Мандруєм Австрією

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем Hermi, 3 Травень 2016.

  1. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Знаю що багато наших форумлянок відвідали або планують відвідати цю казкову країну, в якій поєдналось все: мистецтво, історія, надзвичайна природа і своєрідна атмосфера.
    З кожним приїздом до Австрії я відкриваю для себе щось нове, і все очевидніше мені стає що то лише початок.
    В цій темі хочу ділитись тою красою, яку я побачила у цій країні. Хочеться почитати про нові цікаві місця, про улюблені кафе\хорігери, страви і взагалі, як Ви провели свій час у Австрії.

    Отже я почну з свого улюбленого містечка - Гальштат! Ви тільки гляньте, яка це краса!
    [​IMG]
    Яка там природа! Навколо гори, які охороняють озеро Хальштаттерзе. Селище невеличке, але приємно прогулятись істинно австрійськими вуличками, можна орендувати човник і поплавати по озеру. Також можна піднятись в гори, де навіть влітку на вершинах лежить сніг. Не далеко від Гальштату, знаходиться льодяна печера...Ну що здавалось, лід як лід, що там може бути цікавого? Зайшовши туди, Ви потрапите у казку!
    Повірте, ні слова, ні фото не передають всієї краси і вражень від цього маленького містечка.
     
    • Подобається Подобається x 14
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • мімімі мімімі x 1
    • Корисно Корисно x 1
  2. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Ще одне містечко яке варто відвідати - Сант Вольфган. Коли я вперше його побачила, я просто закохалась..Це перше містечко після Львова, яке я не хотіла покидати. Розташоване воно як і Гальштат у підніжжі гір і на березі озера...Озера в Австрії то окрема історія...Вони надзвичайні, я вперше в житті у Австрії побачила справжні голубі озера ;)
    [​IMG]
    Містечко не велике, а яка там атмосфера, які будиночки!
    [​IMG] [​IMG]
    Все надзвичайно гарне! Що приємно здивувало, в озері можна купатись (в Австрії дуже багато озер приватизовано, як в нас подвір'я - це великий садок, а тут - велике озеро ;) ).
    Це був 2-ох денний тур автостопом декілька років тому...Зараз я б вже не ризикнула ловити машину на узбіччі. За три роки Австрія змінилась...Корінні австрійці дуже привітні люди, завжди готові допомогти, навіть якщо вони тебе не розуміють.
    Ще хочу сказати декілька слів про поліцію - також дуже привітні люди. Коли ми подорожували, один наш знайомий забув у поїзді гаманець (там і гроші і всі документи), ми звернулись у поліцію. В нашій компанії ніхто не знав німецької, а полісмен не знав англійської...На пальцях щось пояснювали, вроді порозумілись. Нам сказали що якщо щось взнають, то зв'яжуться (ми залишили свій номер мобільного). Через годину нам зателефонувала людина, яка розмовляє англійською і повідомила, що гаманець знайшли у поїзді і його привезуть іншим поїздом, який буде в такій-то годині (і це в неділю, у Австрії у маленьких містечках навіть людей на вулиці не зустрінеш у вихідний день, всі магазини закриті, люди відпочивають!). Гаманець нам передав (з грошима і документами) полісмен і його колега, який розмовляв англійською і ще пригостив кавою.
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • мімімі мімімі x 1
  3. Ringo

    Ringo Well-Known Member

    Питання: а як в Австрії з міжміським громадським транспортом?
     
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Мені австрійська транспортна система дуже подобається, але за якість треба відповідну ціну платити(мінімальна ціна квитка - 2,2 євро). Є спеціальний додаток на телефон - QBB, вводите адрес і воно планує ваш маршрут. Але треба врахувати одне, тут більшість їздять на власних авто або велосипедах, тому автобуси ходять трішки рідко, найбільша біда - то вихідні(для прикладу зі Сант Вольфганг в неділю ішло тільки 2 автобуси за цілий день). Також все залежить від напрямку. Один плюс - більшість автобусів дотримуються графіку, якщо написано 8 31, то саме в 8 31 автобус буде на зупинці.
    Якщо їхати більше ніж півгодини - то я завжди їду поїздом (якщо є можливість). Весь транспорт дуже чистий і міжміські автобуси напівпорожні (буває таке, що я 1 їду в автобусі).
     
