Мало молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Чому я вирішила що вона голодна: смокче пальчики, відкриває ротик. Мені в пологовому так ті дитячі лікарі казали - то ознака що дитя голодне. Її там пакували по 60 мл суміші на одне годування. Фактично на суміші була 7 днів. Тому я не знаю чи їй вистарчає мого молока. Зараз груди вже не є набряклі, а повністю зцідити щоб подивитися скільки того молока в мене і не вийде. Та і думаю, що то щоразу трохи різний об'єм буде.
    Та і рідні після кількагодинного крику наполягають догодувати. А стосовно можливої неврологї : як перевірити поки без невролога бо в принципі і в пологовому і дільнича кажуть що все Ок і вона здорова...
     
  2. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    То дайте груди, навіть, якщо вони повністю "пусті"
    Не завжди
    Це неможливо, бо молоко виробляється в процесі смоктання, дитина завжди з"їсть більше, ніж ви зцідите.
    А стосовно переходу з суміші на повне ГВ було б добре звернутися до консультантів
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  3. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Якщо вже тиждень дитина на суміші, тим більше вам важливо зараз прикласти максимально зусиль, щоб налагодити гв, тому хай смокче, як найчастіше, навіть пусті груди, смоктання стимулює вироблення молока, інакше як збільшити к-ть молока? Тобто, якщо дитина висить годинами і тоді не плаче, хай висить. Звісно, ви маєте бути впевнені, що все гаразд з прикладанням, з вуздечкою, тобто нічого не заважає висмоктувати молоко. Якщо не справляється сама, кличте консультанта, бо зараз дуже відповідальний час для вашого гв.

    Надіслано від мого X9180, використовуючи Tapatalk
     
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Покличте когось, щоб глянув прикладання. Заодно Вам і Вашим рідним розкажуть про те, як виглядає нормальне ГВ, бо з досвіду знаю, що все про прочитане в неті швидко вилітає з голови, коли починаються навіть мінімальні проблеми.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Вона кидає груди досить швидко і в принципі так виглядає що прикладається тільки для їжі. А потім кричить шукаючи груди але не бере.
     
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Вам найкраще додому когось покликати. Мені виглядає на наслідки окремого перебування, чисто емоційно дитина не може підлаштуватися. Дурника давали в лікарні? Як зараз виглядає догляд? Чи хтось, крім Вас часто носить/переодягає/купає? В будь-якому випадку, не схоже воно на брак молока. При слабкому потоці діти можуть починати смоктати і вже в процесі кидати чи викручуватися. Коли шукає, але не бере, тут щось інше.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. lyubashka

    lyubashka Well-Known Member

    -наша історія,
    десь читала про термін -голодний щасливець, маля спить, то спить, їсть, то їсть, головне щоб ви добре харчувалися і відпочивали, не нервувалися і не було тріщин-застою ... в кожної годуючої мами своя історія, і свої поради,
     
    Останнє редагування: 14 Грудень 2016
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    ДІвчата, тішусь, що у вас все вдалось. Добре, коли є вдалий досвід.
    АЛЕ - ВСЕ в ГВ - це правильне прикладання на вимогу. На вимогу дитини і матері. Не рідше ніж раз на 1,5-2 години. Але якщо дитина хоче бути постійно біля грудей - значить треба їй це забезпечити перші місяці.
    Якщо дитина плаче, але відвертається від грудей.Роздягаєте себе і дитину і лягаєте під одну ковдру. І лежите там пару днів. БІльше нічим не займаєтесь. Дитину обіймаєте, гладите цілуєте, прикладаєте до грудей.
    Подивіться відео, що я дала на попередній сторінці, там про це говорилося, як домовитися з такою манюнею.
    І покличте консультанта. Задзвоніть на Гарячу лінію.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  9. marianast

    marianast Well-Known Member

    А мені виглядає, що дитина вже звикла до пляшечки, швидше тече, більша порція за коротший термін, смоктати не треба, часто вхолосту.
    Я би прибрала все-пляшки, дурники, родичів і пробувала годувати нон стоп.Як кричить -вставайте, ходіть, підколисуйте, співайте, музику включіть, заспокоїться-лягайте і годуйте. То буде важко, бо вийде не відразу, дитина дратується,плаче, ви переживаєте, але дуже скоро ви відчуєте отой ваш режим.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дякую дуже всім за відгуки. Сьогодні вже дитина спокійніша. Стосовно прикладання, то мені в пологовому ще казали що прикладаю правильно. Буду дивитися як буде далі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    ех, та то ж взагалі краса. Але не хі всіма працює. В нас був період, дооовгий, що годувала хожячи пл хаті, пританцьовуючи. Інакше ніяк... А на ніч певно до 4-5 місяців не вкладалась нормально, для нас то було нереально-отак лягти і цицю смоктати, плакала, крутилась, цицю випльовувала. То я на мячі скакала з нею, щовечора.
    Я це до того, що слухайте свою дитину, шукайте до неї підхід. Все є, молоко, циця, бо така наша природа все решта в наших руках. В книжках пише одне, але в житті часто все по іншому, бо кожна дитина інша.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Недавно натрапила на інформацію про те, що, якщо груди під час вагітності не змінюються, не збільшуються, це може вказувати на те, що після народження дитини буде недостатня кількість молока вироблятися (джерела не пригадаю, але десь з спецсайтів) .. цікаво, чи прослідковував хтось це на собі, чи може консультанти з практики можуть таке явище підтвердити?

