Мало молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    І в мене нема :sad:( Зробила сьогодні контрольне зважування - і 60 г:eek: ну і відповідно за годину знову циця. Я не проти давати часто цицю, але у нас був режим і я могла спланувати день і в морозилці завжди був запас, на всяк випадок, мороженого молока.
    Але якраз той запас використали, бо я траванулась і не хотіла їй давати цицю, і то що сцідила вилила, а зараз ще й одна циця трохи болить :sad:
     
  2. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    привіт. насамперед заспокойтеся. В періоди 3 тиждень, 3 місяць, 6 місяць це нормально. А якщо інший період - запаруйте кмин, кріп. Дуже добре горіхи їсти (або замочити в молоці, а потім їсти). Усякі лактаційні чаї мені не допомагають, тому спасаюсь другим. Молоко прибуває добре, коли груди знаходяться в теплі (одяніть теплу кофтинку), помасажуйте спину в районі грудей, а ще добре, коли будете прикладати дитя частіше до грудей і будете впевнені -впевнені-впевнені в тому, що молока э багато. Так воно в буде.
     
  3. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    я нічого з вашого допису незрозуміла
    а ви читали перший допис в цій темі?
     
  4. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Навіть половинки не можу, зразу сипить малу :sad:
    Читала - і якщо чесно все роблю не правильно (відповідно до допису).
    Мала час від часу п'є сціджене молоко з соски, бабця привчила до дурачка (ну з цим я борюсь), в ночі всі тихо-мирно спимо ну і тд
    Як досі годую? Скажу більше, - в пологовому ми добу були на суміші, але ж перейшли суто на цицю :) Ну але то інше... Головне бажання :)
    Зараз мені уже розгладили - розмасажували цицю, ніби трохи легше стало, але ще трохи болить, може завтра повтор зробимо. Ну але після 15 хв масажу молоком все забризкали. Поставили вердикт - застій молока. Ну але де молоко в іншій циці?
     
  5. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    А кіко вашій малечі? Я пробувала перший місяць зважувати і до і після годування і раз на день і т.д., потім кинула того ровера, бо тільки нервувалася... груди в мене такі, що зцідити вдається кілька крапель, але то не показник... мала перші 4 місяці щогодини, а то й частіше гамала цицю та й зараз буває, чесно, режим - то не для моєї лялі)) не переживайте - все буде ок)) мені допомогло і тепле питво і теплий душ, спільний сон наголяса, слінг і циця щопівгодини:girl_wink:
     
  6. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Fast, раз побачили свої помилки, значить потрібно їх виправити. А так зрозуміла, що ви ще зовсім маленькі, десь коло місяця?

    Якщо ви прочитали дописи на першій сторінці, то зрозуміли, що дурак та пляшка можуть бути причиною недостатка молока, тому що при їх використанні псується перш за все прикладання до грудей. Воно стає неефективним, тому що дитина переносить принцип смоктання дурака та соски на груди. При смоктанні дурака задієні всього 4 м"язи, а при правильному прикладанні, коли немає інших предметів смоктання - 40. Бачите, яка різниця. Вам потрібно позбутися цих замінників в любому випадку, тому що недостаток молока не єдина проблема, яка може виникнути внаслідок цих "помічників". Якщо треба погодувати дитину деколи зцідженим молоком, то це треба робити зі шприца, з ложки, але не з пляшки.
    Тихо-мирно це значить дитина не ссе вночі? ви спите разом чи окремо? Нічні годування (особливо з 4-8 ранку) дуже важливі для хорошої лактації, тому що саме в цей період виділяється гормон "пролактин", який відповідає за виробітку молока.
    Що стосується кількості молока, то його не контрольні зважування не є показником, так само як і відчуття грудей. Кожного разу як дитина прикладається (ви годуєте по вимозі?) вона випиває різну к-сть молока. Прикладань в сутки не має бути менш ніж 12. Для того щоб переконатися, чи достатньо молока, треба знати динаміку набора ваги в тиждень або місяць (ви нічого про це не написали). Також можно зробити тест на мокрі пелюшки - порахувати скільки за добу дитина попісяє. Тоді можна щось говорити.
    Причини теж можуть бути різні, неправильне прикладання знов ж таки, годування в одній і тій самій позі, рідкі годування. Якщо зараз ще залишається біль в груді, частіше давайте її дитині при чому в такій позі, коли підборіддя дитини направлено в сторону застою, одночасно можна круговими рухами легенько масувати в сторону соска. Не забувайте про другу грудь. Про іншу цицю я вже писала, що сама циця не показник, також не є показником к-сть зцідженого молока. Як ви оприділили, що вам бракує молока. Напишіть, якщо хочете отримати точнішу пораду, і зробіть роботу над помилками. Інакше одного бажання буде замало.
     
  7. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Та от власне, що вже не такі і маленькі нам 5 місяців
    Перші два місяці справді важко було. Ні ночі без капусти не обійшлось. І що тижня масували грудь (проблеми були тільки з одною). Але потім було все ОК, до зараз.
    Дитина спить у своєму ліжечку.
    А годую в 5 і в 8 ранку (приблизно).
    Завжди справлялась з всякими кризами, застоями. А зараз не знаю як пропустила, бо ні грудок, ні набряків ніяких нема тільки болить, але уже менше, що мене не аби як тішить :)

    По поведінці малої. Завжди коли вона гамала цицю то була спокійна, після того як поїла, то дуже задоволена була. А зараз кидає цицю, даю іншу, - то аж нападає на неї і хвилинку жадібно їсть, потім знову нервується, крутить головою, знову даю іншу - те саме
    Але сьогодні вже ніби трошки краще їсть :girl_smile:, але циця все одно трохи болить
     
  8. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    то ваша малеча стає трохи лінивою. Мій меншенький їв тільки тоді, коли молоко чуть не лилося, а коли треба було трохи тягнути та трудитись самому - відвертався та плакав. Але я всеодно не міняла зразу цицю, а таки давала першу. З часом ми перестали вередувати та привчились їсти правильно. А, може, у вас зубки ріжуться? Тоді дитя плаче, коли їсть, бо його болить та апетит трохи падає. В мене, коли в дітей різались зубки, вони могли і 2 дні майже нічого не їсти. Бажаю Вам терпіння.
     
