Мало молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    дівчата поможіть розібратися - пропало відчуття наповнення грудей... Раніше було так що добігала до умивальника, задирала майку і двох грудей фонтаном било молоко, коли перестало тоді годувала - інакше малий кашляв. При годуванні з "вільної" груді текло молоко самотоком. Десь тиждень тому це припинилось. А вже два дні враження що груди пусті... Пробую поцідити - виступають капельки, але не так як раніше в три струї на пів метра фонтан... Малий вже два дні ридає... Мабуть звик що ссати не треба а молоко само тече, а тепер не знає що йому робити... І я не знаю що робити - вигинається дугами, кричить, плаче, не спить... особливо вночі - хоче молока а де ж я його візьму :girl_cray:
    Нам 2,5 місяця, годуємось на вимогу, нічних годувань скільки хоче але мінімум 3 - в 3 в 5 і в 7 год - можна по малому годинника звіряти... Якихось змін в житті чи в харчуванні нема, фізично не виснажена, єдине що схудла вже до своєї дородової ваги /дієт не було - це так само по собі сталось/ пісяє малий вроді багато, і на вазі за 2 дні ясно що нічого не змінилось... харчування в мене повноцінне. вже 2 дні п"ю чай хіповський для годуючих мам, пробувала рекомендації з 1 допису крім цідження - по причині що нічого не зціджується...
     
  2. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Швидше всього лактаційна криза. Треба ще пару днів почекати і все налагодиться. Зараз - якнайчастіше годувати, носити дитину на руках, бажано шкіра до шкіри, проводити весь час з дитиною, спати разом вдень і вночі, пропонувати груди на засипання, під час сну і зразу після сну. Часто міняти груди для кращої їх стимуляції. Але ще може бути дійсно зменшення кількості молока через неправильне прикладання дитини - раніше молока було в надлишку і це не було помітно, а тепер лактація починає діяти по принципу запит-пропозиція і коли запит недостатній (дитина погано стимулює груди і погано їх опорожняє), то і кількість молока виробляється менша. Тут вже потрібна очна консультація і виправлення прикладання.
    І не чекайте, що ті фонтани будуть бити весь час:) Колись-таки лактація налагоджуєся і молока виробляється саме стільки, скільки дитині потрібно.
     
  3. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Сплю з дитиною вже дві ночі. Не висипаюсь страшенно. Вона не дає себе накрити (тільки ніжки), ну я звичайно спеціально не накриваю, але вночі коли по вуха собі натягую ковдру, то вона починає копатись. Ну раз уже збудились, то даю цицю. Вона візьме її до рота, полиже, агукне до неї, ще може подути і знову засипає. А їсть дальше в 5 і 8 ранку. Ну правда вчора ще вдалося ще в 1 поцицятися
    Ще мені розмасажували цицю + п'ю лактаційний чай (поки малу ще не обсипало) і бачу, що з молочком вже краще :haha:)
     
    Останнє редагування: 17 Березень 2010
  4. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    може дійсно треба... а скільки коштує така консультація - напишіть мені в ПП. Бо молочка нам ще треба довго! Останнім часом малий взяв моду сосок затягувати в рот... як - не знаю пояснити... ніби спагетті тяне... А раніше відкривав рота і чекав щоб появилась сіся в роті... може тут проблема? То тоді можна було щось виправляти - тепер він рота не відкриває широко то як же це виправляти...
    Сосок він бере зверху з ореолою а внизу трошки ореоли видно.
     
  5. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Тьху-тьху молоко вертається... робила все як рекомендували і враження що то малий а не я прочитала - як вчепився в сісю в 3 ночі то в 7 його переклала до другої і так він "трудився" майже до 9 ранку!
     
  6. KNadya

    KNadya New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    А нам вже 11 місяців. Ніби завжди молочка було багато, а близько місяця назад відчула, що молочка стало значно менше. Ніби й проблеми нема, але вже немаю сил вночі вставати, а хочу годувати хоча б 1-1,5 роки. Якщо спочатку вставала часто, то декілька місяців вставала 1 або 2 рази. А зараз кожні 1,5-2 год. Я до того ж сова. Годую сидячи. Інколи навіть очі відкрити не можу. А нещодавно вночі годую, а моя лялька розплакалась, молочка не набрало, а кашею чи компотиком нагодувати не вдалось - хоче мамине. Можливо це вже приходить час припиняти годувати. До того ж рідко, але буває любить так вкусити мене за груди, що потім лікую 2 тижні. Що порадите?
     