  5. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Чесно кажучи, дорогий, але комфортний. За відстань приблизно 25 км треба заплатити 4,30 на автобусі у межах одного бецірку, тобто району. В інший бецірку менше 20 км - 5,30 відповідно. По місту разовий проїзд автобусом 2,20. У Відні на громадський транспорт теж разовий проїзд 2,20. Але можна брати TagesKarte (на добу на всі види транспорту) у Відні 7 євро з копійками. Теж саме можна взяти і на міжміських автобусах, коштує як проїзд туди і назад, але на цілий день і з можливістю вийти і сісти на будь-якій зупинці між цими містами. Їздять за графіком, може бути максимум 3хв запізнення. І програма ÖBB детально складає маршрут не лише транспортом, а й від будинку до будинку, показуючи різні варіанти. Єдине, що із пішою частиною маршруту важко, бо треба добре розібратися де ти є і куди треба йти. А із транспортною - жодних проблем. І треба обов'язково брати до уваги, що у неділю Австрія у маленьких містечках спить. Транспорт їздить рідше, магазини закриті.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    им, звідки така ціна, я знала що одноразова поїздка, в одній зоні коштує 2,2. Для прикладу я їду з одного містечка до Відня за 2,2, дорога в мене займає 35 хв, по навігатору то є десь 20 км.
     
  7. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Те містечко може абсолютно спокійно входити у територію Відня. Я говорю про міжміські сполучення далеко за межами Відня, у Нижній Австрії.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
  8. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    цікаво...Я ніколи з таким не стикалась.

    До речі ще один нюанс транспортної системи, якщо Вам до 26 років (здається і для інших вікових категорій також є, але я не вкурсі) - є знижки для подорожуючих. Тобто треба купити відповідну картку (коштує вона здається 20 євро), оформити документи і ви зможете економити до 50% вартості квитка (це звісно за умови що Ви далеко їдете). Також є сезонні знижки. можна купляти 10 поїздок на поїзд (в тому білеті не зазначено напрям подорожі, просто оптова купівля) і уже у поїзді провідник буде заповняти той білет (виходить дуже дешево)!
    І таких знижок є дуже багато. Якщо одноразова поїздка, виходить дорогувато, а якщо Ви приїхали на місяць і хочете побачите все, тоді треба шукати різні ось такі "акції".
    --- дописи об"єднано, 4 Травень 2016 ---
    им..то певно якийсь специфічний напрям, ми їхали від Neusidler See (то вже 100% не віденська зона) до найближчого вокзалу (запізнились на поїзд), поїздка була десь півгодини в одній зоні, платили 2,2.

    Не думайте що я придираюсь, просто я планую влітку трішки поїздити по Австрії, до сьогодні була впевнена що поїздка в одній зоні коштує 2,2...
     
  9. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Так, щодо Jugend Karte: до 26 років, плюс/мінус 50% на проїзд на поїздах. На автобуси не поширюється. На автобуси можна взяти Family Kard, але вона для кожного з батьків окремо. І діє лише за умови проїзду із дитиною до 15 років. З цією картою можна їхати одному з батьків за 50% вартості та 4 дітям віком до 15 років безкоштовно. Коштує 19 євро.
    Ну, може у нас тут і дорожчий проїзд автобусами. Все ж таки Wachau, туристична зона, занесена у спадщину ЮНЕСКО. Тому може бути дорожчий проїзд. Але може бути ще такий момент, що ви платили 2,20: то були два різні міста, одне з яких входить до складу більшого. Так є у нас в Кремсі: навколо є Stein, Mautern та ще кілька забула їх назву. Якщо їхати із Маутерна, наприклад, до вокзалу в Кремсі, то теж буде хвилин 15-20, а вартість 2,20.
    То добре, що ви так детально плануєте відпочинок:) Якщо надумаєте їхати у Вахау, то я радо вам розповім, що знаю:)
    А ви у Австрії живете? Бо я щось все думала із дописів, що на німцях.
    І до мене можна на ти
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    я просто оцінюю чи купляти ту карточку і їздити поїздом, чи краще автобусами, та і я живу у міжнародному середовищі, де ніхто толком не може пояснити транспортної системи. Мінус один - я не маю багато часу на подорожі цього разу. Як минулого разу приїжджала, то три місяці кожних вихідних кудись їхала.

    Живу у Австрії, Лаксенбург під Віднем.

    п.с. пишіть тут, всім буде цікаво дізнатись що нове і цікаве.
     
  11. Ringo

    Ringo Well-Known Member

    Навіть не чекала такої детальної інформації) дякую:girl_smile:
    Починаю планувати самостійну подорож влітку, розглядаю варіант поїздити по Автрії. Є ще один цікавий для мене нюанс: чи зможу я легко порозумітись з австрійцями англійською? Бо німецька моя,на жаль, на рівні "калічу мову і язик":girl_blush2:
     
  12. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    не зі всіма і не всюди, але люди будуть пробувати зрозуміти Вас ;) Якоїсь тенденції я не замітила, але інколи люди вільно розмовляють вільно англійською, а інколи ні. Наприклад у Відні дуже поширена російська (навіть є один ресторанчик де меню або на німецькій або російській). Не знаю чи мені так щастить, але всюди натикаюсь на російськомовних.

