Мало молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Svitlanka, повноцінне харчування мами - це насамперед її здоров'я. Немає прямого зв'язку між кількістю їжі і кількістю молока. Кількість випитої рідини (гарячого чаю, наприклад) скоріше впливає на рефлекс оксітоцину, завдяки якому молочко видаляється з груді. Тому не думаю, що в вас стало менше молока, тому що ви трохи менше стали їсти і пити. Наскільки я зрозуміла ви ж продовжуєте повноцінно харчуватись.

    Стосовно болячих сосків, то тут я би вам порадила придивитись до прикладання вашого синочка до грудей, особливо вночі. Буває, що навіть в більш старшому віці в дитини може зіпсуватись прикладння в силу активності і рухливості малютки. Вночі вони вже хочуть прикластися і розвалитися на ліжку, я к вони хочуть, головне щоб циця була в роті. А ще й зубчики в роті з'явилися. Тому не давайте малишику міняти пози з цицею в роті, контролюйте ситуацію.

    Тепер щодо лактації. Ваша дитинка підросла, і лактація ваша стала зрілою. Груди не можуть набирати весь час так, як було в перші місяці. Та й взагалі не можна судити про к-сть молока тільки з вигляду груді і по відчуттю. Думаю нема причин для хвилювання. Ваш малюк вже получає "дорослу їжу" і разом з тим ваше молочко, яке на даному етапі має все, що потрібно саме вашій дитині. Прикорм і ГВ два паралельних процеса. якщо дитина получає прикорм, це не значить, що вона через це буде менше прикладатися до грудей. В вашому віці вдень дійсно менше прикладань (вони скоріше короткочасні, так для заспокоєння, для засипання, поспілкуватись з мамою...). Це вікова особливість, бо ж так багато нового і цікавого навколо. А от вночі можна все і надолужити. Тому часто в такому віці дітки вночі прикладаються частіше.
    Ви молоці. Бажаю вам успіхів й надалі отримувати від ГВ насолоду і вам і вашому синочку.
     
  2. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Я би так не сказала. В моєму випадку- це пряма залежність. Якщо мало їм- молока не буде, а як тільки наїмся-з"являється молочко.
     
  3. bagata mama

    bagata mama New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    З власного досвіду(годувала до року)- окрім повноцінного харчування і багато пиття я б ще додала прогулянки на свіжому повітрі і що як на мене дуже важливо-сон.Бо невиспаний організм-виснажений(хоч пару хвилин разом з малечею вдень).
     
  4. olevitska

    olevitska New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    І у нас така ж пряма залежність від їжі. От і получається, що я поправляюсь неймовірними темпами, а так хочеться хоч трошечки схуднути.
     
  5. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    а в мене навпаки. Схудла і худну далі.Вже страшно на себе в дзеркало дивитись. При тому їм нормально. постійно якесь печенько перегризаю, бо вічно голодна. Але молока часом аж задосить.
    А ще сьогодні помітила, що після того як мала поспить і починає плакати, то на звук її голосу молоко починає прибувати. Не думала, що так організм мами пов"язаний з мамою :girl_in_dreams::girl_claping:
     
  6. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Дівчатка, ну немає тут прямої залежності. Звичайно, годуючий мамі треба повноцінно харчуватися, але це не значить, що треба їсти за двох. Сидіти на дієті і істи за двох - це дві крайності. Те саме стосується усіляких допоміжних рецептів для збільшення молочка. Але без дотримання певних правил ГВ - вони нічим не допоможуть. Це може служити лише додатковими засобами. А ще є таке поняття як психологічний настрой. Добре поїм, поп'ю гаряченького чайку чи якісь лактогонні засоби - відразу молока стане більше. Настрій піднявся, мама задоволена, що щось зробила для збільшення молочка. Все це запускає роботу оксітоцина, який відповідає за легке виділення молочка з груді. Мами й сприймають це як більшу кількість молока. Все це добре, дівчата, але все ж таки слід пам'ятати, як все-таки виробляється молочко і від чого залежить його кількість. Пийте та їжте тоді, коли вам хочеться. Всім успіхів!
     
  7. Lerusja

    Lerusja Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Колись для збільшення лактації випила Апілак(на осн.маточного молока)Такої алергічної реакції я за все своє життя не бачила-шкіра дитини вся стала гноїтися від маківки до пят!Не знаю,як я не втратила молоко через такий стрес!
    Мені порадили в гомеопат.аптеці (будинок книги)купити гомеопат.препарат(вони його там самі виробляють)Не можу згадати назву,але в цій аптеці дівчата-фармацевти підкажуть.Препарат не викликає алергії,не шкідливий.За 10 хвилин перед годуванням покласти під язик 6 крупочок і молоко зразу починає прибувати!Просто фантастика!
     
  8. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    ППКС. Якщо вам їжа приносить задоволення (а як вона може не приносити?), автоматично виробляється окситоцин у відповідь на отримання вами задоволення. Так само би було після теплого пиття, теплого душу, сну, відпочинку. Тому дуже важливо слухатися свого організму, що вам хочеться, їсти і пити скільки хочеться, відпочивати, проводити побільше часу з дитиною. Зрозуміло, якщо обмежувати себе в їжі (звикли їсти більше, а тепер стараєтесь встати з-за столу не такою ситою), то організм це сприймає як стрес і на окситоцин це не кращим чином впливає.
     