  7. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Звичайно що вставати вночі важко, це ж втомлює маму, а дитина часто прокидається, бо мами потребує. Тому сумісний сон - це найкраще, що може бути як для мами (мамі не треба весь час зриватися до дитини), так і для дитинки (поруч з мамою їй спокійніше і комфортніше).
    Щоб стільки годувати (хоча МОЗ рекомендує мінімум до 2х років) одна з важливих умов - нічні годування.
    А чому годуєте сидячи, стільки часу? Невчже не пристосувалися годуватися лежачи?
    В вашому віці лактація рахується вже встановленою, вже можуть не відчуватися приливи, нагрубання та інші відчуття, які є в перші місяця після родів. Ви нічого не написали про те як часто ви прикладаєтесь вдень, про нічні годування я вже говорили.

    Чому мами плач дитини завжди пов"язують тільки з голодом. Причини ж можуть бути різні. В вашому віці можуть бути причиною зубки, потім знов ж таки окремий сон (тому дитина часто прокидається, щоб перевірити чи мама поруч), за день багато вражень, якісь пережиття теж можуть відображатися на сні малечі. Різні періоди бувають в маленьких дітей, і спати цілу ніч вони просто ще не вміють, не розвинена в них ще неврова система як в дорослих.
    Скоріше всього час мамі заспокоїтись на рахунок припинення годування, налагодити нічні годування та сумісний сон, про денні прикладання нічого не можу порадити, бо ви нічого не написали конкретно.
    А ось це може бути причиною неправильного прикладання, якщо ви використовуєте дурника або пляшку. Якщо цього немає, то дитина скоріше всього сповзає на сосок та прикусує його, тільки так вона може вас вкусити. Якщо груди глибоко в роті, то дитина вас не зможе вкусити. Мусите стежити за прикладання і не дозволяти сповзати на сосок. Якщо дитинці все-таки вдалось вас вкусити, не ігноруйте це, заберіть груди (своїм пальцем в куточку ротика розтисність десна) і поясніть дитині (можливо використовуючи строгіший голос), що вам боляче, що з маминими грудьми так робити не можна. Ви - мама, і мусите виховувати дитинку навіть біля грудей. За декілька разів малеча це зрозуміє.
    Це такі стислі поради, бо для більш детальної дуже мало інформації.
     
  8. KNadya

    KNadya New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Дякую за таку докладну відповідь. Допишу. Моя лялька засинає тільки в ліжечку, причому мушу гойдати. Раніше мені було нормально, але зараз з такими частими годуваннями... Пробувала, але з нами не хоче спати. Якщо чесно, може не сильно й старалася, бо вже стільки часу в ліжечку, а потім навпаки буде тяжко відучити. Вночі ще нормально, а під ранок не витримую і пробувала декілька раз годувати лежачи, але не виходить. Трішки посмокче і плаче. Тоді сідаю і нормально кормлю:girl_smile:
    Я зазвичай якнайменше плач пов"язую з голодом. Я бачу по дитині що вона хоче їсти, ще без плачу. У той момент якраз була година їсти. До того ж після компотиків і каш (як я писала - невдалі спроби) я почала її годувати то одною груддю, то другою. Після того вдалось нам заснути.
    Зранку каша, наступне годування - груди. В обід - зупка, через 2,5-3,5 год. знову груди, пізніше яблучко, сирочок і т.п. Далі на ніч каша.
    Я стежу, але зробити це важко, бо вона часто під час годування відволікається. Причому це для неї як гра, коли вкусить сміється. Я цього не ігнорую. Забираю сосок і пояснюю, що маму болить, а коли трішки підвищу голос, то відразу плаче. З пляшечки ми пити навіть не вміємо, а от дурником користуємось, причому лише під час спання, і то не завжди. Вона не є залежна від дурника. Він нас спасає під час прорізування зубок. Вона лише ним любить чухати собі ясенка.
     