    І ще один нюансик є німецька, така як в Німеччині і яку ми в школі вчимо, а є і австрійська німецька, вони схожі, але є різні слова (так як в нас діалекти). В мене керівник німець, то він час від часу перепитує співрозмовників, щоб уточнити чи правильно зрозумів. Також різні діалекти в різних землях, була на одній зустрічі, то мій керівник взагалі не міг порозумітись з одним чоловіком
     
  13. Ringo

    Ringo Well-Known Member

    хух, це добре) Мені головне щоб не як в Угорщині "нем ту дом" і роби собі шо хочеш)))
     
  14. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Ну, потягом не скрізь заїдеш. Все одно на автобусі треба буде доїжати до менших містечок. Якщо ви сплановуєте собі подорож, то можна в ОВВ прорахувати вартість поїздок плюс/мінус і тоді буде видно чи вийде економія більшою за 20 євро) Я от не знаю чи Jugend Karte дає знижку на проїзд у Відні в громадському транспорті.
    А ви собі не купуєте проїздні? Так набагато дешевше виходить.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
  15. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Ні, як показує наша практика, то будуть пробувати порозумітися. Але і відсоток англомовного населення, як на мене, дуже високий. Навіть у нашому містечку у супермаркетах англійською можна дійти порозуміння. Щодо російськомовних у Відні, то так, багато. Австрія завжди була проросійською. Туристів багато, це раз. А два - біженців із Чечні у роки штурму Грозного дуже багато було, та й досі є. А вони всі, як і ми, російською говорять. Плюс інші пострадянські країни.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    купляю, але то лише 270 зона. + багато їжджу на велосипеді або міському або власному.
     
  17. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Я живу не у Відні, але буваю там досить часто.

    Що у Відні некомфортне, і де я почуваюсь кинутою напризволяще - це метро. Можливо, я порівнюю з празьким, де на кожному стовпі карта, позначені напрямки ітд, але таку дрібницю, як позначення попередніх і наступних станцій можна було б зробити.

    Далі маю враження, що англійською розмовляють всі. Ми маму з візком на вулиці зупинили, розпитати, то ідеальною англійською розмовляла.

    Росіян та арабів у Відні видно та чути у літні місяці. Вже у вересні - не більше, ніж в інших європейських містах.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    це напевно у порівнянні. Перший раз у Віденському метро мені було важко розібратись, особливо у метро-сіті...А зараз то для мене легше простого, схема зрозуміла, а куди вийти - тут головне знати вулицю і вміти читати. (три роки тому жила у Відні, то вивчила все там)

    Це Ви напевно не часто буваєте. Якоїсь сезонності не замітила, це скоріше "районність". Для прикладу на зімерінгу - там одні араби живуть, в центрі багато туристів з різних куточків. Та і взагалі зараз Відень перетворився на місто мусульман, особливо то замітно по жінках у паранжі. З росіянами стикаюсь всюди, чи то Відень, чи то маленьке містечко. Зараз живу у Мьодлінгу, ще не було дня, щоб я не чула на вулиці\магазині російської.
    --- дописи об"єднано, 5 Травень 2016 ---
    не всі, але багато людей раді допомогти, навіть не знаючи мови...Я як вперше приїхала, то чоловік 3-4 у метро питала, то вони знали французьку. Тільки один дідусь щось пробував сказати, але потім він просто взяв карточку, де написана вулиця і провів мене до квартири.
    Зараз живу в гуртожитку, то з австрійців не всі розмовляють англійською. Не заперечую що маю 2-ох друзів, які вільно говорять, але є і такі 18-25-річні, які на рівні "гуд монінг" і залишились. Тут все відносно, але порівняно з Братиславою, англійська набагато краща.
     
    Останнє редагування: 5 Травень 2016
    • Подобається Подобається x 1
  19. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Саме тому, що досить часто і помічаю цю сезонність. Ну і я не кажу, що вони у вересні зникають - просто натовпами не ходять.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Наша любов - це зимовий лижний Тіроль і його ЗОЛЬДЕН!
    Це далі їхати, але того вартує. Зимою мусите мати ті цепи на колеса!
    Десь на 9-10 днів їздили вже десь 5 разів. Пробували Хохкьоніг ближче до німецького кордону, все добре, але Тіроль нам більше до душі.
    Дуже привітні і легкі у спілкуванні люди, не так як німці.

    Ну і Зальцбург для візиту і прогулянки теж поза конкуренцію.