  9. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Дати їй поплакати на цицю? Якось трохи не по собі :sad:
     
  10. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Знаєте, якось я вас зовсім не розумію, ви ж самі написали
    то що ви тепер хочете, якщо ви не хочете дотримуватися тих елементарних правил, ви самі собі робите проблеми і самі тепер "героїчно" їх долаєте (чес слово, як наші лікарі).
     
  11. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    якщо дитина заходиться плачем - це, звичайно, одна справа. Тоді мусите давати другу цицю. Але, якщо дитина просто вередує, то можна і настояти на своєму.
     
  12. Nastynya

    Nastynya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    а в мене то багато молока, а пару днів криза була, ніяк не могла зрозуміти чи малої живіт болить чи то молока не хватає, посмоктала, а потім починала викручуватись коло циці, а циця порожня, то як давала другу, думала зїсть разом зі мною))) сьогодні ніби вже побільше молочка, гаряче питво і відпочинок коло лялі своє дають)))
     
  13. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    це криза третього тижня у Вас. Таке буває на третьому тижні, третьому місяці та шостому місяці майже у всіх. Відпочивайте більше та насолоджуйтесь вашим материнством та донечкою.
     
  14. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    То що відучувати дитину від режиму??? Будити по ночах? Їй вже 5 місяців! А як ми мали тоді ліки приймати, тоже по "вимозі"??? І сціджене молоко як давати??? По вимозі і без соски? Я не завжди встигаю прибігти, щоб погодувати дитину, і тут без режиму і соски не обійтись. Ну і скажіть, то, що кидати роботу чи годування. Ну звичайно всі напишуть роботу. Я працюю не постійно і якось вдавалось поєднювати з годуванням! Найлегше написати, що треба було робити, замість того, що зараз робити! І в кожного свій індивідуальний випадок. То, що ніяк не можна продовжувати ГВ при режимі?
     
  15. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Дівчата ніколи не пишіть що все буде добре коли особи майже нічого не розповіли про їхнє ГВ, бо не у всіх буде все добре!

    Якщо особа не виконує основних правил ГВ то в неї малі шанси що буде все добре.
    Звичайно є діти які довго сплять (але потрібно бути тут дуже обережним бо дитина може спати від стресу/забагато інформації бо це не природно для малої дитини спати довго в глибокому сні ), а є мами які можуть годувати рідко і все буде добре (їх також мало через специфіку їхньої гормональної системи) добре коли попадеться така дитина до такої мами, а якщо така дитина попаде до мами із звичайною гормональною системою? що тоді?
    мама буде змушена або вимагати від дитини частіше прикладатися або зціджуватися! бо кількість молока з кожним разом буде все менше і менше! (звичайно в перші 3 місяці особа того може і не помітити, а от після побачить. Бо гормонально система прийде в норму після пологів і гормони всі понизяться і буде так званий "криз 3 місяця" який можна було спокійно передбачити і запобігти)
     
  16. agalinka

    agalinka Active Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Хочу ще раз подякувати всім, хто допоміг мені відновити лактацію, справді я вже зовсім перестала відчувати приливи молока, а завдяки вашим порадам (прикладала малого частіше) і молочко зявилося знову:girl_claping::connie:, отже вірте і слухайте порад - це допомагає :girl_smile:.
    А у мене ще таке питання, малий часто (на свій вік 11міс) прокидається вночі, може прокидатись через годину, дві і чи можливо це налагодити чи це нормально для дітей такого віку? Дякую.
     
  17. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Вночі дитина на ГВ може прокидатися 3-4 рази в середньому, але бувають в житті малечі різні періоди, в вашому віці можуть різатися зубки, дитина може частіше прикладатися вночі, коли мама працює, коли сама дитина вдень прикладається рідше в силу свого віку(бо ж стільки навколо цікавого, треба все встигнути). В такому віці багато залежить від настрою дитини, від атмосфери в сім"ї, також якщо дитина спить окремо від мами (в вас як?). Такі періоди може займати від декількох днів до 2 тижнів, залежно від ситуації і дитини. Потім дитинка знов повертається до середнього числа прикладань вночі. Якщо це весь час, то треба більш детально розглядати кожну окрему ситуацію.
    Так що у всіх діток час від часу бувають такі періоди. Проаналізуйте свою ситуацію, постарайтесь зрозуміти дитинку свою дитинку, все має внормуватись.
     
  18. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    В мене уже таке враження, що то в мене одної. Ну сьогодні спробуємо вночі поцицятися. Розкажу, що з того вийде
     
  19. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Воно то все можна, дитина ваша, вам видніше:) Але ви питаєтесь конкретно - мало молока, що робити? Вам відповідають - щоб було бульше треба частіше годувати. і все. Як вам то вписати в ваш режим, то вже ваші справи. Чи дотримуватися режиму, чи ні - вам вирішувати, але правда така, що чим більше дитина молока висмоктує, тим більше його наступного разу прибуває.
     
  20. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    приємної вам ночі. Чекаємо завтра ваших вражень.