Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

 1. до року

  91 голосів
  38,7%
 2. в 2 роки

  107 голосів
  45,5%
 3. в 3 роки

  33 голосів
  14,0%
 4. в 4 роки

  1 голосів
  0,4%
 5. заговорили з допомогою спеціалістів

  6 голосів
  2,6%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
 1. Inglor

  Inglor Well-Known Member

  А, і що хотіла сказати. Ми йдем до школи, і займаємось з логопедом. Так от, попри наші деякі логопедичні маленькі промблемки, логопед з багаторічним стажем, відзначила, що хлопці мають дуже добру будову речень. Тобто, бувають діти, що йдуть до школи, добре говорять, але лише окремими фразами, а побудувати діалог не можуть.

  А і стосовно людей на майданчику, я б не звертала увагу на їх коментарі. Вони не фахівці в даному питанні. То як: -Ой, а ваш ще не ходить? А от, мій пішов в 8 місяців.
  Тобто, це лише думка зі сторони, і не більше.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 3
 2. TASJA

  TASJA Well-Known Member

  Бо в нас щось типу як ви писали:
  Офіційно такого діагнозу не ставлять, говорять просто, що схоже.
  Вона ще коли зайнята своїми справами, то говори до неї, відволікай - толку нуль, вона ніби не чує, навіть не гляне в твій бік.
  --- дописи об"єднано, 1 Липень 2019 ---
  До речі, в неї буває проскакують якісь нові слова, але вона може говорити його день-два, а потім цього слова немає знову, вже його не почуєш.
   
 3. Mansikat

  Mansikat Well-Known Member

  Вона почне повторювати, коли їй в голові воно "клацне", але вона все запам'ятовує. Ви себе не грузіть обов'язком безперестанного мовного супроводу, не виніть (знаю-знаю, поради "та то треба більше з дитиною говорити і читати" дає кожен другий, і при тому не дуже просто повірити, що ви таки нормально і достатньо розмовляєте зі своєю дитиною, а в неї просто такий от розвиток мовлення). Знаю, що це незручно казати, що твоя майже трирічна дитина не говорить, коли у неї щось запитують. Але, то є індивідуальний розвиток вашої дитини, краще попрацювати зі своїм відчуттям дискомфорту в таких ситуаціях.
  Ви маєте кілька факторів для спокою: дитина розуміє звернену мову, говорить в принципі, тобто вона чує, може вимовити і доречно вжити слово, хай і всього декілька, ну і добру ЕЕГ, тобто органічних порушень немає. Чекайте.
  Діагноз синдрому дефіциту уваги не ставиться в такому віці (тому що це стає не нормою власне для старших дітей).
  Моєму сину "клацнуло" в 2,8, тоді дуже швидко пішов прогрес, в 3,4 він остаточно розговорився, і ще дуже довго говорив багато слів "по-дитячому", перекручував складні слова, зараз в 5 років - ще вимова практично всіх складних звуків кульгає , відміняє частенько неправильно, проте в нього дуже хороший словниковий запас, емоційна, зв'язна розмова, історії складає і з натхненням розповідає.
  А молодшому 1,9, теж кілька слів у вжитку, ну для мене то вже звиклий сценарій, я ще до року бачила, що вони не будуть скоро розмовляти.

  Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
   
  • Подобається Подобається x 2
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 4. Orman

  Orman Модератор-бомба

  Розслабтесь. Заговорить. Ейнштейн в 4 почав говорити.
  Ядвізі 2 і 8 - чітко говорить мама, Вава, тіті (тато) - буквально два місяці тому почала. Ну реально може десять слів в то не конче чітко. Але дитина жвава, все розуміє, кмітлива і соціально взаємодіє. Просто чекаємо. Тепер стали просити повторювати слова за нами.

  Якщо дитина може 15хв (для 2р може й менше) займатися чимось не змінюючи повністю сферу діяльності (пісочниця, ляльки, лего, плбвання в стіну, мамкання) - значить в неї нема синдрому дефіциту уваги.
   
  • Подобається Подобається x 1
 5. Orman

  Orman Модератор-бомба

  Перед тим як щось казати дитині, кажіть «подивись на мене», або доторкніться. В мене Михайло який вже чудово говорить, коли у своїй грі, просто не чує. Це нормально. В мене самої таке буває )))
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  • Подобається Подобається x 1
 6. Orman

  Orman Модератор-бомба

  Говорити з чужими людьми дитина не має в принципі, незалежно вміє вона говорити, чи ні. В мене так зразу всі німіють, коли якісь незрозумілі прохожі намагаються з ними поговорити.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 7. ГаЛоЧкА

  ГаЛоЧкА Well-Known Member

  дівчата . призначив Свинаренко малому нейромідин. ноофен. і ще шось що прочитати не можу.. Хтось давав своїм діткам з затримкою мови?
   
 8. Козенятко

  Козенятко Well-Known Member

  А скільки дитині, і наскільки затримка мови?
   
 9. ГаЛоЧкА

  ГаЛоЧкА Well-Known Member

  4.5- він балакає. але нема розмовної мови.не розкаже що їв. де був і тд. і не завжди розуміє що його питають.
   
 10. Козенятко

  Козенятко Well-Known Member

  Моя найменша до 5 розмовної мови не мала, говорила окремі слова, і то не дуже зрозуміло. Після 5 розговорилася, зараз 6,2 р, рот не закривається, мова майже ідеальна)) Ну але вам видніше, бо то ваша дитина.
   
  • Подобається Подобається x 1
 11. ГаЛоЧкА

  ГаЛоЧкА Well-Known Member

  дай Бог. Рома знає дуже багато. я в його віці стільки не знала.. але балакала добре.
  а все розуміла?
  --- дописи об"єднано, 26 Липень 2019 ---
  а як розговорилась?
   
 12. Козенятко

  Козенятко Well-Known Member

  Розуміла все, ну мені так здавалось, а розговорилася якось так поступово, я не дуже зациклювалась на тому, багато говорила і читала малій)
   
 13. lula

  lula New Member

  кажуть треба вимкнути телевізор (радіо, музику тощо), бо тоді меньше спілкуємось і розмовляйте більше з дитиною, то й заговорить
   
  • Смішно Смішно x 2
 14. Merry

  Merry Well-Known Member

  ми пили ноофен