  9. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    А як менi збiльшити об'єм молока? Я цiджусь :sad: пляшки коли мене немає мусять давати, i дурачок на сон. Вночi їсть часто мала, особливо останнiм часом, може i 3 i 4 рази їсти. Але я думаю це через брак молока. Вдень нацiджую пару крапель. Цiджу по однiй грудi на раз. Кожна грудь цiдиться через 4 години, тобто iнтервали в 2 години мiж правою i лiвою. Годую малу безпосередньо з грудей до виходу на роботу, i в обiд вертаюсь додому покормити, iтого приходиться 3 цiдiння в день. Але на вечiр молока мало, я даю двi грудi на вечiр, i то менi здається вона незадоволена бо дуже погано засинає. Коли не цiджусь, здається молка бiльш менш нормально, бо дитина не псiхує, i даю обидвi грудi на одне годування, якщо треба. Якимось чудом сумiшi ще не траба було давати, якось вистарчає нацiдженого. Але вона вже почала їсти по 150г на раз, i я думаю що ще трошки i я вже по 150г на три годувань не надою. Що робити?
     
  10. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    а що гомеопатичні препарати уже не викликають алергій? бо якось про то, що власне вам то підійшло ви забуваєте дописати. А ще якщо годувати, в плані годувати без допоїв прикормів і т.. -то к-сть молока буде сама по собі достатньою!
     
  11. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    так, але ж бувають кризи, особливо в перші місяці, і треба ж щось робити......:girl_sad:
     
  12. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Обовязково! Частіше прикладати, носити на ручках, спати разом, взагалі максимально часу проводити з дитиною, бажано шкіра до шкіри і загалом позитивно настроїтися :)
     
  13. Bilenjka

    Bilenjka New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    В мене було точно таке саме. При тому, що годувала щодвігодини і ніяких "мудрих" порад не слухала. Просто ніяким чином не обмежувала природніх процесів.
    Отож. Наступного дня я весь день пила і в проміжках між годуваннями спала, а також закутала груди теплою хусткою. На вечір молоко почало прибувати, а під ранок вже "розривало "груди.
    А щодо дурників - не розумію, нащо? То ж звичайнісінький обман. Нащо дурити дитину?
    Щодо водички - не давала до пів року, бо так часто прикладався до грудей, що про водички не було часу думати. А потім почала чайки давати, то не хотів. Видно, молоко давало необхідну рідину. Пити чайки почав десь ближче до року.
    Взагалі не розумію, нащо тієї всієї зайвини?
    Природа ж ВСЕ продумала оптимально. А ми все її цінні (й водночас безкоштовні) дари стараємося упакувати в яскраві коробки. На чому дехто непогано заробляє.
     
  14. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    От в мене 2й день молока мало зовсім... Я отруїлася. Далеко від туалету відійти не можу. Ще передвчора Михасик захлинався молочком а зараз нервується що немає..
     
  15. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Порадьте будь ласка.
    Привіт, моєму синочку 10міс, з самого початку набирав мало, але я не догодовувала бо боялася що він кине цицю, так дотянули до 6міс, там почали догодовувати пюрешками, овочі, фрукти. Але декілька днів тому була у геніколога, вона оглянувши груди винесла вердикт: НЕМА МОЛОКА, ДИТИНУ ВІДЛУЧИТИ ВІД ГРУДІ, бо він може тянути, а судини полопають і буде гірше. Я вийшла в шоці з відчуттям, що я вже непотрібна своєму синулі. Скажіть і порадьте, бо я все ще не слідую вказівкам лікаря, бо дуже важко, синок коли бачить мене в майці, або коли я перодягаюся біжить і одразу до циці. Що робити?
     
  16. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Неможливо по зовнішньому вигляду грудей визначити, чи достатньо молока, тим більше такий висновок не може зробити лікар, навіть гінеколог, яка сама не володіє ніякою інформацією про ГВ скоріше за все.
    Галя, ми ж з вами спілкувалися по телефону. Ви можете й далі продовжувати насолоджуватись цим процесом. Ви дуже потрібні свому синочку, він же вам це показує
    Щодо кількості молока, то можливо ви самі переживаєте, що в вас недостатньо. Зараз синочок ваш вже отримує дорослу іжу, хоча в такому віці ГВ - ще є основним. Тому не замінюйте прикладання до грудей прикормом. Це два паралельних процеси, як я вам говорила вже. І навіть підчас прикорма діти дуже часто люблять запивати прикорм маминим молочком. Старайтесь не перегодовувати маля прикормом. Якщо раніше ви прикладались двічі в сутки, то просто збільшіть к-сть прикладанб в день, особливо навколо снів. Все в вас буде добре, і будете ще довго годуватись. Дзвоніть, якщо треба підтримка. Тут на форумі ви також завжди можете отримати підтримку. Успіхів.
     
    Останнє редагування модератором: 1 Березень 2010
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    agalinka ви мене правда вибачте але ваші дописи а саме:
    дуже пасує в тему
    Перли наших вумних медиків про ГВ
    бо це ... з боку лікаря. Повний профан в ГВ і в природній поведінці дитини
     
  18. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    То таке в медінституті вчать??
    Як мінімум раджу піти ше до іншого гінеколога і послухати іншу думку, бо як всі добре знають, лікарі теж люди і помиляються часто. Як лікар може на прийомі побачити, що молока НЕМА? Те, що воно в даний момент не тече, нічого не означає.
    Слухайте, що вам радить материнське серце, чого потребує дитина (врешті, якби якісь судини почали лопати, ви б то відчули, нє? А раз все добре, то надалі так буде:))
     
  19. Lerusja

    Lerusja Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Йдете в гомеопат.аптеку на пл.Міцкевича,купляєте "Мамогран"(десь 11-13 грн.)-гомеопат.препарат,який дуже стимулює лактацію і кладете під язик 6 крупочок за 10 хв.перед годуванням .Дуже багатьом допоміг!:girl_claping:
     
  20. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Дуже дякую за підтримку.