  9. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Як довго годувати дитину грудьми?

    Надю, не хоче спати, бо зрозуміло, що дитя вже звикло до якихось впроваджень в сім"ї.
    Це дуже обширне питання спання дитини з мамою у ліжку. В декількох реченнях важко все охопити. НАсправді з самого народження дитинка в принципі розраховано на те, щоб бути в постійному контакті з мамою і вночі також. Час після народження - це адаптаційеий період, маля має адаптуватись до всього новго навколо неї, і саме мама - є єдиною людиною, яка має м"яко поступово познайомити дитину з навколишнім світом. Чомусь сьогодні жінки намагаються із новонародженої дитини зробити або якогось робота, або вже самостійну людину. Не розраховано на це дитина природою, вона очікує від мами того, що та задовільнить всі її потреби. Переконувати вас я не можу, ви вирішуєте самі для себе і для своєї дитини. Відівчати дитину спати з вами як ви пишите не буде потреби, якщо вона отримає цього в достатньої необхідній їй к-сті. Прийде час, вона сама захоче від вас відділитися і спати окремо. Як раз діти, які з самого народження сплять окремо, дуже часто починають приходити до батьків вже в старшому віці, тому що чогось недополучили в свій час. Можете просто ліжечко дитини вплотну приставити до свого і зняти одну перегородку, тоді маля зможе підповзти до вас, а ви зможете прикласти до грудей. Пробуйте годувати лежачи. З першого разу може не все вийде, але якщо ви займете таку позиці, зрозумієте, що це важливо, то повірте мені, зробите все, що в ваших силах.
    Дуже добре, можете давати дві груді в одне годування, в вашому віці дітки мають на це право вже, можуть вибирати, з якої циці їм смоктати
    А ось тут наступне заблудження. Ви з введенням прикорму почали заміняти грудне годування, а цього робити непотрібно, тому і молока менше стало, бо менше прикладається дитина. Прикорм і ГВ - це два паралельних процеси, а не взаємозаміняємі. ГВ залишається основною їжею для малюка до 1 року, деколи трохи навіть довше, а прикорм - він тому так і називається прикорм до основної їжі - грудного молока. Ціль прикорма не нагодувати, а познайомити з дорослою їжею, яку маля буде споживати пізніше в більших к-ях. Ваше молоко і надалі має всі необхідні цінні речовини для розвитку саме вашої дитина, для задовільнення саме її потреб, лактація теж міняється на протязі всього періоду годування та підлаштовується під потреби віку дитини, зокрема, допомагає перетравлювати дорослу їжу. Тому спробуйте збільшити прикладання вдень, якщо маля не просить, пропонуйте ви, тобто на свою вимогу, на сон та після сну. Так ви зможете збільшити к-сть молока.
    Ще раз повторюсь. Справа не в залежності від дурника, хоча краще залежити від мами, аніж від резинової "подруги", справа в тому, що мало чи багато використання цих атрибутів приводить до неправильного прикладання. Дитина переносить принцип смоктання соски на груди, тобто починає смоктити тільки сосок (тому і прикусую часто), а не ареолу. Через це груди не опорожнюються достатньо, молока виробляється мало. БАчите, скільки нюансів. Звичайно, час в вашій ситуації вже трохи втрачено, але ніколи не пізно виправляти помилки. Спробуйте краще поступово відмовитися від дурака (а не від сумісного сна) на користь грудей, в сонному стані міняйте на груди, щоб згодом повністю від нього відмовитись
    А тепер ще чухає їх об ваші груди.
    Надю, сподіваюсь, ви зрозуміли щось з того, що я написала, самі розумієте, віртуально це віртуально. Але на 80% ситуація залежить від вас і вашого бажання щось міняти, тільки що зараз це складніше. Можливо це стане в пригоді вам в майбутньому.
     
