, дідьо, дай, пий і т.д.Ще до 1,5р. знала як каже песик, котик,корова, інші тварини. Зараз говоре реченями з 3-5 слів, може розаказати віршик "Киця-мура" і казочку "Курочка ряба", інколи порахує до шести, і з поміж всіх кубиків з буквами, знайде букву А.
     
    • Подобається Подобається x 2