    Надіслано від мого X9180, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    У моєму випадку цілковита неправда. За час вагітності груди якщо збільшились, то максимум на піврозміру (зато після пологів відразу з 3-ки на 5-ку бахнули). Ще й враховуючи, що в мене був КС, молока було предостатньо.
    Важливо оті перші години, дні прикладати немовля якомога частіше, імхо. Бо в сусідки по палаті груди за вагітність теж не змінились, але доцю вона прикладала мінімально ("та вона не бере груди", "тільки суміші наїлась" і т.д.) і ситуація з ГВ там катастрофічна.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. happy story

    happy story Well-Known Member

    Чесно кажучи мене тіпає коли мамочки говорять що в них " мало молока" , а самі суміш дитині пхають і дитина дурника мало не з роддому смокче. А потім щиро дивуються чого це в них не склалось з лактацією. Треба щось з собою робити , бо почну кидатись на всіх , хто дітей сумішю годує.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    А в мене, про суті так і було: під час вагітності взагалі ні на грам жодних змін з грудьми, ніяких відчуттів, після прибуття молока в принципі, теж, особливих змін не було, різниця між наповненими і пустими грудьми була, звичайно, але невеличка, розмір той же, ну і розганяли ми то все діло аж 2,5 міс...Тепер розумію, як нам пощастило, що дитина була таким активним і наполегливим смотунцем, був би "лінивцем" чи соньком, не знаю, чи щось би вийшло, незважаючи навіть на мої старання...

    Надіслано від мого X9180, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Читала що в 3 тижні перший стрибок в рості дитини. Логічно що їсти хотітиме більше в цей час. Поділіться досвідом чи відчули ви той період, чи не було мало молока, що робили щоб покращити лактацію?
     
  17. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Прикладала малого на кожен незрозумілий порух, на практиці то виходило що 15-20 хв. вдень. Вночі спав довше. Але я ніколи не жалілась на "пустоту" грудей і цей 3-тижневий стрибок росту в нас тривав кілька днів лиш.
     
  18. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    нєа. не працює така штука.
    до вагітності, і аж до пологів, і перші день-два до того, як прибуло молоко, груди без змін, а під час ГВ-збільшилися до 2ки. розмір грудей і к-кість молока не корелюється. в нас виключно ГВ нон-стоп вже 4й рік: 2р 1міс-старша і зараз 1рр і 2міс. менша.
    хвилює лиш питання - що з грудьми буде після завершення ГВ:girl_in_dreams:
     
  19. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    там власне не про розмір йшлося, а про його зміну під час вагітності.
    Я вже згадала, де читала, і знайшла, то стаття З. Городенчук:
    "Фактори ризику виникнення проблем при грудному вигодовуванні
    У матері

    Невдале вигодовування попередньої дитини
    Плоскі або втягнуті соски
    Хірургічні втручання на молочних залозах у минулому
    Виражена болючість сосків
    Мінімальна збільшення молочних залоз під час вагітності
    Сповільнене становлення лактації після пологів
    Важкі соматичні захворювання"

    Але то все лише потенційні ускладнюючі фактори, добре, що вже знайшлися приклади в кого було не так) зрештою, я приклад того, що і з таким фактором можна налагодити гв (написали мені ще у відгуки на цю тему, з обмовкою, "щоб не лякати інших" - то я теж не хочу, щоб хтось лякався, бо хоч і були труднощі на початку, (значними проблемами я це не вважаю), та я годую вже 2,7 р., і, навіть не знаю, чи краще мені було б це знати ще під час вагітності (признатись чесно, мене то насторожувало і хробачок гриз, хоч я себе й усіляко заспокоювала, що це нормально і ок, а може +це і якісь мої страхи (десь воно в мене взялось ще з дитинства, оцей страх "нема молока", хоч мама нас годувала недовго (ну, по мірках тих часів, нормально), але молока було багато, мені, старшій, ще й в горнятко цідила, при чому конституційно ми з мамою дуже подібні, невеликими грудьми в тому числі, але десь я наслухалась історій про пошук молочних мам, і то мені закарбувалось таким страхом...) З одного боку, заздалегідь настроювати себе на гірший розвиток подій не варто, а з іншого "ознайомлений, - значить озброєний", а в такій мегаважливій справі, як ГВ, може краще трохи більше похвилюватись і перестрахуватись підготовкою і знаннями, аніж в "святому спокої", що все само по собі має бути добре, наробити фатальних помилок - до речі, часто бачу саме такий розвиток подій, дівчата ніби налаштовані на гв, "всі можуть годувати", "це природно, значить все получиться", а коли виникає щось, що вибивається з ідеальної картини - тоді паніка і впевненість, що саме їй не пощастило із конкретними обставинами, тому і не вийшло...Для мене найціннішим знанням, пов'язаним із гв було те, що всі можуть годувати, але не для всіх це буде легко і без труднощів, головне, що їх можна подолати, є напрацьовані схеми, знання, люди, які професійно можуть допомогти, тому шанси, що все вийде, дуже високі)
     
  20. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Хочу поцікавитися думкою консультантів і досвідом форумлян стосовно годування обома грудьми за одне годування. Прочитала в книжці, що для гарного прибування молока треба давати обидві. Хто що скаже на цю тему?