  10. KNadya

    KNadya New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Описали дуже докладно і дуже переконливо. Звичайно я прислухаюсь до ваших порад. Дякую. Шкода, що швидше не написала.
    Я цього раніше не знала. Заміняла повністю 3 годування за порадою лікаря. Лише останній тиждень годую груддю, а далі даю прикорм за цією ж схемою (як і ви радите). Можу з впевненістю сказати, що молочка стало більше. Так і буду продовжувати.
     
  11. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    +100!

    А чому б не користуватися спеціально для того придуманими прорізувачами? Тим більше, якщо дитина не залежна від дурника, треба його забрати негайно. Він схожий на сосок, а оскільки ним дитина чухаї десни, то і грудьми потім робить те саме.

    А ще в звязку з рідкими годуваннями вдень дитина може вночі "надолужувати", спробуйте частіше вдень прикладати, може і вночі спокійніше стане. Давайте запивати дорослу їжу грудьми обовязково.

    а як зовсім не підвищувати голос, то дитина так і не зрозуміє, що мамі справді боляче і так робити не можна.

     
  12. KNadya

    KNadya New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Маємо декілька, але не любить їх.
    Маю багато знайомих молодих мамочок, які радили взагалі припинити годування, чого я зовсім не хочу. Коли була епідемія ми всі вдома перехворіли крім моєї донечки. А це вже про щось говорить. Або кормити лише зранку і ввечері. Я думала, що я навпаки ще багато кормлю грудьми, а як виявилось то все навпаки. Надіюсь, що найближчим часом виправлю всі свої помилки:girl_smile:
     
  13. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    мій малий останнім часом вдень їсть дуже швидко - 5 хв... ввечері любить поцямкати сісю до години часу - спить з нею замість дурачка /справжнього дурачка він не бічив ніколи/ причому вдень його треба до сісі припрошувати /в 3 місяці!!!/ поносити на руках і в відповідний час підсунути сісю... інакше мене б"ють і копають і царвпають ніби я йому не сісю а какашку підсунула... в результаті під вечір молока менеше ніж рано... чи я йому зачасто пропоную? пропоную як плаче - то десь раз в годину получається... то він порепетує з 10 хв і тоді їсть. сухий, неперегрітий, не переохолоджений, нічого його не гризе вроді і не сонний - єдине то хіба лишається їсти... чого тоді не їсть? тобто їсть але після причитань? ще плюс я трохи знервована - нас обікрали... вроді стараюсь не думати, але воно само в голову лізе - не так легко в наш час гроші даються... п"ю хіповський чай для збільшення лактації.
     
  14. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    Loreniya, прочитайте цю статтю http://breastfeeding.org.ua/how/feed/nature.html
    Ваш малюк зараз в такому віці, коли основні годування зосереджені навколо снів. Малюк росте, починає всім цікавитись, часто відволікається. Прикладатися між снами може лише на 1-2 хв., якщо ви запропонували груди, то теж прикладається ненадовго. В мене була така ситуація з меншою Дарусею (десь в такому віці як ви зараз, і тоді я ше багато нюансів не знала), коли вона почала так себе вести біля грудей (аналогічно ні дураків, ні бутилок, все згідно прави), то я почала думати, що це відмова. Дуууже з цього приводу переживала, пропонувала весь час доці груди по своїй вимозі, не розуміючи, що таким чином можна і зворотню реакцію в дитини визвати. Ще раз нагадую, це стосується саме віку приблизно від 2-6 місяців (щоб інші не подумали, щоб це стосується періоду новонародженності). Та й навіть це індивідуально, є діти, що незалежно від віку прикладаються часто. Так ось, Якщо будете дуже переживати, ваші відчуття будуть передаватися дитині, тобто вона буде відповідати вашим очікуванням. Пропоную заспокоїтись, відпустити ситуацію, прямо скажу "не приставати з цицею". Ще один момент - відмова від грудей буває навіть в таких дітей, що не знають дурника і т.і. Причини можуть бути різні, від нездорової ситуації в сім"ї, стресовой ситуації (прививки), переїзди, в вашій ситуації - ваш стрес, пов"язаний з обкраданням - тобто якісь порушення у стосунках матері-дитини. Конкретно у вашій ситуації важко сказати, що насправді є причиною - чи це є норма (вік такий зараз), чи щось могло цьому посприяти. В любому випадку треба зайняти викікувану позицію. Не приставати з грудьми, пропонувати завжди, коли малюк просить сам, заспокоїтись, на сон та після нього. В ситуації, якщо є насправді нежорстка відмова, коли дитина навіть не хоче засинати з грудьми - приколишуємо маля до полусонного стану і підсовуєм груди. Є ще деякі нюанси, але мені здається, що в вас просто поведінка згідно віку. Постарайтесь розібратися, пишіть якщо виникнуть питання.
    Стосовно к-сті молока, під вечір завжди здається, що його менше. Насправді не так, ви ж цілий день годуєте, лактація вже встановилася, груди не переповняються вже так як раніше. Щоб остаточно переконатися, якщо ви переживаєте, зробіть тест на мокрі пелюшки (за сутки).
     
  15. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    а зригування повітрячка в той момент немає?
    в нас якщо є потіврячко (беки - як я називаю), то поки не зригне грудей не візьме. Хоч і здається що мав би їсти, але це йому реально дошкуляє.
     
  16. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    а ше поки не попісяє:) особливо якшо після їди мала б спати, то мусить спочатку попісяти, а тоді вже їсти, то я вже бачу, як не хоче смоктати, пхає кулаки в рот, то треба пісяти і тоді все гуд. А ше часто плаче перші хвилини, поки молоко йде сильним напором. Якшо не дуже їсти хоче, то плаче, час від часу знову прикладається, щоб перевірити чи вже нормально, а коли дуже хоче їсти, то в такі моменти не плаче, а чемно чекає, теж час від часу перевіряючи.
     
  17. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    А ви не пробували плоский прорізувач (десь 2-3мм товщина), бо мій малий тільки його і гризе, а ті всілякі з водичками всередині, охолоджуючі ніяк не хоче, бо вони грубі.

    ---------- Додано в 13:11 ---------- Попередній допис був написаний в 13:00 ----------

    В мене коли було мало молока, чого я тільки не перепробувала: і чаї, і таблетки, і масажі, нічого не допомогло ні на грамулічку. Найкраще для мене - часте прикладання дитини до грудей (2-3 дні), а потім все ставало на свої місця і молочка хватало. І ось в 7 міс. я ще годую грудьми (щоправда ще догодовую сумішшю, бо вже потрохи відівчаю від грудей).
     
  18. tancia

    tancia New Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    напевно, має бути дуже вагома причина, щоб відлучати від грудей, інакше 7 міс - це, м"яко кажучи, трохи зарано. Це звичайно, вам вирішувати......
     
  19. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Мало молока. Що робити?

    бо так і є, допис #1 кількість молока залежить від гормону який нічим із продуктів харчування не стимулюється тільки гарним і частим спорожненням грудей.
    а як зрозуміти що у вас хватає молока, а ви підгодовуєте сумішю? після 6 міс. вводиться пригодовування а не суміш.
    Вибачте але не ще годую, а тільки годую. Бо 7 місяців це дуже мало! є така тема Як довго годувати дитину грудьми?
     
  20. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    читала щойно щоденник форумлянки Яремко... Оце Людина! Несе людям добро просто так...
    І з щоденника - прикладати дитину треба що 1,5 год, інакше молоко зменшується в геометричній прогресії...
    нам 6 міс. Дениса неприкладеш як він не хоче - відпихається руцями, сміється, плює на цицю, щипає боляче і кричить... притому що після роддому я місяць пролежала біля нього в ліжку - цицю не відпускав ні вдень ні вночі - я не мала як поїсти чи попісяти, за перепрошенням! а тепер - нема часу в нього - грається, товчеться... ну веселий жвавий хлопець, але вагу перестає набирати - 500 грам за останні півтора місяці... хоча подвоїв вагу до пів року,
    кашами напихати не планую, а молока купа - тільки ж ніхто не їсть... може їсти раз в 2 - 2,5 год, частіше не всунеш! і то 3 хв і все він вже видирається, а молоко ще є - бо капає коли він відпихається...